DAZN keert kar: akkoord met telecomoperatoren in de maak?

door
DAZN keert kar: akkoord met telecomoperatoren in de maak?

Wie de start van de Jupiler Pro League niet wilde missen kon het afgelopen weekend exclusief terecht op het platform van DAZN zelf, dat voorlopig nog altijd geen akkoord vond met de diverse telecomperatoren. Bij diverse mediakanalen liet COO Jan Mosselmans nu zijn licht schijnen op de openingsspeeldag én de spaak gelopen onderhandelingen.

Twee weken geleden liet DAZN weten dat de gesprekken met onder meer Telenet, Proximus en Orange werden opgeschort, al benadrukt Mosselmans dat ze toen louter on hold werden gezet. "Dat had een duidelijke reden, namelijk dat er nog geen zicht was op een deal en we duidelijkheid wilden creëren voor de fans waar het voetbal te zien zou zijn", luidt het in HLN Voetbalpodcast.

"We waren bewust van de gevolgen, maar zijn consequent open en transparant blijven communiceren. Dat we geen akkoord meer willen is een verkeerde perceptie. Wij hopen en geloven nog altijd dat een deal mogelijk is. Laat ons geen olie meer op het vuur gooien. Het heeft lang genoeg geduurd", vervolgt Mosselmans, die de deur dus op een kier zet om de debatten te heropenen.

LEES OOK: Druk op DAZN neemt toe: Telenet en co komen met reactie

DAZN zoekt toenadering

"Nu hopen we dat het spierballengerol zal ophouden en we in alle sereniteit de gesprekken weer kunnen aanknopen. Dat gaat stap voor stap. Dat heeft niets met onze cijfers te maken, want daarover zijn we zeer tevreden. We zullen ze later wel bekendmaken. Niet nu, want dan worden die altijd in de ene of andere richting gebruikt", wordt hij tevens nog geciteerd door Het Nieuwsblad.

"Bij de telco's had men bij ons contact in de namiddag nog niets van een nieuwe toenadering gehoord", blijkt er van een concrete timing of officieel contact vooralsnog wel geen sprake. Niettemin reikt DAZN ondanks het "vlekkeloos verlopen weekend", waarin de fans naar eigen zeggen vlot de weg naar de app vonden, de hand naar de gesprekspartners omtrent de uitzendrechten.

Witte rook in de maak?

Het lijkt dus slechts een kwestie van tijd voor alle partijen terug rond de tafel gaan zitten. Of dat ook spoedig tot groen licht  zal leiden valt evenwel nog af te wachten. "Het water is zeer diep. De vraag is of DAZN zal inbinden in zijn prijs, want ik laat mij vertellen dat Telenet en Proximus op dit moment totaal niet staan te springen om een deal te sluiten", weet Niels Poissonnier te melden.

"Het plafond van wat Telenet en co willen betalen om het Belgisch voetbal uit te zenden, ligt veel lager dan de bodemprijs die DAZN wil krijgen", klinkt het nog bij HLN. Ook uit een rondvraag bij de telecomoperatoren blijkt de kans op een akkoord met de streamingdienst, die de doorverkoop van de tv-rechten nochtans nodig heeft om zelf nog uit de kosten te geraken, op termijn erg gering.

🔥 Wat iedereen nu leest

‘AI voorspelt schoktransfer De Ketelaere’
‘AI voorspelt schoktransfer De Ketelaere’
Lehmann onttroond: dit is nu de mooiste voetbalster
Lehmann onttroond: dit is nu de mooiste voetbalster

Denkt u dat er snel een akkoord zal volgen?

Meest recent

Zinho Vanheusden krijgt steun op pijnlijk moment

De carrière van Zinho Vanheusden zit de laatste jaren behoorlijk in het slop. De verdediger ...

41
41
'Nieuwe Ivanovic-twist: Union ruikt absolute jackpot'

Union SG dreigt opnieuw één van zijn kampioenenmakers kwijt te spelen. Zo is Franjo ...

18
18
Mignolet naar uitgang? Club Brugge krijgt helder advies

Er is momenteel heel wat te doen omtrent de keeperspositie bij Club Brugge KV. In de eerste weken ...

230
230
'Liverpool tart de verbeelding: Brits transferrecord aan diggelen'

Liverpool FC lijkt zich tot de koning van de zomermercato te kronen. De Engelse kampioen wist zijn ...

