'5 voor 12 in Anderlecht: dagen Renard zijn geteld'

door
'5 voor 12 in Anderlecht: dagen Renard zijn geteld'

De topper tegen Club Brugge luidt een nieuw tijdperk in bij RSC Anderlecht, waar kersvers voorzitter Michael Verschueren en CEO Kenneth Bornauw officieel hun terugkeer vieren. In de eretribune nemen zij plaats naast onder andere Olivier Renard, voor wie in het nieuwe organigram nog altijd een plekje werd voorzien. Maar voor hoelang nog?

In de officiële communicatie na de recente paleisrevolutie kondigden de Brusselaars aan dat de technisch directeur de eindverantwoordelijkheid zou blijven dragen over het eerste elftal. Toch is het nog maar de vraag hoe stevig Renard de sportieve touwtjes nog in handen heeft. En vooral hoeveel krediet hij heeft bij de nieuwe bazen, die niet zijn ferventste voorstanders blijken.

LEES OOK: Anderlecht-directie met grond gelijk gemaakt: "Hallucinante fout"

Verschueren vs. Renard

"Het gerucht gaat dat Verschueren fel gekant was tegen Wouter Vandenhaute zijn beslissing om iemand met een verleden bij Standard aan te stellen", aldus La Dernière Heure, wat bevestigd wordt door Het Nieuwsblad. Bovendien was zijn transferbeleid tot dusver geen doorslaand succes, al speelden blessures een rol en komen een paar nieuwkomers stilaan boven water.

Meer nog dan Besnik Hasi, die wél in de bovenste schuif ligt bij Verschueren, staat Renard dus ter discussie. De vraag is dan ook in welke mate hij nog mee mag beslissen over het lot van de coach en diens eventuele opvolger, mocht het ooit toch zover moeten komen. "Heeft Renard dan een vrijgeleide om een nieuwe trainer aan te stellen?", vraagt HNB zich ten zeerste af.

Coucke zoekt vervanger

"Het is tijd dat een patron bij Anderlecht zich eens duidelijk uitspreekt over hoe de club de toekomstige samenwerking met hem ziet", besluit de krant. Net zoals in Hasi zijn geval hangt dat wellicht af van de resultaten, maar volgens LDH zijn de dagen van Renard in het Lotto Park sowieso geteld. Al was het maar omdat hij er onlosmakelijk verbonden wordt aan Vandenhaute.

"Renard weet dat hij niet eeuwig bij Anderlecht zal blijven. Marc Coucke droomt van een buitenlandse topsportdirecteur, zoals Marc Overmars. Indien er zich de komende periode geen perfecte kandidaat aandient, dan wel na het seizoen. Ondertussen blijft Renard op post", luidt het. Ter herinnering: als ceremoniële voorzitter is het niet Verschueren die de knoop zal doorhakken.

RSCA moet zo snel mogelijk afscheid nemen van Renard

Meest recent

Sensatie in Atlético-Club Brugge: "50 miljoen euro!"

Club Brugge begon om 18u45 aan zijn match tegen Atlético Madrid. De Bruggelingen speelden 3-3 ...

48
48
'Standard wil cashen: smaakmaker ontploft'

Bij Standard kennen ze al jarenlang heel veel miserie, op en naast het veld. Sportief en financieel ...

28
28
Verhuurde JPL-spelers: verrassende smaakmaker in Eredivisie

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

9
9
Club-coach Leko legt keuzes Vetlesen en Diakhon uit

Club Brugge neemt het in de terugwedstrijd van de Champions League op tegen Atlético Madrid. ...

20
20
Lukebakio in de clinch met Prestianni: racismerel escaleert

De racismerel tussen Vinicius Junior van Real Madrid en Benfica-speler Gianluca Prestianni blijft ...

33
33
‘Nieuwe sportieve baas Anderlecht: positieve gesprekken’

RSC Anderlecht is druk bezig om de zaken achter de schermen op orde te stellen. Paars-Wit zoekt een ...

166
166
De 11 namen: Leko verrast met vervanger Onyedika

Club Brugge heeft om 18u45 een afspraak met de geschiedenis. Na het 3-3 gelijkspel in Jan Breydel ...

155
155
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 27 bekend

De reguliere competitie nadert zijn finale ontknoping, en dus staan de zenuwen alsmaar meer ...

73
73
'Geen weg terug: Anderlecht hakt trainersknoop door'

Behoudens een verrassing zit Jérémy Taravel ook volgende week tegen OH Leuven nog in ...

302
302
Verheyen tipt Leko: Club Brugge all-in tegen Atlético?

Binnen twee uur begint Club Brugge eraan tegen Atlético Madrid. Om een ticket voor de achtste ...

107
107
'Anderlecht verbrandt vingers: Hazard op hete kolen'

Met hangen en wurgen zette RSC Anderlecht zondag tegen Zulte Waregem een serieuze stap richting de ...

196
196
Union incasseert uppercut: einde seizoen voor sterkhouder?

Union liet zich zaterdag niet onder druk zetten door de zeges van eerste achtervolgers STVV en Club ...

104
104
Hakimi in vieze papieren: verkrachtingszaak ontplooit

Achraf Hakimi wordt gezien als één van de beste rechtsbacks ter wereld. De Marokkaanse ...

87
87
Courtois slaat op tafel: Mourinho én UEFA afgemaakt

De return tussen Real Madrid en Benfica belooft extra scherp te zijn. In de heenwedstrijd was er de ...

73
73
Routinier mee naar WK? Rode Duivel maakt hattrick

Wie gaat mee naar het WK 2026? Daar wordt maanden voor het mondiale landentornooi al over gesproken. ...

63
63
Standard en Antwerp horen verdict na stopzetting

De wedstrijd tussen Standard Luik en Royal Antwerp FC werd op maandag 20 oktober onderbroken bij een ...

249
249
Simeone spreekt Leko resoluut tegen: messen zijn geslepen

Club Brugge kijkt dinsdagavond Atlético Madrid recht in de ogen namens de Champions League. ...

133
133
De Bruyne komt met belangrijke update: WK in gevaar?

Kevin De Bruyne ligt al een tijdje in de lappenmand. De Belgische supporters houden alvast hun hart ...

126
126
Ajax kruipt uit de put en deelt straffe cijfers

Ajax kende heel donkere jaren. PSV nam sportief de fakkel over en financieel was het ook ...

38
38
Courtois investeert in Belgische club: twee clubs genoemd

Thibaut Courtois investeerde onlangs in de Franse club Le Mans. Ondertussen raakte ook bekend dat ...

367
367
KRC Genk heeft prijs: rechtsachter tekent contract

KRC Genk is een club waar jeugddoorstroming zeer belangrijk is. De Limburgers blijven inzetten op de ...

166
166
Diego Moreira haalt ferm uit na glansrol: ex-club afgemaakt

Diego Moreira speelde afgelopen speeldag in de Ligue 1 een geweldige wedstrijd. De Rode Duivel was ...

46
46
Hoeveel kans heeft Club tegen Atlético? Opta velt oordeel

Club Brugge neemt het dinsdagavond op tegen Atlético Madrid in de terugwedstrijd van de ...

87
87
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht bibbert, Club dumpt genadeloos’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

436
436
Herman Brusselmans ontsnapt opnieuw aan veroordeling

In de rechtbank van Gent keek Herman Brusselmans vandaag opnieuw de justitie in de ogen, in een zaak ...

49
49

Meer sportnieuws