Het mondiale voetbal heeft een nieuwe superster aan het firmament. Lamine Yamal is nog altijd maar 18 jaar, maar wordt nu al vergeleken met legendes als Lionel Messi en Cristiano Ronaldo. Al moet hij volgens die laatste zijn zoon toch nog wat stappen zetten.
In het seizoen 2023-2024 maakte Yamal zijn officiële debuut bij FC Barcelona, op dat moment was hij amper 16 jaar oud. En vrijwel meteen werd duidelijk dat de Catalanen een absoluut monstertalent in handen hadden. Na zijn eerste basisplaats werd hij bijvoorbeeld al getrakteerd op een staande ovatie door de supporters van de tegenstanders.
LEES OOK: “Discriminerend en vernederend” – Verjaardag Yamal ontspoort
Nu al bij Ballon d'Or-favorietenVervolgens zette hij het ene record na het andere scherper. Zo werd Yamal bijvoorbeeld de jongste speler ooit op het podium van de prestigieuze Golden Boy-verkiezing. Als kers op de taart was hij aan het einde van dat seizoen ook nog eens één van de grote uitblinkers in de Spaanse nationale ploeg die beslag legde op de Europese titel.
In het voorbije seizoen bewees Yamal dan weer dat hij geen ééndagsvlieg is. Andermaal was hij een absolute smaakmaker bij een Barcelona dat in eigen land alles won wat er te winnen viel en slechts op een zucht van de Champions League-finale strandde. De technischvaardige aanvaller wordt nu zelfs al bij de favorieten voor de Ballon d'Or gerekend.
Beter dan Cristiano Ronaldo?
Zoals wel vaker in het voetbal wordt de Spanjaard ook vergeleken met andere grootheden uit het verleden. Met Messi en Ronaldo bijvoorbeeld, volgens velen de beste spelers van de 21ste eeuw. Die vergelijking werd ook voorgelegd aan Cristiano Ronaldo Junior. De zoon van de Portugese wereldster heeft zelf dan ook een boon voor Yamal.
De Amerikaanse Twitch-streamer Rakai legde hem echter voor de voeten dat Yamal gewoonweg beter is dan Ronaldo. "Op dit moment? Misschien wel, maar hij heeft nog niets gewonnen", bleef Ronaldo Junior opvallend diplomatisch in een reactie die inmiddels wereldwijd gedeeld werd. Allicht had hij het dan over de Ballon d'Or en/of Champions League, want voorst is het palmares van Yamal op zijn 18de al om van te duizelen ...
Rakai just told Cristiano Ronaldo’s son, Cristiano Jr, that Lamine Yamal is a better football player than his dad 😭😭 pic.twitter.com/r0rb6wOssW
— StreamsEra (@StreamersEra) July 14, 2025