‘Paniekvergadering bij Bayern: Kompany op weg naar ontslag?’

2829
‘Paniekvergadering bij Bayern: Kompany op weg naar ontslag?’

De Raad van Commissarissen van Bayern München komt op 25 augustus bijeen voor een strategische overleg dat alles kan veranderen. Sportief directeur Max Eberl, Vincent Kompany’s grootste bondgenoot, ligt onder vuur. Zonder zijn steun wankelt ook Kompany’s positie en verliest hij zijn politieke bescherming in München. Ondanks een titel en supercupzege blijft Kompany’s draagvlak broos. De club verslijt coaches aan hoog tempo — en in München is het tweede seizoen vaak dodelijk.

LEES OOK: Kompany lange tijd out? Bayern heeft vervanger klaar

Beslissende vergadering: vurige verdediger Kompany out?

Op dinsdag 25 augustus 2025 komt de raad van commissarissen (Aufsichtsrat) van Bayern München samen voor wat wordt beschouwd als een strategisch sleutelmoment. Op de agenda staan belangrijke dossiers, zowel sportief als financieel.

Financieel directeur Michael Diederich verlaat de club op 30 september. De zoektocht naar een opvolger staat bovenaan de prioriteitenlijst. Eén van de mogelijke kandidaten is Rouven Kasper van VfB Stuttgart.

Maar alle ogen zullen vooral gericht zijn op de positie van sportief directeur Max Eberl. Hij haalde Vincent Kompany naar de club en geldt als zijn trouwste bondgenoot, maar staat zelf onder toenemende druk.

De raad verwacht concrete resultaten, die kunnen bepalend zijn voor zijn toekomst bij de club. Al maanden zijn er spanningen tussen Eberl en zwaargewichten als Uli Hoeneß en Karl-Heinz Rummenigge. Als de vergadering uitmondt in een evaluatie die tegenvalt, kan dat leiden tot een herschikking aan de top van de sportieve leiding. 

Machtsspel en interne spanningen

Max Eberl is verantwoordelijk voor het transferbeleid en contractbesprekingen, maar zijn aanpak wordt steeds vaker in vraag gesteld. De zomermercato verloopt moeizaam en de transfer van Luis Díaz is daar een pijnlijk voorbeeld van.

Toen de onderhandelingen vastliepen, werd Eberl opzijgeschoven. CEO Jan-Christian Dreesen nam het over en onderhandelde rechtstreeks met Liverpool. In München wordt druk gespeculeerd: blijft Eberl aan boord, of is zijn tijd op?

Het antwoord op die vraag heeft ook directe gevolgen voor Vincent Kompany. Verliest hij Eberl, dan verliest hij tegelijk zijn belangrijkste steunpilaar binnen de club. En in een omgeving waar het politieke spel genadeloos is, komt zijn positie dan nog meer onder vuur te liggen.

De raad van commissarissen wordt voorgezeten door CEO Dreesen, een intelligente maar weinig voetbalkundige figuur. Ook voorzitter Herbert Hainer is een invloedrijk figuur die gevoelig is voor de publieke opinie — iets wat Kompany parten kan spelen.

Kompany meer dan ooit in de vuurlinie: politieke dekking weg?

Hoewel hij vorig seizoen kampioen werd met Bayern, blijft het draagvlak voor Vincent Kompany beperkt. In de verkiezing voor ‘Trainer van het Jaar’ eindigde hij pas zesde. Vorig weekend won hij nog de Duitse Supercup, maar kritiek blijft komen: hij zou te weinig inzetten op jeugd.

Nochtans liet hij tijdens de voorbereiding jonge spelers zoals Lennart Karl (17), Jonah Kusi Asare (18) en Mike Wisdom (16) opdraven. Maar voorlopig is geen van hen klaar voor een vaste rol in het eerste elftal.

De druk op Kompany neemt toe, zeker als Eberl zou verdwijnen. Dan valt zijn politieke dekking weg. En bij Bayern is de geschiedenis duidelijk: hij is de negende trainer in tien jaar — na Guardiola, Ancelotti, Sagnol, Heynckes, Kovac, Flick, Nagelsmann en Tuchel.

Sinds het vertrek van Guardiola in 2016 lijkt niemand het langer dan twee seizoenen vol te houden. Dat tweede seizoen is vaak dodelijk. Kompany moet dit jaar niet alleen winnen, maar tegelijk het bestuur en de spelersgroep blijven overtuigen. Lukt het hem om die ‘tweedejaarvloek’ te breken, of wordt dit zijn laatste kans in München?

Overleeft Kompany zijn tweede seizoen bij Bayern?

