Cedric Hatenboer werd al een tijdje aangekondigd als zomertransfer. De Nederlander werd al tijdens de wintertransferperiode vastgelegd, maar hij maakte nog wel het seizoen uit bij het Nederlandse Excelsior. De middenvelder gaf een interview aan Het Nieuwsblad.
Hatenboer werd al in januari binnengehaald door Anderlecht, maar de Nederlander bleef nog een halfjaar bij Excelsior. Daar streed hij volop voor promotie naar de Eredivisie. Naast Paars-Wit was ook Nederlandse topclub PSV erg geïnteresseerd.
LEES OOK: RSCA’er biecht op: "Was graag naar PSV gegaan"
Daarom koos Hatenboer AnderlechtHatenboer legde zijn keuze voor Anderlecht haarfijn uit. Er stonden meerdere clubs in de rij, zoals PSV. “Het was heel erg chaotisch in januari. Ineens was ik interessant, dat was ik niet gewend. Ik was graag naar PSV gegaan. Ze gaven inzicht in hun plannen, waren serieus geïnteresseerd, maar uiteindelijk duurde het te lang.”
Paars-Wit bleef niet bij de pakken zitten en haalde Hatenboer binnen. “Anderlecht was slagvaardiger, het gevoel bij die club was goed en het verhaal klonk prima. Ze wilden een nieuwe start maken met jonge spelers en kwamen met een uitstekend voorstel.”
Opmerkelijke bekentenis over RSCA
RSCA wilde Hatenboer zelfs nog Europees inschrijven, maar toch koos hij voor Excelsior. “Anderlecht had me toegezegd dat ik op donderdag al Europees zou meespelen als ik direct overstapte. Maar ik was nog niet klaar bij Excelsior. Het voelde nog niet af, ik wilde promoveren.”
Het plannetje van Hatenboer lukte zowaar. “Gelukkig is dat gelukt. Ik wilde koste wat kost promoveren met Excelsior en heb het voor mezelf goed kunnen afsluiten. Ik wilde het heel graag. Voor de jongens op de tribune, voor die gasten waarmee ik op straat speelde.”