Häcken-pandoering zorgt voor explosie in Lotto Park

door
Häcken-pandoering zorgt voor explosie in Lotto Park

De crisis loert om de hoek bij RSC Anderlecht. En het is amper 1 augustus. We haalden ruim een week geleden aan dat het voor Besnik Hasi, Olivier Renard en Wouter Vandenhaute van cruciaal belang was dat er Europees goed werd geopend én dat Paars-Wit minstens met een 10 op 12 aan de competitie zou beginnen. Ondertussen is men een van de grootste Europese blamages van de afgelopen jaren rijker. De druk is nu al moordend.

Häcken is een BATE Borisov-verhaal. Partizan Belgrado en Vitesse waren ook vernederingen, maar wel nog ploegen van een bepaald statuut. Häcken is de nummer negen van Zweden en bakte er Europees eigenlijk niets van de afgelopen jaren. Een enorme vernedering.

LEES OOK: Hoe Kompany meer en meer de Cruijff van België is

Hasi haalt 0 op 3

We haalden voor de match aan dat het bij Anderlecht te fel gaat over ‘intensiteit, grinta en mentaliteit’. Ook nu sloeg Hasi weer op die nagel. Ook bepaalde media spreken meer over ‘intensiteit’ dan over het spelletje zelf. Ja, het hoort er bij maar het is een basis waarvan je moet vertrekken. Het voetbal is meer dan enkel en alleen maar intensiteit. Een woord dat ons de strot uitkomt in het voetbal.

Zo krijgt Kasper Dolberg de hele tijd dergelijke commentaren te horen. De spits is niet veranderd, hoor. Of heeft minder zin bij RSCA. Twee matchen: drie kansen en twee goals. Vorig jaar: 24 goals. De Deen is allerminst het probleem. Praten over alleen maar ‘intensiteit’ verdoezelt momenteel het grote probleem van de Brusselaars.

RSCA heeft immers geen voetballende structuur om op terug te vallen. Dat mag er nu toch stilaan gaan komen onder Hasi. Hij is er nu toch al een match of 15 en het is niet dat er een karrenvracht aan nieuwe spelers in de ploeg staat. Gisteren welgeteld twee. De coach Hasi maakt voorlopig weinig indruk, zo eerlijk moeten we het ook durven stellen.

In de Play-Offs greep hij naast de top drie en bekerwinst. Ook de kwalificatie voor de groepsfase van de Europa League werd niet gehaald. Dan staat de teller op 0 op 3 inzake doelstellingen en dan komt je positie onder druk te staan. Dat zijn nu eenmaal de wetten die er heersen bij een topclub, zo mogen we RSCA toch nog steeds noemen? Anderlecht moet vooral véél beter gaan voetballen, met een duidelijk idee.

We zagen aanvallend heel weinig in de voorbereiding, tegen Häcken was het twee keer dramatisch. Tegen KVC Westerlo was het wel goed, maar weinig ploegen gaan zo open en toch wel naïef tegen RSCA spelen de komende weken. Hasi moét zich plaatsen voor de Conference League én dat moet overtuigend gebeuren. En in de competitie zal er goed moeten worden gepresteerd. De druk is nu al groot. Het hoort bij Anderlecht, Hasi zijn krediet is nu al bijna op bij de aanhang. Die van Vandenhaute is al op. Er komt een héél cruciale maand aan voor de Belgische recordkampioen. De rust moét terugkeren, maar met deze uitschakeling hebben ze zichzelf in nesten gewerkt. 

Tijd krijgt Anderlecht niet van de aanhang

En dan is er nog het bestuur. Dat RSCA momenteel weer een bouwwerf is, het regent transfers, is ook door hun beleid. Of het is te zeggen, het gebrek eraan. Op vijf jaar tijd is het van Kompany naar Mazzu gegaan, dan waren er de Denen en nu weer een andere visie. Dan krijg je geen structuur en stabiliteit in je ploeg. Telkens maar opnieuw beginnen. Zaken waarin clubs als Club Brugge, Union SG én KRC Genk wel in uitblinken: stabiliteit in de visie. Een duidelijke lijn.

Misschien moeten ze in Brussel toch ook maar eens wat ervaring gaan halen. De druk bij Anderlecht valt niet te vergelijken met die ergens anders in België. Dat RSCA twee jaar geleden voor de titel meestreed met veel ervaren krachten in de ploeg, is heus geen toeval, hoor. Tegen Häcken stonden er drie spelers ouder dan 25 jaar in de ploeg. Met jonge spelers krijg je veel ups en downs. De kern heeft zeker potentieel en de fans gaan dit seizoen ongetwijfeld soms leuke matchen zien met deze profielen, maar we missen toch een bepaalde houvast om die jongeren te gidsen op het veld. Er komt nu wéér een jonge verdediger bij. Jong, jonger, jongst.

Anderlecht heeft momenteel dus (nog) geen voetballende basis, én genoeg ervaren toppers die rustig blijven en kunnen sturen, om op terug te vallen. Dat was alweer duidelijk tegen Häcken. Deze ploeg heeft tijd nodig, dat is wel correct wat Hasi zegt. Maar Vandenhaute, Borguet, Renard en Hasi wisten dat dit er niet is bij Anderlecht. In die positie heeft de club zich zelf gemanoeuvreerd met de beleidswissels en teleurstellingen van de afgelopen jaren.

