Zorgen voor Hasi: vedette geeft zéér duidelijk signaal

door
Zorgen voor Hasi: vedette geeft zéér duidelijk signaal

RSC Anderlecht won met 1-0 van Häcken. Paars-Wit overtuigde allerminst. Het niveau moet snel de hoogte in, want in Europa is het al ‘money time’. Tegen KVC Westerlo zal het mogelijk al pittiger zijn met een betere tegenstander. Besnik Hasi moet knopen doorhakken.

Onze redactie had deze week een gesprek met Georges Leekens, dat je hier kan terugvinden. “Als Anderlecht voor de titel wil meespelen, hebben ze Thorgan Hazard nodig”. Daar zijn we het volledig mee eens.

LEES OOK: Anderlecht in vrije val: dit wordt nu duidelijk

Gretige Thorgan Hazard

Niet dat we RSCA als een titelkandidaat zien op dit moment, maar wel dat ze Hazard nodig hebben. We begrijpen er best weinig van dat hij op de bank begon aan het seizoen. Hazard viel gretig en sterk in én dat gebeurde in een centrale rol. Hazard vraagt de bal, steekt zich nooit weg en plots zagen we iemand als Tristan Degreef ook meer lef tonen.

RSCA heeft al een gebrek aan ervaring in de ploeg, iemand als Hazard brengt rust in de ploeg. Bovendien was er eindelijk dreiging met hem in de ploeg. Dat was de voorgaande 25 minuten niet het geval in die tweede helft. Hazard brengt creativiteit. RSCA roept alleen nog maar over intensiteit en mentaliteit, maar ze beseffen in Brussel best dat je ook ‘verschilmakers’ nodig hebt. Genie ààn de bal. Dat heeft deze ploeg véél te weinig. 

Hazard heeft nog een jaar contract, houden maar. Maar ervaring is dezer dagen precies een vies woord in de bestuurstop. Hazard kan anderen ook gidsen op het veld. Ibrahim Kanaté kreeg van Hazard af en toe eens de raad om niet altijd voor die dribbel te gaan. RSCA mist jongens met rust in de ploeg. De jonge garde brengt energie en dat is goed, maar ze willen altijd vooruit. Eigen aan jonge spelers. Af en toe is ook controle nodig. Balletje in de ploeg houden. Een match lezen. Daarom was er na minuut 20 geen controle meer bij Anderlecht, nadat Häcken het evenwicht had hersteld.

Hazard bracht genie in de ploeg. Hij deed dat op een centrale positie, achter de spits. Als we Besnik Hasi een tip mogen geven: een middenveld met Enric Llansana op de 6, Mario Stroeykens op de 8 en Thorgan Hazard op de 10 is momenteel het beste dat RSCA te bieden heeft. Een middenveld dat brokken kan maken. Energie, techniek, loopvermogen…

Stroeykens is voor ons géén pure nummer tien, daarvoor mist hij een zuivere passing in de laatste zone à la Hans Vanaken. Maar wél iemand die als motor van de ploeg kan fungeren. Iemand die zich nooit wegsteekt, duels kan aangaan, en in de box kan komen. Ja, we weten dat er met Yari Verschaeren en Nathan Saliba nog twee spelers voor die plaats rondlopen, maar Stroeykens is de beste van de drie. Alleen is de vraag of hij nog zal blijven.

Hazard, Stroeykens en Llansana

‘Super Mario’ zakte gisteren regelmatig verder uit, dan ging het beter dan écht kort tegen doel. Hij kan als 8 dé spelbepaler zijn van Anderlecht. Hazard zou dan met zijn goede voetjes op de korte ruimte zeer goed kunnen klikken met Kasper Dolberg, die nood heeft aan goede voetballers rondom zich. Bepaalde media beginnen ook daar weer over intensiteit en dergelijke, maar op zijn bijna 28ste gaat de Deen geen andere speler meer worden. Zijn sterkte is zijn genie, zijn flits. Twee kansen, één goal. Klasbakken. Het was altijd het DNA van Anderlecht, en daarrond heb je inderdaad diepgang, loopvermogen en dergelijke nodig. Een goede balans.

Op de flank moét er wel wat bij. Het is aan Olivier Renard om op rechts een snelle creatieve flankaanvaller te halen, wat ze ook van plan zijn zoals we twee maanden geleden al aankondigden. Geen jonkie van 19 jaar die tijd nodig heeft, iemand die er meteen staat. Iemand met een eindproduct. Efficiëntie. We kregen ondertussen al te horen dat Anderlecht beseft dat dit een moeilijk dossier is. Om daar echt zwaar toe te slaan, hebben ze een uitgaande transfer nodig. Er zal toch pakweg eens 10 miljoen euro naar de clubkassa moeten vloeien. Het is nodig, want RSCA heeft nood aan een winger die de tegenstander pijn doet.

Nood aan efficiënte flankaanvallers

Tristan Degreef doet daar zijn best en is wat ons betreft ook een centrale speler, de ideale back-up achter Hazard of die hem daar het leven zuur kan maken. Hij is geen flankspeler, en hij komt vaak naar binnen. Maar als hij centraal speelt kan hij meer zwerven, dat ligt hem véél beter. Hij ging dit ook meer doen toen Hazard in de ploeg stond. Ze wisselden soms van positie. Als Degreef centraler liep, ging het beter. Een speler die op termijn, Stroeykens en Hazard spelen er volgend jaar wellicht niet meer, daar de rol kan overnemen. Dit jaar moet hij vooral minuten maken, als invaller en als basispion, om volgend jaar echt de creatieve spelbepaler te worden van RSC Anderlecht. Een natuurlijke ontwikkeling.

