Renard haalt na ontslag bij Anderlecht zéér hard uit

1061
Renard haalt na ontslag bij Anderlecht zéér hard uit

Olivier Renard werd onlangs ontslagen bij RSC Anderlecht. Dat was geen verrassing, want de sportief directeur liet geen verpletterende indruk achter. In een groot interview met La Capitale haalde hij heel zwaar uit naar het bestuur van de Belgische recordkampioen.

Renard werd door Wouter Vandenhaute aangetrokken, over wie hij uiteraard geen kwaad woord spreekt. Over personen zoals Michael Verschueren en Kenneth Bornauw is hij een stuk minder positief. Renard haalde stevig uit.

LEES OOK: Rits komt met bizar verhaal over Renard en Borguet

Renard viseert Verschueren en Bornauw

"Ik denk dat een van de grootste zwakheden van RSCA het gebrek aan eenheid binnen het managementteam is, zowel op algemeen als sportief vlak", verklaarde hij. Wellicht doelt hij daarbij op de interne strijd tussen Coucke en Vandenhaute, wat uiteraard zeer nefast was voor de club. Vandenhaute vertrok.

"Veel mensen handelen onafhankelijk en lekken informatie, waar of niet waar, om in de gunst te komen bij de media of de fans. Maar deze informatie schaadt de mensen die bij de club werken en zelfs degenen die het hebben gelekt", gaat hij verder. Dan is het ook duidelijk dat hij nadien Verschueren viseert.

Goed werk geleverd

"Ze zeggen dat ze iemand met een ander profiel nodig hadden dan ik? Maar wat zeggen de cijfers over wat er van me gevraagd werd? Als ik in een ander interview hoor van mensen met wie de club als 8e en 11e eindigde toen zij de leiding hadden (hij verwijst naar Michael Verschueren, nvdr.), dat we de slechtste periode in de clubgeschiedenis doormaken, dan moet ik lachen", aldus Renard. Dat klopt niet echt, want Verschueren ontkende net dat RSCA in zijn grootste crisis ooit zat.

Hij is van mening dat hij goed werk leverde in het Lotto Park met een vierde plaats, het bereiken van de bekerfinale, RSCA dat nog uitzicht had op de top drie en de kern drastisch verjongen. Hij haalt aan dat hij voor 60 miljoen euro aan uitgaande transfers deed en dat het boven de 100 miljoen euro had kunnen zijn. Volgens hem had Anderlecht spelers als Keisuke Goto, Nathan Saliba en Mihajlo Cvetkovic al kunnen verkopen. Renard geeft aan dat zij 50 miljoen euro of meer gaan opleveren op termijn.

En dan gooide hij ook Bornauw onder de bus. "Uiteindelijk, op een dag, toen Kenneth Bornauw in mijn kantoor was, kreeg hij een WhatsApp-bericht van Michael Verschueren. Hij besloot het aan me voor te lezen. Dit stond er: "Oli, Michael heeft me net een topprofiel gestuurd, volgens hem ken je hem misschien wel." En hij noemde de naam: Antoine Sibierski. Ik glimlachte en antwoordde: "Kenneth, ik denk dat het moeilijk voor hem zal zijn om ons team te versterken, aangezien hij vijf jaar ouder is dan ik..." Kenneth had niet door dat Michael Verschueren hem de naam van een sportief directeur had gestuurd..." Opvallend: in het hele interview is er geen enkele vorm van zelfkritiek.

Had RSCA Renard moeten houden?

Meest recent

Carrick bijt van zich af: "Ik spreek de waarheid"

Michael Carrick heeft geprobeerd de storm rond Luis Martínez snel te laten liggen. De ...

19
19
Terugkeer naar Antwerp? "Kijken na het seizoen"

Gerard Vandeplas heeft toegelicht waarom hij Antwerp deze zomer tijdelijk achter zich liet voor ...

48
48
Toch vertrek bij Club: "Leko vond mij een goede speler"

Cisse Sandra kijkt met een goed gevoel terug op zijn beslissing om Club Brugge achter zich te laten. ...

132
132
Standard houdt weerbarstige Kadavers af in Croky Cup

Na een moeilijke wedstrijd heeft Standard de volgende ronde van de Croky Cup bereikt. De Rouches ...

