RWDM verbaast en gaat verder onder 'nieuwe' identiteit

door
RWDM verbaast en gaat verder onder 'nieuwe' identiteit

De voorbije jaren zagen we een aantal oude traditieclubs uit het Belgische voetbal verdwijnen, om later onder een andere vorm terug te keren. De voorbeelden zijn stilaan legio: Beerschot, Lokeren, Lierse, La Louvière en RWDM spelen allemaal terug in de profreeksen.

Die laatste club rees in 2015 uit de as van het oude RWDM, dat na een periode als FC Brussels in 2002 kopje onder gegaan was, en Standaard Wetteren, wiens stamnummer na een fusie overgenomen werd. Ze werkten zich vanuit de provinciale reeksen weer helemaal op tot de Jupiler Pro League, al bleef hun verblijf beperkt tot één jaar in het seizoen 2023/24.

Textor pakt uit met verbazende move

Vorig seizoen moest RWDM weer aan de bak in 1B, waar ze op dramatische wijze naast promotie grepen. In de slotwedstrijden lieten ze verschillende kansen liggen om hun plaats bij de eerste twee veilig te stellen, waarna ze op de allerlaatste speeldag nog wegzakten naar de derde plaats. In de play-offs gingen ze er vervolgens meteen uit tegen Lokeren-Temse.

Dat was een klap voor de Brusselaars en hun ambitieuze eigenaar John Textor. De Amerikaan zwaait sinds eind 2021 de plak in Molenbeek en viel sindsdien op met verschillende controversiële beslissingen. Nu pakt hij weer uit met een opmerkelijke move.

RWDM wijzigt van identiteit

Het Laatste Nieuws weet immers dat RWDM zal verdwijnen. De club zal verdergaan onder een 'nieuwe' identiteit en voortaan Daring Bruxelles gaan heten. Dat was de naam van de club die in 1973 fuseerde met Racing White om RWDM te vormen.

Ook het oorspronkelijke stamnummer 2 van Daring Bruxelles zou teruggekocht worden. Fans blijken echter niet opgezet met de move. Op sociale media wordt er al duchtig geprotesteerd tegen de nieuwste zet van Textor.

JOUW MENING TELT:
Vind je dat een goede zet voor de club?

Meest recent

Lokeren raast door met volgende aanwinst

Bij Sporting Lokeren kennen ze heel drukke weken. De club had vandaag groot nieuws door Radja ...

5
5
Rudi Garcia na draw: "We waren te afhankelijk van hem"

België speelde een ronduit matige match tegen Noord-Macedonië. De Rode Duivels speelden ...

100
100
Degryse ziet enorm pijnpunt bij de Rode Duivels

Zeer pover. Dat is het enige wat we kunnen zegen over de prestatie van de Rode Duivels in ...

108
108
"Standard? Neen, Anderlecht krijgt altijd de voorrang"

RSC Anderlecht kon dankzij de verkoop van de spelers van Neerpede de afgelopen jaren het hoofd boven ...

312
312
Zwak België keert zonder zege terug uit Noord-Macedonië

De Rode Duivels openden vanavond hun WK-kwalificatiecampagne in en tegen Noord-Macedonië. ...

88
88
MVV haalt voormalig meubelstuk van KRC Genk

Bij KRC Genk zijn er heel wat wijzigingen binnen de jeugdafdeling. Er wordt serieus wat geschoven ...

33
33
Rode Duivels mét zorgen: "Wat steken zij allemaal uit?"

De Rode Duivels zijn om 20u45 begonnen aan hun WK-kwalificatiecampagne. In Noord-Macedonië gaan ...

282
282
Jan Mulder over Duivel: "Schrijnend dat hij op de bank zit!"

België is bezig aan de match op het veld van Noord-Macedonië. Jan Mulder was niet te ...

234
234
Schoonmaak bij KV Kortrijk: zestien spelers verlaten de club

KV Kortrijk degradeerde naar de Challenger Pro League. Het is duidelijk dat de club nood heeft aan ...

201
201
Wéér bommetje bij Anderlecht: "Bornauw vertrok door hem"

Het blijft serieus rommelen bij RSC Anderlecht. De stoelendans blijft er duren en CEO Non-Sports ...

429
429
Standard komt met géweldig nieuws naar buiten

Eindelijk is er witte rook over de toekomst van Standard. De club heeft een volledige mededeling ...

187
187
'Antwerp in paniek: Chery ondergaat medische keuring'

Royal Antwerp FC verliest zijn volgende smaakmaker. Tjaronn Chery gaat de Bosuil na een goed seizoen ...

380
380
Fans Rode Duivels: "Waarom speelt hij vanavond niet?"

De Rode Duivels openen vanavond hun WK-kwalificatiecampagne met een match in en tegen ...

129
129
'Transferzomer Club ontbrandt: spelverdeler à la Modric'

Club Brugge staat voor een hete transferzomer, en achter de schermen broeit er al van alles. Er ...

368
368
Rudi Garcia kiest voor één verrassing in de basisploeg

België speelt vanavond tegen Noord-Macedonië. Rudi Garcia heeft zijn basisploeg ...

338
338
Tottenham en AS Roma zorgen voor trainerscarrousel

Tottenham en AS Roma hebben vandaag groot nieuws meegedeeld. De Engelse en Italiaanse ploegen hebben ...

49
49
KRC Genk heeft prijs: middenvelder tekent voor een jaar

Bij KRC Genk willen ze volgend seizoen beter voor de dag komen met Jong Genk. Zij moeten volgend ...

184
184
'Done deal: Club Brugge heeft nieuwe spits te pakken'

Tegenover de vele potentiële vertrekkers staat er uiteraard ook heel wat inkomend verkeer op ...

472
472
AA Gent plukt meubelstuk weg bij Zulte Waregem

Sam Baro pleit voor standvastigheid, maar na een teleurstellend seizoen drongen er zich toch ...

369
369
'Club Brugge tast in de buidel: witte rook op til'

Zowel langs inkomende als uitgaande zijde draait de geruchtenmolen op volle toeren bij Club Brugge. ...

652
652
'De Condé baalt: KRC Genk mag droomtransfer vergeten'

KRC Genk hoopt de kern in de mate van het mogelijke intact te houden, al moet de kassa uiteraard ook ...

487
487
'Club Brugge mengt zich in jacht op dure flankaanvaller'

Momenteel beroert vooral het uitgaand verkeer de gemoederen, maar ook langs inkomende zijde is er ...

616
616
Anderlecht houdt adem in: Dolberg in de lappenmand

RSC Anderlecht gaat een zomer vol vraagtekens tegemoet. Trouw aan zijn persoonlijkheid is het ...

596
596
'Leegloop bij Club Brugge: eerste sterkhouder richting exit'

Club Brugge hoopt een complete leegloop te vermijden, maar in enkele goudhaantjes hun geval lijkt ...

474
474
'Dubbelslag voor Anderlecht: toptarget geeft jawoord'

Olivier Renard laat geen gras groeien over de jacht naar versterking, want tot dusver haalde RSC ...

638
638

Meer sportnieuws