In de komende twee weken zijn Club Brugge, KRC Genk en Anderlecht aan zet om hun plaats af te dwingen in de league phase van hun respectievelijke Europese bekers. Wie al zeker is van zijn plaats, is Union. De Brusselaars mogen als landskampioen meteen de Champions League in.
Dat wordt een enorm avontuur voor Union, dat in de voorbije jaren wel al een paar keer de voorrondes van het kampioenenbal speelde maar zich daarin nooit kon doorzetten. Nu mogen ze zich gaan meten met de grootste clubs van Europa.
LEES OOK: 'Union slaakt zucht van opluchting na Arabisch bod'
Enorme domper voor Union in CLDat zal echter wel moeten gebeuren met een vertimmerd elftal. Met Moris, Machida, Sadiki en Ivanovic zag Union deze zomer alweer de nodige sterkhouders vertrekken. Hun verlies werd wel weer uitstekend opgevangen met enkele slimme transfers.
Toch dreigt een enorme domper in de Champions League, weet Het Nieuwsblad. Zij wijzen erop dat Sébastien Pocognoli daarin immers niet zal kunnen rekenen op zijn volledige kern. Dat is te wijten aan een oud zeer.
5 spelers dreigen avontuur te missen
De regels van de UEFA schrijven immers voor dat elke ploeg 25 spelers mag inschrijven voor een Europese league phase. Daarvan moeten er wel minstens vier uit de eigen jeugdopleiding komen. Union heeft echter geen enkele zelf opgeleide speler in zijn kern.
Dat betekent dus dat ze maar 21 spelers op de lijst voor de Champions League kunnen zetten, terwijl de huidige A-kern 26 spelers telt. Daardoor dreigen er dus vijf spelers straks het avontuur vanuit de tribune te moeten volgen. Dat gebeurde ook vorig seizoen al in de Europa League, maar in de Champions League zal dat extra hard aankomen.