“Gevangenis Bayat” – De Mil op ramkoers met Charleroi

184 stemmen
“Gevangenis Bayat” – De Mil op ramkoers met Charleroi

Rik De Mil werd afgelopen zomer nadrukkelijk genoemd bij een knaltransfer naar Royal Antwerp FC, maar hij verlengde zijn contract bij Sporting Charleroi. Ook na het vertrek van Sebastien Pocognoli bij Union SG kon De Mil promotie maken, maar wéér werd het feestje afgelast.

De Mil maakte vorig seizoen veel indruk door met Charleroi Europees voetbal over de streep te trekken. De Belgische T1 stond bovenaan het lijstje van Union om Pocognoli op te volgen, maar Mehdi Bayat wilde zijn hoofdtrainer absoluut niet laten gaan.

LEES OOK: Verschueren doet boekje open over trainerskeuze Anderlecht

Gevangenis Bayat

Peter Vandenbempt voorspelt dat De Mil en Charleroi op ramkoers liggen. “Welwillendheid die Rik De Mil niet was gegund. De zonder twijfel ongelukkigste trainer uit de JPL zit vastgeketend in zijn cel op Mambour. De zwart-witte strepen van Charleroi zijn in het geval van De Mil die van een gevangenisplunje”, citeerde Het Nieuwsblad de analist.

Volgens de commentator is de situatie penibel geworden. “En het is intussen zeer de vraag of hij in aanmerking komt voor een vervroegde vrijlating. De hoogst oncomfortabele situatie waarin De Mil zich bevindt, toont aan dat Mogi Bayat acht jaar na het uitbarsten van Operatie Zero in de schaduw nog altijd zwaar weegt op het Belgisch voetbal.”

Invloed van Mogi

Mehdi Bayat is de grote baas bij Charleroi, maar broer Mogi is een kind aan huis bij Union. De makelaar verkocht al voor meer dan zestig miljoen in Brussel. “De kampioen wilde De Mil heel graag, maar de Bayats ervoor tegen de haren strijken, dat zat er niet in”, onthulde Vandenbempt. Toch kan de transferweigering grote gevolgen hebben.

Vandenbempt spreekt van een misnoegde De Mil. “De woede en frustratie van de coach zijn dubbel. Een gouden kans om de landskampioen en competitieleider te coachen in de Champions League ontnomen, maar vooral ook de vaststelling dat Bayat zijn beloftes van in de zomer niet is nagekomen.” Oorlog op komst?

Snap jij de houding van Charleroi tegenover De Mil?

Meest recent

Degryse voorspelt: “Een WK-scenario van 1986…”

De Rode Duivels hebben na een aarzelende WK-start alsnog de groepswinst gepakt in Groep G. Na de 5-1 ...

0
0
Garcia bijt van zich af: “Dat was het enige verschil”

Bondscoach Rudi Garcia kreeg de afgelopen twee wedstrijden de volle laag. Na een 1-1 tegen Egypte en ...

20
20
Iran haalt verwoestend uit naar FIFA en Infantino

Iran ligt al een tijdje in de clinch met de Verenigde Staten en daar komt nu ook de FIFA bij. Na de ...

74
74
CEPANI velt oordeel: rekening DAZN aan Pro League bekend

De soap rond DAZN en de rechten van het Belgische voetbal duurt nog steeds verder. De ...

86
86
Doku toch streng ondanks overtuigende WK-zege

Er was de afgelopen tijd heel wat te doen om Jérémy Doku. De buitenspeler viel uit met ...

58
58
Blijft Vanaken in de basis? Duidelijk oordeel na Nieuw-Zeeland

Hans Vanaken kreeg tegen Nieuw-Zeeland zijn kans in de basis naast Youri Tielemans en Kevin De ...

284
284
De Bruyne glundert voor camera: pakkende reden voor viering

Kevin De Bruyne was bezig aan een moeizaam wereldkampioenschap. Maar na een sterke prestatie tegen ...

41
41
Saelemaekers zorgt voor valse noot: "Waarom doet hij dat?!"

De Rode Duivels hebben dan toch hun poule kunnen winnen op het WK 2026. Dat deden ze bovendien na ...

414
414
'Transferoorlog Club vs. Genk: Racing slaat fors terug'

Terwijl het WK op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League druk in de weer met ...

618
618
"Het is lelijk" - Garcia bijt keihard terug na droomzege

Rudi Garcia heeft zijn gram gehaald op het WK 2026. Zijn Rode Duivels pakten alsnog de groepswinst ...

142
142
WK-route Duivels: weg open naar loodzware kwartfinale?

De Rode Duivels hebben dan toch beslag gelegd op groepswinst op het WK 2026. Nu hun poulefase achter ...

294
294
Europese pers draait volledig om: één Duivel hemel in geprezen

Na twee mindere wedstrijden hebben de Rode Duivels de rug gerecht op het WK 2026. Met een klinkende ...

837
837
Rode Duivels slaan waanzinnige slag: déze droomloting wenkt

De Rode Duivels hebben hun WK in één wedstrijd helemaal omgedraaid. Na de zege tegen ...

511
511
Megastunt op WK 2026, dramatische aftocht Uruguay

Het wereldkampioenschap 2026 leverde al heel wat mooie verhalen op. Het grootste sprookje tot dusver ...

140
140
Punten van VN: drie grote uitblinkers, één vette 9 op 10

De Rode Duivels hebben zich als groepswinnaar geplaatst voor de volgende ronde van het WK. ...

876
876
Groepswinnaar! Sterke Duivels hakken Nieuw-Zeeland in de pan

De Rode Duivels hebben het dan toch gedaan. In hun laatste groepswedstrijd op het WK 2026 maakten de ...

235
235
Garcia verrast compleet met basisploeg Rode Duivels

Om 5u nemen de Rode Duivels het op tegen Nieuw-Zeeland. Een cruciale partij voor beide ploegen, maar ...

151
151
Leekens lyrisch over twee Duivels: "Besten ooit van België"

Georges Leekens werkte met een aantal Rode Duivels samen die tegen Nieuw-Zeeland een blamage moeten ...

309
309
Beveren maakt nieuwe versterking bekend

SK Beveren maakt zich klaar voor zijn terugkeer in de Jupiler Pro League. De Waaslanders hebben de ...

185
185
Van Geneugden kondigt verrassend vertrek aan

Verrassend nieuws uit Maastricht. Plaatselijke tweedeklasser MVV kondigde aan dat Ronny van ...

67
67
Frankrijk en Senegal halen stevig uit op het WK

Op het WK stond in Groep I de laatste speeldag op het programma. Noorwegen en Frankrijk namen het op ...

53
53
Belgische topclubs, opgelet: ontdek deze ster bij Nieuw-Zeeland

België neemt het op tegen Nieuw-Zeeland. De Kiwi’s zijn zeker niet het zwakste land op ...

87
87
Boskamp begrijpt kritiek op Rode Duivel niet: "Zonnesteek?"

D-day voor de Rode Duivels. Dat is het voor België tegen Nieuw-Zeeland. Tijd voor de grote ...

165
165
Rode Duivels zoeken identiteit: ‘afscheid’ is nodig

De Rode Duivels spelen om 5u tegen Nieuw-Zeeland. Het is van moeten. Goed voetbal telt niet. Winnen. ...

134
134
Sibierski geeft inzicht in mercato van Anderlecht

Antoine Sibierski sprak voor het eerst echt met de Belgische pers bij de voorstelling van Vitor ...

608
608

Meer sportnieuws