Sensatie in derby: Oh laat tienkoppig STVV met kater achter

door
Sensatie in derby: Oh laat tienkoppig STVV met kater achter

De Limburgse derby tussen STVV en Racing Genk had alles: een vroege own-goal, een afgekeurd doelpunt, een rode kaart en een knettergek slot. In blessuretijd kroonde Oh zich voor de tweede keer deze week tot matchwinnaar.

LEES OOK: Patro heerst in derby: Jong Genk KO na vroege rode kaart

Limburgse derby met grote belangen

De strijd tussen STVV en Racing Genk stond opnieuw garant voor spanning, een vol stadion en regionale eer. Beide ploegen begonnen aan het beladen duel met een gedeeld gevoel van urgentie, maar vanuit een andere context. Na de nederlaag tegen Club Brugge koos coach Vrancken voor slechts één wijziging: Ito kreeg opnieuw een basisplaats, terwijl Muja naar de bank verhuisde. De Kanaries wilden hun uitstekende competitiestart verder glans geven met een prestigezege. 

Aan de overkant zat Racing Genk in een veel moeilijkere situatie. De ploeg van Thorsten Fink had net als STVV een 0 op 6 achter de rug, na pijnlijke nederlagen tegen Charleroi en Union. Eerder deze week was er wel een ferme opsteker in de Europa League. Daar had Genk zich herpakt met een knappe overwinning op het veld van Rangers. De vraag was of die Europese vonk ook in de competitie oversloeg. Fink pakte in ieder geval stevig uit: liefst vijf nieuwe namen verschenen aan de aftrap. Nkuba, Sattlberger, Adedeji-Sternberg, Ito en Erabi vervingen Kayembe, Medina, Bangoura, Steuckers en spits Oh. Doelman Van Crombrugge stond opnieuw onder de lat in plaats van de geblesseerde Lawal.

Kanaries overvleugelen Genkse (sputterende) machine

Het werd een absolute droomstart voor STVV. Na nog geen vier minuten spelen sneed Ito een vrije trap goed aan, Heynen verwerkte ongelukkig in eigen doel: 1-0. De Kanaries roken duidelijk bloed, amper een paar minuten later dwong Goto doelman Van Crombrugge tot een goede redding. Racing Genk stelde daar enkel een flauwe kopbal van Erabi tegenover.

Ook nadien bleven de bezoekers krasselen. Halfweg de eerste periode profiteerde Goto een tweede keer, na een VAR-tussenkomst werd het doelpunt echter afgekeurd vanwege buitenspel. STVV bleef zich prima presenteren, maar onder meer Sebaoui en Yamamoto toonden te weinig efficiëntie in de Genkse zestien meter. Halfweg hadden Fink en co wederom enorm veel kopzorgen.

Cruciale beslissing Visser, Oh flikt het wederom

Kregen we na rust dan toch een (stevige) reactie van Racing Genk? Het was opnieuw de thuisploeg die ei zo na vroeg toesloeg. Vanwesemael verscheen oog in oog met Van Crombrugge maar besloot voorlangs. Na tien minuten spelen zou het wedstrijdbeeld echter compleet veranderen: Van Helden gleed naar de bal, maar ging vervolgens met de voet vooruit door op El Ouahdi en kreeg een strenge rode kaart. Bij de daaropvolgende vrije trap liet Kokubo zich verrassen door de scherp aangesneden vrije trap van Ito: 1-1. Een dubbele mokerslag voor de Kanaries.

Iets voorbij het uur deed de Truiense doelman het beter door een nieuwe vrije trap van Kokubo te pareren, ook in de nastoot was Kokubo bij de pinken. De Kanaries kregen het met een man minder steeds moeilijker, al viel ook Racing Genk nadien helemaal weg. In het slot van de wedstrijd moest Visser beide ploegen even naar binnen sturen vanwege bengaals vuurwerk bij de bezoekende supporters (nadat de thuisaanhang ook al bekertjes had gegooid).

Na heel wat oponthoud kregen Musliu en Nkuba nog de kans om hun ploeg de drie punten te schenken, zowel Van Crombrugge als Kokubo kwamen echter scherp uit de kleedkamer. In blessuretijd kregen we finaal toch nog een winnaar. Aan de tweede paal kroonde Oh zich voor de tweede keer deze week tot matchwinnaar door een mislukt schot in doel te verlengen: 1-2. Zo werd het een droomweek voor de Genkenaren en pure horror voor Vrancken en co.

Scoreverloop:

1-0 (4') ed Heynen, 1-1 (57') Ito, 1-2 (90+5') Oh

Bijzonderheid:

Van Helden (STVV) krijgt een rode kaart (55').

⚖️Wie verdiende de drie punten vandaag?

