In Nederland won PSV gisteren vlot met 4-2 van Fortuna Sittard. Feyenoord is daar de grootste uitdager, maar kan Ajax nog in de titelrace komen. Zij speelden zopas tegen sc Heerenveen.
LEES OOK: Godts is weer God bij Ajax: geplaagde topclub veert recht
Godts opent de scoreAjax laat voorlopig een matige indruk achter in de Eredivisie. Vorige week wisten ze alsnog te winnen op het veld van FC Twente en daardoor was er weer hoop. Konden ze vandaag een tweede opeenvolgende zege boeken tegen sc Heerenveen, de club van coach Robin Veldman.
Ajax had het zeker niet onder de markt en schitterde zeker niet, maar het was Mika Godts die voor de rust de 1-0 scoorde. De Belgische flankaanvaller is aan een goed seizoen bezig bij de Amsterdammers.
Mika Godts breekt de ban! 🇧🇪🧱 pic.twitter.com/qZLZGnfUgS
— Play Sports (@playsports) November 1, 2025
Mokio valt in
Ajax ging zo met een voorsprong de rust in. De Amsterdammers hoopten na de pauze de score verder uit te diepen, maar viel dat tegen. Vaclav Seijk wist immers na 68 minuten de bordjes op gelijk hoogte te hangen.
Heitinga werd zo steeds nerveuzer. Hij bracht onder meer Jorthy Mokio in de ploeg. Ajax moest winnen, anders liep de achterstand op PSV al op tot 8 punten. Bovendien zou er dan weer om het ontslag van Heitinga worden geroepen. Hij ligt al een tijdje onder vuur door de matige resultaten.
Ajax speelde echter weer een matige partij. Het kwam niet meer tot kansen en goals. Zo bleef het 1-1, met alweer een striemend fluitconcert als resultaat. Kan Heitinga dit nog overleven?
Claudio Reulens