Een tweetal weken geleden besloot RSC Anderlecht om technisch directeur OIivier Renard op straat te zetten. Afgelopen weekend reageerde die een eerste keer op zijn ontslag in een opmerkelijk interview. Met één opvallende passage zette hij de huidige directie stevig in zijn hemd.
Renard had uiteindelijk iets langer dan één jaar het sportieve beleid in handen bij de recordkampioen. Een succes werd dat niet bepaald. Zijn balans op de transfermarkt was ondermaats, zeker aan inkomende zijde. Ook zijn beslissing om David Hubert aan de kant te schuiven ten voordele van Besnik Hasi pakte niet goed uit. Bovendien droeg de ex-doelman nog nadrukkelijk de stempel van de vorige voorzitter Wouter Vandenhaute.
Na het vertrek van die laatste werden dan ook al vraagtekens geplaatst achter zijn toekomst bij Paars-Wit. Uiteindelijk mocht Renard nog de voorbije wintermercato voor zijn rekening nemen. Amper een week na het sluiten van de transferperiode werd hij uiteindelijk bedankt voor bewezen diensten. Maar blijkbaar waren CEO Kenneth Bornauw en voorzitter Michael Verschueren zijn vertrek al een tijdje aan het voorbereiden.
LEES OOK: Code rood voor bondscoach Garcia: "Een catastrofe!"
Pijnlijke actie RenardHet lukte het duo echter niet zo goed om dat voor Renard verborgen te houden. Via bepaalde makelaars kwam het hem immers te oren dat Anderlecht een headhuntersbureau had ingeschakeld om een nieuwe sportief directeur te zoeken. Ook werd hij nauwelijks betrokken bij de herstructurering van de scoutingscel. Maar de situatie werd nog een pak pijnlijker toen Renard op een dag op het bureau van Bornauw zat.
De CEO liet hem toen een bericht van Verschueren zien. Daarin pitchte de voorzitter de naam van 'Antoine Sibierski'. De 51-jarige Fransman is één van de pistes als nieuwe sportief directeur. Bornauw dacht echter dat het om een speler ging en liet het bericht prompt aan Renard zien. "Kenneth, ik denk dat het voor hem moeilijk zal zijn om onze ploeg te versterken, aangezien hij maar vijf jaar ouder is dan ik. En dat hij een optie is om míj op te volgen...", antwoordde Renard.
Onbegrijpelijke fout
Niet bepaald het beste moment van Bornauw, die het van andere kwaliteiten moet hebben dan pure voetbalkennis. De Waalse analist Marc Delire toont zich dan ook bijzonder scherp voor de CEO van Paars-Wit. "Het is hallucinant. Het is een hallucinante fout", trekt Delire van leer bij Dans le Vestiaire. "Je hebt het hier wel over Anderlecht. Ik las dat artikel en moest huilen van het lachen. Ik kan me het gezicht van Renard al voorstellen. Anderlecht stond altijd al in de schijnwerpers. Maar toen had je geen lekken. Nu hebben ze een Mexicaans leger vol lekken."
Kobe K