In de absolute topaffiche van woensdagavond in de Champions League heeft Manchester City een serieus statement gemaakt. Het ging met 1-2 winnen in het Bernabeu en dompelde Real Madrid zo wat verder in een crisis.
De Engelsen kwamen nochtans op achterstand tegen Real, maar zetten die scheve situatie nog voor rust helemaal recht. O'Reilly bracht City weer langszij, waarna de onvermijdelijke Erling Haaland vanop de stip voor de voorsprong zorgde.
LEES OOK: Knaltransfer Doku naar Real? “Vervanger van Vini Jr”
Spaanse pers onder de indruk van DokuMaar ook Jérémy Doku speelde zich in het Bernabeu weer in de kijker. Vooral in de Spaanse pers gaan ze helemaal los over de prestatie van de Rode Duivel. "Hij was niet te stoppen", klinkt het bijvoorbeeld bij Mundo Deportivo.
"Een deugniet van wereldklasse die Valverde folterde", oordeelde AS dan weer over zijn wedstrijd. "Valverder kon hem simpelweg niet afstoppen", zag ook MARCA in zijn beoordeling. Pep Guardiola was ook onder de indruk.
Guardiola kijkt de ogen uit
De trainer kwam op zijn persconferentie na de wedstrijd met een stevige lofrede voor Doku. "Op de eerste vijf meter heb ik nog nooit in mijn leven zo'n snelle speler gezien", verwonderde Guardiola zich. "En hij is héél veel progressie aan het maken in de zone van de waarheid."
"Als je hem daar kan brengen, dan maakt hij je kapot. Hij was de beste man op het veld", vond de coach zelfs. "Zonder hem hadden we het hier veel moeilijker gehad. Hij bood oplossingen en zorgde ervoor dat we bij momenten adem konden halen."
Jannick Lanckriet