Het vernieuwde AA Gent blijft nog zoekende. Na vier speeldagen oogt het rapport met vier op twaalf nog altijd behoorlijk mager. Zaterdag konden de Buffalo's ook weer niet winnen, want ze raakten in Mechelen niet verder dan een gelijkspel.
Nochtans speelden ze zeker geen slechte partij, maar Malinwa kwam vrij vroeg tegen de gang van het spel in op voorsprong. Pas halfweg de tweede helft kwam Gent langszij via Gandelman en daarna konden ze de drie punten niet meer over de streep trekken.
LEES OOK: Vanderbiest jubelt na enorme opsteker voor KAA Gent
Leko tevreden ondanks puntenverliesDesondanks was Ivan Leko wel zeer tevreden. Hij zag zijn ploeg haar beste wedstrijd tot dusver afwerken. "We speelden zeer goed voetbal, agressief... We verdienden het om te winnen", stelde de trainer bij Sporza.
Hij blijft optimistisch. "Maar voor een resultaat heb je ook wat geluk nodig. Als iedereen de club boven alles plaatst, dan zal het geluk wel komen. Maar ik zal mijn team graag spelen. Met de juiste spirit zullen we winnen."
Vanderbiest gelooft in Gent
Die visie wordt ook gedeeld door Fred Vanderbiest. De coach van KVM deed een opmerkelijke voorspelling. "Als Gent gaat draaien, gaan ze veel schade aanrichten", opperde hij immers. "We hebben tegen een goede ploeg gespeeld, die nog niet op toerental draait."
Hij kon dan ook leven met het resultaat. "Soms moet je daar ook tevreden mee zijn, het was het hoogst haalbare. Wij pakken 8 op 12 en daar mogen we tevreden mee zijn. Het spel moet wel nog beter."