Thriller in Kuipje: Genk ontsnapt na Westerlo’s doelhoutpech

door
Thriller in Kuipje: Genk ontsnapt na Westerlo’s doelhoutpech

Racing Genk trok deze namiddag nipt aan het langste eind tegen een strijdvaardig Westerlo in Het Kuipje. De Limburgers kwamen op voorsprong via Oh, maar de Kemphanen hadden dubbel pech: twee prachtige uithalen spatten uit mekaar tegen het doelhout. Westerlo bleef vechten tot het einde, maar kent uiteindelijk een echte horrorweek.

LEES OOK: Anderlecht breekt vloek: Club ten onder in kolkend Lotto Park

Duel met grote belangen

In Het Kuipje stond zondagmiddag een duel van eerherstel op het programma. Westerlo ontving Racing Genk in een wedstrijd die vooral mentaal veel zou zeggen over beide teams. De Kemphanen slikten eerder die week een stevige bekerteleurstelling en wilden voor eigen publiek tonen dat ze die klap verteerd hadden. Coach Issame Charaï rekende op een positieve reactie en greep terug naar de jeugdige Mbamba, die voor het eerst aan de aftrap verscheen. Westerlo hoopte vooral defensief stabieler te ogen, want in de competitie bleef het al twee duels steken op een gelijkspel. 

Bij Racing Genk klonk dan weer het verlangen naar een zege die vertrouwen moest schenken. Na twee opeenvolgende draws in de Jupiler Pro League wilde de ploeg van Thorsten Fink eindelijk nog eens aanknopen met winst. De Limburgers creëerden voldoende kansen, maar kampten met een opvallend probleem: ze konden dit seizoen nog geen enkele clean sheet vasthouden — als enige team in 1A. Al 21 competitieduels lang slikte Genk minstens één tegengoal. De vraag was dus: zou het deze keer wél lukken om de nul te houden in Westerlo?

Motor Genk slaat aan, Kemphanen happen naar adem

Westerlo begon het best aan de wedstrijd, met meer grinta en precisie in de openingsfase. Genk daarentegen oogde slordig, leed veel balverlies en kwam niet goed onder de druk van de thuisploeg uit. Ferri en Bayram kregen vroege kansjes, maar wisten Van Crombrugge niet te verschalken. Na een kwartier begon de ploeg van Thorsten Fink beter in het spel te komen. Vooral Karetsas en Oh zorgden voor dreiging, terwijl Genk steeds meer controle kreeg met dominant balbezit. 

Westerlo probeerde via hoekschoppen gevaar te stichten, maar zonder succes. De druk van Genk werd uiteindelijk beloond. Rond minuut 35 ging Bayram in de fout achterin: hij leverde de bal zomaar in bij Karetsas, die razendsnel reageerde en Oh aanspeelde. De Zuid-Koreaan twijfelde niet en trapte de 0-1 binnen met een gekruist schot. Een verdiende voorsprong voor een Genk dat na een aarzelend begin duidelijk de bovenhand had genomen. Westerlo deed vlak voor rust nog iets terug: de knal van Haspolat spatte uiteen op de lat. Halfweg namen Fink en co de leiding.

Doelhout is Limburgers gunstig gezind

Westerlo kwam het scherpst uit de kleedkamer en zette Genk meteen onder druk. Sakamoto zorgde voor dreiging op rechts en bracht gevaarlijk voor, maar Sayyadmanesh kwam net te laat en Mbamba kreeg de bal niet goed geraakt. Even later volgde bijna de verdubbeling van de score: Heymans kopte een vrije trap van Karetsas richting doel, maar Jungdal redde knap en tikte de bal nog net over de lat.

Iets voorbij het uur hadden de Kemphanen andermaal pech toen een geweldige uithaal van Sayyadmanesh tegen de lat vloog, de tweede keer deze namiddag. Aan de overzijde vergat Oh dan weer om oog in oog met Jungdal de trekker over te halen. Zo bleven beide ploegen morsen met de kansen. In het slot van de wedstrijd liet ook Reynolds nog een grote kans onbenut, Van Crombrugge ging goed plat. Zo ging Westerlo andermaal onderuit, ondanks een meer dan degelijke prestatie. Racing Genk sluipt voorlopig de Champions' Play-Offs binnen.

Scoreverloop:

0-1 (35') Oh

🕵️‍♂️ Wie was volgens jou de beste speler van de match?

Meest recent

Jonge Duivel: "Geruchten over Anderlecht gehoord, maar..."

Anderlecht zet sinds de komst van Olivier Renard als sportief directeur zwaar in op de komst van ...

