‘Bizarre redenen naamsverandering RWDM onthuld’

door
‘Bizarre redenen naamsverandering RWDM onthuld’

RWDM is volgend seizoen weer te zien in de Challenger Pro League, maar de club zal met een andere naam door het leven gaan. Eerder werd al bekendgemaakt dat RWDM naar Daring Brussels zal veranderen. Het Laatste Nieuws onthulde de bizarre redenen van de Amerikaanse eigenaar John Textor.

RWDM werd in 1973 gevormd door een fusie tussen Daring Club de Molenbeek en Racing White. Het stamnummer 2 zal nu weer worden overgenomen en de naam zal naar Daring Brussels worden veranderd. Er zal ook een nieuw logo komen. De supporters zijn niet te spreken over de ingrijpende beslissing.

LEES OOK: Eindelijk oplossing in zicht voor RWDM?

Bizarre redenen

Amerikaanse eigenaar, John Textor, is een veelbesproken figuur in de voetbalwereld. Hij is eigenaar van verschillende clubs zoals Botafogo, Crystal Palace, Olympique Lyon en RWDM (nu Daring Brussels). Hij kwam al in opspraak in Brazilië, Frankrijk, Engeland en nu ook in België. In Brazilië riep Textor eerder al competitievervalsing. In Frankrijk dreigt nog steeds degradatie bij Lyon door de penibele financiële situatie en in Engeland mag Palace mogelijk de Europa League niet in omdat Textor ook eigenaar is van Lyon die ook Europa ingaan.

Nu stampt Textor aldus ook tegen de schenen in België. HLN onthulde de erg bizarre redenen voor de plotse paleisrevolutie bij RWDM. ‘De naamswijziging heeft meerdere redenen. Zo is de afkorting RWDM in het buitenland niet eenvoudig uit te spreken. Verder spreekt het eigenaar Eagle Football Holdings aan dat de Europese hoofdstad in de clubnaam is opgenomen. Naar verluidt vond Textor het label Molenbeek te negatief klinken en wil hij er bewust afstand van nemen’, klinkt het.

Fans zijn woedend

De supporters van RWDM zijn niet te spreken over de grote wijzigingen van hun club en komen op sociale media in opstand. “Van de ene dag op de andere verdwijnen mijn club, mijn vier letters, mijn kleuren ten gunste van een Amerikaan voor wie wij en onze geschiedenis niets betekenen”, en “Daring Brussels vertegenwoordigt onze club niet”, zijn de kwade reacties onder meer.

Textor wil aldus 'Brussels' in de naam opnemen omdat dat de Europese hoofdstad is. Dat is strategisch belangrijk voor Eagle Football Holdings. Patroonheilige van de stad, Sint-Michiel, zal centraal in het nieuwe logo staan. Wit en goud zullen naast het huidige rood-zwart de nieuwe clubkleuren worden. “Het is niet zo dat we de boel afbreken en neerstrijken zonder identiteit. De waarden en identiteit van RWDM zullen gerespecteerd worden”, aldus CEO Maxime Vossen tegenover Het Nieuwsblad.

Snap jij de keuze voor de naamsverandering bij RWDM?

Meest recent

'De Cat in etalage: Anderlecht loopt miljoenen mis'

Mooie liedjes duren niet lang. Die stelling gaat helaas ook op voor Nathan De Cat, die nu al op weg ...

61
61
'Mignolet out: Club Brugge shopt in Jupiler Pro League'

Behoudens een verrassing is Simon Mignolet bezig aan zijn laatste maanden bij Club Brugge, dat na ...

266
266
'Genk mag fluiten naar record: korting op Karetsas'

De meest waardevolle speler in de Belgische competitie, althans op papier, luistert naar de ...

176
176
Jean-Marie Pfaff laat tranen rollen met emotioneel nieuws

De familie Pfaff is nog steeds één van de meest beroemde clans van Vlaanderen. Dat ...

