Royal Antwerp FC ging in eigen huis met 0-4 onderuit tegen Union SG. The Great Old leek geen schijn van kans te hebben tegen de geoliede machine van Sebastien Pocognoli. Na afloop reageerde coach Andries Ulderink verweesd.
Antwerp heeft niets meer te winnen of te verliezen in de Champions Play-Offs, maar het kan nog wel scherprechter spelen in de titelstrijd tussen Union en Club Brugge. De thuismatch tegen de Brusselaars stond vooral in het teken van Toby Alderweireld.
Even bekomen
Ulderink duizelde na Antwerp-Union SG. "Ik moet even bekomen van het hele gebeuren. Ik vond dat we slecht omgingen met de hoge intensiteit waarmee Union speelde, ze zaten erbovenop en met de omschakelingen hadden we veel moeite. Net wanneer je denkt dichterbij te komen, krijg je er dan weer één tegen. Dit Union was te sterk, we waren niet in staat om het in verlegenheid te brengen”, citeert Sporza de Nederlandse oefenmeester.
Toch was er ook een positieve noot. De supporters bleven fanatiek ondanks de pandoering van Union SG. Het afscheid van Alderweireld had daar voor een groot deel mee te maken. “De teneur is vooral zeer teleurgesteld dat we met 0-4 verliezen. En dan blijft het ongelofelijk hoe de fans bij deze club zijn, dat heb ik nog nergens anders in de wereld meegemaakt. Het afscheid van Toby Alderweireld? Ik denk dat hij er nog lang aan terug zal denken."
Weg naar titel
De weg naar de titel ligt volledig open voor Union SG. Pocognoli en consorten kunnen het volgende speeldag thuis tegen KAA Gent afmaken. Het kan ook zondag al kampioen spelen als Anderlecht Club Brugge een hak weet te zetten. Op de slotspeeldag moet Blauw-Zwart het nog opnemen tegen Royal Antwerp FC. De spanning begint ferm te stijgen bij Union. Na een schitterende Champions Play-Offs kan het met een bijna perfect parcours eindelijk kampioen spelen.