'Trainerswals in JPL: De Mil naar Anderlecht of Antwerp?'

door
'Trainerswals in JPL: De Mil naar Anderlecht of Antwerp?'

Zowel boven -als onderin het klassement van de Jupiler Pro League werd er de afgelopen maanden weer gretig van trainer gewisseld. Ook in het tussenseizoen zullen er wellicht nog een aantal wijzigingen plaatsvinden in de dug-outs van onze Belgische eersteklassers. Inclusief een aantal topclubs.

Tenzij ze worden weggeplukt zitten Sébastien Pocognoli, Nicky Hayen en Thorsten Fink erg stevig in het zadel bij respectievelijk Union, Club Brugge en KRC Genk, terwijl Danijel Milicevic zijn positie bij AA Gent ondanks zijn rampzalig rapport in de play-offs naar verluidt evenmin ter discussie staat. RSC Anderlecht en Antwerp zijn evenwel andere verhalen.

LEES OOK: De Mil in de problemen: grote vrees voor Westerlo

Hasi out bij RSCA?

Enkele weken nadat de Great Old besloot om Jonas De Roeck te vervangen door Andries Ulderink ruilden de Brusselaars vlak voor de PO's David Hubert in voor Besnik Hasi. Op de Bosuil en in het Lotto Park bleef het verhoopte shockeffect ondanks enkele opflakkeringen echter grotendeels achterwege. En dus hangt hun toekomst aan een zijden draadje.

Het Nieuwsblad sluit alvast niet uit dat beide coaches, die allebei ook werden aangesteld als een soort van tussenpaus met het oog op de korte termijn, bezig zijn aan hun laatste weken voor hun huidige werkgever. "Het kan, al hoeft het niet per se zo te zijn", klinkt het over Hasi, die de doelstellingen bij Paars-Wit alleszins niet meer wist te bewerkstelligen.

Twijfels bij Antwerp

Hoewel de knoop beter vroeg dan laat wordt doorgehakt volgt zijn evaluatie niettemin pas na het seizoen. Hasi heeft dus nog twee matchen om zijn kandidatuur bij Olivier Renard kracht bij te zetten. Zelf zou de trainer sowieso op post willen blijven, wat in Ulderink zijn geval al minder zeker is. Tenslotte laat de Nederlander niet zomaar in zijn kaarten kijken.

Ongeacht het al dan niet verzilveren van een Europees ticket, wat wel zal meespelen in zijn beoordeling, zijn er langs weerskanten dus nog vraagtekens om zijn aflopend contract te verlengen. Voorlopig is het volgens de krant, die wel verwacht dat er snel duidelijkheid zal komen, dan ook niet zeker of beide partijen de samenwerking nog zullen verlengen.

Kans voor De Mil?

Mocht de trainerscarrousel zich op gang trekken zou een van de voornaamste kandidaten om Hasi of Ulderink te vervangen wel eens Rik De Mil kunnen zijn, die indruk maakte met zijn knappe prestaties in Charleroi. Zelf blijkt de coach, wiens verleden bij Club Brugge zowel in Anderlecht als Antwerp wel een struikelblok kan zijn, alvast razend ambitieus.

Eerder toonden AA Gent en KV Mechelen reeds interesse, maar misschien mag De Mil dus wel al iets hoger mikken. Al merkt de krant wel op dat er met onder andere Philippe Clement, Karel Geraerts, David Hubert, Jonas De Roeck, Mark van Bommel en Dirk Kuyt straks heel wat andere trainers eenvoudiger voor het oprapen liggen. Wordt vervolgd.

Waar zou De Mil het best passen?

Meest recent

Deze Belgische topclub voor Benteke: Joos weet meer

Christian Benteke is einde contract in de MLS. De aanvaller werd al meermaals in verband gebracht ...

55
55
Hein prikt naar Verhaeghe: "Zo moet een club bestuurd worden"

Het voetbaljaar 2025 is alweer zeer bewogen geweest. Dat was ook het geval bij Club Brugge, dat in ...

49
49
Neymar hakt knoop door en kiest club voor 2026

In 2026 zullen enkele grote namen knopen moeten doorhakken over hun toekomst. Voor Neymar moest die ...

17
17
Zorgen bij RWDM: imperium Textor brokkelt verder af

De voorbije weken doken er heel wat onrustwekkende verhalen op over de toestand bij RWDM Brussels. ...

