Club viert met parel: Hayen met prachtig verjaardagscadeau

347 stemmen
Club viert met parel: Hayen met prachtig verjaardagscadeau

Club Brugge leek lange tijd opnieuw averij op te lopen in de eigen competitie. Blauw-Zwart toonde weinig voor rust, al was er beterschap in de tweede helft. Finaal was er een parel nodig van een invaller om Hayen een prachtig verjaardagscadeau te bezorgen.

Zulte Waregem ontving deze namiddag Club Brugge in een sfeervol Regenboogstadion. Bij Essevee was het vertrouwen groot: coach Sven Vandenbroeck hield vast aan dezelfde elf namen die een week eerder nog hadden gestunt tegen Anderlecht. Jelle Vossen, die 141 wedstrijden en 48 doelpunten op zijn teller heeft bij blauw-zwart, moest dit keer genoegen nemen met een plek op de bank. De 36-jarige spits herstelde nog van een lichte hersenschudding.

Aan de overzijde koos Nicky Hayen voor een flinke portie frisheid. Na het zware duel tegen RB Salzburg voerde de Brugse coach vijf wissels door. Onder meer Simon Mignolet (beurtrol) en Carlos Forbs kregen rust, terwijl Jackers, Siquet, Stankovic, Tresoldi en Sandra hun kans kregen. Hayen wist dat Zulte Waregem gevaarlijk kon zijn in de omschakeling, maar hoopte dat zijn vernieuwde elftal toch genoeg kwaliteit had om de drie punten mee naar Brugge te nemen.

LEES OOK: ‘Zulte Waregem wrijft zich in de handen na straffe miljoenendeal’

Club duwt, Essevee breekt (voorlopig) niet

De confrontatie in Waregem begon stevig, maar zonder veel vuurwerk. Al in de openingsminuten kreeg Willen een bal hard in het gezicht, maar de verdediger kon na verzorging gelukkig verder. Club probeerde via Tzolis en Vanaken vroeg druk te zetten, al leverde dat weinig op. Siquet ging iets te gretig neer in de zestien en ook Tresoldi’s eerste poging miste de juiste richting. Aan de overkant lag vooral Opoku op de loer; de snelle spits werd geregeld in de diepte gestuurd en zorgde zo voor de eerste prikkel bij de Brugse defensie. 

Naarmate de eerste helft vorderde, werd het beeld duidelijker. Zulte Waregem zakte bij balverlies terug met vijf verdedigers en hield de linies klein, waardoor Club Brugge amper ruimte vond om gevaar te creëren. Reis illustreerde de slordigheid bij blauw-zwart met een onbegrijpelijke ziekenhuisbal over de zijlijn. Enkel een ver schot van Siquet bracht nog wat animo, maar dat zoefde hoog over. Na een flauwe eerste helft flikkerde halfweg nog de brilscore op het bord.

Hayen vindt laat de juiste sleutel

Kon Blauw-Zwart na rust de motor wel op gang krijgen? De tweede helft begon alvast met een heel ander spelbeeld. Club Brugge kwam scherp uit de kleedkamer en liet meteen zien dat het tempo de hoogte in moest. Al na enkele minuten zorgde Sandra voor gevaar door de bal slim door te laten naar Vanaken, die Tresoldi aan de eerste paal vond, maar die laatste kon net niet afwerken.

Reis testte even later de vuisten van Gabriel met een hard schot van buiten de zestien, en uit de daaropvolgende hoekschop knalde Sandra de bal tegen de paal. Met ook nog een kopbal van Mechele die van de lijn werd gehaald, verdienden de bezoekers stilaan de voorsprong. Tussendoor moest Jackers wel alert blijven bij een paar kansjes voor Essevee.

In het slot van de wedstrijd kampeerde Blauw-Zwart bijna voortdurend op de helft van Zulte Waregem, al creëerde het lange tijd nog weinig kansen. De bezoekers bewaarden echter het beste voor het slot: een fenomenaal schot van invaller Campbell (dat licht afweek) verdween achter een verbouwereerde Gabriel in doel: 0-1. Goed voor drie gouden punten.

Scoreverloop:

0-1 (90+2') Campbell

Maakte Hayen de juiste keuzes?

Meest recent

Mannaert kiest Van Bommel om een verrassend pijnlijke reden

Mark van Bommel moet de Rode Duivels naar het EK van 2028 leiden. De keuze van Vincent Mannaert zegt ...

24
24
'Club Brugge de waanzin voorbij: transfer van 50 miljoen'

Club Brugge heeft de duurste uitgaande transfer uit de geschiedenis van het Belgische clubvoetbal ...

