Einde in mineur: Arsenal stuurt oude JPL-bekende ongenadig door

door
Einde in mineur: Arsenal stuurt oude JPL-bekende ongenadig door

Arsenal greep vorig seizoen nog maar eens naast de prijzen. Ondanks het falen van Manchester City misten ze opnieuw de titel in de Premier League, want deze keer lieten ze zich aftroeven door Liverpool. In de Champions League lieten ze dan weer een gouden kans liggen door in de halve finale te sneuvelen tegen Inter.

Daardoor blijft de balans onder Mikel Arteta toch vrij mager ogen, met enkel een FA Cup in intussen toch al bijna vijf jaar. Er blijft dus werk aan de winkel en Arteta blijft ongenadig doorselecteren. Heel wat spelers mochten deze zomer al vertrekken.

LEES OOK: 'Vuurwerk in Londen: supertransfers Tottenham en Arsenal'

Arsenal stuurt Tomiyasu door

Kieran Tierney, Jorginho en huurlingen Raheem Sterling en Neto zagen hun aflopende contracten niet verlengd worden. Heel wat spelers die terugkeerden na een uitleenbeurt kregen ook te horen dat ze mogen beschikken, zoals bijvoorbeeld Albert Sambi Lokonga.

Ook een andere oude bekende van de Jupiler Pro League verlaat Arsenal nu. De club laat immers weten dat ze het contract van Takehiro Tomiyasu in onderling overleg ontbonden hebben. Na vier jaar komt er zo een einde in mineur aan de passage van de Japanse verdediger.

Contract ontbonden door blessureleed

Arsenal betaalde in 2021 nog meer dan 18 miljoen euro voor Tomiyasu, die van 2018 tot 2019 nog in ons land voor STVV speelde. Aanhoudend blessureleed zorgde er echter voor dat hij zijn stempel nooit helemaal kon drukken. Vorig seizoen kwam Tomiyasu zelfs amper zes minuten in actie.

Doordat hij zijn laatste contractjaar inging en hij sowieso nog enkele maanden aan de kant staat met een knieblessure, besloten Arsenal en Tomiyasu om nu al een einde te maken aan hun samenwerking. Op zijn 26ste moet hij nu als vrije speler op zoek naar een nieuwe club.

Kan je de beslissing van Arsenal begrijpen?

Meest recent

'Definitieve beslissing over terugkeer Witsel bij Standard'

Standard lijkt deze zomer een nieuw elan gekregen te hebben. Zowel in de bestuurskamer als in de ...

2
2
Enorme opsteker voor Hasi: aanwinst komt eindelijk aan

Het is bij Anderlecht al een zeer drukke zomermercato geweest, maar het huiswerk van Paars-Wit is ...

80
80
'Verrassende wending bij Antwerp: sterkhouder blijft'

Het waren tot op heden nog geen leuke weken voor de fans van Royal Antwerp FC. Ze zagen vooral ...

206
206
Courtois haalt zwaar uit: "Wil altijd in spotlights staan"

Real Madrid ligt uit het WK voor clubs nadat ze met 4-0 compleet van de mat werden geveegd door PSG. ...

95
95
Club Brugge plant groot offensief: "Die dossiers zijn concreet"

Club Brugge gaat zich nog flink moeten roeren op de transfermarkt. Er ligt nog héél ...

576
576
Standard hield Southampton af: "Het voelde meteen goed"

Standard rondde al negen transfers af. Eén van de aanwinsten is Abnane Abid. De Rouches ...

179
179
Club Brugge kiest: Mignolet moet plaats ruimen?

Het lijkt een open strijd, maar schijn bedriegt. Achter de schermen is de keuze tussen Simon ...

329
329
Na Biglia en Proto nog een ex-lieveling terug naar Anderlecht?

RSC Anderlecht haalde al zes nieuwe spelers, maar daar stopt het niet. Paars-Wit gaat nog ...

494
494
AC Milan of Club Brugge? De onverwachte wending rond Jashari

Ardon Jashari wil naar AC Milan, maar Club Brugge werkt niet mee. Er zou volgens Fabrizio Romano een ...

680
680
Anderlecht maakt schoon schip: neemt Renard groot risico?

RSC Anderlecht gaat nog een stevige schoonmaak houden. Opvallend: de club wil af van de ervaren ...

399
399
Club Brugge heeft prijs: nieuwe goudmijn ontdekt

Club Brugge maakte enkele jaren geleden de goede keuze om eindelijk volop te gaan investeren in de ...

751
751
KRC Genk kraait victorie: Bonsu Baah verrast iédereen

KRC Genk verkocht Christopher Bonsu Baah voor 17 miljoen euro aan Al-Qadsiah in Saudi-Arabië. ...

193
193
'Sensationele Osimhen-wending: monsterbod van 75 miljoen'

De naam van Victor Osimhen dook de voorbije weken weer constant op in de transferbulletins. De ...

194
194
'Jashari is situatie kotsbeu en onderneemt zelf actie'

De transfersoap rond Ardon Jashari blijft maar aanslepen. De Zwitserse international wil dolgraag ...

1573
1573
Verrassende aanvoerder bij Genk: "Keuze voor toekomst"

Om het seizoen zo goed mogelijk voor te bereiden, trok KRC Genk naar Duitsland voor een oefenkamp. ...

182
182
WK Clubs: oppermachtig PSG vernedert Real op weg naar finale

Paris Saint-Germain FC speelt aanstaande zondag tegen Chelsea FC de finale van het WK voor clubs. De ...

156
156
Llansana open: "Welke Anderlecht-speler beste indruk maakt?"

Om voor meer stabiliteit op het middenveld te zorgen, pakte RSC Anderlecht uit met de komst van ...

508
508
'Club Brugge moet serieus bedrag ophoesten voor Edozie'

Club Brugge rondde woensdag het vertrek van Chemsdine Talbi naar Sunderland FC af en ...

1058
1058
Standard behoudt foutloos rapport, nieuwe nederlaag KVK

Binnen minder dan een maand barst het nieuwe seizoen in het Belgische voetbal in alle hevigheid los. ...

197
197
Drama Real: buitenaardse actie Courtois voorkomt totale afgang

Op het WK voor clubs streden Real Madrid en Paris Saint-Germain woensdagavond voor het tweede ...

350
350
'Miljoenenjacht Anderlecht: vijf publiekslievelingen in etalage'

RSC Anderlecht toonde zich deze zomer al behoorlijk actief op de transfermarkt, maar het huiswerk is ...

899
899
Genk verliest steunpilaar: "Vertrek niet meer dan normaal"

De selectie en trainersstaf van KRC Genk vertoeven momenteel op Duitse bodem. In Marienfeld werken ...

873
873
'Vuurwerk in Londen: supertransfers Tottenham en Arsenal'

De eerste grote transferdeals van de zomermercato zijn inmiddels afgerond, maar er worden in de ...

159
159
‘Club Brugge stunt: JPL-ster voor habbekrats binnen’

Een buitenkansje in de maak? Blauw-Zwart lijkt te kunnen profiteren van een zeldzaam dipje bij een ...

1254
1254
Straffe transfer Westerlo: "Zeker 6 JPL-clubs geïnteresseerd"

Vorig seizoen kon Westerlo de verwachtingen opnieuw niet helemaal inlossen. Ondanks een talentvolle ...

114
114

Meer sportnieuws