52
52
Olivier Deschacht & Jotti: liefdesvonk zet 2026 in brand

Sinds zijn breuk met Annelien Coorevits bleef Deschacht regelmatig in de belangstelling. Er was een ...

85
85
Toni Kroos voorspelt enorme WK-sensatie

Het voetbaljaar 2026 zal uiteraard in grote mate in het teken staan van het WK in de Verenigde ...

53
53
'Club zorgt meteen voor sensatie: deal van 40 miljoen'

Bij Club Brugge mogen de spelers nog heel even van hun vakantie genieten, maar zaterdag moeten ze ...

819
819
The NEST van Club: sportief en financieel énorme meerwaarde

Club Brugge zet sinds enkele jaren steeds meer in de op de eigen jeugd. De Bruggelingen zagen ...

220
220
‘Ivanovic-stunt: dit detail zet Club Brugge op z’n kop’

De Club Brugge-fans dromen naar een spits die meteen scoort. Maar zodra Franjo Ivanović ter sprake ...

572
572
Renard moet fout herstellen: na jaar eindelijk vervanger?

Bij RSC Anderlecht heeft Olivier Renard héél veel werk in januari. De fouten van het ...

173
173
Ex-Rode Duivel over gemiste droomdeal: "Het grote Marseille"

Alvast een Gelukkig Nieuwjaar van de hele redactie van VoetbalNieuws. Ook in 2026 trakteren we ...

59
59
Talentenfabriek Genk: miljoenen rollen steeds vaker binnen

Bij KRC Genk hebben ze een uitstekende jeugdopleiding. Eentje die de club al héél veel ...

132
132
Solden bij JPL-topclubs: deze spelers staan in het uitstalraam

De transfermarkt is officieel weer open. Bij de Belgische topclubs zullen ze deze mercato wellicht ...

296
296
Neerpede in 20 jaar tijd: de goudmijn van Anderlecht

Op 1 juli 2006 verkocht RSC Anderlecht Vincent Kompany voor 10,5 miljoen euro aan Hamburger SV. Hij ...

119
119
JPL blijft cashen: 6 potentiële miljoenentransfers voor 2026

De Jupiler Pro League heeft te kampen met behoorlijk wat problemen, maar blijft desondanks een erg ...

354
354
WK-jaar barst los! Drie Duivels bij 100 grootste blikvangers

Het kalenderjaar 2026 gaat van start en daarin staat weer een historische voetbalafspraak op de ...

113
113
Trainer vh Jaar: opzienbarende opvolger voor Hayen?

Vlak voor de tweede seizoenshelft van start gaat wordt traditiegetrouw de Gouden Schoen uitgereikt. ...

280
280
Vanhaezebrouck steekt lofzang af over unieke wereldtopper

Na een rijkgevulde trainerscarrière heeft Hein Vanhaezebrouck zijn plek gevonden aan de ...

116
116
Strijd om Gouden Bal: nu al absolute topfavoriet voor 2026

Ousmane Dembélé wist een historisch goed 2025 bij Paris Saint-Germain te bekronen met ...

655
655
EINDEJAARSPOLL: wie verdient de Gouden Schoen 2025?

Het kalenderjaar zit er weer op en traditiegetrouw komt de uitreiking van de Gouden Schoen er dus ...

1034
1034
'Nederland wrijft ogen uit: Anderlecht dropt winterknaller'

In Eindhoven willen ze één ding: hun goudhaantje houden. Alleen duikt Anderlecht nu op ...

456
456
'Historisch slechte cijfers voor Anderlecht'

Bij Anderlecht bleven ze nog voor het nieuwjaarsfeest al achter met een kater. In hun laatste ...

235
235
'Chelsea schokt na onwaarschijnlijk zwakke reeks'

Zowat halfweg het seizoen lijkt het er in de Premier League op dat de titelstrijd een duel zal ...

90
90
Overname Anderlecht: Verschueren spreekt klare taal

Voor Anderlecht is 2025 alweer een woelig jaar geweest. Dat ging nog maar eens gepaard met de nodige ...

262
262
Union verrast iedereen met beslissing tijdens winterstop

Vorig weekend werd er nog gevoetbald in de Jupiler Pro League, maar nu genieten de eersteklassers ...

174
174

Meer sportnieuws