"Klein kind" - Boskamp scherp na vete Garcia-De Bilde

door

Ondanks de kwalificatie voor het WK 2026 en de monsterzege tegen Liechtenstein, werd de voorbije interland-periode wat overschaduwd bij de Rode Duivels. Zo hing een negatieve sfeer rond bondscoach Rudi Garcia. Vooral zijn weigering van een interview met Gilles De Bilde deed heel wat stof opwaaien.

De voormalige Gouden Schoen-winnaar is ondertussen al een tijdje aan de slag bij VTM als analist en reporter. In die hoedanigheid volgt De Bilde vooral de nationale ploeg van dichtbij. Zo neemt hij bijvoorbeeld telkens de interviews af voorafgaand en vlak na de wedstrijden. Dat was aanvankelijk ook het plan afgelopen dinsdag in Luik.

Voor de match sprak hij ook gewoon met Garcia, maar toen al zou er sprake zijn geweest van spanningen. Na de wedstrijd weigerde de bondscoach dan weer om De Bilde nog te woord te staan. Een directe reden gaf hij niet. Maar Garcia laakte wel de negatieve berichtgeving van de voorbije dagen, die volgens hem heel wat onwaarheden bevatte.

LEES OOK: Penaltydiscussie bij Gent-Anderlecht: De Bilde spreekt zich uit

Domme zet Garcia

De Bilde zelf besloot voorlopig niet te reageren op de hetze die vervolgens ontstond. En dus blijft het voorlopig koffiedik kijken naar wat de exacte reden is voor hun onderlinge vete. In ieder geval zijn dergelijke incidenten niet bepaald bevorderend. Zeker in aanloop naar een groot toernooi kunnen dergelijke spanningen helemaal escaleren.

Analist Jan Boskamp is dan ook scherp voor Garcia. "Dat had ie niet moeten doen, nee. Daar moet je als trainer boven staan. Je mag denken wat je wil van journalisten, maar je moet ze als bondscoach wel te woord staan. Anders ben je een klein kind. Kritiek hoort bij de job. Dat moet je gewoon aanvaarden. Zeker als bondscoach", klinkt het bij Het Belang van Limburg.

Kritiek buiten proportie

Daartegenover vindt Boskamp de kritiek aan het adres van Garcia wel buiten proportie. Hij benadrukt de Franse trainer ook bij zijn clubs wel eens voor ophef kon zorgen, maar tegelijkertijd heeft hij zijn targets tot dusver wel telkens behaald. Een ontslag voor het WK vindt Boskamp dan ook totaal geen goed plan. "Waarom zou je hem ontslaan als hij zich gekwalificeerd heeft? Dan staat Vincent Mannaert gelijk in zijn hemd. Hij heeft hem aangesteld. Trouwens, er zijn nog paar gozers die terugkomen uit blessure hé."

Garcia moet zich openlijk excuseren ...

Meest recent

Hasi houdt adem in: blessuregolf Anderlecht breidt uit

Na een heuse plottwist ging RSC Anderlecht zondag met 4-2 onderuit tegen AA Gent. Als verklaring ...

71
71
'Leko stelt veto: nieuw toptarget voor Club Brugge?'

Met een 2-3 nederlaag tegen La Louvière beleefde Club Brugge geen geslaagde generale ...

81
81
Oosting incasseert opdoffer: rampscenario voor Antwerp

Antwerp ging zondag met de billen bloot op het veld van hekkensluiter Dender. Joseph Oosting zag dus ...

42
42
'Done deal: Anderlecht slaat vier (!) vliegen in één klap'

De geruchtenmolen draait op volle toeren bij RSC Anderlecht. Zelf worden de Brusselaars aan tal van ...

243
243
'Leko doet boekje open: transfergeweld bij Club Brugge'

Indien het nog aanspraak wil maken op de knock-outfase van de Champions League is een zege dinsdag ...

