Lukaku maakt zich zorgen over RSCA: opletten voor Renard

door
Lukaku maakt zich zorgen over RSCA: opletten voor Renard

Romelu Lukaku maakt zich wat zorgen over Neerpede. Olivier Renard en Tim Borguet halen veel buitenlandse spelers naar Anderlecht. Is dat nefast voor de talenten van eigen bodem? Een stand van zaken.

Anderlecht haalde met Enzo Sternal, Ibrahima Kanaté, Elyess Dao, Lucas Hey, Cédric Hatenboer, Zoumana Keita en Mihajlo Cvetkovic al zeven spelers van jonger dan 21 jaar. Daar komen er wellicht nog bij. Nathan Saliba (21) en Anthony Dennis (20) zijn twee jonge defensieve middenvelders die concreet gelinkt worden aan Anderlecht.

LEES OOK: Jackpot weg: Saibari maakt Anderlecht met de grond gelijk

Lukaku maakt zich zorgen

Lukaku hoopt dat dit niet ten koste gaat van de eigen jeugd. "Neerpede zal voor mij altijd het belangrijkste zijn. Dat gevoel van constant moeten winnen moet terugkeren, dat DNA mag je niet veranderen. Ik zie dat Anderlecht nu vooral veel jonge spelers aankoopt, maar ik hoop dat dat niet ten koste gaat van ons eigen talent op Neerpede", liet Lukaku optekenen. 

RSCA haalde een aanvallende middenvelder, twee flankaanvallers, een centrumspits, twee centrale verdedigers en mogelijk twee à drie centrale middenvelders. Als we kijken naar wat er zit aan te komen, valt het nog mee met het mogelijk blokkeren van de Neerpede-boys. Achteraan heeft Anderlecht niet meteen iemand die klaarstaat om over te nemen. Ismaël Baouf klopt de deur, maar of hij echt klaar is valt af te wachten. Net als Kais Barry. Al was het misschien niet nodig om een profiel als Keita te halen. Was het niet beter om wat ervaring aan de defensie toe te voegen? Dat RSCA volgens onze bronnen een rechtsachter niét als prioriteit heeft, is logisch. Killian Sardella is er nog en ook Ali Maamar en daarachter Basile Vroninks lopen er nog rond.

Héél jong middenveld

Op het middenveld lijkt er het nodige volk op komst. Was dat nodig? Als Théo Leoni, Yari Verschaeren, Mats Rits, Marco Kana, Mario Stroeykens en Majeed Ashimeru vertrekken wel. Maar met Nunzio Engwanda, Anas Tajaouart en Nathan De Cat kloppen er al drie jonkies stevig op de deur bij RSCA Futures. Is/was het nodig om daar nog jonge krachten aan toe te voegen? Zo dreigt Anderlecht een wel héél jong middenveld te krijgen. Zouden zij niet beter ook wat ervaren gidsen krijgen? In deze sector zijn de vele jonge transfers toch wel bizar te noemen.

Aanvallend is er meer begrip voor de keuzes. Anderlecht heeft nood aan snelle flankaanvallers, waardoor de komst van Elyess Dao en Ibrahima Kanaté viel te verdedigen. Nilson Angulo weegt te licht en Francis Amuzu werd verkocht. RSCA heeft met Gassimou Sylla en Jayden Onia Seke twee vergelijkbare profielen als ao en Kanaté, maar zijn nog maar 16 jaar en hebben nog wat tijd nodig.

Conclusie: Anderlecht moet enkel opletten dat het op het middenveld de eigen jeugd niet gaat blokkeren. Vooraan en achteraan kon er wel iets bij, maar zit er ook talent aan te komen al zijn zij nog wat te jong om meteen impact te hebben bij de A-ploeg.

Claudio Reulens

Moet RSCA nu stoppen met spelers van maximaal 21 jaar te halen?

Meest recent

Opmerkelijke statistiek: Jonge Duivels favoriet op WK?

De selectie van de Jonge Duivels is donderdag afgereisd naar Qatar, want daar werken ze in november ...

24
24
Openda heeft zijn nieuwe trainer bij Juventus beet

Loïs Openda heeft voorlopig nog maar weinig plezier beleefd aan zijn toptransfer naar Juventus. ...

13
13
'Bayern bedient Kompany op wenken: deal met Feyenoord'

Bayern München blijft dit seizoen alles aan flarden spelen. Het pakte deze week in de beker ...

