Essevee stunt en geeft AA Gent een pak voor de broek

door
Essevee stunt en geeft AA Gent een pak voor de broek

Zulte Waregem heeft in de slotmatch van de elfde speeldag voor een stunt van formaat gezorgd. De promovendus gaf AA Gent een pak voor de broek en sluipt zowaar de top zes binnen. Het werd maar liefst 4-1 aan de Gaverbeek.

De Buffalo's verschenen in de Elindus Arena aan de aftrap met een gehavend elftal, want met Kanga, Kadri, Samoise en Skoras moest Ivan Leko toch vier sterkhouders missen. Daardoor werd Goore de diepe spits, terwijl Araujo en Surdez de flanken bezetten.

Zij toonden zich nochtans wel in de openingsminuut, want Goore dwong Gabriël meteen tot een knappe redding. Daarna nam Essevee echter snel over. Na een kwartier was het meteen ook raak: Claes knalde aan de eerste paal een voorzet onhoudbaar binnen.

LEES OOK: Zulte Waregem legt zeer straffe financiële cijfers voor

Gent gaat kopje onder voor rust

De thuisploeg had de smaak te pakken. Roef hield Ementa nog van de 2-0, maar meteen daarna was het wel weer prijs. Erenbjerg zag zijn schot afwijken op Araujo en zo tegen de netten verdwijnen. Gent wist van geen hout pijlen meer te maken en ontsnapte toen Erenbjerg zijn tweede afgekeurd zag.

Het bleek slechts uitstel van executie, want enkele minuten voor rust viel de 3-0 alsnog. Nyssen knalde een afvallende bal heerlijk in het doel. Leko kon niet anders dan ingrijpen en bracht tijdens de rust El Adfaoui, Vanzeir en Sonko in het elftal.

Essevee in top zes

Daarmee kon Gent het evenwicht toch een beetje herstellen, al viel er lange tijd geen goal en moest Roef aan de overkant nog enkele keren tussenkomen. In het slotkwartier leek Gandelman de spanning met de 3-1 toch nog terug te brengen, maar dat was buiten Erenbjerg gerekend. De Deen reageerde enkele minuten later het snelst en duwde in de rebound de 4-1 binnen.

Essevee boekt zo een klinkende zege en zet zijn knappe opmars in het klassement verder. Het wipt nu zelfs over Gent naar de zesde plaats. Beide teams hebben evenveel punten, maar Essevee kan een beter doelsaldo voorleggen.

Kan Zulte Waregem nog lange tijd in de top zes meedraaien?

Meest recent

'Duitsers duwen door: exact prijskaartje De Cat onthuld'

Er gaat momenteel haast geen dag voorbij of een nieuwe grootmacht komt op de proppen voor Nathan De ...

0
0
'Smaakmaker verlaat Club Brugge: deal in stroomversnelling'

Club Brugge mag stilaan vrezen voor een heuse leegloop tijdens de wintermercato, want tal van ...

144
144
Complete chaos bij VTM: Deschacht reageert verbijsterd

Sinds het einde van zijn actieve voetbalcarrière heeft Olivier Deschacht zijn plaats stevig ...

15
15
'Hasi velt verdict: Anderlecht dumpt aanwinst Renard'

De wintermercato opent pas binnen anderhalve maand zijn deuren, maar RSC Anderlecht blijkt nu al ...

204
204
Pech voor Garcia: steunpilaar Rode Duivels haakt af

Zaterdag bleven de Rode Duivels steken op een gelijkspel in Kazachstan. Een afgesloten hoofdstuk, zo ...

194
194
Bayern ontploft: Duitsers vrezen drama voor De Cat

Nathan De Cat staat op een kruispunt dat zijn hele carrière kan maken of kraken. In Duitsland ...

303
303
Garcia stevig: "Anders ben je geen fan van de Rode Duivels"

Rudi Garcia heeft zijn persbabbel met flinke tegenzin afgewerkt. De Franse coach van de Rode Duivels ...

72
72
Marc Coucke gooit alles op tafel: "Ruim 30.000 zijn het er!"

Marc Coucke is een naam die ondertussen klinkt als een klok in heel België. De man maakte ...

232
232
Raskin voert druk op: "Anders geen plaats op het WK"

Nicolas Raskin staat voor een zeer leuk duel. Hij neemt het met de Rode Duivels morgen op tegen ...

46
46
Gepikeerde Garcia scherp over uithaal Doku en forse kritiek

Rudi Garcia kreeg na het 1-1-gelijkspel tegen Kazachstan bakken kritiek over zich heen. Deels ...

235
235
Marc Wilmots slaat toe met volgende topdeal

Marc Wilmots heeft een volgende slag weten te slaan. Standard heeft een van zijn sterkhouders immers ...

78
78
Nederland 'ontdekt' Kompany: "Blij met 10de keuze"

Vincent Kompany is anno 2025 een van de betere trainers in Europa. Na passages bij RSC Anderlecht en ...

162
162
De Cat naar München? Sterke man Bayern reageert

Nathan De Cat wordt ondertussen aan zowat elke Europese subtopper gelinkt, met daarbij ook nog eens ...

214
214
FC Barcelona verrast iedereen met gigantisch groot nieuws

FC Barcelona heeft vandaag groot nieuws meegedeeld. De Catalanen zullen komend weekend immers terug ...

86
86
Marbella komt met update over blessure Vanheusden

Zinho Vanheusden viel onlangs uit met een knieblessure. Er werd meteen gevreesd voor een lange ...

77
77
Rode Duivels terug thuis bij Standard: vijftal keert terug

De Rode Duivels spelen morgen in een vol huis tegen Liechtenstein. Voor de Luikse fans is het ...

131
131
'Club Brugge blijft in running voor pittige transfer'

Het lijkt er niet op dat we bij Club Brugge al te veel transferactiviteit zullen moeten verwachten ...

213
213
Is dit de reden waarom Overmars Antwerp boven Ajax kiest?

Ajax is de laatste weken in een diepe crisis beland. Trainer John Heitinga werd ontslagen en ...

207
207
'Vol huis voor Rode Duivels: KBVB smeedt nu al plan'

Na het gelijkspel van vorig weekend in Kazachstan zijn de Rode Duivels nog niet zeker van hun ticket ...

82
82
Bondscoach benoemt dé reden voor pijnlijke exit op WK U17

Het lijkt voor de Belgische elftallen geen al te beste interlandbreak te worden. De Rode Duivel ...

182
182
Wilmots helemaal overtuigd van Duivel: "Een goudmijn"

De ontgoocheling was de voorbije dagen enorm bij en rond de Rode Duivels na het teleurstellende ...

158
158
'Anderlecht gaat in januari voor Man City-sensatie'

Anderlecht kende al een zeer drukke zomer, maar lijkt ook in januari nog de transfermarkt op te gaan ...

389
389
Trofee Raymond Goethals: deze 3 trainers maken kans

Sinds 2011 wordt in december elk jaar de Trofee Raymond Goethals uitgereikt, die de Belgische ...

195
195
Verrassende Belg duikt op in straf lijstje met Yamal en co

Komend weekend trekt het clubvoetbal zich weer op gang na een korte onderbreking door de ...

58
58
'Lukaku bijna terug: datum voor comeback gepind'

De Rode Duivels moeten het dinsdag tegen Liechtenstein nog altijd zien te stellen zonder Romelu ...

89
89

Meer sportnieuws