Buffalo’s ranselen zwak Dender af met vroege goals

door
Buffalo’s ranselen zwak Dender af met vroege goals

Zonder enige moeite heeft AA Gent vanavond afstand genomen van een wel heel belabberd Dender. De Kadavers lijken met deze kern voorlopig een vogel voor de kat, al is de competitie nog lang. Leko en co rukken op richting de top-6.

LEES OOK: D-Day in JPL: scheidsrechters slotspeeldag bekend

Kadavers azen op stunt

AA Gent ontving in de Planet Group Arena hekkensluiter Dender, dat nog maar twee punten had verzameld dit seizoen. Gent moest het stellen zonder Samuel Kotto, die ondanks een uitgestelde schorsing niet in de selectie zat. Voor het eerst startte Duverne in de verdediging naast Paskotsi, verder bleef de ploeg ongewijzigd. 

Dender voerde één wissel door: Nigeriaan Jordan Kadiri verving Rodes en vormde samen met Nsimba het aanvalskoppel, terwijl Kvet een linie terug schoof. De Kadavers wilden dringend punten pakken om uit het slop te geraken tegen een Gent dat op jacht was naar aansluiting met de top-3.

Droomstart voor wisselvallig AA Gent

Het werd een absolute droomstart voor de Buffalo's. Na nog geen tien minuten spelen kwam een hoekschop wat gelukkig op het lichaam van Kanga en de bal caprioleerde in doel: 1-0. Ook nadien bleef AA Gent dominant, terwijl Dender vaak holde achter een ongrijpbare bal. De thuisploeg deed al bij al wel te weinig met dat vele balbezit (op een bepaald moment 84%-16%).

Op tien minuten van de rust trof Skoras van dichtbij het zijnet, terwijl Kadri even later ook nog eens een stuk naast en over krulde. Aan de overzijde werd een gekruist schot van Ferraro relatief eenvoudig gepakt door Roef. Halfweg namen de Buffalo's de leiding, al was de prestatie niet geheel overtuigend.

Buffalo's flikken het opnieuw

De start van AA Gent na rust was quasi een kopie van de eerste helft. Deze keer was het Ito die Kanga vond en opnieuw was de spits doeltreffend: 2-0 en de Kadavers leken vroegtijdig KO geklopt. Het was heel pover wat Dender liet zien, op het uur moest Roef toch eens alert zijn bij een hachelijk moment voor het Gentse doel, zonder kleerscheuren kwamen de Buffalo's deze fase door.

De thuisploeg beperkte zich nadien steeds meer tot controlevoetbal, al was er in het slot toch nog een moment van magie. Kadri zocht centraal prima de combinatie en krulde vervolgens de bal knap in de verste hoek: 3-0. Zo werd het een perfecte avond voor AA Gent, Milkon start met 0/6 bij Dender.

Scoreverloop:

1-0 (8') Kanga, 2-0 (48') Kanga, 3-0 (84') Kadri

Gaat AA Gent nog verrassen met Leko aan het roer?

Meest recent

Genk tóch naar Play-Off I? Boskamp doet voorspelling

Zondagavond worden de laatste tickets voor de Champions' Play-Offs uitgedeeld. Ook KRC Genk maakt ...

18
18
Alarm bij België: Godts duwt Garcia in een ongeziene crisis

Mika Godts zet Rudi Garcia meteen voor een lastige keuze bij de Rode Duivels. Met het WK in zicht ...

70
70
Voetbalfans Baetens en Huybrechts laten Wieze ontploffen

Een opsteker van formaat, zo kan je de 'Belgische' openingsdag noemen van de Euro Tour-manche in ...

6
6
'Barça krijgt dikke 'njet': toptransfer van tafel geveegd'

De komende interland-periode komt voor een aantal clubs als een ideaal moment om hun transferplannen ...

14
14
Garcia genadeloos: de grootste afwezigen in selectie Duivels

Rudi Garcia heeft vrijdagmiddag bekend gemaakt welke Rode Duivels volgende week mee op het vliegtuig ...

