Geen sprookjesafscheid: efficiënt Club houdt titelstrijd levend

door
Geen sprookjesafscheid: efficiënt Club houdt titelstrijd levend

Een efficiënt Blauw-Zwart heeft het titelfeest van Union met minstens één week uitgesteld. Club maakte voor rust al korte metten met Anderlecht en bezorgde Jan Vertonghen zo geen sprookjesachtig afscheid. Volgende week wordt het kampioenschap beslist op de slotspeeldag, niet voor het eerst sinds de invoering van de Play-Offs.

Voor één keer waren zowat alle fans van Union deze namiddag supporter van Anderlecht. Als de recordkampioen wist te winnen van Club Brugge, dan was Union vandaag al landskampioen. In alle andere scenario's zou de titelstrijd beslist worden op de slotspeeldag. Besnik Hasi gunde Jan Vertonghen een basisplaats bij zijn afscheid van het Lotto Park, bij Blauw-Zwart hoopte Vermant andermaal raak te treffen tegen Anderlecht.

LEES OOK: Thorsten Fink onthult waarom hij Anderlecht afwimpelde

Club verpest afscheid Vertonghen

Anderlecht wou revanche na de bekerfinale maar kreeg andermaal vroeg een opdoffer. Na een klein kwartier spelen leed Hazard dom balverlies, de bezoekers schakelden razend snel om en wie anders dan... Vermant was het eindstation van een prima aanval: 0-1. Paars-Wit rechtte nadien wel de rug en had halfweg de eerste periode pech dat Dolberg op de paal besloot. Ook Angulo en Rits geraakten niet aan de gelijkmaker. Tussendoor was er ook een stevig opstootje waarbij onder meer Coosemans en Vertonghen geel pakten.

Club toonde een tijd weinig maar was wederom dodelijk efficiënt op slag van rust. Eerst schotelde Vermant de vrijstaande Vanaken de 0-2 voor, even later tikte Vertonghen in de zestien meter Tzolis aan en vanaf elf meter trof de Griek zelf raak: 0-3. De prachtige 1-3 van Stroeykens op slag van rust leek slechts een doekje voor het Paars-Witte bloeden. Hazard vergat echter om het nog echt spannend te maken, van dichtbij faalde de thuisspeler in blessuretijd. Halfweg leek het titelfeest van Union alvast uitgesteld.

Paars-Wit klauwt maar bijt niet

Club begon figuurlijk vanuit een zetel aan de tweede helft. Besnik Hasi bracht met Verschaeren en Augustinsson twee nieuwe namen in het elftal. Tzolis werd na rust vervangen door Skoras. De tweede helft begon meteen aan 200 km/u: eerst schoot Verschaeren binnen het bereik van Jackers, aan de overzijde ging een volley van Vermant naast. Iets voor het uur knalde Dolberg vanuit kansrijke positie nipt over en had Angulo pech dat zijn schot ternauwernood nog werd afgeblokt. Anderlecht probeerde alvast zijn voet naast die van Club te zetten. De thuisploeg had ook pech dat twee 'strafschopgevallen' geen VAR-fase opleverden.

Halfweg de tweede helft speelde Club het nog eens prima uit, de teruggekeerde Simic verijdelde dat Vanaken van dichtbij kon besluiten. Even later nam Jan Vertonghen definitief afscheid van het Lotto Park, het Paars-Witte publiek gaf één van de Belgische voetbaliconen een prachtige staande ovatie. Het pleit voor Anderlecht dat het ook nadien bleef strijden, nog tot kansen kwam maar geen aansluitingstreffer lukte. Finaal graaide Club Brugge de drie punten mee, volgt er op de slotspeeldag nog een ware nagelbijter?

Scoreverloop:

0-1 (14') Vermant, 0-2 (43') Vanaken, 0-3 (45+1') Tzolis (p), 1-3 (45+3') Stroeykens

Wie pakt de titel?

Meest recent

KV Mechelen zet zich schrap voor miljoenentransfer

KV Mechelen mag zich opmaken voor nog elf topmatchen. Het sluit volgend weekend zijn reguliere ...

26
26
Deur open voor vertrek bij Club: "Ik denk erover na, ja"

Bij Club Brugge mogen we in de zomer wellicht een stevige leegloop verwachten. Heel wat sterkhouders ...