315
315
'Zulte Waregem heeft beet en vindt nieuwe middenvelder'

Zulte Waregem kijkt vooral naar jonge buitenlandse spelers om de kern te versterken. Essevee staat ...

183
183
Rodri-gekte barst los: Maresca spreekt over Real Madrid

Volgens recente geruchten zou Rodri openstaan voor een mogelijke transfer naar Real Madrid. De ...

75
75
Alderweireld reageert en laat fans nu al dromen

Toby Alderweireld stapt mee in het nieuwe project bij Royal Antwerp FC. Hij is een van de vele ...

287
287
'Westerlo raast door en shopt in Denemarken'

KVC Westerlo kent een zeer drukke zomermercato. Nadat de Kemphanen al heel wat smaakmakers lieten ...

104
104
Van Bommel bij België: wordt het dit type voetbal?

Mark van Bommel werd aangesteld als bondscoach van België. Dat is op zich een goede keuze, al ...

138
138
'OHL strijkt miljoenen op én vindt nieuwe aanvaller'

Bij OH Leuven zijn ze in gang geschoten op de transfermarkt. Timmy Simons krijgt er weldra nog een ...

73
73
Ex-JPL speler Wesley Hoedt onderdeel van liefdesbom

Na een periode waarin zijn privéleven volop in de belangstelling stond, kiest voormalig ...

81
81
Summerville verbaast iedereen met nieuwe club

Crysencio Summerville zete zijn carrière voort in Saudi-Arabië. De 24-jarige ...

43
43
Antwerp tankt vertrouwen en wint galamatch

Royal Antwerp FC werkte vanavond een oefenmatch af op de eigen Bosuil. Zondere coach en zonder echt ...

190
190
'Anderlecht legt stevig miljoenenbod neer voor international'

RSC Anderlecht heeft flink wat versterking nodig als het wil meestrijden voor de prijzen in ...

590
590
'Van Bommel bondscoach: Waalse pers dropt bommetje'

Het doorsturen van Rudi Garcia door Vincent Mannaert wordt niet heel erg geapprecieerd in ...

339
339
Drie ‘namen’ krijgen stevig signaal van Bruno

RSC Anderlecht speelde 1-1 na een degelijke, geen geweldige, prestatie tegen Hammarby. Coach Vitor ...

312
312
'Rode Duivels opgelicht? WK-gokbom van 500.000 dollar'

Een vreemde weddenschap rond Folarin Balogun haalde bijna 500.000 dollar aan handelsvolume. Ze ...

249
249
Dochter van Mark van Bommel doet monden openvallen

Mark van Bommel staat sinds vrijdag volop in de schijnwerpers als de nieuwe bondscoach van de Rode ...

135
135
'Italië stelt legende aan als nieuwe bondscoach'

Italië zit in een ongeziene crisis. Ze misten de laatste drie WK's en Paolo Maldini moet ...

112
112
STVV slaat toe: contract tot medio 2029

STVV wil de komende jaren een vaste waarde worden in de subtop van de Jupiler Pro League. De ...

43
43
Tessa Wullaert verrast met nieuwe club

Tessa Wullaert heeft een nieuwe club gevonden en het is een verrassende. De Red Flame blijft dan ...

69
69
'Grote kuis in Genk: plan De Condé valt in duigen'

Op inkomend vlak tastte KRC Genk al diep in de buidel voor Jeppe Erenbjerg en Rafiu Durosinmi, maar ...

984
984
'Sibierski verrast: transfertargets Anderlecht onthuld'

Na het gelijkspel in Zweden moet RSC Anderlecht volgende week vol aan de bak tegen Hammarby wil het ...

732
732
Brandon Mechele bezorgt Ruud Vormer enorm kippenvelmoment

Ruud Vormer en Brandon Mechele blijven ook naast het veld graag iets terugdoen voor het Belgische ...

511
511
Bommetje voor Van Bommel: direct clash met Courtois?

Witte rook vanuit Tubeke, waar Mark van Bommel vrijdag officieel werd voorgesteld als bondscoach van ...

499
499
'Antwerp zoekt trainer: Vandenhaute drukt stempel'

Wouter Vandenhaute mag zich eindelijk ook officieel eigenaar van Antwerp noemen. Na zijn mislukte ...

333
333
'Jackpot voor Club Brugge: record Tzolis al aan diggelen'

Het belooft alsmaar meer een ronduit historische zomer te worden voor Club Brugge. Niet alleen lijkt ...

1098
1098

Meer sportnieuws