Schreeuw om drastische straf: "Pak de beker van Club af"

833
Schreeuw om drastische straf:

De gewelddadige incidenten rond de bekerfinale blijven nazinderen. Het stadsbestuur van Anderlecht wil bijvoorbeeld geen Club Brugge-fans toelaten voor het competitieduel van 18 mei. Maar er worden nog zwaardere sancties geopperd.

Het buitensporige geweld begon rond de middag. Een groep hooligans, gelieerd aan Club Brugge, trok met een spoor van vernieling door de straten van Molenbeek en Jette. Daarbij werd fysiek geweld gebruikt tegenover buurtbewoners en andere voorbijgangers. Er werden racistische leuzen gescandeerd en ook een pak materiële schade toegebracht.

LEES OOK: Leko vreest vertrek viertal: “Zo’n bedragen altijd moeilijk”

Gemeentebestuur grijpt in

Dat spoor van geweld leidde tot een tegenreactie van Brusselse 'jongeren'. Na de wedstrijd werden supporters van beide ploegen aangevallen op verschillende plaatsen in de hoofdstad. Vooral fans die de metro gebruikten als vervoermiddel werden geviseerd. Er is sprake van verschillende incidenten waarbij wapens werden gebruikt en heel wat personen gewond raakten.

Het lijkt dus om een probleem te gaan dat diepgeworteld zit in de maatschappij, toch wordt vanuit verschillende hoeken naar het voetbal gewezen als directe oorzaak. Vandaar dat Fabrice Cumps, burgemeester van Anderlecht, geen bezoekende fans wil toelaten tijdens de eerstvolgende Anderlecht-Club. Maar daar blijft het niet bij.

Sportieve sanctie Club?

De Waalse journalist Romuald La Morté bijvoorbeeld, vindt dat Club Brugge zwaar gestraft moet worden voor de gebeurtenissen in Molenbeek. "Welk boodschap geven we door Club Brugge niet te bestraffen? Men zegt dat er nood is aan zware maatregelen? Wel, neem de beker af van Club Brugge. Dat is een krachtige maatregel om de supporters duidelijk te maken dat dit niet kan", klonk het bij LN 24.

Professor Rik Torfs, hoogleraar en opiniemaker, zat eveneens in de studio en kon zich allerminst vinden in het voorstel van La Morté. Inmiddels kwam hij ook op 'X' met een tegenreactie. "De cup afnemen van Club Brugge? Dat zou geen oplossing zijn voor racistisch hooligangeweld. Maar zou wel voor meer polarisatie in de samenleving zorgen. De daders moeten worden gestraft. Niet Club Brugge", aldus Torfs.

Club Brugge moet een sportieve sanctie krijgen ...

Meest recent

Nog transfervuurwerk Antwerp? Compper spreekt klare taal

Royal Antwerp FC moet al enkele seizoenen de rem op de transferuitgaven houden. De financiële ...

52
52
Lukaku legt Fener-keuze uit en slaat meteen op tafel

Romelu Lukaku zal volgend seizoen te zien zijn in Turkije. Na een moeilijk einde bij Napoli koos Big ...

26
26
Leko vreest vertrek viertal: “Zo’n bedragen altijd moeilijk”

Club Brugge moet deze zomermercato nog vrezen. Verschillende sterkhouders worden in verband gebracht ...

155
155
Grootse plannen Manchester United met Tielemans onthuld

Youri Tielemans maakte na het WK de overstap van Aston Villa naar Manchester United. De aanvoerder ...

55
55
‘Ferme verrassing: Club-transfer in stroomversnelling’

Club Brugge is nog niet klaar op de zomermercato. Verschillende spelers kunnen nog vertrekken en ...

305
305
Entourage Lukaku snoeihard: “Terugkeer Anderlecht?”

Romelu Lukaku gaat aan de slag bij Fenerbahçe. De Rode Duivel wil ooit terugkeren bij RSC ...

376
376
Japanners drukken stempel bij Beerschot: nieuwe voorzitter

Bij Beerschot sloegen ze vorig seizoen een nieuwe weg in. Na jaren aanmodderen onder het beleid van ...

73
73
'Kogel is door de kerk: Ajax en PSG akkoord over Godts'

Ajax plaatste zich donderdagavond voor de play-offs van de Conference League ten koste van ...

171
171
'Club Brugge neemt verbazende transferbeslissing'

Bij Club Brugge hebben ze de laatste weken een serieus transferoffensief ingezet. Dat was nodig, ...

555
555
Nieuwe chouchou Anderlecht spreekt straffe ambitie uit

Anderlecht heeft donderdag een verlengstuk gebreid aan zijn goede seizoensbegin. Het legde in het ...

366
366
Lokeren pakt uit met verrassende transfer bij Cercle

Om 20u wordt ook het seizoen in de Challenger Pro League nog op gang getrapt. Lokeren is ...

52
52
'Lommel sluit miljoenendeal met zusterclub'

Lommel maakte vorig weekend zijn rentree op het hoogste niveau na meer dan 20 jaar afwezigheid. Dat ...

141
141
TRANSFERUURTJE: 'Club vreest vertrek Seys én Tresoldi'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

298
298
Antwerp pakt uit met nieuw shirt: Scheldeblauw concept

Royal Antwerp FC is goed aan de Jupiler Pro League begonnen. In eigen huis won The Great Old met 2-1 ...

115
115
Lukaku voorgesteld in Turkije: straffe taal én ambities

Romelu Lukaku laat Napoli achter zich voor Fenerbahçe. De toptransfer van de Rode Duivel werd ...

51
51
STVV wint transferstrijd: toptransfer is officieel

Sint-Truiden VV was vorig seizoen dé revelatie van de Jupiler Pro League en dit seizoen ...

112
112
Europees succes heeft gevolgen voor JPL-kalender

KAA Gent en RSC Anderlecht wisten zich te kwalificeren voor de volgende ronde van de Conference en ...

347
347
‘Wending Rodri: monstersom City direct naar vervanger'

Waar ligt de toekomst van Rodri? De beste speler van het afgelopen WK staat onder contract bij ...

140
140
Vreemde formule Challenger Pro League compleet afgemaakt

Het nieuwe seizoen in de Challenger Pro League staat voor de deur. Terwijl de Jupiler Pro League aan ...

262
262
'Arne Engels heeft straffe transfer helemaal beet'

De Schotse titelstrijd was de voorbije jaren ook een duel tussen twee Rode Duivels, want met Nicolas ...

92
92
'Rigaux ligt nu al onder vuur bij Feyenoord'

Deze zomer zette Dévy Rigaux een opmerkelijke stap. De Director of Football trok de deur van ...

380
380
Meijer doet boekje open over vertrek bij Club Brugge

Sampdoria vertolkte deze week een zeer opvallende rol op de Belgische transfermarkt. De Italiaanse ...

543
543
Straf verhaal bij AA Gent: "Jongensdroom die uitkomt"

Het Europese avontuur van AA Gent krijgt dit seizoen nog een vervolg. Het plaatste zich ...

74
74
Wéér uitstel: proces Anderlecht herbegint met nieuwe rechter

In 2017 kreeg Marc Coucke Anderlecht in handen na een bewogen overnameproces. Nadien vielen er ...

170
170
Scorende Lukebakio schenkt klare wijn over toekomst

Donderdagavond waren Anderlecht en AA Gent lang niet de enige Belgen die in actie kwamen op het ...

114
114

Meer sportnieuws