Van der Elst velt hard oordeel over Genk-crisis

door
Van der Elst velt hard oordeel over Genk-crisis

Zondag speelt KRC Genk tegen Club Brugge mogelijk zijn laatste troeven uit in de titelstrijd. Als het komend weekend niet minstens een even goed resultaat neerzet als Union, mogen ze ook mathematisch een kruis maken over het kampioenschap.

Nadat de Limburgers vrijwel het hele seizoen aan de leiding stonden in de competitie, gaven ze in de voorbije weken hun ideale uitgangspositie helemaal uit handen. Met een één op vijftien moesten ze zowel Union als Club Bruggen laten passeren in de rangschikking.

LEES OOK: Van der Elst trekt streng oordeel na WK-afgang U17

Genk was niet te spreken over arbitrage

Die slechte reeks zorgde ervoor dat de frustraties stevig opborrelden in Genk. Vorig weekend was na de nederlaag op Union de scheidsrechter kop van Jut - zelfs trainer Thorsten Fink viel toch een beetje uit zijn rol.

Bij Genk waren ze immers niet tevreden over de strenge tweede gele kaart voor Bangoura én de strafschop die Union in de eerste helft gekregen had na een charge van El Ouahdi. Dat het al de vierde penalty was die ze incasseerden in de laatste vijf matchen, maakte het natuurlijk alleen maar erger.

Van der Elst vindt dat Genk in eigen boezem moet kijken

Franky Van der Elst vindt echter dat ze bij Genk daarover niet moeten klagen. "Over die penalty’s kan je niet te veel zeggen", oordeelt de analist bij Het Belang van Limburg. "Vorig weekend tegen Union vond ik het trouwens ook een strafschop, enkel over de penalty die Genk thuis tegen kreeg tegen Antwerp kan je discussiëren."

Voor Van der Elst kan Genk dan ook maar beter de hand in eigen boezem steken om te analyseren waar het verkeerd liep. "Over het algemeen is het niet de scheidsrechter die bepaalt hoe je seizoen verloopt", merkt hij op. "Daar ben je zelf verantwoordelijk voor."

Was de Genkse kritiek op de ref overdreven?

Meest recent

Bizarre keuze Garcia roept vragen op: "Waarom?"

Rudi Garcia heeft zijn basisploeg voor de partij tegen Liechtenstein meegedeeld. Daar vielen toch ...

127
127
Garcia verrast stevig met 11 namen tegen Liechtenstein

De Rode Duivels zullen vanavond het WK veiligstellen tegen Liechtenstein. Iedereen verwacht een zeer ...

193
193
KRC Genk pakt uit met gigantisch mooi project

KRC Genk is een club die niet alleen is met het voetbalaspect. De club denkt ook heel erg aan zijn ...

17
17
Albert hekelt bepaalde media: "Verliezen alle objectiviteit"

De Rode Duivels zullen zich vanavond wellicht plaatsen voor het WK van komende zomer in Canada, ...

40
40
Kritiek op Garcia terecht? Twee ex-Rode Duivels oordelen

Rudi Garcia krijgt de volle laag van bepaalde media. De Fransman gaat vanavond wellicht zijn tweede ...

66
66
'Club Brugge sprakeloos: Tresoldi forceert nu shockdeal’

Na die zinderende Barça-avond kijkt heel Europa anders naar Nicolò Tresoldi. Niet ...

640
640
'Ajax pakt uit en wil gigantisch grote naam strikken'

Het is nog maar eens crisis in Amsterdam. Ajax ontsloeg John Heitinga en technisch directeur Alex ...

70
70
Beelden uit amateur ontploffen online: "Gij hebt niks..."

Opmerkelijke taferelen dit weekend in ons amateurvoetbal. Daar moest de ongeslagen leider Londerzeel ...

82
82
Buffel ziet opvolger Lukaku: "Hij is de grootste killer"

De Rode Duivels hebben een aanvallend probleem. Romelu Lukaku wordt enorm gemist. Maar wie staat ...

304
304
Terechte kritiek? Deze cijfers zeggen alles over Duivels

Rudi Garcia krijgt bijzonder veel kritiek. Peter Vandenbempt spreekt zelfs van de slechtste ...

79
79
Club Brugge krijgt fameuze opsteker in stadiondossier

Al sinds mensenheugenis hoopt Club Brugge te verhuizen naar een nieuwe thuishaven, maar telkens dook ...

808
808
Wils in de wolken: sterkhouder Antwerp viert comeback

Dankzij de deugddoende zege tegen La Louvière kon Stef Wils met een gerust gemoed de ...

248
248
'Garcia verrast vriend & vijand met opstelling Rode Duivels'

Behoudens een blamage verzekeren de Rode Duivels zich straks tegen Liechtenstein van een WK-ticket. ...

377
377
Kompany greep naast deze zeer opmerkelijke aanwinst

Vincent Kompany maakt dit seizoen zeer grote indruk met Bayern München. De eerste zestien ...

44
44
'Club Brugge vreest: strijd om Tzolis helemaal los'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke winter te staan. Niet dat het veel versterking nodig heeft, ...

156
156
'Belgische (top)clubs willen transferslag slaan bij Dender'

Dender beleeft een zeer moeilijk seizoen en lijkt af te stevenen op degradatie. Bijna halfweg de ...

234
234
'Saelemaekers krijgt cruciaal toekomstnieuws bij Milan'

Het valt nog af te wachten of Rudi Garcia straks tegen Liechtenstein een basisplaats in petto zal ...

64
64
Bizar verhaal: Onana zorgt voor paniek bij Rode Duivels

De Rode Duivels moeten straks tegen Liechtenstein alsnog hun ticket voor het WK zien binnen te ...

123
123
Garcia zet verrassende naam op tribune tegen Liechtenstein

De Rode Duivels moeten om 20u45 hun ticket voor het WK helemaal veilig zien te stellen. Daarvoor is ...

557
557
Stijnen moet alwéér stevige schorsing vrezen

Rond Stijn Stijnen is het maar zelden stil. De trainer van Patro Eisden stond de voorbije jaren ...

95
95
Argentinië straks met Union-speler naar WK?

Union maakte de voorbije jaren een stevige opmars en zag zijn reputatie zo gevoelig stijgen. Die ...

37
37
Mannaert spreekt klare taal over thuishaven Rode Duivels

De Rode Duivels sluiten dinsdagavond hun kwalificatiecampagne voor het WK af met een thuiswedstrijd ...

225
225
'De rugzak zit vol'-Alderweireld slaat geheel nieuwe weg in

Toby Alderweireld ruilde sinds enige tijd het voetbalveld in voor de televisiestudio, waar hij nu ...

61
61
Clement maakt droom waar en heeft nieuwe club beet

Philippe Clement heeft weer een nieuwe werkgever gevonden. De Belgische trainer werd zopas ...

169
169
Kogel is door de kerk: Club speelt niét in Almaty

Het zat er al een tijdje aan te komen, maar nu is het ook officieel. Club Brugge zal niet in Almaty ...

204
204

Meer sportnieuws