380
380
'Antwerp krijgt boost voor topaanwinst, ook Anderlecht genoemd'

Antwerp FC zag zondag een einde komen aan zijn straffe ongeslagen reeks en verloor zowaar op het ...

295
295
Verhaeghe stevig op plaats gezet: "Zo wordt hij de risée"

Club Brugge is uiterst tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen en dat zorgt ook bij ...

179
179
Napoli dropt groot Lukaku-nieuws, tijdlijn voor De Bruyne

SSC Napoli heeft dit seizoen nog niet zoveel plezier beleeft aan zijn twee Belgische sterren. Maar ...

143
143
Wilmots blijft gaan: Standard strikt derde winteraanwinst

Na de pijnlijke nederlaag van zondagavond op Charleroi, zal Standard nog vol aan de bak moeten om de ...

89
89
Uitsluiting Ordoñez terecht? Analisten spreken scherpe taal

Club Brugge KV liep vrijdag een pijnlijke nederlaag op tegen promovendus La Louvière. Dat had ...

547
547
'Anderlecht en Gent gaan nek-aan-nek voor international'

De Belgische profclubs hebben het seizoen alweer op gang getrappen. Maar ondertussen zijn ze ook nog ...

329
329
'Ruzie bij Real ontploft: Courtois maakt drastische keuze'

Het Bernabéu fluit, de sfeer is giftig en achter de schermen broeit het. Courtois zou afstand ...

331
331
Club Brugge krijgt goed en slecht nieuws uit ziekenboeg

Na twee nederlagen op een rij moet Club Brugge snel de knop zien om te draaien, want dinsdag nemen ...

385
385
Hein dient Coosemans van antwoord: "Vind ik verdacht"

In de kwartfinale van de beker trok RSC Anderlecht aan het langste eind, maar zondag ging Paars-Wit ...

214
214
KRC Genk-fan emotioneel gebroken na racisme-rel in CPL

De Challenger Pro League werd vrijdagavond opgeschrikt door een 'racisme-incident'. Op De Leunen, ...

175
175
'Afscheid in schoonheid: dubbele jackpot voor AA Gent'

Dankzij een spectaculaire comeback hield AA Gent de drie punten thuis tegen RSC Anderlecht. Niks dan ...

348
348
Lardot velt verdict: Anderlecht & Club Brugge bestolen?

Ook op speeldag 21 van de Jupiler Pro League deden een aantal scheidsrechterlijke beslissingen stof ...

808
808
Bloedmooi model legt alles op tafel over Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht zorgde voor een absolute primeur afgelopen weekend. De VRT-journalist speelde een ...

276
276
'Brown (ex-AA Gent) trekt naar Europese topclub'

Archie Brown speelt sinds dit seizoen bij Fenerbahçe en de kans is bestaande dat hij al een ...

217
217
'Leegloop gaat verder: Westerlo slijt spits'

Onze redactie deelde al enige tijd geleden mee dat KVC Westerlo de kosten drastisch naar beneden ...

121
121
Na De Bruyne, Courtois...: Genk plots van hemel naar de hel

KRC Genk heeft in zijn bestaan al héél veel spelers vanuit de eigen academie laten ...

182
182
Manchester City slaat toe en strikt volgende grote aanwinst

Manchester City kent weer een zeer moeizaam seizoen. De Engelse topclub heeft duidelijk beslist om ...

85
85
Club Brugge onder druk: Vermant waarschuwt nu al

Romeo Vermant kent geen onaardig seizoen met 9 goals en 2 assists in 27 matchen. De aanvaller beseft ...

299
299
Eric Abidal verrast en haalt Belg als rechterhand

Eric Abida is een grote naam in het voetbal. De voormalige international van Frankrijk en ex-speler ...

41
41
Versterking bij Club Brugge? Leko geeft update

Club Brugge weet wat het morgen moet doen in Kazachstan: winnen. Anders is het weer crisis in ...

1066
1066

Meer sportnieuws