Schreeuw om drastische straf: "Pak de beker van Club af"

door
Schreeuw om drastische straf:

De gewelddadige incidenten rond de bekerfinale blijven nazinderen. Het stadsbestuur van Anderlecht wil bijvoorbeeld geen Club Brugge-fans toelaten voor het competitieduel van 18 mei. Maar er worden nog zwaardere sancties geopperd.

Het buitensporige geweld begon rond de middag. Een groep hooligans, gelieerd aan Club Brugge, trok met een spoor van vernieling door de straten van Molenbeek en Jette. Daarbij werd fysiek geweld gebruikt tegenover buurtbewoners en andere voorbijgangers. Er werden racistische leuzen gescandeerd en ook een pak materiële schade toegebracht.

LEES OOK: Oosting geeft niet op en roept straffe taal bij Antwerp

Gemeentebestuur grijpt in

Dat spoor van geweld leidde tot een tegenreactie van Brusselse 'jongeren'. Na de wedstrijd werden supporters van beide ploegen aangevallen op verschillende plaatsen in de hoofdstad. Vooral fans die de metro gebruikten als vervoermiddel werden geviseerd. Er is sprake van verschillende incidenten waarbij wapens werden gebruikt en heel wat personen gewond raakten.

Het lijkt dus om een probleem te gaan dat diepgeworteld zit in de maatschappij, toch wordt vanuit verschillende hoeken naar het voetbal gewezen als directe oorzaak. Vandaar dat Fabrice Cumps, burgemeester van Anderlecht, geen bezoekende fans wil toelaten tijdens de eerstvolgende Anderlecht-Club. Maar daar blijft het niet bij.

Sportieve sanctie Club?

De Waalse journalist Romuald La Morté bijvoorbeeld, vindt dat Club Brugge zwaar gestraft moet worden voor de gebeurtenissen in Molenbeek. "Welk boodschap geven we door Club Brugge niet te bestraffen? Men zegt dat er nood is aan zware maatregelen? Wel, neem de beker af van Club Brugge. Dat is een krachtige maatregel om de supporters duidelijk te maken dat dit niet kan", klonk het bij LN 24.

Professor Rik Torfs, hoogleraar en opiniemaker, zat eveneens in de studio en kon zich allerminst vinden in het voorstel van La Morté. Inmiddels kwam hij ook op 'X' met een tegenreactie. "De cup afnemen van Club Brugge? Dat zou geen oplossing zijn voor racistisch hooligangeweld. Maar zou wel voor meer polarisatie in de samenleving zorgen. De daders moeten worden gestraft. Niet Club Brugge", aldus Torfs.

Club Brugge moet een sportieve sanctie krijgen ...

Meest recent

Atletico kent goede generale repetitie, Godts weer bepalend

Atletico Madrid heeft zaterdag een goede generale repetitie gekend voor de terugmatch tegen Club ...

11
11
Onrust over David: Hubert brengt eerste update

Union heeft zondag zijn koppositie in de Jupiler Pro League kunnen behouden. Tegen Antwerp moest het ...

27
27
'Man Utd zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United lijkt de laatste weken weer stappen gezet te hebben. Sinds de aanstelling van ...

39
39
Dubbele emoties bij Union: Zorgen om David, euforie in slot

Voor Union werd het een avond met héél veel emoties. De landskampioen zag ...

77
77
Lemaréchal velt oordeel na basisdebuut bij Club

Club Brugge heeft zaterdagavond zijn opdracht in de Jupiler Pro League tot een goed einde gebracht. ...

176
176
Lammens uit straffe ambitie: "Hopelijk kom ik op dat punt"

Velen in Engeland fronsten de wenkbrauwen toen Manchester United in de zomer meer dan 20 miljoen ...

57
57
Vuur en vuurwerk: Hete avond in Challenger Pro League

Het werd een 'aparte' dag in de Challenger Pro League vandaag. Deze namiddag gooide een opvallend ...

72
72
OHL baalt: "Spijtig dat we geen punt pakken"

OH Leuven had zaterdagavond een geweldige zaak kunnen doen in de strijd om het behoud. Het liet ...

44
44
Leko komt met verrassende reactie na moeizame zege

Club Brugge heeft na het knappe gelijkspel in de Champions League tegen Atletico Madrid in de ...

184
184
Thomas Meunier haalt zeer belangrijke slag bij de FIFA

Thomas Meunier is dezer dagen gelukkig bij Lille, maar daarvoor beleefde de Rode Duivel een woelige ...

42
42
Courtois en co beleven bijzonder pijnlijke avond

Na alle ophef rond de wedstrijd op Benfica in de Champions League heeft Real Madrid zaterdag een ...

36
36
Mokio onder vuur na bizarre keuze: "Hij is te jong"

Bij Ajax zijn het dezer dagen de jonge Belgen die fuore maken. Mika Godts is dit seizoen uitgegroeid ...

64
64
Van Atlético naar OHL: Club serveert nieuw spektakel

De vele fans op Jan Breydel zijn de laatste dagen verwend geweest met heel wat spektakel. Na het ...

103
103
Saudi’s verstommen: Anderlecht plant brutale Schreuder-coup

Drie weken na het ontslag van Besnik Hasi zit RSC Anderlecht nog altijd zonder nieuwe hoofdtrainer. ...

293
293
Degradatie lonkt in JPL: "We willen dit nog omkeren"

FCV Dender verloor al bij al kansloos met 1-4 van STVV, ook al kwamen ze heel snel 1-0 voor. Bij ...

131
131
Boskamp met hoop voor RSCA: "Dan komt het in orde"

Eigenaar Marc Coucke weet dat het van moeten is. De nieuwe paleisrevolutie is de laatste kans, ...

180
180
STVV is 'onstopbaar': Kanaries maken nieuwe ambities bekend

STVV blijft vriend en vijand verbazen. De Truienaars wonnen zeer knap met 1-4 op het veld van FCV ...

138
138
'Plots heel verrassende transferwending rondom Raskin'

Nicolas Raskin leek enkele maanden geleden nog op weg naar een vertrek bij Rangers FC. Maar na een ...

104
104
Donkere wolken pakken zich samen boven Gert Verheyen

Op 55-jarige leeftijd blijft Gert Verheyen zichzelf heruitvinden. Waar hij voor het grote publiek ...

503
503
Euvrard voert druk stevig op: "Anders is het gedaan"

Standard mikte in de zomer en in januari op ervaren spelers om Operatie PO I tot een goed einde te ...

92
92
Aston Villa en Chelsea incasseren duur puntenverlies

In de Premier League kwamen er om 16u zes ploegen in actie. Onder meer Aston Villa en Chelsea gingen ...

18
18
STVV overleeft horrorstart en zet droomseizoen verder

Meer dan ooit lijkt STVV echt een te duchten titelkandidaat. Op bezoek bij hekkensluiter Dender ...

48
48
Nonchalant Bayern zwetend de winnaar, Juventus onderuit

In de Bundesliga en Serie A kwamen namiddag Bayern München en Juventus in actie. Beiden gingen ...

19
19
Leko voert vier wissels door bij Club Brugge

Club Brugge toonde zich midweeks weer aan Europa met een 3-3-gelijkspel tegen Atlético ...

162
162
Deschacht over smaakmaker Union: "Zou niet slagen bij RSCA"

Bij RSC Anderlecht willen ze terug een visie ontwikkelen die past bij de club. Niet meer proberen te ...

166
166

Meer sportnieuws