Meest recent

'Liverpool blijft gaan: nieuwe mega-aanwinst in 2026'

Hoewel het vorig seizoen de Engelse landstitel veroverde, pakt Liverpool FC in de zomermercato uit ...

4
4
Vrancken vernietigend: dít zei Visser na veelbesproken rood

STVV is er zondagmiddag niet in geslaagd om de Limburgse derby tegen KRC Genk naar zich toe te ...

103
103
Gent naar plek vier: Cercle moet hoofd buigen op eigen veld

De match in het Jan Breydel-stadion ging van start met een pakkend moment. Zo werd de aftrap ...

44
44
STVV bekocht in derby? Oud-ref haalt verschroeiend uit

KRC Genk heeft zondagmiddag een tumultueuze editie van de derby tegen STVV gewonnen: 1-2. De ...

192
192
Aster Nzeyimana in shock: 'Immens tranendal bij Lize Feryn'

Eén van de meest bekende koppels in BV-land is ongetwijfeld sportanker Aster Nzeyimana en ...

35
35
Tzolis vernietigend voor Standard-rivaal: "Wat bezielde hem?"

Christos Tzolis toonde zich zaterdagavond weer van groot belang voor Club Brugge. Zo dook hij op de ...

111
111
Villa kan eindelijk winnen, late klap voor Vanhoutte

In de Engelse Premier League heeft Aston Villa zich eindelijk kunnen herpakken. De ploeg van coach ...

14
14
Uitzending Cercle-Gent loopt mis: "Bende amateurs!"

In de Jupiler Pro League stond zondagnamiddag het duel tussen Cercle Brugge en AA Gent op het ...

192
192
Amokmakers leggen STVV-Genk stil: Nzeyimana haalt zwáár uit

KRC Genk heeft zondagmiddag de derby op het veld van STVV gewonnen. Na een onwaarschijnlijk ...

281
281
'Xavi staat voor ophefmakende trainerscomeback'

De tweede interland-break van het seizoen is in aantocht en volgens heel wat clubs is dat een ideaal ...

49
49
Sensatie in derby: Oh laat tienkoppig STVV met kater achter

De Limburgse derby tussen STVV en Racing Genk had alles: een vroege own-goal, een afgekeurd ...

123
123
Analisten duidelijk: STVV dubbel bestolen tegen Genk?

In de Jupiler Pro League stond zondagmiddag de Limburgse derby tussen STVV en KRC Genk op het ...

375
375
Bizar beeld: Rigaux neemt Club-sterkhouder tíj́dens match apart

Club Brugge heeft zaterdagavond de volle buit gepakt op het veld van Standard. Daarvoor moest ...

326
326
Antwerp krijgt klappen: "Heb daar weinig woorden voor"

Antwerp FC zit momenteel in de hoek waar de klappen vallen. Na de recente 1 op 9 verloor de Great ...

159
159
Guardiola doet straffe uitspraak na optreden Doku

In de Engelse Premier League heeft Manchester City zaterdag een goede zaak gedaan. Terwijl leider ...

106
106
Gelukje voor Club? Hein velt verdict over rood Standard

Daags voor de Champions League-verplaatsing tegen Atalanta BC, heeft Club Brugge KV in eigen land ...

420
420
'Grote plannen Barcelona: nieuwe goaltjesdief op komst'

FC Barcelona kruist aanstaande woensdag de degens met Paris Saint-Germain in de Champions League. Om ...

168
168
Real krijgt er vijf om de oren: Spaanse pers pakt Courtois aan

In de Spaanse Primera Division heeft Real Madrid zaterdag een enorme optater geïncasseerd. De ...

185
185
STVV-Genk: één wissel Vrancken, Fink gooit ploeg overhoop

De ogen voetbalminddend Limburg zijn zondagmiddag op Stayen gericht. Daar vindt immers de geladen ...

66
66
Boskamp krijgt pijn aan de ogen: "Zó slecht!'

Het Belgische voetbal heeft een goede start gemaakt van de League Phases in het Europese voetbal met ...

164
164
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe spits Anderlecht, monsterdeal Real'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

235
235
Toptransfer voor Zulte Waregem: "Simpelweg héérlijk"

Zulte Waregem is bijzonder goed bezig en dat hebben ze onder meer te danken aan een van hun absolute ...

249
249
'Megadeal in de maak: Real Madrid legt monsterbod neer'

De zomemercato ligt nog maar net achter de rug, maar de clubs zijn achter de schermen druk bezig met ...

80
80
Nederland versus België: is de kloof nu écht gedicht?

“De kloof met de Nederlandse top is door de Belgische topclubs wel gedicht”, klonk het ...

162
162
Geen deal tussen Club en Cercle: "Voel me hier thuis"

Club NXT zag afgelopen zomer heel wat ervaren jonkies de club verlaten. Ondertussen staan ze ...

184
184

Meer sportnieuws