124
124
Anderlecht zit met groot probleem: pijnlijke statistiek onthuld

Anderlecht moet komend weekend nog zijn ticket voor de Champions' Play-Off zien veilig te stellen, ...

83
83
Chelsea krijgt cruciaal advies over Penders

Chelsea kreeg dinsdagavond een pandoering van PSG en is daarmee uitgeschakeld in de Champions ...

46
46
Transfertip Standard: "Hij kan hen weer naar top brengen"

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League de slotspeeldag van de reguliere competitie op het ...

116
116
Ouahbi drukt meteen Belgische stempel bij Marokko

De voorbije weken was er heel wat te doen rond Marokko. Het kreeg deze week van de Afrikaanse ...

46
46
AA Gent blijft gaan en heeft wéér talent beet

AA Gent kan komend weekend een uitstekende zaak doen door op de slotspeeldag van de reguliere ...

62
62
'Real en Rode Duivels gruwelen: domper voor Courtois'

Real Madrid wipte deze week nog maar eens Manchester City uit de Champions League. Toch keerde het ...

90
90
'De Bruyne krijgt plots transferdilemma voorgeschoteld'

Een dikke vier maanden stond hij aan de kant, maar Kevin De Bruyne is nu helemaal terug. De Rode ...

92
92
'Nieuwe wending De Cat: deze club schiet in actie'

Bij Anderlecht wordt het de komende maanden uitkijken naar de ontwikkelingen rond Nathan De Cat. Het ...

280
280
TRANSFERUURTJE: 'Cercle kiest coach, Club kan De Cat helpen'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

261
261
Lokeren reageert op fans met verschroeiend statement

De supporters van KSC Lokeren willen de wedstrijd tegen RSCA Futures dwarsbomen met een boycot. Men ...

76
76
Populairste Anderlecht-speler: erg verrassende top 3

RSC Anderlecht neemt het komende speeldag op tegen Cercle Brugge, maar de deuren werden even geopend ...

165
165
Afrika Cup-rel ontploft compleet: “Corruptie bij CAF"

De Afrika Cup-rel tussen Senegal en Marokko blijft voortduren. Eerstgenoemde won het Afrikaanse ...

176
176
'Leegloop STVV ingezet: Japanse smaakmakers naar exit'

STVV verloor wel twee van zijn drie laatste wedstrijden, maar blijft desondanks netjes bovenin ...

121
121
Fans in shock door opvallend moment rond Vermant

Club Brugge staat voor een cruciale fase van het seizoen. Na een knappe campagne in de Champions ...

176
176
'Genk krijgt belangrijk nieuws over transfer Karetsas'

Bij KRC Genk gaat de focus in de komende dagen helemaal op de mogelijke kwalificatie voor de ...

207
207
'Nieuwe klap voor RWDM: faillissement gevraagd'

De voorbije maanden doken al heel wat onrustwekkende verhalen op over de financiële situatie ...

249
249
'Tielemans hakt zelf knoop door over zomertransfer'

Hij mag dan wel geblesseerd zijn, de kans lijkt groot dat Youri Tielemans straks toch in de selectie ...

78
78
Wils geeft dé oorzaak voor zijn 'mislukking' bij Antwerp

Voor Antwerp eindigt het reguliere seizoen zondag met een wedstrijd tegen OH Leuven waarin voor hen ...

160
160
De Condé spreekt klare taal: seizoen Genk mislukt?

KRC Genk beleeft een seizoen met twee gezichten. In de Europa League wenkt voor de tweede keer in ...

255
255
D-Day in JPL: scheidsrechters slotspeeldag bekend

Zondag valt de reguliere competitie in zijn beslissende plooi. Alle wedstrijden worden op hetzelfde ...

334
334
'Grote kuis in Genk: drie meubelstukken richting exit'

Ondanks het matige seizoen in eigen land gaat KRC Genk mede dankzij de knappe prestaties in de ...

500
500

Meer sportnieuws