5
5
'Club zet zich schrap: Inter heeft plan met Stankovic'

Club Brugge realiseerde in de zomer een nieuwe recordtransfer met de verkoop van Ardon Jashari aan ...

47
47
'Toptransfer voor Godts: prijskaartje bekend'

Ajax beleeft een moeilijke periode en zette onlangs nog trainer John Heitinga op straat. In die ...

21
21
Marc Coucke pakt iedereen in snelheid met grote fusie

De afgelopen weken kwam eindelijk weer wat zuurstof in het Lotto Park te hangen. Het vertrek van ...

54
54
Baro wrijft zich in handen: jaarrekening AA Gent bekend

Bij AA Gent sloegen ze in de zomer van 2023 een nieuwe weg in. Het tijdperk van Ivan De Witte en ...

46
46
'Lukaku duwt gaspedaal in: comeback vroeger dan verwacht?'

Zoek dezer dagen niet naar Belgen bij Napoli, want Antonio Conte kan voorlopig niet rekenen op zijn ...

35
35
TRANSFERUURTJE: 'Knaltransfer De Cat, Club breekt weer record'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

225
225
'Code rood in Anderlecht: De Cat nu al onhoudbaar'

Op amper 17-jarige leeftijd beleeft Nathan De Cat al zijn seizoen van de doorbraak bij RSC ...

118
118
'Club Brugge heeft opvolger Ordonez reeds te pakken'

Club Brugge deed de afgelopen jaren meermaals gouden zaken op de transfermarkt. Dat de kassa ook ...

212
212
Vriendin Vanheusden deelt bericht dat door merg en been gaat

Enorm droevig nieuws voor het Belgische voetbal. Zinho Vanheusden (26), ooit één van ...

206
206
Coucke keert kar: Anderlecht dumpt masterplan Vandenhaute

Nieuwe bazen, nieuwe wetten. Zo ook bij RSC Anderlecht, waar er na de aftocht van Wouter Vandenhaute ...

411
411
JPL-format: 'Baro loopt blauwtje, Club wil BeNe-liga'

Terwijl de discussie rond de mediarechten het leeuwendeel van de aandacht opeist laait op de ...

368
368
Julie Vanloo laat tranen rollen: Club-fans diep geraakt

Het was een emotionele klap die tot in de harten van de Club Brugge-fans aankwam. Julie Vanloo, ...

151
151
Moris sneert naar RSCA en Standard: "Angstaanjagend"

Anthony Moris verliet Union SG afgelopen zomer door de grote poort. Na een landstitel trok hij naar ...

192
192
'Union SG baalt: gigantische tegenvaller loert om de hoek'

Union SG is de afgelopen jaren door een zeer goed beleid uitgegroeid tot een stabiele Belgische ...

72
72
Mannaert, opgelet: Congo aast wéér op jonge Duivel

Vincent Mannaert moet héél erg opletten met Congo, want zij plukten al heel wat ...

75
75
Beter bij Antwerp gebleven? Chery krijgt de volle laag

Royal Antwerp FC verloor afgelopen zomer heel veel kwaliteit, waaronder Tjaronn Chery. Die keerde ...

198
198
'Stadiondossiers Club en RSCA: verrassende evolutie'

Bij Club Brugge en RSC Anderlecht is het duidelijk dat beide clubs nood hebben aan een groter en ...

635
635
STVV valt internationaal op: "Of er een transfer volgt?"

STVV is dit seizoen een van de best voetballende ploegen in de Jupiler Pro League en ze staan ...

65
65
Martinez velt verrassend oordeel over rode kaart Ronaldo

Cristiano Ronaldo liet zijn ploeg in de steek tegen Ierland. De 40-jarige Portugese aanvaller kreeg ...

124
124
De Cat zet Duitsland op z’n kop: hij stormt op één club af

Nathan De Cat is in één klap geen Anderlecht-projectje meer, maar de inzet van een ...

485
485
'Verschueren verrast: pikant transferoffensief bij Anderlecht'

Michael Verschueren sprak voor de match tegen Club Brugge uitgebreid met de media. De voorzitter van ...

441
441
Blunder Garcia? Coach 'vergeet' twee doelpuntenmachines

Bij de Rode Duivels is er toch een probleem in de spits. Romelu Lukaku is out, Charles De Ketelaere ...

260
260
Flop van Antwerp moet redder in nood worden bij Oranje

Nederland zoekt al vele jaren naar een absolute klepper als centrumspits. Cody Gakpo en Memphis ...

93
93
'Anderlecht schakelt door: winterse toptransfer hangende'

RSC Anderlecht speelde twee goede matchen tegen KV Mechelen en Club Brugge, maar daarmee zijn niet ...

430
430

Meer sportnieuws