35
35
'Terugkeer nadert: Lukaku zet belangrijke stap'

De komende weken zal Napoli even Belgenloos zijn. Kevin De Bruyne viel vorig weekend in de kraker ...

16
16
Italië ontploft: De Bruyne-drama neemt bizarre wending

Het De Bruyne-drama krijgt een onverwacht, pijnlijk staartje. De blessure van KDB blijkt meer dan ...

181
181
'Code rood bij Club Brugge: Celtic verleidt Hayen'

Na een wisselvallige start van het seizoen komt Club Brugge alvast wat de resultaten betreft stilaan ...

179
179
'Liedje is uitgezongen’-Gijp en Derksen gaan los op Borsato

Wat ooit begon als het verhaal van een van Nederlands meest geliefde zangers, is uitgedraaid op een ...

31
31
'Anderlecht hakt knoop door: bekerheld mag beschikken'

RSC Anderlecht liet zich in de 1/16 finale van de Croky Cup niet verrassen door KVK Ninove, maar van ...

226
226
Vermant dropt hint: knaltransfer op til bij Club Brugge

Na de recente 12 op 12 in de competitie plaatste Club Brugge zich logischerwijs ook voor de 1/8 ...

344
344
Mokerslag voor Nainggolan: 'Parket velt hard oordeel'

Hij dook nog op in De Slimste Mens ter Wereld als de goedlachse ex-Rode Duivel met lef en ...

106
106
Antwerp krijgt goed en slecht nieuws uit ziekenboeg

Antwerp weet weer wat winnen is. Na de schamele twee op 21 in de competitie tankte het stamnummer ...

80
80
'Hasi voelt bui al hangen: 5 voor 12 in Anderlecht'

Ondanks de kwalificatie voor de 1/8 finale van de Croky Cup loert de crisis nog altijd om de hoek ...

307
307
'Exit wenkt: duo valt door de mand bij Club Brugge'

Zoals verwacht kwalificeerde Club Brugge zich zonder veel moeite voor de 1/8 finale van de Croky ...

391
391
Marc Degryse slaat iedereen met verstomming: "Nieuw leven"

Marc Degryse behoort tot het kruim van het Belgische voetbal. Zijn naam roept nog steeds nostalgie ...

266
266
Eindelijk nog eens goed nieuws over Duranville

Er wordt hem al jaren een grote toekomst voorspeld, maar op de echt grote doorbraak van Julien ...

49
49
Standard slikt enorme domper voor Waalse clash

Standard plaatste zich dinsdag al voor de volgende ronde in de Croky Cup met een nipte zege in ...

59
59
La Louvière jubelt na 'magisch' wederoptreden in beker

Voorlopig blijven de eersteklassers nog foutloos in de Croky Cup. Ook promovendus La Louvière ...

21
21
AA Gent dacht naast Leko aan nog opvallende trainer

AA Gent kan tot dusver tevreden zijn over zijn seizoen. Het prijkt na twaalf speeldagen op de derde ...

147
147
'Transferstrijd neemt toe: Club en Anderlecht in pole'

De wintermercato nadert met rasse schreden en heel wat clubs zullen stilaan hun verlanglijstje aan ...

212
212
'Nieuwe WK-domper voor U17: ook Gent ligt dwars'

Het wordt in de komende weken uitkijken naar mogelijk een nieuwe generatie Belgische toptalenten. In ...

115
115
Opsteker Anderlecht: Futures pakken uit met knap resultaat

Het zijn alweer woelige tijden bij Anderlecht. Er was de voorbije weken de controverse rond het ...

154
154
'Club bibbert: kans op vertrek Hayen stijgt'

Club Brugge wist zich zondag zonder al te veel moeite te plaatsen voor de volgende ronde in de Croky ...

282
282
TRANSFERUURTJE: 'Pikante transfer bij Club, ster verlaat Real'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

395
395
“Loopt spuigaten uit” - STVV kampt met ‘nieuwe Lamkel Zé’

Sint-Truiden VV kampt met een 'nieuwe Didier Lamkel Zé'. Het Nieuwsblad kwam met enkele ...

251
251
Vossen spreekt klare taal bij Zulte: "Ik wil spelen"

Zulte Waregem won in de beker probleemloos van Belisia Bilzen. Essevee won met 1-4 en gaat aldus ...

122
122

Meer sportnieuws