Done deal: KV Kortrijk stelt nieuwe hoofdcoach voor

door
Done deal: KV Kortrijk stelt nieuwe hoofdcoach voor

Na een onafgebroken verblijf van 17 jaar op het hoogste niveau zakte KV Kortrijk het afgelopen seizoen naar de Challenger Pro League. De weg terug naar boven moet worden ingezet met een nieuwe coach, want Bernd Storck trok naar Cercle Brugge. Intussen hebben de Kerels zijn opvolger te pakken.

Eerder geraakte al bekend dat Michiel Jonckheere de voornaamste kandadidaat was om de openstaande vacature in het Guldensporenstadion te vullen. Via de officiële kanalen maken zowel KV Kortrijk als Club Brugge nu bekend dat de rechterhand van Nicky Hayen ingaat op het voorstel van de Kerels.

LEES OOK: Odoi weldra dan toch aan de slag in België?

Kortrijk shopt bij Club

"Assistent-trainer Michiel Jonckheere verlaat Club Brugge en wordt hoofdcoach bij KV Kortrijk", klinkt het bij Blauw-Zwart, waar Jonkcheere in januari 2024 de rangen vervoegde als hoofdcoach van de U18. Na de promotie van Hayen schoof hij enkele maanden later reeds mee door naar de hoofdmacht.

Nu verkiest de voormalige middenvelder een terugkeer naar Kortrijk, waar hij destijds ook zijn actieve loopbaan afsloot en het gezelschap krijgt van Kurt Bataille als T2, boven een aanbieding als hoofdcoach van Club NXT. Jonckheere zette er zijn handtekening onder een verbintenis voor onbepaalde duur.

Terugkeer Jonckheere

"We zijn blij om een ambitieuze coach aan te stellen. Michiel kent de club en de competitie. De rood-witte identiteit past hem als gegoten. Michiel weet wat er verwacht wordt bij KVK en zal voor de nodige cohesie zorgen tussen spelers en fans", geeft sportief directeur Nils Vanneste een woordje duiding.

"Ik kom met de ambitie om de club weer te brengen naar waar ze thuishoort. Dat is 1A. Ik hier mijn stempel drukken en vooral het voetbal brengen dat de mensen verwachten. Ik weet hoe het er hier aan toegaat en ken de infrastuctuur, de sfeer en de supporters", is het laatste woord voor Jonckheere zelf.

Denkt u dat KVK meteen weer zal promoveren?

Meest recent

Loting WK 2026: alsnog 'Poule des Doods' voor Duivels?

De Rode Duivels hebben zich dinsdag geplaatst voor het WK 2026, net zoals 42 van de andere 48 ...

112
112
'Grote WK-verrassing voor Brandon Mechele bij Duivels'

Brandon Mechele kreeg dinsdagavond zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels en de sterkhouder ...

127
127
'Transferplan Barça onthuld: Flick's topprioriteit voor 2026'

FC Barcelona wil in de komende weken zijn achterstand op La Liga-koploper Real Madrid verder ...

30
30
Feestavond wordt nachtmerrie: Duivel maanden buiten strijd

De Rode Duivels vierden dinsdagavond hun WK-kwalificatie na een 7-0-monsterzege tegen het weerloze ...

143
143
'Knaltransfer Tzolis krijgt vorm: topclub dient verzoek in'

Een deelname aan het WK 2026 zit er voor hem niet in, maar Christos Tzolis was in de voorbije ...

217
217
Vernieuwde Bosuil bijna af: Antwerp dropt groot nieuws

Antwerp FC hervat komend weekend zijn seizoen met een bezoek van hekkensluiter FCV Dender. Maar de ...

267
267
'Kogel al door de kerk: KBVB hakt knoop door over job Garcia'

Ondanks de kwalificatie voor het WK 2026, hing de voorbije dagen een negatieve sfeer rond bondscoach ...

538
538
Arsenal slikt optater: goed nieuws voor Club Brugge

De laatste interland-break van het kalenderjaar zit erop, het clubvoetbal kan weer in alle hevigheid ...

104
104
Vete Garcia-De Bilde: nieuwe details komen bovendrijven

Wat een mooi feest had moeten worden om de WK-kwalificatie van de Rode Duivels te vieren, werd ...

479
479
'Vazquez out: Anderlecht wil oude bekende als nieuwe spits'

RSC Anderlecht wil vanaf komend weekend de goede lijn van tegen KV Mechelen en Club Brugge ...

561
561
'United past voor toptransfer: Lammens lacht tanden bloot'

De kans dat hij dinsdag tegen Liechtenstein zijn grote debuut als Rode Duivel zal maken, is ...

280
280
Vandenbempt onthult dé voorwaarde voor ontslag Garcia

Er zou een feeststemming moeten heersen rond de Rode Duivels. Er werd dinsdagavond met 7-0 gewonnen ...

175
175
'Stevige opsteker voor Zeno Debast'

Het was bij de Rode Duivels wat zoeken achterin tegen Kazachstan en Liechtenstein. Rudi Garcia kon ...

67
67
WK-selectie Rode Duivels: 20 spelers al zeker van plaats?

Het was al zo goed als zeker, maar dinsdagavond werden ook de laatste twijfels weggenomen: de Rode ...

176
176
Raes uit grote bedenking bij kritiek op Garcia

Rudi Garcia heeft in zijn eerste jaar als bondscoach al zijn doelstellingen behaald. Hij hield de ...

75
75
Assistent onthult straffe aanbiedingen voor Clement

Philippe Clement is weer aan het werk. Negen maanden na zijn ontslag bij Rangers vond onze ...

89
89
'Mislukte samenwerking krijgt voor Beerschot staartje'

Het lijkt Beerschot de laatste maanden weer voor de wind te gaan. De club werd onlangs overgenomen ...

247
247
Anderlecht in paniek: monsterbod op Cvetkovic komt

De 18-jarige Mihajlo Cvetković groeit in snelvaart uit tot Anderlechts belangrijkste spelers. Met 3 ...

687
687
'Juventus en Milan strijden om Belgische WK U17-sensatie'

De Jonge Duivels trokken met hoge verwachtingen naar het WK U17, maar hebben die niet kunnen ...

116
116
Vete explodeert: "Garcia neemt ons niet serieus"

De Rode Duivels mochten dinsdagavond de champagne boven. Niet alleen werd Liechtenstein met 7-0 door ...

197
197
'Kogel door de kerk: Celtic heeft trainer gekozen'

Het is voor de Schotse topclubs nog geen prettig seizoen. Rangers kende een dramatische start met ...

313
313
België vreest problemen: twee verrassingen achterin?

De Rode Duivels gaan naar het WK. Dat is alweer zeer goed nieuws voor het Belgisch voetbal. Rudi ...

256
256
Euvrard ziet één enorm probleem bij Standard

De trainerswissel heeft bij Standard inzake resultaten voorlopig weinig beterschap weten te brengen. ...

155
155
Vannieuwkerke breekt door verdrietige brief aan 15-jarige

Wie Karl Vannieuwkerke op televisie ziet, kent hem als de gedreven sportstem die grote wedstrijden ...

46
46
Rode Duivel eist meer: “Mijn rol moet groter worden”

Het leven zonder Romelu Lukaku is héél zwaar voor de Rode Duivels. Een gebrek aan ...

126
126

Meer sportnieuws