Meest recent

Vitor Bruno krijgt ervan langs voor aanpak bij Anderlecht

RSC Anderlecht kreeg vorige speeldag een pak slaag van KAA Gent en ziet een kloof ontstaan met de ...

12
12
Bayern met handen in het haar door Kompany-situatie

Vincent Kompany werd plots onwel bij Bayern München en moest per direct naar het ziekenhuis. ...

17
17
Bassette schiet plots poorten naar knaltransfer open

Norman Bassette zit in bloedvorm bij Westerlo. De aanvaller wordt gehuurd met aankoopoptie van ...

86
86
Uitstel van executie? Verrassend oordeel over Compper

Marvin Compper stond zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC, maar de hoofdtrainer heeft weer wat ...

60
60
TRANSFERUURTJE: ‘Club en Anderlecht strijden, Tresoldi snel weg?’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

161
161
Samenwerking met Mbappé per direct stopgezet: "Zo beledigend"

Kylian Mbappé is één van de grootste supersterren van het hedendaagse voetbal. ...

193
193
Joos snapt niets van Anderlecht: “Dat is het gekke”

RSC Anderlecht kreeg vorige speeldag een pak van KAA Gent. Filip Joos snapte er niets van want de ...

131
131
Beerschot wrijft zich in de handen met goudhaantje

Beerschot stoomt door in de Challenger Pro League. De Kielse Ratten willen zo snel mogelijk ...

46
46
‘Cercle Brugge hakt knoop door over ontslag Lars Friis’

De druk begint te stijgen in de Jupiler Pro League. De eerste kloofjes worden geslagen en ...

269
269
Kane onthult na Gouden Bal-winst update over Kompany

Harry Kane heeft Ballon d’Or gewonnen. De Engelsman kende een topseizoen bij Bayern ...

131
131
‘Hommeles bij Antwerp: Frey en Compper op ramkoers’

Royal Antwerp FC wist afgelopen speeldag eindelijk nog eens te winnen. Zwarte beest Sporting ...

309
309
Crisis bij Standard na 0 op 12? "Dit werkt niet"

Standard zit met een stevige kater. De Rouches pakten geen enkel punt uit hun laatste vier ...

72
72
'Keiharde strijd tussen Club en Anderlecht om smaakmaker'

RSC Anderlecht heeft een zeer ruime kern en het is duidelijk dat Antoine Sibierski die in januari ...

246
246
Franse pers trekt conclusie over Godts: "Dit is de avond dat..."

PSG won in Parijs met 2-0 van Olympique Lyon. Mika Godts was de grote roerganger en was goed voor ...

270
270
Tresoldi naar Arsenal in januari? Club Brugge reageert

Club Brugge is alweer bezig aan een goed seizoen. Blauw-Zwart presteert goed in België en op ...

298
298
Anderlecht blijft verliezen: Teklak legt pijnpunt bloot

Anderlecht blijft volgens analist Alexandre Teklak met een opvallend probleem kampen: de Brusselaars ...

132
132
Gouden Bal-winnaar Kane heeft bijzondere boodschap voor Kompany

Harry Kane werd uitgeroepen tot de winnaar van de Gouden Bal. De Engelse aanvaller gaf bij de ...

313
313
Computer voorspelt Belgische kampioen: Anderlecht verrast

De competitie is nog maar negen speeldagen ver in de Jupiler Pro League. Er zijn nog 75 punten te ...

501
501
‘Ballon d’Or: Spanje en Engeland maken Courtois af’

Thibaut Courtois (34) werd maandagavond in Londen derde bij de verkiezing voor beste doelman van de ...

552
552
'Standard neemt beslissing over ontslag Euvrard'

Een 0 op 12. Bij veel voetbalclubs is dat voldoende om de telefoon van de trainer roodgloeiend te ...

191
191
Anderlecht naïef? Data wijzen op ander probleem

RSC Anderlecht ging met 4-0 onderuit tegen AA Gent. Paars-Wit heet plots naïef te zijn. Maar ...

133
133
Leko zoekt perfecte formule: duo overtuigt nog niet

Bij Club Brugge draait het goed, maar Blauw-Zwart toch vooral op de jongens die er al waren. De ...

374
374
Rotatie bij Bruno? Opvallende statistiek bij Anderlecht

Vitor Bruno krijgt de kritiek dat hij veel te veel roteert. Maar heeft de Portugees stilaan wel ...

109
109
Ballon d'Or 2026: verrassende opvolger Dembélé bekend

In het London Palladium Theatre werd maandag de Ballon d'Or uitgereikt. Voor de 70ste editie ...

1243
1243
Thorup drop hint: opvallende vervanger Heymans bij Genk?

KRC Genk won zondag in eigen huis met 2-1 van Standard. Helaas voor de Limburgers liepen ze in het ...

354
354

Meer sportnieuws