113
113
'Toptransfer Bertaccini: Anderlecht verneemt prijskaartje'

Een aantal smaakmakers uit de Jupiler Pro League lijken in de komende weken nog van club te ...

644
644
Lehmann onttroond: dit is nu de mooiste voetbalster

Krijgen we plots een nieuwe koningin op de troon in het vrouwenvoetbal? Jarenlang was Alisha Lehmann ...

121
121
'Transferoorlog escaleert: Jashari verstuurt keihard dreigement'

Afgelopen weekend leek eindelijk een doorbraak in de maak in het aanslepende transferdossier van ...

1126
1126
"Hij was gewoon fantastisch" - Monden vallen open bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft een voortvarende start van de competitie genomen en won zondagmiddag met zware ...

697
697
‘AI voorspelt schoktransfer De Ketelaere’

Stel je voor: een slimme AI voorspelt dat Charles De Ketelaere dé perfecte aanwinst is ...

133
133
De Bruyne laat zich gelden: Napoli-watcher gelooft eigen ogen niet

Kevin De Bruyne heeft het eerste deel van de voorbereiding achter de rug bij zijn nieuwe club SSC ...

250
250
'Leko haalt opgelucht adem: Gent vol voor JPL-smaakmaker'

AA Gent is vrij dramatisch aan het nieuwe seizoen begonnen en verloor tijdens de eerste speeldag ...

282
282
'Gesprekken lopen: Januzaj beslist over Anderlecht-comeback'

Hoewel het al een pak aanwinsten in huis haalde, blijft RSC Anderlecht gelinkt worden aan verdere ...

313
313
Druk op DAZN neemt toe: Telenet en co komen met reactie

Het seizoen in de Jupiler Pro League is officieel van start gegaan, maar wie de wedstrijden op zijn ...

1266
1266
'Done deal: Anderlecht heeft zevende zomeraanwinst beet'

De teller staat tot dusver op zes stuks, maar daarmee is de honger van RSC Anderlecht nog niet ...

442
442
'Titelconcurrent wou Jackers wegkapen bij Club Brugge'

Simon Mignolet ontpopte zich zondag tegen KRC Genk andermaal tot matchwinnaar voor Club Brugge. Toch ...

818
818
'Hoefkens wil Anderlecht verlossen van peperdure miscast'

Olivier Renard ging op inkomend vlak reeds als een bezetene tekeer op de transfermarkt, maar op ...

285
285
DAZN keert kar: akkoord met telecomoperatoren in de maak?

Wie de start van de Jupiler Pro League niet wilde missen kon het afgelopen weekend exclusief terecht ...

961
961
Hasi verschaft cruciale update uit ziekenboeg Anderlecht

De matchen volgen mekaar meteen snel op voor RSC Anderlecht, dat donderdag in de tweede voorronde ...

439
439
'Tottenham stomverbaasd: schoktransfer Heung-min Son'

T ottenham Hotspur werkt komend weekend een oefenwedstrijd tegen Newcastle United af in Zuid-Korea. ...

105
105
Club Brugge krijgt sanctie te horen na rood Ordoñez

Club Brugge wist zondag ondanks een moeizame wedstrijd te winnen van KRC Genk (2-1) en moest ...

772
772
JPL-transfer Bertaccini: drie Belgische topclubs genoemd

De transfermarkt is nog meer dan een maand geopend en dus kunnen verschillende smaakmakers uit de ...

1396
1396
Lamine Yamal beter dan Messi? Guardiola geeft antwoord

De nog altijd maar 18-jarige Lamine Yamal geldt momenteel als één van de grootste ...

248
248
Milan-tifosi spuwen Club Brugge uit: "Schande van een club"

De transfersoap rond Ardon Jashari blijft maar duren. AC Milan legde afgelopen weekend een verbeterd ...

880
880
‘Anderlecht-stunt met man van 100 miljoen’

Nog geen minuut gespeeld voor River Plate, maar wel een afkoopsom van 100 miljoen dollar: Anderlecht ...

780
780
DAZN op matje geroepen: overheid start extra onderzoek op

Afgelopen weekend werd in de Jupiler Pro League de eerste speeldag afgewerkt. Ook voor DAZN is de ...

380
380

Meer sportnieuws