109
109
'Gegokt en gewonnen? La Louvière weigert 5 miljoen'

De strijd om het behoud kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending. OH Leuven wipte over Zulte ...

54
54
Vanhaezebrouck is kritisch voor Genkse held El Ouahdi

KRC Genk kan terugblikken op een uitstekende week. Het wist een goede uitgangspositie af te dwingen ...

81
81
'Enorme transferdomper dreigt voor Standard'

Standard mag in principe een kruis maken over een mogelijke deelname aan de Champions' Play-Off. Dat ...

110
110
Nieuwe weg voor Genk? Hayen krijgt boodschap

KRC Genk heeft zondag zijn kansen op de top zes zo gaaf mogelijk gehouden, want het boekte een ...

147
147
Eindelijk oplossing in zicht voor RWDM?

Al een heel seizoen gaan er zeer onrustwekkende berichten rond over RWDM Brussels. De traditieclub ...

83
83
Minachting bij Anderlecht: "Precies alsof ze kampioen zijn"

De partij tussen KV Mechelen en Anderlecht kende zondagavond een sensationele ontknoping. De ...

285
285
Nieuwe titel voor Union: Albert stelt één voorwaarde

De strijd om de titel belooft in de play-offs nog zeer spannend te worden. STVV verloor vorig ...

129
129
Verrast KV Mechelen compleet met 'ultieme bekroning'?

In de allerlaatste editie van de Champions' Play-Off maakt KV Mechelen eindelijk voor de eerste keer ...

121
121
Godts heeft zeer straf Eredivisie-record in vizier

Ajax heeft zich vorig weekend herpakt in de Eredivisie. De nieuwe trainerwissel, waarbij Fred Grim ...

58
58
Frank Boeckx kookt: "Ik heb dat totaal niet meer"

Frank Boeckx is tegenwoordig een alom gevraagde analist. De voormalige doelman duikt op bij tal van ...

63
63
'Kompany zorgt voor grote wrevel in Duitsland'

Bayern München is bezig aan een geweldig seizoen. Het domineert de Bundesliga, walst door de ...

134
134
Pijnlijke conclusie Genk: "Dan stonden ze in top zes"

De strijd om het laatste ticket voor de Champions' Play-Off wordt op de slotspeeldag van de ...

224
224
Enorme blunder Vandevoordt: Teammaats in de bres

Deze week zal Rudi Garcia zijn selectie bekendmaken voor de stage van de Rode Duivels in de ...

62
62
Taravel brengt RSCA duidelijke boodschap na eerste nederlaag

Anderlecht bevestigde vorige week het vertrouwen in Jérémy Taravel. De interimaris mag ...

347
347
Niemand in Europa doet beter: KVM mag uitblinker danken

In de voorbije vijftien jaar greep KV Mechelen meermaals naast de top zes, maar in de allerlaatste ...

203
203
Fred Vanderbiest dankt succes aan één persoon

Achter elke succesvolle trainer staat vaak een sterke vrouw. Vraag dat maar aan Fred Vanderbiest. ...

169
169
'NAC hakt knoop door over ontslag Hoefkens'

Carl Hoefkens oogstte vorig seizoen nog lof door NAC Breda na een onverwachte promotie in de ...

97
97
TRANSFERUURTJE: 'Arsenal wil shoppen bij Club, waanzin bij Spurs'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

281
281
Vandenbempt kijkt ogen uit: “Onverwacht succes in JPL”

De plekjes werden afgelopen speeldag uitgedeeld. KV Mechelen wist tegen RSC Anderlecht een plek in ...

172
172
Antwerp zoekt jackpot: drie spelers richting knaltransfer?

Royal Antwerp FC kent een teleurstellend seizoen. The Great Old kan Play-Off 1 vergeten en dat ...

401
401
Drama lonkt voor Hayen: serieuze loer KRC Genk

KRC Genk kent hoogtes en laagtes dit seizoen. In Europa verdedigen de Limburgers een goede ...

745
745
KV Mechelen in PO1: Sprookje voor onverwachte held

We vermoeden dat veel fans van KV Mechelen deze morgen zijn opgestaan met een tekort aan stemvolume, ...

85
85
Finale Croky Cup: belangrijke wijziging op politieverzoek

Op donderdag 14 mei vindt in het Koning Boudewijn-stadion de finale van de Croky Cup. Dat wordt dit ...

452
452

Meer sportnieuws