KV Mechelen pakt uit: 'opvolger Schoofs' tekent tot 2029

door
KV Mechelen pakt uit: 'opvolger Schoofs' tekent tot 2029

Maandag eindigt ook in België de zomerse transferperiode. Heel wat clubs uit de Jupiler Pro League proberen zich last-minute dan ook van extra versterking te verzekeren. KV Mechelen bijvoorbeeld, presenteerde zaterdag zijn nieuwste aanwinst op het middenveld.

De Mechelaars besloten tijdens het tussenseizoen om het vertrouwen te gunnen aan Fred Vanderbiest als hoofdcoach. En die ingreep pakt voorlopig goed uit. Met 11 op 18 is Malinwa immers sterk uit de startblokken geschoten. Bij het ingaan van de interland-break stond het zelfs op een knappe derde plaats.

Dat doet dus het beste vermoeden voor de rest van het seizoen. Desondanks was extra versterking toch welgekomen. Op het middenveld bijvoorbeeld, was er na het plotse vertrek van Rob Schoofs naar Union SG een vacature open. Die is nu ook ingevuld met een versterking uit de Challenger Pro League.

LEES OOK: ‘Succescoach SK Beveren plots genoemd bij topclub’

Smaakmaker SK Beveren

Via de officiële kanalen maakte KV Mechelen namelijk de komst van Mathis Servais bekend. De 20-jarige jeugdinternational is een product van Club Brugge, maar besloot begin 2023 om elders aan zijn doorbraak te gaan werken. Zo ging de aanvallend ingestelde middenvelder bij SK Beveren aan de slag.

Een goede zet, want op de Freethiel groeide hij uit tot een vaste sterkhouder. Met name eind vorig seizoen kwam Servais sterk voor de dag. En ook de start van de huidige campagne is meer dan behoorlijk (1 goal en 1 assist in 4 duels). Die prestaties ziet hij nu beloond met een overstap naar de Jupiler Pro League.

Contract van vier jaar

Zo kondigde KV Mechelen zaterdagnamiddag aan dat Servais tot medio 2029 heeft getekend. Met de transfer zou zo'n 1.2 miljoen euro gemoeid zijn. "Onze scouting volgde hem al een geruime tijd, en na het vertrek van onze voormalige kapitein (Schoofs, red.) zijn we direct in actie geschoten om Mathis officieel naar Malinwa te halen. Al bij de eerste contacten bleek de interesse wederzijds, dus zijn we snel tot een akkoord gekomen", reageert sportief directeur Tom Caluwé.

KVM gaat dit seizoen meedoen voor de top zes ...

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

52
52
POLL⎜Arsenal of PSG: Wie wint de Champions League 2026?

De kaarten in de Champions League zijn geschud. Op 30 mei zullen Paris Saint-Germain en Arsenal FC ...

40
40
Nieuwe beelden duiken op: Kompany en co genekt door vierde ref

Vincent Kompany zal nog minstens een jaartje moeten wachten op de eindzege in de Champions League. ...

156
156
Lukaku terug naar Anderlecht: makelaar speelt open kaart

Datt Romelu Lukaku op weg is naar de uitgang bij SSC Napoli lijkt wel duidelijk na de recente ...

68
68
Géén treble Kompany: PSG naar UCL-finale na markante penaltyfase

Het is dan toch Paris Saint-Germain dat op zaterdag 30 mei Arsenal FC zal bekampen in de finale van ...

76
76
Dé fase in Bayern-PSG: Sonck en Alderweireld vellen verdict

In de Champions League streden Bayern München en Paris Saint-Germain woensdag om het tweede ...

124
124
'Sibierski krijgt meteen transfertaak bij RSCA-aanstelling'

RSC Anderlecht presenteerde woensdag zijn nieuwe sportief directeur officieel aan de pers. Nu de ...

234
234
Kompany wordt compleet gek: Bayern geflikt tegen PSG?

Woensdagavond was het weer likkebaardend uitkijken naar de return in de halve finales van de ...

155
155
'Hard gelag voor Noa Lang: wééral nieuwe transfer'

Na een moeizame periode bij SSC Napoli, kreeg Noa Lang in januari een reddingsboei toegeworpen ...

200
200
'Tzolis krijgt ultieme revanche Gouden Schoen-debacle'

Het einde van het seizoen nadert en dus is het weer tijd om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

391
391
'Bom ontploft bij Real: sterren clashen brutaal op training'

Aanstaande zondag kan FC Barcelona zich mathematisch tot landskampioen kronen, uitgerekend op eigen ...

224
224
"Hier spreekt men decennia over" - ophef na Arsenal-Atlético

De eerste finalist in de Champions League is bekend. Arsenal FC won dinsdagavond met het kleinste ...

279
279
'Barça beslist: schokkende transfer met Club Brugge'

Barça wil hem koste wat kost binnenhalen, maar Club Brugge denkt er niet aan om hem te laten ...

567
567
Opvallende transformatie bij Lommel: "Op lange termijn..."

Lommel mag nog steeds dromen van promotie naar de Jupiler Pro League. Het moet daarvoor zaterdag op ...

113
113
Amuzu en RSCA Futures-speler straks naar WK?

De voorbije maanden switchten al tal van Belgische spelers naar een ander land. Met het WK in ...

37
37
'Garcia tovert straf wit konijn uit de hoed voor WK'

De tijd dringt stilaan voor Rudi Garcia om knopen door te hakken voor het WK, want ten laatste op 1 ...

220
220
'Alles op bekerfinale: Anderlecht spaart 2 sterkhouders'

Anderlecht kreeg vorig weekend een nieuwe tik met een thuisnederlaag tegen Club Brugge. Het blijft ...

216
216
Bornauw doet onthulling over pijnlijke Renard-anekdote

Bij Anderlecht kunnen ze eindelijk beginnen werken aan volgend seizoen, want met Antoine Sibierski ...

147
147
Beveren blijft gaan: volgende sterkhouder tekent bij

SK Beveren was dit seizoen oppermachtig in de Challenger Pro League. Het bleef het hele seizoen ...

62
62
Toekomst Taravel in gevaar? Sibierski spreekt meteen

Het was lange tijd wachten op witte rook, maar deze week is Antoine Sibierski eindelijk officieel ...

194
194
Cercle pakt nog eens uit met talent van eigen kweek

Bij Cercle Brugge zetten ze sinds de overname door AS Monaco zwaar in op jonge buitenlandse ...

45
45
Sibierski spreekt klare taal over toekomst Taravel

Nieuwe bazen, nieuwe wetten. Nu technisch directeur Antoine Sibierski eindelijk officieel werd ...

154
154
'Verhaeghe verrast: paleisrevolutie bij Club Brugge'

Al ruim een decennium lang rijgt Club Brugge de successen aan mekaar. Ook na het vertrek van Vincent ...

634
634
Anderlecht dropt bommetje over comeback Kindermans

RSC Anderlecht stelde woensdag Antoine Sibierski officieel voor als technisch directeur. Tijdens dat ...

395
395
'Club Brugge op stelten: Feyenoord all-in voor Rigaux'

Net nu het een bijzonder drukke zomer te wachten staat, dreigt Club Brugge op zoek te moeten gaan ...

314
314
Sibierski onthult concrete doelstellingen in Anderlecht

Op de korte termijn staat er nog veel op het spel voor RSC Anderlecht, maar met de intrede van ...

276
276

Meer sportnieuws