162
162
Merckx met verborgen strijd: RSCA fans diep geraakt

De naam van Eddy Merckx klinkt nog altijd als een klok in de wielerwereld. De grootste Belgische ...

59
59
Noodmiddenveld bij Anderlecht: verbazende naam op tafel

RSC Anderlecht wil zich zondagavond tegen Cercle Brugge verzekeren van zijn ticket voor de ...

174
174
'Zomertransfer bepaald: Club speelt steunpilaar kwijt' '

Club Brugge lijkt na amper één seizoen al afscheid te moeten nemen van Aleksandar ...

252
252
De Bruyne maakt 90 minuten vol: Conte geeft mooi compliment

Kevin De Bruyne heeft voor het eerst sinds zijn zware blessure opnieuw een volledige wedstrijd ...

98
98
Drie debutanten bij Duivels: "Hij is de meest verrassende"

Rudi Garcia heeft vrijdagmiddag bekend gemaakt welke spelers hij meepakt op de WK-stage in de ...

70
70
Maguire antiheld United, Leipzig en Lens halen stevig uit

Geen vrijdagavond voetbal in de Jupiler Pro League, maar elders in Europa ging de bal wel aan het ...

33
33
'Made in Neerpede' : Anderlecht eist selectie Duivels op

Bij RSC Anderlecht zal ongetwijfeld tevreden zijn geweest met de selectie van de Rode Duivels. Met ...

182
182
'Monstertransfer Kompany: titanengevecht met City en United'

Bayern München is onder leiding van Vincent Kompany bezig aan een fenomenaal seizoen. Maar ook ...

153
153
Beerschot haalt Patro door gehaktmolen, Eupen mist kansen

In de Challenger Pro League heeft een efficiënt Beerschot vanavond Patro door de gehaktmolen ...

129
129
Publieke opinie tegen Garcia: één naam zorgt voor storm

Bondscoach Rudi Garcia heeft vrijdagmiddag bekend gemaakt welke 28 spelers volgende week mee op het ...

117
117
Lammens of Sels? 'Doublure voor Courtois staat al vast'

De Rode Duivels zullen het tijdens de oefenstage in de Verenigde Staten zonder Thibaut Courtois ...

157
157
Klaar voor Duivels! De Bruyne speelt volle match in zege Napoli

Kevin De Bruyne lijkt volledig hersteld van de blessure die hem maandenlang aan de kant hield. ...

54
54
Genk likt zijn wonden: "Iedereen had hiervoor getekend"

Het heeft dan toch niet mogen zijn voor KRC Genk. Na een 1-0-zege in de heenmatch tegen SC Freiburg ...

233
233
Club Brugge houdt de adem in: Leko werkt aan ‘comebackbom’

Ivan Leko lijkt bij Club Brugge aan een opvallende comeback te werken. De trainer wil een ...

542
542
Garcia negeert JPL-smaakmaker: "Als je mijn mening vraagt ..."

Bondscoach Rudi Garcia maakte vrijdagmiddag zijn selectie bekend voor het komende oefenkamp van de ...

193
193
Gevecht om Play-Off I: doemscenario voor één kandidaat?

Aanstaande zondag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie integraal op hetzelfde tijdstip ...

403
403
Taravel reageert op selectie Rode Duivels: "Hazard?"

RSC Anderlecht heeft met Nathan De Cat eindelijk weer een Rode Duivel in de rangen. Al hadden dat er ...

97
97
Geel gevaar in JPL: wie riskeert een schorsing in PO's?

Zondag staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Nadien gaat het pas ...

144
144
'Anderlecht bindt transferstrijd aan met Atlético'

RSC Anderlecht heeft voorlopig nog altijd geen technisch directeur aangeworven, maar dat belet de ...

159
159
Alarm bij AA Gent: bemoedigend signaal voor KRC Genk

Mathematisch kan het nog. De vier woorden die de Rode Duivels jarenlang moed inpeperden, vaak ...

418
418

Meer sportnieuws