Schreeuw om drastische straf: "Pak de beker van Club af"

door
Schreeuw om drastische straf:

De gewelddadige incidenten rond de bekerfinale blijven nazinderen. Het stadsbestuur van Anderlecht wil bijvoorbeeld geen Club Brugge-fans toelaten voor het competitieduel van 18 mei. Maar er worden nog zwaardere sancties geopperd.

Het buitensporige geweld begon rond de middag. Een groep hooligans, gelieerd aan Club Brugge, trok met een spoor van vernieling door de straten van Molenbeek en Jette. Daarbij werd fysiek geweld gebruikt tegenover buurtbewoners en andere voorbijgangers. Er werden racistische leuzen gescandeerd en ook een pak materiële schade toegebracht.

LEES OOK: Transferalarm bij Antwerp: "Wit konijn van Overmars"

Gemeentebestuur grijpt in

Dat spoor van geweld leidde tot een tegenreactie van Brusselse 'jongeren'. Na de wedstrijd werden supporters van beide ploegen aangevallen op verschillende plaatsen in de hoofdstad. Vooral fans die de metro gebruikten als vervoermiddel werden geviseerd. Er is sprake van verschillende incidenten waarbij wapens werden gebruikt en heel wat personen gewond raakten.

Het lijkt dus om een probleem te gaan dat diepgeworteld zit in de maatschappij, toch wordt vanuit verschillende hoeken naar het voetbal gewezen als directe oorzaak. Vandaar dat Fabrice Cumps, burgemeester van Anderlecht, geen bezoekende fans wil toelaten tijdens de eerstvolgende Anderlecht-Club. Maar daar blijft het niet bij.

Sportieve sanctie Club?

De Waalse journalist Romuald La Morté bijvoorbeeld, vindt dat Club Brugge zwaar gestraft moet worden voor de gebeurtenissen in Molenbeek. "Welk boodschap geven we door Club Brugge niet te bestraffen? Men zegt dat er nood is aan zware maatregelen? Wel, neem de beker af van Club Brugge. Dat is een krachtige maatregel om de supporters duidelijk te maken dat dit niet kan", klonk het bij LN 24.

Professor Rik Torfs, hoogleraar en opiniemaker, zat eveneens in de studio en kon zich allerminst vinden in het voorstel van La Morté. Inmiddels kwam hij ook op 'X' met een tegenreactie. "De cup afnemen van Club Brugge? Dat zou geen oplossing zijn voor racistisch hooligangeweld. Maar zou wel voor meer polarisatie in de samenleving zorgen. De daders moeten worden gestraft. Niet Club Brugge", aldus Torfs.

Club Brugge moet een sportieve sanctie krijgen ...

Meest recent

Ontslag Hasi in de maak: de laatste stand van zaken

RSC Anderlecht staat aanstaande donderdag voor een levensbelangrijk bekerduel tegen Antwerp FC. De ...

145
145
Genk bibbert en beeft maar verzilvert bliksemstart op Dender

KRC Genk heeft zijn eerste competitiezege onder Nicky Hayen beet. Op het veld van FCV Dender nam het ...

55
55
Union - Club Brugge: Leko kiest grote verrassing in basiself

In de Jupiler Pro League staat zondagavond een absolute topaffiche op het programma. Met Union SG en ...

234
234
Courtois én Lammens cruciaal in zeges, straf statement PSV

In La Liga blijft Real Madrid voorlopig op een zucht van leider FC Barcelona. Het won zondag immers ...

55
55
CPL: Spectaculaire zege Kortrijk, mooie comeback Beerschot

In de Challenger Pro League heeft KV Kortrijk zich herpakt na de slipper van vorig weekend tegen ...

76
76
Coosemans in zak en as: "Dit klinkt belachelijk, maar ..."

RSC Anderlecht blijft voorlopig op zoek naar zijn eerste competitiezege sinds 13 december. ...

406
406
Crisis bij Anderlecht: fans schreeuwen om dubbel ontslag

De zoveelste crisis bij RSC Anderlecht lijkt compleet. Na de recente 5 op 18 werd zondagmiddag ook ...

396
396
'Coach geeft groen licht: Genk-transfer op de valreep'

KRC Genk beleefde een erg rustige wintermercato tot dusver. Maar daar kan daags voor het verstrijken ...

323
323
Over en uit Hasi? Scherp Standard mept Anderlecht knock-out

Zijn de dagen van Besnik Hasi als hoofdcoach van RSC Anderlecht geteld? In de match die absoluut ...

369
369
Club Brugge-stunt tegen Atlético: dit zeggen de cijfers

Club Brugge plaatste zich woensdag op indrukwekkende wijze voor de tussenronde in de Champions ...

89
89
Heldenrol Godts eindigt in nieuwe optater voor Ajax

In de Nederlandse Eredivisie blijft Ajax uiterst wisselvallig presteren. Na een dubbeslag van Mika ...

22
22
Anderlecht in nesten op Sclessin: "Hoe kan hij profvoetballer zijn?!"

Sclessin vormde zondagmiddag het decor van een immer geladen clash tussen aartsrivalen Standard en ...

351
351
'Kompany beloond: Bayern plant eerste zomertransfer'

In de Bundesliga liet Bayern München zaterdag twee punten liggen tegen Hamburg SV. Op bezoek ...

222
222
Sels incasseert mokerslag, extra Belg naar Eredivisie

Het einde van de wintermercato is in zicht en dus worden nog volop deals beklonken. Een aantal van ...

54
54
'Club Brugge krijgt cruciaal nieuws over komst Schjelderup'

Club Brugge wil vlak voor het sluiten van de winterse transfermarkt zijn selectie versterken ...

644
644
Opvallende transferdeal Anderlecht: ook bondscoach betrokken

RSC Anderlecht heeft deze week zijn vijfde uitgaande transfer van de wintermercato afgerond. Zo werd ...

561
561
Hasi verrast met debutant in basis, Standard zonder Epolo

De ogen van voetbalminnend België zijn zondagmiddag op Luik gericht. Daar nemen met Standard en ...

163
163
Clement onthult: "Welke Club-speler goede coach zou zijn?"

Philippe Clement levert momenteel uitstekend werk af als hoofdcoach van Norwich City. De oud-Rode ...

309
309
TU: 'Last-minute bom bij Club, transfers Trésor en Yaremchuk'

De winterse transferperiode nadert zijn ontknoping, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn ...

445
445
Somers krijgt krop in de keel door Cercle-supporters

Thibo Somers maakte de overstap van Cercle Brugge naar Royal Antwerp FC. De 26-jarige middenvelder ...

102
102
Clement in shock: De Vlieger voert heroïsche strijd

Geert De Vlieger beleefde onlangs een hallucinant avontuur. De voormalig doelman en huidige analist ...

82
82
Mourinho kan ogen niet geloven bij actie Courtois

De ongeziene ontknoping tussen Benfica en Real Madrid in de Champions League blijft nazinderen. In ...

91
91
Gerkens haalt ferm uit, Cinel in zak en as bij Cercle

Cercle Brugge vecht ook dit seizoen weer tegen de degradatie. Groen-Zwart dacht met een 8 op 12 de ...

337
337
‘Antwerp en Standard strijden om winterse toptransfer’

De wintermercato is bijna ten einde, maar de Belgische clubs willen nog toeslaan. Zo kijken Royal ...

304
304
‘Arne Engels maakt last-minute knaltransfer’

Arne Engels maakt een straffe opmars mee. De middenvelder koos in 2023 om Club NXT achter zich te ...

138
138

Meer sportnieuws