'Transferwaanzin Westerlo: bijna 20 transfers op komst'

door
'Transferwaanzin Westerlo: bijna 20 transfers op komst'

Na een sterke start leek Westerlo zich dit seizoen even te kunnen gaan mengen in de strijd om de top zes, maar dat lukte uiteindelijk niet. De Kemphanen belandden zelfs nog in de onderste regionen en moesten uiteindelijk vrede nemen met de Europe Play-Off.

Ondanks die wisselvallige prestaties zijn er toch de nodige spelers die zich het voorbije jaar in de kijker wisten te spelen. Er staat Westerlo dan ook een zeer drukke zomer te wachten. Gazet van Antwerpen maakt een overzicht en stelt vast dat er zowat 20 transfers zitten aan te komen in de doorgaans stille Kempen.

LEES OOK: Westerlo aan zet: derde sterkhouder weg?

Zowat 20 transfers op komst bij Westerlo

In doel mogen Nick Gillekens en Sinan Bolat, de voorbije maanden verhuurd aan Kasimpasa, de club verlaten. Achterin ziet Westerlo Luka Vuskovic na een sterk seizoen opgeëist worden door Tottenham, terwijl Edisson Jordanov en Roman Neustädter einde contract zijn.

Bryan Reynolds en Tuur Rommens azen dan weer op een stap hogerop. Die eerste staat nog steeds in de belangstelling van Sparta Praag en zou ook gegeerd zijn door topclubs in Nederland én België. Daardoor zal Westerlo achterin op zijn minst nog een rechts- en linksachter en een centrale verdediger moeten halen.

Heel veel vertrekkers in de maak

Op het middenveld zouden dan weer een zes en tien gezocht worden, want daar konden dit seizoen te weinig spelers regelmaat in hun prestaties leggen. Bovendien is het nog de vraag of Alfie Devine opnieuw gehuurd zal kunnen worden van Tottenham.

Voorin lijkt de kans groot dat Westerlo Matija Frigan, Allahyar Sayyadmanesh en Griffin Yow zal verliezen. Frigan werd al genoemd bij Sunderland en Hamburg, Sayyadmanesh bij New York City en Yow gaat zijn laatste contractjaar in. Antwerp probeerde de Amerikaan in januari al binnen te halen en er zou nog steeds interesse zijn uit binnen- en buitenland.

Ook zij zullen vervangen moeten worden. Zeker omdat de kans zeer klein oogt dat Kyan Vaesen, Adedire Mebude en Fernand Gouré een nieuwe kans zullen krijgen. Zij keren terug nadat ze dit seizoen verhuurd werden, maar konden tijdens hun uitleenbeurten niet echt overtuigen.

Zal Westerlo volgend seizoen versterkt zijn?

Meest recent

Ex-topman KBVB Manu Leroy slaat verrassend nieuwe weg in

Manu Leroy, jarenlang een boegbeeld binnen de Belgische voetbalbond, begint aan een nieuw hoofdstuk ...

30
30
'Kompany dropt absolute transferbom van 100 miljoen'

Vincent Kompany blijft met Bayern München de records opstapelen. Woensdag werd er met 1-3 ...

31
31
Eindelijk goed nieuws voor Zeno Debast

Het was voor Rudi Garcia puzzelen achterin voor de laatste interlands in november. De Rode Duivels ...

14
14
Mbangula hard aangepakt: "Dat moet hij doen als Kane..."

In november 2024 vierde Samuel Mbangula nog zijn eerste selectie voor de Rode Duivels, maar de ...

11
11
'Real Madrid gaat voor enorme trainersbom'

Het is crisis bij Real Madrid, zoveel is stilaan duidelijk. Na de nederlaag tegen FC Barcelona in de ...

79
79
De Busser reageert op interesse van Anderlecht

Bij Anderlecht zijn ze op zoek naar een nieuwe doelman, want Mads Kikkenborg staat op het punt om te ...

130
130
'Perisic kan op 37ste nog knaltransfer maken'

Hij lanceerde zeventien jaar geleden zijn profcarrière helemaal tijdens een uitleenbeurt aan ...

78
78
'Genk krijgt stevige financiële meevaller'

KRC Genk hield zich deze winter tot dusver koest op de mercato. Het zag wel al een sterkhouder ...

268
268
'Charleroi slaat slag: megatransfer in de zomer'

Charleroi zorgde deze week voor een enorme stunt door in de kwartfinale van de Croky Cup bekerhouder ...

82
82
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht beslist over Duranville, knaltransfer Gent'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

209
209
Kompany zorgt voor gefronste wenkbrauwen bij Bayern

Vincent Kompany won al voor een vijftiende keer in de Bundesliga en Der Rekordmeister is op weg naar ...

278
278
Ajax-Belgen zwaar onder vuur: “Schamen ons kapot”

Ajax kreeg een pandoering van jewelste in de Beker van Nederland. Het AZ van Maarten Martens zorgde ...

96
96
Coosemans schiet zichzelf in de voet: “Anderlecht moet ingrijpen"

De situatie rond Colin Coosemans bij RSC Anderlecht wordt penibel. De aanvoerder van Paars-Wit gaf ...

420
420
'Jutgla maakt na zes maanden alweer opvallende transfer'

Club Brugge nam vorige zomer afscheid van Ferran Jutgla, die na drie seizoenen de deur van het Jan ...

254
254
Red Flame breekt alle Belgische records met nieuwe transfer

Verrassend nieuws vanuit het Belgische vrouwenvoetbal. Daar is vandaag een nieuwe recordtransfer ...

85
85
'Castagne op weg naar zeer verrassende transfer'

Volgende zomer staat er een WK op het programma en dus is het voor verschillende (kandidaat-)Rode ...

131
131
De Mil benoemt hét manco bij Gent: "Topkerels, maar..."

Donderdagavond worden de kwartfinales van de Croky Cup afgesloten met een kraker tussen Anderlecht ...

80
80
Saliba doet krasse uitspraak over titelkansen Anderlecht

Deze week heeft het Belgische voetbalseizoen zich weer op gang getrokken na de winterstop. De ...

219
219
'Volgende smaakmaker weg bij Club? Roma meldt zich'

Club Brugge hoopt zich deze winter te versterken, maar voorlopig lijkt het vooral aan uitgaande ...

434
434
'AA Gent mikt hoog en gaat voor absolute toptransfer'

AA Gent is op zoek naar versterking op meerdere posities. De Buffalo's worden stilaan met heel veel ...

388
388
'Stunttransfer Faes zorgt voor grote comeback bij Duivels'

Het WK begint stilaan te naderen. De Rode Duivels hopen komende zomer nog eens te verrassen en heel ...

160
160
Twijfel rond Coosemans groeit bij Anderlecht

Wat brengt de toekomst van Colin Coosemans? Dat is een groot vraagteken. Bij RSC Anderlecht en de ...

219
219
Hayen blikt terug op ontslag bij Club: eerste gedachte verrast

Club Brugge ontsloeg Nicky Hayen en dat zorgde voor veel commotie in het Belgische voetbal. Een ...

558
558
‘Anderlecht slaat toe: Nederland verstomt door toptransfer’

In Nederland had niemand dit zien aankomen. De naam circuleerde al, maar plots ligt hij op tafel in ...

945
945
'Standard en STVV lonken naar Serie A-deals'

Gaat de Jupiler Pro League weldra twee Belgische verdedigers verliezen? Het zou zomaar kunnen. ...

106
106

Meer sportnieuws