'AA Gent legt nieuwe bom onder het Belgische voetbal'

door
'AA Gent legt nieuwe bom onder het Belgische voetbal'

De voorbije maanden heeft het regelmatig gestormd binnen de Pro League. Er waren zeer moeizame onderhandelingen over het televisiecontract en daarna de competitiehervorming. Beide dossiers zinderen nog altijd na en over dat laatste is er een nieuwe wending.

De uitzendrechten zorgen nog altijd voor zorgen, want DAZN vindt maar geen akkoord met de telecomoperatoren, waardoor de Belgische competitiewedstrijden tot dusver niet op de klassieke televisie te zien waren. Maar ook de discussie rond het nieuwe competitieformat is nog steeds niet voorbij.

LEES OOK: 'Bestuur ligt dwars: Odoi grijpt naast Belgische transfer'

Blijvende onvrede over quotum U23-teams

Dat zorgde vrijwel meteen na de bekrachtiging voor ophef onder verschillende clubs, vooral in 1B. Dat had vooral te maken met de nieuwe regels rond de U23-teams. De Pro League besliste dat er voortaan altijd minstens vier van die teams in 1B moeten spelen. Daardoor kan er zeker dit seizoen al enkel een U23-ploeg degraderen als er een andere promoveert uit de amateurreeksen.

Het was een regel die vooral ingevoerd werd om KRC Genk en AA Gent aan boord te krijgen voor de afschaffing van de play-offs - Jong Genk stond toen op degraderen uit 1B maar mocht door de nieuwe regels toch blijven. Voor vele andere clubs was ze echter een doorn in het oog, zeker bij de tweedeklassers. 

AA Gent steunt Lokeren & co

Verschillende clubs stapten ook naar de Belgische Mededingingsautoriteit. Die oordeelde dat het quotum inderdaad een inbreuk zou kunnen zijn op de mededingingsregels, maar legde geen tijdelijke maatregelen op. En dus liet de Pro League de zaak ook blauwblauw. Dat is echter niet naar de zin van drie clubs en dus ondernemen zij nu nieuwe actie. In een brief die ze stuurden naar alle profclubs, de Pro League en de KBVB, laten Lokeren, Seraing en Francs Borains weten dat ze nu naar het Belgisch Arbitragehof voor de Sport trekken. 

Het Laatste Nieuws meldt dat AA Gent zich bij hen aansluit, wat toch verrassend is omdat zij met Jong AA Gent in de Challenger Pro League actief zijn. Zij vinden deze regel onwettig, als vurige voorstander van de Play-Offs, willen zij dat ook het competitieformat met 18 ploegen zonder Play-Offs herbekeken wordt. Volgens hen verliep ook die beslissing niet correct. Wordt vervolgd.

Verrassende beslissing?

Meest recent

'Club Brugge zet zinnen op nieuwe Onyedika'

Club Brugge zal in de komende mercato's ongetwijfeld weer afscheid moeten nemen van enkele ...

3
3
Genk broedt op 'nieuwe Tolu': "Mijn moment zal komen"

Het is voor Genk tot dusver een zeer wisselvallig seizoen geweest. De Limburgers presteerden met ups ...

27
27
'Lukaku gaat hard en prikt precieze datum rentree'

De voorbije dagen was Romelu Lukaku uiteraard in diepe rouw na het overlijden van zijn vader Roger. ...

29
29
Euvard slijpt de messen: "Als we de beloftes willen waarmaken..."

Vincent Euvrard kon tot op heden niet echt betere resultaten neerleggen. De trainer kreeg al de ...

27
27
Broos over Rode Duivels: "Pfff, doe mij dat niet aan!"

Hugo Broos wist zich met Zuid-Afrika te plaatsen voor het WK 2026. De ervaren trainer heeft zo ...

71
71
Patrick Kluivert krijgt de bons na missen van het WK

De WK-kwalificaties zijn volop bezig en ondertussen zijn al heel wat landen zeker van het WK 2026. ...

64
64
Erik Van Looy schokt Vlaanderen met afscheid: "Anderlecht..."

Na 22 seizoenen gooit Erik Van Looy het roer om in ‘De Slimste Mens ter Wereld’ — ...

64
64
Verenigde Staten zet alles op alles voor RSCA-speler

De afgelopen dagen verloren de Belgen toch wel wat talenten aan andere landen. Komt daar een derde ...

108
108
'Nederland verstomt: Eredivisie-reus voor Vanaken lonkt'

Hans Vanaken (33) blijft België en omstreken verbazen: sterk bij de Rode Duivels, een goal ...

447
447
'JPL-clubs willen absolute parel naar België halen'

De Jupiler Pro League is een opleidingscompetitie pur sang. De Belgische eersteklassers speuren dan ...

65
65
Boeckx geeft Anderlecht raad: "Wie weet zelfs de titel"

Bij RSC Anderlecht was het tot dusver amper rustig. De Europese vernedering, het vertrek van Wouter ...

265
265
'AA Gent legt nieuwe bom onder het Belgische voetbal'

De voorbije maanden heeft het regelmatig gestormd binnen de Pro League. Er waren zeer moeizame ...

228
228
Stijnen oordeelt: "Hij moet meer spelen bij de Rode Duivels"

De Rode Duivels gaan naar het WK van komende zomer. Dat lijkt vast te staan. De Belgen stonden er op ...

176
176
‘Anderlecht ruikt gouden kans op transfermarkt’

RSC Anderlecht is achter de schermen druk bezig met het scouten van spelers. De Brusselaars houden ...

150
150
Vijandige vete met Tzolis? Fossey doet boekje open

Standard kan vrijdagavond in het thuisduel tegen Antwerp FC opnieuw rekenen op Marlon Fossey. De ...

267
267
Voetbalkijker gewaarschuwd: DAZN grijpt drastisch in

De Jupiler Pro League blijft voorlopig enkel te bekijken via de betalende app van DAZN. Wie dit ...

1043
1043
'Last Dance Lewa: topspits maakt opzienbarende transfer'

Binnen een drietal weken krijgt Club Brugge in de Champions League het bezoek van FC Barcelona. Door ...

130
130
Sensatie in Champions League: straffe comeback OHL Women

Volgende week staat de derde speeldag in de League Phase van de Champions League op het programma. ...

114
114
Nieuw defensieduo bij Duivels: twijfels duiken al op

Mathematisch kan het nog foutlopen, maar de Rode Duivels hebben hun ticket voor de WK-eindronde van ...

311
311
'Megatransfer Tzolis: spectaculair prijskaartje gelekt'

Ondanks de nodige interesse, slaagde Club Brugge er afgelopen zomer in om Christos Tzolis aan boord ...

365
365
Details RvB Anderlecht bekend: één grote afwezige

Het vernieuwde RSC Anderlecht kan uit de startblokken schieten. Woensdagavond werden de plannen van ...

487
487
'Noa Lang nu al op zijspoor: Conte legt eis op tafel'

De tweede interland-break van het seizoen zit achter de rug en daar zullen verschillende spelers ...

209
209
Selectie Duivels: verbazingwekkende naam mee naar WK?

De tweede interland-periode van het seizoen zit er alweer op. Desondanks zal bondscoach Rudi Garcia ...

823
823
Impressionant: Antwerp geeft update gloednieuwe Tribune 2

Antwerp FC werkt voorlopig een erg wisselvallig seizoen af. Toch hebben de supporters iets om ...

677
677
'Nieuwe info duikt op: Union mikte vol op deze coach'

Union SG kondigde maandag de komst van David Hubert aan als nieuwe hoofdcoach. Een opvallende zet ...

277
277

Meer sportnieuws