Renard rondt opvallende RSCA-deal af: “Veel potentieel”

door
Renard rondt opvallende RSCA-deal af: “Veel potentieel”

RSC Anderlecht heeft de komst van Zoumana Keita op de officiële kanalen bekendgemaakt. Olivier Renard haalt de verdediger uit de Duitse derde klasse. Keita komt over van het onbekende Viktoria Köln. De sportief directeur sprak lovend over de Duitse Malinees.

Keita is een 19-jarige centrale verdediger die onder meer het vertrek van de gestopte Jan Vertonghen moet opvangen. Het Nieuwsblad denkt echter dat Keita eerst ervaring zal opdoen bij RSCA Futures in de Challenger Pro League, toch een opvallende zet van Anderlecht.

Opmerkelijke transfer

Keita wordt gezien als een groot talent, maar veel ervaring op het hoogste niveau heeft hij nog niet. Door een enkelblessure speelde hij niet alle wedstrijden, maar de bonkige verdediger was in de Duitse derde klasse normaal gezien wel een basisklant de afgelopen maanden. “Zoumana is een jonge speler met veel potentieel", laat sportief directeur Olivier Renard op de webstek van Anderlecht weten.

Volgens Renard krijgt Keita zijn kans bij het A-elftal tijdens de voorbereiding, maar dat wil niet zegen dat al vast deel zal uitmaken van de formatie van Besnik Hasi. "Hij is een fysiek sterke verdediger, hij is snel en beschikt over een goede mentaliteit. Zoumana zal eind juni aansluiten bij de voorbereiding op het nieuwe seizoen en zo geleidelijk aan integreren in het eerste elftal."

Nog verdedigers?

Anderlecht heeft verdedigende transfers met stip als prioriteit aangeduid. Met Keita werd alvast een nieuwe kracht tot 2029 vastgelegd. De Duitser is de derde zomeraanwinst na Mihajlo Cvetkovic en Cedric Hatenboer. Men verwacht dat Anderlecht nog steeds op zoek is naar verdedigende versterkingen komende zomermercato.

JOUW MENING TELT:
Moet Anderlecht nog verdedigende versterkingen halen komende zomer?

Meest recent

Volgend Belgisch goudhaantje wil doorbreken bij PSV

Na een droogte van enkele jaren wisten de voorbije jaren weer enkele Belgen zich te manifesteren bij ...

3
3
Sprookje voorbij? Opgedoken foto’s Schweinsteiger doen ergste vermoeden

Voormalig FC Bayern-speler Bastian Schweinsteiger en tennisster Ana Ivanovic vormen al geruime tijd ...

16
16
Volgende twee pionnen weg bij Anderlecht?

Van stabiliteit is er bij Anderlecht nog steeds geen sprake. De club besliste wel om verder te gaan ...

74
74
'Knaltransfer Karetsas: 45 miljoen en Penders-constructie'

Afgelopen seizoen ontdekte Genk weer enkele nieuwe pareltjes uit zijn eigen jeugdopleiding. Mike ...

309
309
'Rode Duivels krijgen onverwacht extra optie erbij'

De Rode Duivels reizen straks af naar Noord-Macedonië, waar ze vrijdag hun kwalificatiecampagne ...

40
40
Instagram ontploft: Wat wil Kiki van Tuur Dierckx?

Sporting Hasselt verraste een paar dagen geleden door de komst aan te kondigen van Tuur Dierckx. De ...

70
70
'Standard wil shoppen bij Club Brugge, Epolo vertrekt'

Standard is heel actief op de transfermarkt. De Luikenaars gaan de kern volledig door elkaar ...

329
329
'Duiventil Anderlecht: dé reden voor vertrek Bornauw bekend'

Een nieuwe week, een nieuwe verandering bij RSC Anderlecht. De Brusselaars zagen met Kenneth Bornauw ...

378
378
'Standard heeft topkandidaat om Leko op te volgen'

Het borrelt bij Standard. De Rouches zijn bezig met een nieuwe wind te laten waaien doorheen de ...

240
240
Oude bekende van Renard als nieuwe patron bij Anderlecht?

Bij RSC Anderlecht gaan ze op het middenveld wellicht heel wat versterking halen. Sportief directeur ...

385
385
Sterspeler wil weg, Club Brugge houdt hem niet tegen

Club Brugge staat voor een belangrijke keuze: een van hun sterspelers wil vertrekken, en de ...

799
799
'Zeer gevoelige transfer voor Mile Svilar'

Waar speelt Mile Svilar komend seizoen? Dat is de grote vraag. De doelman kende een topseizoen bij ...

94
94
Haalt Wouter Vandenhaute het nieuwe seizoen niet?

Wouter Vandenhaute staat zwaar onder druk bij RSC Anderlecht. De fans roepen al maanden om zijn ...

456
456
'Lille OSC plukt JPL-topper weg voor de neus topclubs'

Lille OSC volgt de Belgische competitie zeer goed en de Fransen hebben veel financiële ...

201
201
'Bologna wil topspits wegplukken uit Jupiler Pro League’

Bologna wil zich gaan versterken met een nieuwe spits. De Italiaanse bekerwinnaar kijkt daarvoor ...

101
101
Xian Emmers verrast met nieuwe buitenlandse club

Xian Emmers speelt al vele jaren in het buitenland. Het voormalige jeugdproduct van KRC Genk heeft ...

56
56
Leegloop in Anderlecht: volgende vertrekkers al bekend

RSC Anderlecht koos voor stabiliteit in de dug-out door trainer Besnik Hasi in het zadel te houden, ...

320
320
'Antwerp leurt met steunpilaar: Overmars strikt opvolger'

Naar jaarlijkse traditie belooft de Bosuil straks weer een duiventil te worden, want zowel langs ...

244
244
Nations League: Cristiano Ronaldo redt vel van Martinez

In de halve finale van de Nations League kreeg Duitsland woensdag Portugal over de vloer. Na een ...

165
165
'Anderlecht glundert: comeback Lukaku komt dichterbij'

Olivier Renard moet straks allicht op zoek naar een nieuwe spits, want Kasper Dolberg hint op ...

428
428
'Club Brugge drukt door: eerste zomeraanwinst op komst'

Raphael Onyedika lijkt rijp voor een stap hogerop, terwijl Casper Nielsen wellicht bij het grof ...

1203
1203
Alarmfase rood in Anderlecht: Dolberg hint op afscheid

Besnik Hasi blijft op post, maar in de kleedkamer staat er toch heel wat verandering op til bij RSC ...

580
580
Ex-prof op heterdaad betrapt: “Met broek op de enkels”

Er doet een opvallend verhaal de ronde in Nederland. Na de wedstrijd tussen FC De Rebellen, een ...

149
149
Ontgroening Jackers en Moreira bij Rode Duivels gaat viraal

De Rode Duivels nemen het in de komende WK-kwalificatiewedstrijden op tegen respectievelijk ...

144
144
Droom Mark van Bommel aan diggelen geslagen?

Er wacht mogelijk nog een heuse trainerscarrousel in België. Verschillende clubs staan op het ...

122
122

Meer sportnieuws