28
28
Croky Cup: Cercle overleeft Hasseltse storm, Westerlo op roze wolk

Voorlopig is er nog geen sprake van stuntwerk in de Croky Cup. Sporting Hasselt greep zijn momenten ...

14
14
Luis Enrique zet Enzo Maresca stevig op zijn plaats

De spectaculaire Champions League-clash tussen Manchester City en Paris Saint-Germain zorgde niet ...

29
29
KRC Genk mag dromen: "Ik blijf zo lang het moet"

Bij KRC Genk hebben ze heel veel kapitaal op het veld staan. Eén van de parels van de club ...

92
92
Albert "Met hem speelde Lukaku misschien al voor RSCA"

RSC Anderlecht lijkt weer de weg naar boven te hebben ingezet. De Brusselaars waren onder Vincent ...

202
202
Thorup kondigt basiswissel aan: "Hij verdient die kans"

KRC Genk moet in de Beker van België aan de bak in en tegen Virton. Trainer Jess Thorup wil na ...

114
114
Monstertransfer Liverpool overtuigt niet: "Geen 140 miljoen waard"

Bradley Barcola heeft zijn start bij Liverpool nog niet helemaal gemist, maar overtuigen doet de ...

41
41
De Meyer krijgt steun: "Zij staan nog achter hem"

STVV win met 2-0 van Iberia in de Conference League. In de Jupiler Pro League begonnen ze goed, maar ...

20
20
KV Kortrijk grijpt in: volgend ontslag is een feit

KV Kortrijk is slecht begonnen aan het seizoen. Dramatisch in de Jupiler Pro League en ook al uit de ...

151
151
Schande in Istanbul: beerput rond Lukaku gaat open

Romelu Lukaku wilde op Villa Park in de basis starten. Hij kreeg 21 minuten, toen het al 4-0 stond. ...

415
415
Druk neemt toe bij Standard: "Van levensbelang"

Standard staat onder druk. De Rouches moéten zich vanavond kwalificeren in de Croky Cup tegen ...

29
29
Friis looft Hasselt: "Uitzonderlijke kwaliteiten"

Cercle Brugge lijkt om het behoud te moeten vechten. Lars Friis moet ook stilaan gaan winnen, anders ...

30
30
Standard onder druk: eerste cruciale match al een feit

Standard begon aardig aan het seizoen, maar de laatste weken draait het vierkant. De Rouches moeten ...

45
45
Compper speelt open kaart: vijf voor twaalf bij Antwerp

Na de schamele een op 18 hangen er alsmaar meer donkere wolken boven de Bosuil, waar het stilaan ...

59
59
Bruno trekt conclusies: Anderlecht-trio valt door de mand

RSC Anderlecht moet de knop snel omdraaien na de late opdoffer in Zagreb, want zondag is het terug ...

365
365
Leko roteert: Club Brugge onthult Croky Cup-selectie

Club Brugge krijgt weinig tijd om na te genieten van de stunt in San Siro, want in de Croky Cup ...

666
666
Antwerp stelt ultimatum: Compper stevent af op C4

Het gaat van kwaad naar erger met Antwerp, dat in de voorbije zes competitiematchen amper ...

142
142
Jackpot bij Ruben Van Gucht: 'Geldgeheimen bloot op tafel'

Een avondje aan tafel schuiven op televisie kan meer opleveren dan je zou denken. Zeker als je ...

65
65
Croky Cup: uitzendschema en aanduidingen refs bekend

Dit weekend ruimt het competitievoetbal eventjes plaats voor de Croky Cup. In de zestiende finales ...

748
748
Leko houdt adem in: drie twijfelgevallen bij Club Brugge

Club Brugge zit op een roze wolk na de stunt tegen Inter, al kwam die er uiteraard niet zonder slag ...

311
311
Bob Peeters kan het niet aanzien: "Moet dit nu echt?"

Soms zegt een blik meer dan duizend woorden. Dat werd nogmaals duidelijk bij een opvallend moment ...

92
92
Ongelofelijke blunder AA Gent? Hoongelach bij Brugse fans

Eén opvallend detail was genoeg om de sociale media aan het praten te krijgen. Terwijl Club ...

247
247

Meer sportnieuws