Bij Club Brugge hebben ze in hun geschieden héél veel topspelers gehad. Eén van hen maakt nu furore in Nederland, bij PSV. Carl Hoefkens was bij Voetbal International alvast lovend over zijn voormalige ploegmaat.
LEES OOK: Klopt PSV aan bij Anderlecht? Bosz is zéér duidelijk
Lof voor PerisicIvan Perisic en Carl Hoefkens speelden samen bij Club Brugge. Nadien maakte de Kroaat een geweldige carrière. Hij speelde voor Wolfsburg, Dortmund, Internazionale, Bayern München, Tottenham, Hajduk Split en sinds vorig seizoen voor PSV.
"Ik was kapitein, Ivan een heel jong talent. Welbespraakt, snel volwassen. We woonden bij elkaar en gingen 's avonds vaak samen ergens wat eten. Ik nam hem als kapitein op sleeptouw, want ik zag dat hij bijzonder was. Hij werkte ontzettend hard”, klink het bij Hoefkens.
Perisic is ook een heel grote meneer in Kroatië. Hij speelde ondertussen 150 interlands. “Honderdvijftig interlands. Dat is belachelijk goed, hè. Als je hem ziet spelen… Chapeau. Dat zat er toen al in, hè."
Europese klasse
"Als je zo met je vak bezig bent, op zo'n jonge leeftijd al, dat je zo goed je lichaam verzorgt, dan zie je dat je een van de weinige voetballers treft die tot op latere leeftijd een ongelofelijk niveau kan blijven halen", aldus de trainer van NAC.
Hoefkens is héél lovend. “Het is als Paolo Maldini, of zijn landgenoot Luka Modric. Hij heeft net zo'n lichaam, net zo'n volledige overgave om er alles uit te halen. Ik ben alweer lang trainer, maar ik kom hem opnieuw tegen. Iemand met wie ik zelf heb gespeeld. Ivan maakt nog altijd het verschil op internationaal niveau, hij is van Europese klasse.”
Claudio Reulens