Met fris voetbal en tomeloze energie heeft La Louvière zijn eerste driepunter van het seizoen beet. De promovendus greep Charleroi vanaf de aftrap bij het nekvel en liet niet meer los. Voor Rik De Mil en zijn Zebra’s is het een competitiestart in mineur.
In een beladen Waalse derby stonden La Louvière en Charleroi vandaag tegenover elkaar, beiden op zoek naar hun eerste overwinning van het seizoen. Coach De Mil wijzigde zijn basis stevig en bracht Romsaas, Bernier, Guiagon, Keita en Descotte aan de aftrap, Stulic was geschorst. Bij de Wolven kwam Lutonda in de ploeg.
💌 | Een speciale boodschap van enkele ex-Rode Duivels voor onze nieuwste DAZN-aanwinst. 😈🇧🇪 #RALCHA
— DAZN België (@DAZN_BENL) August 10, 2025
Kijk om 13u30 naar RAAL La Louvière - Sporting Charleroi exclusief bij DAZN! 📲 pic.twitter.com/MJCaLkfdG0
LEES OOK: 'Publiekslieveling terug naar Anderlecht: deur staat open''
Wolven knijpen abominabele Zebra's platDe thuisploeg nam een kanonstart en na een handvol minuten spelen kopte Mendy al op de lat, pech voor de Wolven. Charleroi liep in het openingskwartier achter een ongrijpbare bal en werd ook terecht op achterstand geplaatst. Een flankvoorzet werd ongelukkig door Camara in eigen doel verwerkt: 1-0 en meteen het eerste doelpunt voor La Louvière sinds hun terugkeer naar de Jupiler Pro League.
Ook nadien bleven de Wolven prima en energiek voetballen. Op het halfuur ging een volley van Liongola voorlangs. Gek genoeg kreeg de thuisploeg nadien geen strafschop na een ferme beuk in de rug van diezelfde Liongola. Charleroi liet in de eerste periode werkelijk niets zien en mocht halfweg niet klagen dat de achterstand nog overbrugbaar was.
🤩 | De eerste goal van RAAL La Louvière in de #JPL is een feit! 🟢⚪️ #RALCHA
— DAZN België (@DAZN_BENL) August 10, 2025
Bekijk de #JPL exclusief bij DAZN! 📲 pic.twitter.com/Nj6gnm0IXg
De Mil huivert bij dramatisch schouwspel
Kwam er na rust beterschap bij de Zebra's? Opnieuw was het La Louvière dat voor de eerste dreiging zorgde: een halve volley van Guindo bezorgde Delavalée weinig problemen. Aan de overzijde moest ook Peano een eerste keer ingrijpen bij een schot van Titraoui.
🚩 | Wie had gedacht dat het vak van lijnrechter zo gevaarlijk kon zijn? ⚠️🤕 #RALCHA
— DAZN België (@DAZN_BENL) August 10, 2025
Bekijk de #JPL exclusief bij DAZN! 📲 pic.twitter.com/V3m05Ex2xR
Een bedrijvige Guindo bleef de gevaarlijkste man bij de Wolven. Op het uur trof hij ook raak, het doelpunt ging echter niet door vanwege buitenspel. De Mil probeerde met tal van wissels nadien om het tij nog te keren, veel beterschap kwam er echter niet in het spel van Charleroi.
Pas in het slotkwartier kwamen de Zebra's eindelijk wat beter in de wedstrijd. Onder meer Mbenza en Guiagon waagden hun kans, Peano stond pal. La Louvière overleefde uiteindelijk het slotoffensief en pakte zo meer dan verdiend zijn eerste zege van het seizoen. Voor Charleroi is het wonden likken, na de Europese uitschakeling volgde nu een 2/9 in de Jupiler Pro League.
Scoreverloop:
1-0 (16') ed. Camara