Van der Elst velt hard oordeel over Genk-crisis

door
Van der Elst velt hard oordeel over Genk-crisis

Zondag speelt KRC Genk tegen Club Brugge mogelijk zijn laatste troeven uit in de titelstrijd. Als het komend weekend niet minstens een even goed resultaat neerzet als Union, mogen ze ook mathematisch een kruis maken over het kampioenschap.

Nadat de Limburgers vrijwel het hele seizoen aan de leiding stonden in de competitie, gaven ze in de voorbije weken hun ideale uitgangspositie helemaal uit handen. Met een één op vijftien moesten ze zowel Union als Club Bruggen laten passeren in de rangschikking.

LEES OOK: Van der Elst trekt streng oordeel na WK-afgang U17

Genk was niet te spreken over arbitrage

Die slechte reeks zorgde ervoor dat de frustraties stevig opborrelden in Genk. Vorig weekend was na de nederlaag op Union de scheidsrechter kop van Jut - zelfs trainer Thorsten Fink viel toch een beetje uit zijn rol.

Bij Genk waren ze immers niet tevreden over de strenge tweede gele kaart voor Bangoura én de strafschop die Union in de eerste helft gekregen had na een charge van El Ouahdi. Dat het al de vierde penalty was die ze incasseerden in de laatste vijf matchen, maakte het natuurlijk alleen maar erger.

Van der Elst vindt dat Genk in eigen boezem moet kijken

Franky Van der Elst vindt echter dat ze bij Genk daarover niet moeten klagen. "Over die penalty’s kan je niet te veel zeggen", oordeelt de analist bij Het Belang van Limburg. "Vorig weekend tegen Union vond ik het trouwens ook een strafschop, enkel over de penalty die Genk thuis tegen kreeg tegen Antwerp kan je discussiëren."

Voor Van der Elst kan Genk dan ook maar beter de hand in eigen boezem steken om te analyseren waar het verkeerd liep. "Over het algemeen is het niet de scheidsrechter die bepaalt hoe je seizoen verloopt", merkt hij op. "Daar ben je zelf verantwoordelijk voor."

Was de Genkse kritiek op de ref overdreven?

Meest recent

Hommeles bij Duivels: pijnlijke details Garcia-situatie lekken uit

Behoudens een extreem uitzonderlijk scenario, verzekeren de Rode Duivels zich dinsdagavond van hun ...

0
0
'Deze grootmacht wil De Cat voor Bayern wegkapen'

Op het WK U17 heeft Nathan De Cat zich deze week niet in de kijker kunnen spelen, want na zijn ...

147
147
Droom komt uit voor twee goudhaantjes van Club

Bij Club Brugge zullen ze met veel trots kijken naar hun goudhaantjes tijdens deze interlandperiode. ...

105
105
Noren geven WK-ticket extra glans, Congolese droom leeft nog

Zaterdagavond heeft ook Noorwegen zich voor het WK geplaatst. Met een klinkende zege in Italië ...

84
84
'Sof in Kazachstan: volgende Duivel ter discussie'

Met wedstrijden tegen Kazachstan en Liechtenstein leken de Rode Duivels deze maand overtuigend en ...

145
145
'Missie WK: Stassin moet opvolger Rode Duivel worden'

Het gelijkspel in Kazachstan maakte nog maar eens pijnlijk duidelijk dat de Rode Duivels voor ...

59
59
'Duivelse bom barst: sterkhouders keren zich tegen Garcia'

Dinsdag werken de Rode Duivels tegen Liechtenstein hun laatste interland van het kalenderjaar 2025 ...

1110
1110
'Raskin voor toptransfer: ook Premier League lonkt'

Bij de Rode Duivels is Nicolas Raskin de voorbije maanden stilaan uitgegroeid tot een vaste waarde ...

44
44
Vandenbempt benoemt hét pijnpunt van de Rode Duivels

Het pijnlijke puntenverlies van de Rode Duivels in Kazachstan zindert nog altijd stevig na. Een ...

91
91
Zorgen om Duivels: "Van hem zal het niet komen op het WK..."

Romelu Lukaku en Jérémy Doku zijn de enige Rode Duivels die als (flank)aanvallers ...

185
185
Koeman weg bij Oranje? Bondscoach doorbreekt de stilte

In België krijgt Rudi Garcia de volle laag, in Nederland was er ook al veel kritiek op Ronald ...

40
40
Garcia zwaar onder vuur: "Haal hém als bondscoach"

België zal zich dinsdag gaan kwalificeren voor het WK van komende zomer. De Rode Duivels hebben ...

574
574
Frankrijk en Engeland klaren de klus, feest in Oekraïne

Engeland en Frankrijk kwamen vanavond aan de bak, maar voor de twee landen stond er niets meer op ...

88
88
'Anderlecht wil zware slag slaan: spits op de radar'

RSC Anderlecht heeft in januari heel wat werk. De zomermercato was geen succes en in de winter ...

297
297
'Faes topprioriteit: absolute toptransfer lonkt'

Na de teleurstellende 1-1 tegen Kazachstan zijn de Rode Duivels nog altijd niet zeker van het WK, ...

110
110
Doemscenario voor Duivels? "Dan is het tijd om te stoppen"

De Rode Duivels zijn er zaterdag niet in geslaagd hun ticket voor de WK-eindronde te verzilveren. ...

105
105
Straffe woorden: dit denkt Sir Alex Ferguson over Lammens

Om de geblesseerde Thibaut Courtois te vervangen, koos bondscoach Rudi Garcia zaterdag tegen ...

59
59
Mignolet dropt onthulling over 'aanvoerder' Vanaken

De Rode Duivels maakten zaterdagnamiddag allerminst een goede beurt tijdens hun ...

653
653
Garcia keihard neergehaald: "Niet beter dan Tedesco"

Dat de Rode Duivels zich dinsdag tegen dwergstaat Liechtenstein zullen plaatsen voor het WK, lijkt ...

307
307
'Club op miljoenenkoers: Engels gevecht om sterkhouder'

Nu het clubvoetbal even heeft plaats gemaakt voor de nationale ploegen en de winterse ...

242
242
Anderlecht helemaal terug? Boskamp trekt conclusie

Bij RSC Anderlecht kijkt men met de nodige verwachtingen naar de hervatting van het seizoen. Voor de ...

364
364
Portugal met monsterzege naar WK, Ierse waanzin in Hongarije

Ook het Portugal van bondscoach Roberto Martinez zal komende zomer te bewonderen zijn op het WK. In ...

209
209
2 op 10 - Waalse pers draait één Duivel door gehaktmolen

Wat een glorieuze middag had moeten worden voor de Rode Duivels, is uitgedraaid op een aanzienlijke ...

592
592
België-Liechtenstein: Garcia haalt verse kracht bij selectie

Na de slipper van zaterdag in Kazachstan (1-1), zullen de Rode Duivels tot de laatste snik moeten ...

586
586
'Noa Lang heeft het gehad: bliksemvertrek uit Napels dreigt'

Nederland wil zich maandagavond tegen Litouwen verzekeren van zijn plek op de WK-eindronde van ...

250
250

Meer sportnieuws