Bataille-soap: Antwerp sneert terug met messcherp statement

door
Bataille-soap: Antwerp sneert terug met messcherp statement

Royal Antwerp FC heeft donderdag met onmiddelijke ingang afscheid genomen van Jelle Bataille. De optie in zijn contract werd door een administratieve fout niet tijdig gelicht en onderhandelingen om een verlenging leverden niets op. De club houdt er echter een andere versie van de feiten op na.

De overeenkomst van Bataille liep op 30 juni 2025 af. Antwerp had echter de optie om het contract eenzijdig te verlengen. Normaal gezien ligt de deadline voor dat soort opties op 31 maart. Maar in de verbintenis met de rechtsback werd die deadline een maandje eerder gelegd. En dat zou men uit het oog zijn verloren.

Bijgevolg was de optie niet geldig en liep Bataille op 1 juli dus uit contract, waardoor hij ook niet langer verzekerd en geregistreerd was. Er werden nog gesprekken opgestart om tot een nieuwe overeenkomst te komen, maar dat leverde niets op. En dus wandelt de sterkhouder gratis de deur uit op de Bosuil.

LEES OOK: 'Overmars krijgt dubbele transferopdracht bij Antwerp'

Tactiek van makelaars?

Inmiddels kwam Antwerp via zijn sociale media-kanalen zelf met een reactie op de situatie. En blijkbaar houdt de club er toch een iets andere versie van de feiten op na. RAFC laat weten dat het verder wou met Bataille aan dezelfde voorwaarden van zijn optie. Naar verluidt iets waar de speler zelf ook voor open stond.

Maar volgens de club hielden zijn zaakwaarnemers er andere bedoelingen op na. "Ondertussen blijkt echter dat Jelle en entourage de geldigheid van de optie willen betwisten om op die manier opnieuw aan tafel te kunnen gaan zitten", laat het stamnummer één weten in het statement.

Flinke sneer

Antwerp is dus van mening dat de situatie die ontstaan was door het missen van de deadline voor de optie, door Bataille en zijn entourage gebruikt/misbruikt om betere voorwaarden (lees: een langer contract) te bekomen. "RAFC wenst niet mee te gaan in die strijd en gaat voor spelers die met 100% volle goesting onze rood-witte kleuren willen verdedigen", klinkt het scherp. Vooral die laatste sneer is opvallend, want een gebrek aan inzet en goesting kon Bataille niet verweten worden wanneer hij het shirt van Antwerp trok. Op de sociale media is de kritiek op deze communicatie dan ook scherp.

De communicatie van Antwerp is ongepast ...

Meest recent

Crisis bij Man City na zeperd in de Champions League

Manchester City is al een tijdje niet meer die wervelende ploeg van weleer. De Engelsen zijn niet ...

39
39
Leko ziet ander Club Brugge: "Dat was nu wél aanwezig"

Ivan Leko haalde na de match opgelucht adem. Club Brugge won overtuigend met 1-4 tegen Kairat Almaty ...

68
68
'Kompany ontploft: één Bayern-topper krijgt volle lading'

Bayern zit al weken te sukkelen met de rechtsbackpositie… en net daar ontploft het plots. ...

64
64
'KRC Genk verrast en vindt akkoord met AC Milan'

KRC Genk is druk bezig met herschikken van de eerste én tweede ploeg. De Limburgers gaan ...

262
262
Degryse lyrisch over Bruggeling: "Een grote legende"

Club Brugge heeft de crisis voor even weten weg te slaan. Ze wonnen met 1-4 van Kairat Almaty. ...

310
310
Westerlo laat alweer een smaakmaker vertrekken

Onze redactie kondigde het weken geleden al aan en het is nu ook officieel: Griffin Yow verlaat KVC ...

28
28
Tielemans openhartig over terugkeer naar Anderlecht

Youri Tielemans is bezig aan een zeer sterk seizoen bij Aston Villa. De Rode Duivel is 28 jaar en ...

257
257
Vanaken en Vermant schrijven geschiedenis bij Club Brugge

Club Brugge heeft de rug weten te rechten in de Champions League. Ze wonnen met 1-4 van een ...

133
133
Straf statement Club in Kazachstan: CL-droom springlevend

Club Brugge hield in de late namiddag zijn Europese droom levend in het verre Kazachstan. In Astana ...

187
187
SK Beveren verrast met voormalig toptalent Anderlecht

SK Beveren zet alles op alles om volgend seizoen in de Jupiler Pro League te spelen. De Waaslanders ...

137
137
'KRC Genk schakelt door: twee toptransfers hangende'

Er staat nog wat te gebeuren bij KRC Genk. De club gaat volgens Sasha Tavolieri mogelijk nog twee ...

325
325
Renard slaat toe: Anderlecht verrast met twee deals

RSC Anderlecht voert een keeperswissel door. Mads Kikkenborg trekt naar Molde, Justin Heekeren komt ...

467
467
Club op rozen in Kazachstan, fans delen waarschuwing uit

Club Brugge begon om 16u30 aan zijn Champions League-wedstrijd in Kazachstan tegen Kairat Almaty. De ...

127
127
Beerschot slaat toe met zeer stevige transfer

Beerschot wil komend seizoen dolgraag terug in de Jupiler Pro League spelen. De Kielse Ratten konden ...

97
97
Vrancken jubelt: STVV verwelkomt extra wapen

STVV is bezig aan een droomseizoen. De Kanaries staan zeer knap tweede in de Jupiler Pro League. ...

53
53
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 22 bekend

Afgelopen weekend deed de Belgische arbitrage alweer heel wat stof opwaaien. Intussen maakte de ...

64
64
Anderlecht krijgt belangrijke update uit ziekenboeg

Besnik Hasi zit met de handen in het haar, want net zoals vorig seizoen wordt RSC Anderlecht ook nu ...

224
224
'Verhaeghe broedt op stunt: Rode Duivel naar Club Brugge?'

Club Brugge neemt het in Astana zo dadelijk op tegen Kairat Almaty. Onder de lat rekent Ivan Leko ...

1560
1560
Coosemans op ramkoers met Anderlecht: fans afgemaakt

Colin Coosemans werkte zich op tot eerste doelman én aanvoerder van RSC Anderlecht. De ...

285
285
Leko hakt Club-knopen door: D-Day in Kazachstan

Club Brugge zit in een desastreuze periode. Blauw-Zwart verloor in de beker en kreeg een ommekeer ...

133
133
Standard hoort hard verdict Nielsen: Euvrard in zak en as

Standard Luik hield afgelopen speeldag even de adem in. Casper Nielsen smakte tegen de grond en ...

159
159
Nainggolan open over toekomst: pensioen nakend?

Radja Nainggolan maakt in de herfst van zijn carrière nog een spraakmakende transfer. De ...

47
47
Club in de problemen tegen Kairat? “Ontluisterend”

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Kairat Almaty in het verre Kazachstan. De ...

236
236
Beerschot haalt uit op wintermercato: nieuwe spits

Beerschot wil zo snel mogelijk terugkeren op het hoogste niveau. De Mannekes zijn op de ...

126
126
Donderwolk boven Anderlecht: vrees voor belangrijk trio

Anderlecht zit even in de hoek waar de klappen vallen. De ziekenboeg van Besnik Hasi zit overvol en ...

370
370

Meer sportnieuws