Van der Elst velt hard oordeel over Genk-crisis

door
Van der Elst velt hard oordeel over Genk-crisis

Zondag speelt KRC Genk tegen Club Brugge mogelijk zijn laatste troeven uit in de titelstrijd. Als het komend weekend niet minstens een even goed resultaat neerzet als Union, mogen ze ook mathematisch een kruis maken over het kampioenschap.

Nadat de Limburgers vrijwel het hele seizoen aan de leiding stonden in de competitie, gaven ze in de voorbije weken hun ideale uitgangspositie helemaal uit handen. Met een één op vijftien moesten ze zowel Union als Club Bruggen laten passeren in de rangschikking.

LEES OOK: Van der Elst ziet enorm transferdilemma voor Club

Genk was niet te spreken over arbitrage

Die slechte reeks zorgde ervoor dat de frustraties stevig opborrelden in Genk. Vorig weekend was na de nederlaag op Union de scheidsrechter kop van Jut - zelfs trainer Thorsten Fink viel toch een beetje uit zijn rol.

Bij Genk waren ze immers niet tevreden over de strenge tweede gele kaart voor Bangoura én de strafschop die Union in de eerste helft gekregen had na een charge van El Ouahdi. Dat het al de vierde penalty was die ze incasseerden in de laatste vijf matchen, maakte het natuurlijk alleen maar erger.

Van der Elst vindt dat Genk in eigen boezem moet kijken

Franky Van der Elst vindt echter dat ze bij Genk daarover niet moeten klagen. "Over die penalty’s kan je niet te veel zeggen", oordeelt de analist bij Het Belang van Limburg. "Vorig weekend tegen Union vond ik het trouwens ook een strafschop, enkel over de penalty die Genk thuis tegen kreeg tegen Antwerp kan je discussiëren."

Voor Van der Elst kan Genk dan ook maar beter de hand in eigen boezem steken om te analyseren waar het verkeerd liep. "Over het algemeen is het niet de scheidsrechter die bepaalt hoe je seizoen verloopt", merkt hij op. "Daar ben je zelf verantwoordelijk voor."

Was de Genkse kritiek op de ref overdreven?

Meest recent

'Titularis Anderlecht zakt door ijs: einde verhaal in zicht'

RSC Anderlecht staat komende zondag onder enorme druk, voor de komst van AA Gent kan Paars-Wit zich ...

32
32
'Transferbom Neymar Jr.: eerste contacten lopen'

Of hij alsnog met Brazilië naar het WK zal trekken, moet in de komende weken blijken. Maar ook ...

16
16
'Wending Jackers: transfer naar Club-concurrent dreigt'

Het noodlot heeft opnieuw toegeslagen bij Simon Mignolet. Een week nadat hij zijn ...

361
361
UEL/UECL: Wisselend succes Belgen, Nederlands drama en gruwelijke owngoal

De heenmatchen in de kwartfinales van de Conference en Europa League zitten erop. Voor de Belgen die ...

36
36
Oosting vloekt: Antwerp ziet revelatie wegvallen

Antwerp FC is aan de Europe Play-Offs begonnen met een thuisnederlaag tegen KRC Genk. Om alsnog kans ...

43
43
'Anderlecht overtuigd; eerste zomertansfer in aantocht'

RSC Anderlecht kan best niet te lang meer wachten in zijn zoektocht naar een nieuwe sportief ...

255
255
'Club Brugge-fase' zindert na: Barça legt klacht neer

FC Barcelona heeft donderdag een officiële klacht neergelegd bij de Europese voetbalbond UEFA. ...

60
60
"Onnozele Hollander" - Van Bommel doet Gheysens-boekje open

Ongeveer een tweetal jaren geleden raakte bekend dat Mark van Bommel zou afzwaaien als hoofdcoach ...

307
307
Club met neus op feiten gedrukt: "Mag nooit gebeuren"

Club Brugge is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van rivaal RSC ...

351
351
Leegloop Liverpool: volgend boegbeeld verlaat Anfield

Liverpool FC kondigde tijdens de interland-break het nakende vertrek van Mohamed Salah. En donderdag ...

51
51
Club Brugge zit op grote berg cash: 106 miljoen voor drietal

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jongens voor bakken geld te verkopen aan clubs uit de ...

160
160
Lukaku-exit in de maak: topclub aast op schoktransfer

Romelu Lukaku komt stilaan opnieuw op de transfermarkt terecht. Door de spanningen in Napels voelen ...

134
134
Straf! Belgische topscheidsrechter wordt VAR op WK

Na één speeldag in de Play-Offs, kwam de arbitrage in de Jupiler Pro League al meteen ...

80
80
Toekomst Mokio bepaald: Ajax dropt groot nieuws

De kans dat hij straks in de WK-selectie zal opduiken, oogt behoorlijk klein. Maar op lange termijn ...

35
35
Lardot krijgt lik op stuk in Antwerp-discussie: "Soort rugby"

Antwerp FC heeft zijn start in de Europe Play-Offs gemist. De Great Old moest tijdens de ...

267
267
Play-Offs helemaal los: dé blikvangers van speeldag 2

De tweede speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League staat voor de deur. En er staan opnieuw ...

52
52
Sprookjesboek bij AA Gent: contract tot medio 2029

KAA Gent strijdt momenteel volop voor een Europees ticket, maar is ook al bezig met de ...

46
46
Trainersdossier Anderlecht: "Zijn gesprekken geweest"

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

223
223
Bizarre carrière switch: Vanhaezebrouck bij de VAR?

Op de eerste speeldag van de play-offs liet de Belgische arbitrage meteen weer heel wat steken ...

120
120
'Taravel grijpt in: vier slachtoffers bij Anderlecht'

RSC Anderlecht ging afgelopen maandag met de billen bloot tegen Club Brugge. Na de nul op zes om de ...

308
308
Rampscenario bij Club Brugge: einde carrière Mignolet?

Van een domper gesproken. Een week nadat hij bekendmaakte straks een punt te zetten achter zijn ...

231
231
Speeldag twee in Play-Offs: scheidsrechters bekend

Komend weekend staat speeldag twee van de play-offs op het programma. Ondertussen maakte de ...

298
298
Anderlecht plukt Antwerp kaal: voorbode voor Kindermans?

Bij de eerste ploeg is er duidelijk nog heel wat werk aan de winkel, maar in de befaamde ...

708
708
Club Brugge incasseert uppercut: Mignolet weken out

De play-offs betekenen ook de afscheidstournee voor Simon Mignolet, die zijn (hand)schoenen nadien ...

287
287
AA Gent verklaart officieel oorlog aan Pro League

De dreigementen van AA Gent om juridische stappen te ondernemen omtrent het competitieformat blijken ...

158
158

Meer sportnieuws