Van der Elst velt hard oordeel over Genk-crisis

door
Van der Elst velt hard oordeel over Genk-crisis

Zondag speelt KRC Genk tegen Club Brugge mogelijk zijn laatste troeven uit in de titelstrijd. Als het komend weekend niet minstens een even goed resultaat neerzet als Union, mogen ze ook mathematisch een kruis maken over het kampioenschap.

Nadat de Limburgers vrijwel het hele seizoen aan de leiding stonden in de competitie, gaven ze in de voorbije weken hun ideale uitgangspositie helemaal uit handen. Met een één op vijftien moesten ze zowel Union als Club Bruggen laten passeren in de rangschikking.

LEES OOK: Fluitconcert in Cegeka Arena: Hayen heeft verklaring

Genk was niet te spreken over arbitrage

Die slechte reeks zorgde ervoor dat de frustraties stevig opborrelden in Genk. Vorig weekend was na de nederlaag op Union de scheidsrechter kop van Jut - zelfs trainer Thorsten Fink viel toch een beetje uit zijn rol.

Bij Genk waren ze immers niet tevreden over de strenge tweede gele kaart voor Bangoura én de strafschop die Union in de eerste helft gekregen had na een charge van El Ouahdi. Dat het al de vierde penalty was die ze incasseerden in de laatste vijf matchen, maakte het natuurlijk alleen maar erger.

Van der Elst vindt dat Genk in eigen boezem moet kijken

Franky Van der Elst vindt echter dat ze bij Genk daarover niet moeten klagen. "Over die penalty’s kan je niet te veel zeggen", oordeelt de analist bij Het Belang van Limburg. "Vorig weekend tegen Union vond ik het trouwens ook een strafschop, enkel over de penalty die Genk thuis tegen kreeg tegen Antwerp kan je discussiëren."

Voor Van der Elst kan Genk dan ook maar beter de hand in eigen boezem steken om te analyseren waar het verkeerd liep. "Over het algemeen is het niet de scheidsrechter die bepaalt hoe je seizoen verloopt", merkt hij op. "Daar ben je zelf verantwoordelijk voor."

Was de Genkse kritiek op de ref overdreven?

Meest recent

'Club Brugge zet zinnen op nieuwe sensatie'

Bij Club Brugge staan ze voor een héél drukke zomer. De kans is groot dat er een halve ...

392
392
Fluitconcert in Cegeka Arena: Hayen heeft verklaring

Na amper twee speeldagen is KRC Genk zijn leidersplaats in de Europe Play-Offs (voorlopig) kwijt. De ...

25
25
CPL: voorlaatste ticket uitgedeeld, duel om laatste PO-plek

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Challenger Pro League. ...

31
31
Straffe reeks doorprikt: Vanderbiest geeft reden slipper KVM

KV Mechelen was bezig aan een straffe reeks tegen Union SG. Sinds 2019 had Malinwa niet meer op ...

25
25
Genk bijt tanden stuk op OHL: Westerlo leider in Play-Off II

Verrassende wending in de Europe Play-Offs. Tijdens zijn eerste thuismatch van de nacompetitie ...

63
63
Enorme verrassing bij Anderlecht, één wissel bij AA Gent

RSC Anderlecht ging in zijn drie voorbije wedstrijden telkens onderuit. Zondagavond moet dan ook een ...

109
109
Spurs virtueel op degraderen, dure slipper De Bruyne en co

In Engeland is de crisis bij Tottenham Hotspur compleet. De Londense club verloor zondag ook van ...

41
41
Wout wint Roubaix! Voetbalwereld smult mee van droomzege Van Aert

Wout van Aert heeft zondag een mooi stukje wielergeschiedenis geschreven. Na een beklijvend duel van ...

178
178
Totale afgang Diakhon: pijnlijke details raken bekend

Club Brugge boekte zaterdagavond op het veld van STVV een cruciale driepunter (1-2), maar maakte ...

376
376
'Carrick legt transfereis neer: United-bom van 90 miljoen'

Na een uitstekende reeks in de voorbije weken, is Manchester United goed op weg naar de derde plaats ...

91
91
Ongeziene dominantie: Beveren gaat voor historie in CPL

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de Challenger Pro League afgewerkt. Het wordt dan ...

122
122
Union doorbreekt Mechelse vloek: met 6 op 6 naar titelclash

Union SG is met een perfect rapport aan de Champions' Play-Offs begonnen. Dankzij een doelpunt van ...

92
92
Hayen voert één wissel door, Mazzu grijpt stevig in

KRC Genk is met belangrijke uitoverwinning aan de Europe Play-Offs begonnen. Dat vraagt wel om een ...

14
14
Toptarget speelt open kaart: "Transfer naar Club Brugge?"

Of hij nog in actie zal komen bij Club Brugge, zal afhangen van zijn revalidatie. Maar feit is dat ...

196
196
Leko dropt hint: essentiële wissel in basiself Club?

Club Brugge wist zaterdagavond de volle buit te pakken na een erg moeizame wedstrijd op het veld van ...

134
134
'Maat is vol: RSCA-titularis speelt plek definitief kwijt'

RSC Anderlecht krijgt zondagavond het bezoek van AA Gent. De algemene verwachting is dat coach ...

256
256
'Kompany lacht tanden bloot: Bayern contacteert steraanvaller'

Bayern München heeft zaterdagavond geschiedenis geschreven. Tijdens de vlotte zege op St. Pauli ...

157
157
'Standard ruikt centen: transfersom van 10 miljoen'

Standard hoopt in de komende weken alsnog met de eindzege in de Europe Play-Offs aan de haal te ...

187
187
KV Mechelen - Union: Vanderbiest en Hubert wisselen één keer

Union SG is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen, maar moet zondagmiddag wel bevestigen op ...

24
24
Hayen klopt op tafel bij Genk: "Gaan er alles aan doen"

KRC Genk kan voorlopig niet tevreden zijn over het seizoen tot dusver. Maar de Limburgers hebben in ...

220
220
'City steekt zomermercato in de fik met topmiddenvelder'

Manchester City maakt zich op voor Premier League-toppers die de Engelse titelstrijd in een ...

77
77
TU: 'Gepeperde transfersom Vermeeren, Club vindt aanvaller'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

240
240
KV Kortrijk promoveert naar JPL: transfervuurwerk op komst

KV Kortrijk zal volgend seizoen weer te zien zijn in de Jupiler Pro League. De Kerels waren zeker ...

324
324
Sebaoui briest na STVV – Club Brugge: ploegmakkers afgemaakt

STVV stond op voorsprong in de eerste helft tegen Club Brugge. De Kanaries speelden een sterke ...

147
147
Uitblinker Godts spreekt over zomerse knaltransfer

Mika Godts behoorde bij Ajax weer tot de uitblinkers. De buitenspeler was goed voor een doelpunt, ...

44
44

Meer sportnieuws