Op links toonde Nilson Angulo zich wel. Dat smaakt naar meer. Gaat het dan toch gebeuren dat hij nog doorbreekt? We twijfelen, maar het is nu of nooit voor hem. Ibrahim Kanaté heeft nog veel werk, het is voorlopig nog veel te wild en weinig rendement. Maar als invaller à la Francis Amuzu kan hij zeker nog van waarde zijn de komende maanden.

Moet Hazard als 10 worden uitgespeeld?

Meest recent

‘Bom onder Rode Duivels: publiekslieveling botst met Garcia’

Rudi Garcia heeft met zijn eerste selectie bij de Rode Duivels meteen een gevoelig dossier ...

43
43
'Europa verliest volgende ster: verrassende club Casemiro'

Het Europees voetbal zal na het seizoen afscheid nemen van enkele grote namen. Antoine Griezmann ...

66
66
Met extra boost naar VS: Doku kondigt heuglijk nieuws aan

De Rode Duivels hebben woensdag de vlucht genomen richting Atlanta, waar ze de komende dagen een ...

55
55
Fans in de wolken: grote Play-Off-joker voor Antwerp

Antwerp FC heeft woensdag extra vertrouwen getankt met oog op de Europe Play-Offs. In een oefenmatch ...

108
108
Bizar 'Elftal van Seizoen': zeven Club-spelers, géén Union

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League zit er op. Om de protagonisten van de voorbije 30 ...

251
251
'Arsenal doet Engeland beven met komst PSG-superster'

Arsenal FC lijkt goed op weg naar zijn eerste landstitel sinds 2024 en hoort bij de topfavorieten ...

106
106
"Karikatuur van zichzelf" - Anderlecht-duo doet alarm afgaan

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

279
279
'Kompany schrikt op: Bayern laat grote naam beschikken'

Ook bij Bayern München maakt men handig gebruik van de interland-break om al plannen te smeden ...

100
100
Ito of Miras: Winnaar Gouden Croc bekend gemaakt

Hoewel er na de interland-break nog heel wat moois op het programma staat, werd woensdag al een ...

161
161
Notoir klimaatactivist slaat weer toe: De Vlieger haalt fors uit

De beruchte klimaatactivist Wouter Mouton veroorzaakte eerder al de nodige ophef in de voetballerij. ...

143
143
Garcia smult van Rode Duivel: "Ongelooflijke speler"

De Rode Duivels vertrekken deze week naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage richting ...

237
237
Anderlecht gaat ver: De Cat-stunt die niemand zag aankomen

Nathan De Cat blijft verbazen bij Anderlecht, maar intussen draait het almaar vaker om zijn ...

573
573
Rode Duivels verliezen naast Bounida nog een talent

De voorbije dagen werd duidelijk dat de Rode Duivels opnieuw een groot talent verliezen. Nadat ons ...

144
144
Anderlecht en Genk aangepakt: "Daar ligt de fout"

Door het interlandvoetbal staan er komend weekend geen wedstrijden geprogrammeerd in de Jupiler Pro ...

252
252
Lokeren strikt bekende naam als sportief directeur

De titelstrijd in de Challenger Pro League is al beslist, maar voor de andere promotietickets kan ...

65
65
'Dilemma Lukaku: keuze voor het hart of de miljoenen?'

De Rode Duivels zijn woensdag naar de Verenigde Staten vertrokken zonder Romelu Lukaku. De ...

214
214
Gezien Anderlecht? Cvetkovic pakt uit met waanzinnige goal

Anderlecht sloot de reguliere competitie af met een pijnlijke thuisnederlaag tegen Cercle Brugge. ...

98
98
Antwerp tankt vertrouwen: extra troef voor play-offs

Antwerp sloot de reguliere competitie maar matig af en moet daardoor vrede nemen met deelname aan de ...

154
154
'Club Brugge mag kruis maken over peperduur target'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Verschillende smaakmakers zijn grof ...

327
327
'Bayern neemt belangrijke beslissing over transfer De Cat'

De Rode Duivels zijn woensdagnamiddag vertrokken naar de Verenigde Staten, waar bondscoach Rudi ...

291
291
'Standard heeft beet: JPL-smaakmaker tekent'

Standard hoopt in de komende weken komaf te kunnen maken met de vloek die de voorbije jaren op hen ...

150
150
Bornauw speelt open kaart: leegloop in Anderlecht?

RSC Anderlecht verzekerde zich op het nippertje van een plek in de Champions' Play-Offs. Nadien gaat ...

336
336
Pro League bibbert voor boete & Bouchez: "Blufpoker"

De voorbije maanden is er al veel inkt gevloeid over de voorziene wijziging van het ...

250
250
Coucke slaat alarm na onverwachte financiële dreun

De druk rond Marc Coucke neemt de laatste weken duidelijk toe. Wat begon als sportieve frustratie ...

258
258
Club Brugge laat concurrentie beven: "Bayern van België"

Op voorzet van de pers liet Bart Verhaeghe zich ooit ontvallen dat hij van Club Brugge maar al te ...

964
964

Meer sportnieuws