RSCA kan zondag maar best winnen van Cercle Brugge, of de vulkaan staat al op uitbarsten. Er zijn nog spandoeken en spreekkoren van vorig seizoen die dan bovengehaald zullen worden… De druk is meteen enorm in het Lotto Park.

Gaat Hasi de komende maand RSCA helemaal op de rails krijgen?

Meest recent

Pijnlijke vaststelling Club: sterkhouder zwaar aangepakt

Club Brugge had in de voorbije maanden zonder blozen van de titel zijn hoofddoel gemaakt, maar het ...

58
58
Essevee onthult nieuw doel na redding

Na drie speeldagen is de Relegation Play-Off al helemaal beslist. Rode lantaarn Dender kreeg immers ...

22
22
Zorgen om Vanaken: Leko brengt onrustwekkend nieuws

Club Brugge heeft zondag stevige averij opgelopen in de titelstrijd. Door de 2-1-nederlaag in het ...

110
110
Lyon stunt bij PSG: Franse titelstrijd weer razend spannend

Niet alleen in de Premier League is de titelstrijd zondag weer razend spannend geworden. Ook in ...

28
28
Hubert slaat titelkoorts meteen neer bij Union

Een tweede landstitel op rij lonkt alsmaar meer op Union. De Brusselaars prijken al maandenlang aan ...

35
35
Vermant ontsnapt meteen: dit vindt Lardot

Club Brugge heeft zondag zware averij opgelopen in de titelstrijd, want het ging in de topper met ...

114
114
Titel binnen, nu treble? Kompany blikt vooruit

Bayern München mocht zondag de champagne- of bierflessen al laten knallen. Het kroonde zich op ...

38
38
Dé grote verrassing bij Club: "Tevreden? Ja en nee"

Club Brugge heeft zondag een mokerslag gekregen in de titelstrijd. Het ging onderuit in de kraker ...

113
113
Titelstrijd beslist? Dit denken ze bij Club en Union

Het was zondagavond uitkijken naar de kraker tussen Union en Club Brugge. Het was uiteindelijk de ...

319
319
Essevee zadelt La Louvière met nieuwe sportieve kater op

Zulte Waregem is goed op weg om toch nog iets te maken van de (overbodige) degradatie PO's. Essevee ...

45
45
Club Brugge-fans spreken schande: grote zondebok aangeduid

Club Brugge heeft zondagavond een mokerslag opgelopen binnen de titelstrijd. Op het veld van directe ...

475
475
Pandoering in Nederlandse bekerfinale, Pocognoli vloekt

Slechts enkele dagen na de Europese uitschakeling, heeft AZ Alkmaar beslag gelegd op de KNVB-beker. ...

96
96
Club met rug tegen de muur: Union deelt mokerslag uit

Is Union op weg naar een nieuwe landstitel, en dreigt opnieuw een deceptie voor Club? Het team van ...

221
221
Vrancken streng na 1 op 15: "Hij moet gewoon beter doen"

STVV heeft een onvergetelijk seizoen achter de rug, maar met de eindmeet in zicht begint de motor te ...

99
99
‘Club Brugge wil toeslaan: superspits met monsterstats’

Club Brugge kijkt rond voor extra vuur voorin en is daarbij uitgekomen bij een jonge spits met ...

475
475
Kaiser Kompany II: Bayern kampioen na nieuwe vierklapper

Vincent Kompany heeft zondagavond zijn tweede landstitel veroverd als hoofdcoach van Bayern ...

168
168
City breekt Arsenal: pareltje Cherki doet titelstrijd kantelen

De Engelse titelstrijd stevent af op een zinderende ontknoping. Manchester City won zondagavond ...

68
68
VAR-geluk voor Club? Analisten fileren afgekeurde goal Union

In de Champions' Play-Offs werd zondagavond de titelkraker tussen Union SG en Club Brugge afgewerkt. ...

333
333
Gent-fans spuwen titularis uit: scherp statement De Mil

AA Gent blijft ook na drie speeldagen op zoek naar hun eerste zege in de Champions' Play-Offs. ...

304
304
'PSG nóg sterker: nieuwe smaakmaker naar Prinsenpark'

Paris Saint-Germain is andermaal bezig aan een puik seizoen en blijf goed in de running om zichzelf ...

160
160
Vanaken naast basiself in titelkraker: Leko geeft verklaring

Club Brugge wil zondagavond beslagen leggen op de leidersplaats in de Champions' Play-Offs. Daarvoor ...

171
171
Beslissing in Play-Downs: zware nederlaag doet Dender das om

Na amper drie speeldagen in de beslissing in de Relegation Play-Offs al gevallen. Zo is FCV Dender ...

116
116
Enorme verrassing: Vanaken op bank in grote titelclash

De strijd om het kampioenschap in de Jupiler Pro League bereikt zondagavond een eerste kookpunt. Zo ...

199
199
In extremis vreugde-uitbarsting Liverpool, Milan weer tweede

In de Premier League ligt de strijd om de Champions League-tickets stilaan in een beslissende plooi. ...

24
24
Verschaeren druipt af: Boeckx verklaart opvallende wissel

Door de blessure van Mario Stroeykens, mocht Yari Verschaeren zaterdagavond al snel invallend bij ...

428
428

Meer sportnieuws