Met pakweg Konstantinos Karetsas en Chemsdine Talbi lieten de laatste tijd een aantal toptalenten de Rode Duivels links liggen, een trend waar Vincent Mannaert en Rudi Garcia komaf mee proberen te maken. Nadat ze onder meer Diego Moreira wisten te overtuigen om voor België te kiezen hoopt het duo nu een volgende slag thuis te halen.
Waar rook is, is vuur. Ongeveer een week geleden deelde Thomas Meunier een video waarin hij Matias Fernandez-Pardo, zijn ploegmaat bij Lille, plaagt met de Spaanse vlag achter zijn naam in het populaire videospel EA FC 26. "Hij is een Belg, verdomme!", voegde de 73-voudig international er gekscherend nog aan toe. Of zo leek het toch.
LEES OOK: 'Rel' bij de Rode Duivels: Garcia zet alles op stelten
Fernandez-Pardo twijfeltTenslotte maakte de 20-jarige aanvaller, die in de jeugd wel voor België speelde, bijna een jaar geleden bekend dat zijn voorkeur naar La Roja uitging. "Mijn hart ligt in Spanje. Ik wil voor hen spelen, zeker weten", klonk het toen. Sindsdien gaf Fernandez-Pardo evenwel al tot viermaal toe verstek voor een selectie bij de jeugdploegen van Spanje.
Daar oppert Marca dan ook dat het voormalig goudhaantje van AA Gent, die tevens in Italië op de radar zou staan maar Spanje volgens de FIFA-regels enkel nog opnieuw kan inruilen voor België, toch weer zou twijfelen over zijn keuze en daarom om wat bedenktijd heeft gevraagd. Van een definitieve beslissing zou er wel nog geen sprake zijn.
Mannaert voert druk op
Bij de Spaanse hoofdmacht hoeft Fernandez-Pardo alleszins niet meteen een uitnodiging te verwachten, want voorlopig zou bondscoach Luis de la Fuente nog geen contact met hem hebben opgenomen. Een buitenkans voor Garcia en Mannaert, die sterk focussen op potentiële Duivels met een dubbele nationaliteit, om korter op de bal te spelen.
Dat blijkt ook de bedoeling, want om te profiteren van de onverwachte wending voeren zij volgens Le Soir de druk nu op om alsnog ons land te vertegenwoordigen op het hoogste toneel. "De voetbalbond laat hem zeker niet links liggen", klinkt het ook bij La Dernière Heure. Benieuwd dus of Mannaert zijn missie tot een goed einde weet te brengen.