'Nieuwe klap Union: Pocognoli neemt twéé sleutelpionnen mee'

door
'Nieuwe klap Union: Pocognoli neemt twéé sleutelpionnen mee'

Het ging Union dit seizoen tot dusver voor de wind, want na tien speeldagen staat het aan de leiding in de Jupiler Pro League en in de Champions League pakte het tot dusver drie op zes. Tijdens deze interlandbreak incasseerde het echter plots een mokerslag met het vertrek van Sébastien Pocognoli.

De succestrainer sloeg eigenlijk uit het niets plots de deur van Union achter zich dicht. Hij zwichtte voor een voorstel van AS Monaco, dat Adi Hütter op straat zette en snel zijn pijlen richtte op onze landgenoot als opvolger.

Union moet zo plots op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer, maar daar blijft het niet bij. Ook de rest van de staf zal immers opnieuw ingevuld moeten worden. Pocognoli neemt immers enkele belangrijke pionnen mee naar Monaco.

LEES OOK: Ziedende Pocognoli haalt ongezien uit na zeperd

Mirallas met Pocognoli naar Monaco

Officieel communiceerde Monaco nog niet over de verdere invulling van de staf, maar eerder was al bekend geraakt dat Kevin Mirallas in het zog van Poco naar het Prinsdom zou trekken. De ex-Rode Duivel streek vorig seizoen neer bij Union als spitsentrainer en had een groot aandeel in de titel.

Voor de komst van Mirallas scoorde Union immers moeizaam, maar daarna maakten Franjo Ivanovic en vooral Promise David een stormachtige ontwikkeling door. Dit seizoen hielp Mirallas om ook Kevin Rodriguez eindelijk te laten ontbolsteren.

Tweede belangrijke pion gaat mee

La Dernière Heure weet dat Pocognoli echter ook nog een andere assistent meeneemt. Ook Artur Kopyt trekt mee naar Monaco. De 40-jarige Pool is een minder bekende naam, maar vertolkte ook een zeer belangrijke rol.

Kopyt was immers één van de anciens bij Union, want hij streek neer toen de Brusselaars nog met Felice Mazzu als T1 in 1B speelden. Hij was de voorbije jaren verantwoordelijk voor de defensieve organisatie én de offensieve stilstaande fases en dat waren belangrijke wapens bij Union.

Zal Union hun vertrek kunnen opvangen?

Meest recent

'Kassa kassa voor Genk: bod van 21 miljoen'

Voor KRC Genk is het al bij al een ontgoochelend seizoen, want de Limburgers grepen naast de top ...

4
4
Vreven hakt knoop over toekomst bij Lokeren door

Komend weekend staat in de Challenger Pro League de laatste speeldag van de reguliere competitie ...

5
5
Cercle Brugge weer langs de kassa voor flop?

Cercle Brugge verzekerde zich vorig weekend van het behoud in de Jupiler Pro League na alweer een ...

31
31
'Union dreigt miljoenentransfer mis te lopen'

Union kan zowaar nog de titel van vorig seizoen overtreffen. Het werkte al een zeer knappe campagne ...

40
40
'Anderlecht zet Duitse goalgetter op verlanglijst'

Ondanks dat het nog steeds geen sportief directeur heeft, lijkt Anderlecht al volop begonnen te zijn ...

73
73
'Straffe toekomstwending voor Stassin'

In maart gaf Rudi Garcia in de oefenmatchen tegen de Verenigde Staten en Mexico kansen aan enkele ...

52
52
Onthuld: speech Kompany zorgde voor comeback Bayern

Vincent Kompany wordt straks de eerste Belgische trainer ooit die in de halve finale van de ...

224
224
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht schrikt van Lukaku, Club-transfer rond'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

384
384
Ook Kompany vloekt en briest na clash met Real Madrid

Vincent Kompany heeft weer geschiedenis geschreven. Met Bayern München schakelde hij Real ...

83
83
‘KV Kortrijk heeft eerste topaankoop na promotie al beet’

KV Kortrijk zal volgend seizoen weer in de Jupiler Pro League te zien zijn. De Kerels zijn zeker van ...

244
244
'Drie fraaie pistes dienen zich aan voor Openda'

Deze week bezegelde Loïs Openda zijn definitieve transfer naar Juventus. De Oude Dame verkreeg ...

79
79
Westerlo kondigt waanzinnig transferoffensief aan

De Europe Play-Off belooft de komende weken nog zeer spannend te worden. Genk leek dé ...

131
131
Anderlecht legt alweer goudhaantje onder contract

Bij Anderlecht blijft Neerpede van cruciaal belang. Met Tristan Degreef was vorig weekend nog een ...

106
106
Stijnen terechtgewezen: "Enkel relevant in podcast"

Het reguliere seizoen in de Challenger Pro League kent komend weekend zijn ontknoping. De strijd om ...

112
112
Infantino brengt belangrijk nieuws voor Rode Duivels

De Rode Duivels zijn in maart helemaal begonnen aan hun voorbereiding op het WK, dat binnen zowat ...

122
122
Rode kaart zindert na: Real woest, Kompany reageert gevat

De terugmatch tussen Bayern München en Real Madrid is woensdagavond een zinderend kijkstuk ...

419
419
Kompany schrijft alwéér Belgische geschiedenis

Bayern München won met 4-3 van Real Madrid en is zo door naar de volgende ronde. Een zeer ...

111
111
Van wereldkampioen tot WK-drama: Genk-fan Brecel stort in

Het kan verkeren in de topsportwereld, vraag dat maar aan Luca Brecel. In 2023 werd onze landgenoot ...

87
87
'Belgische clubs lonken naar nieuwe parel'

De Belgische clubs speuren heel de wereld rond naar versterking. Onze redactie weet dat ze steeds ...

80
80
'KV Mechelen hakt knoop door: ervaren pion moet weg'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen en plaatste zich voor het eerst ooit voor de Champions' ...

139
139
'Janssen schokt iedereen met toekomstkeuze'

Royal Antwerp FC kent een rotseizoen en het is duidelijk dat er héél veel gaat ...

560
560
'Kompany verrast Bayern met straffe De Cat‑wending'

Nathan De Cat zit in een dossier dat almaar groter wordt. Bayern München duikt op, Vincent ...

283
283
Europa gaat compleet los op ‘tovenaar’ Kompany

Bayern München won met 4-3 van Real Madrid en daardoor spelen ze de halve finales van de ...

255
255
'Anderlecht zet zinnen op nieuwe centrumspits'

RSC Anderlecht gaat in de zomer op zoek naar een nieuwe spits. We haalden eerder al aan dat ...

155
155
Bormans doet boekje open over 'band' met Bayat

Er doken al een aantal geruchten op dat Mogi Bayat inzake uitgaande transfers vaak zaken mag doen ...

50
50

Meer sportnieuws