Als speler was Fabio Cannavaro een absolute wereldtopper. De Italiaanse verdediger kwam uit voor onder meer Inter, Juventus en Real Madrid en werd in 2006 wereldkampioen met zijn land, wat hem ook de Gouden Bal zou opleveren. Zijn trainerscarrière kwam een pak minder van de grond.
Cannavaro slaagde er als coach nog niet in om de absolute top te halen. In zijn thuisland coachte hij enkel kleinere clubs als Benevento en Udinese, terwijl hij verder vooral aan de slag was in China en in het Midden-Oosten.
LEES OOK: 'Stunt van formaat: Conceiçao en Cannavaro met nieuwe job'
Cannavaro versiert job op WKZijn laatste job was bij Dinamo Zagreb, maar dat werd geen succes. Cannavaro werd er in april na amper drie maanden alweer ontslagen. Desondanks weet hij nu een job te versieren als bondscoach bij een WK-deelnemer.
Maandag werd Cannavaro immers officieel voorgesteld als nieuwe bondscoach van Oezbekistan. Hij tekende er een contract tot volgende zomer. Hij mag dan meteen ook aan de bak op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
🇺🇿 Fabio Cannavaro — Head Coach of the Uzbekistan National Team!
— O‘zbekiston FA (@UzbekistanFA) October 6, 2025
The Uzbekistan Football Association has signed a contract with Fabio Cannavaro — a renowned specialist, three-time FIFA World Cup participant, 2006 World Cup champion, and one of the best defenders of the modern… pic.twitter.com/rF1TAdjba0
Debuut voor Oezbekistan
Het Centraal-Aziatische land wist zich immers voor de allereerste keer te plaatsen voor de wereldbeker. Ze eindigden als tweede in hun kwalificatiegroep na Iran, maar wel voor de Verenigde Arabische Emiraten en Qatar.
Oezbekistan is een land dat in de lift zit, met als grootste exponent de jonge Man City-verdediger Abdokudir Khusanov. Met Mukhammadali Urinboev (Antwerp) is er sinds deze zomer ook een Oezbeek in de Jupiler Pro League actief.