Schreeuw om drastische straf: "Pak de beker van Club af"

door
Schreeuw om drastische straf:

De gewelddadige incidenten rond de bekerfinale blijven nazinderen. Het stadsbestuur van Anderlecht wil bijvoorbeeld geen Club Brugge-fans toelaten voor het competitieduel van 18 mei. Maar er worden nog zwaardere sancties geopperd.

Het buitensporige geweld begon rond de middag. Een groep hooligans, gelieerd aan Club Brugge, trok met een spoor van vernieling door de straten van Molenbeek en Jette. Daarbij werd fysiek geweld gebruikt tegenover buurtbewoners en andere voorbijgangers. Er werden racistische leuzen gescandeerd en ook een pak materiële schade toegebracht.

LEES OOK: Eerste wintertransfer: KV Mechelen berooft rivaal

Gemeentebestuur grijpt in

Dat spoor van geweld leidde tot een tegenreactie van Brusselse 'jongeren'. Na de wedstrijd werden supporters van beide ploegen aangevallen op verschillende plaatsen in de hoofdstad. Vooral fans die de metro gebruikten als vervoermiddel werden geviseerd. Er is sprake van verschillende incidenten waarbij wapens werden gebruikt en heel wat personen gewond raakten.

Het lijkt dus om een probleem te gaan dat diepgeworteld zit in de maatschappij, toch wordt vanuit verschillende hoeken naar het voetbal gewezen als directe oorzaak. Vandaar dat Fabrice Cumps, burgemeester van Anderlecht, geen bezoekende fans wil toelaten tijdens de eerstvolgende Anderlecht-Club. Maar daar blijft het niet bij.

Sportieve sanctie Club?

De Waalse journalist Romuald La Morté bijvoorbeeld, vindt dat Club Brugge zwaar gestraft moet worden voor de gebeurtenissen in Molenbeek. "Welk boodschap geven we door Club Brugge niet te bestraffen? Men zegt dat er nood is aan zware maatregelen? Wel, neem de beker af van Club Brugge. Dat is een krachtige maatregel om de supporters duidelijk te maken dat dit niet kan", klonk het bij LN 24.

Professor Rik Torfs, hoogleraar en opiniemaker, zat eveneens in de studio en kon zich allerminst vinden in het voorstel van La Morté. Inmiddels kwam hij ook op 'X' met een tegenreactie. "De cup afnemen van Club Brugge? Dat zou geen oplossing zijn voor racistisch hooligangeweld. Maar zou wel voor meer polarisatie in de samenleving zorgen. De daders moeten worden gestraft. Niet Club Brugge", aldus Torfs.

Club Brugge moet een sportieve sanctie krijgen ...

Meest recent

KAA Gent verrast met transfernieuws: ‘Sterke nummer 9’

KAA Gent is bezig om de toekomst te verzekeren. Op de officiële kanalen kwamen de ...

7
7
Club Brugge krijgt gouden transferraad: “Dat missen ze”

Club Brugge zit even in de hoek waar de klappen vallen. In de Champions League was Sporting CP een ...

98
98
Oorlogstaal Anderlecht: waarschuwing richting concurrenten

RSC Anderlecht heeft de afgelopen weken veel vertrouwen getankt. Vorige speeldag werd rivaal Union ...

102
102
DAZN draait volgende loer: Belgische clubs in de penarie

De oorlog met DAZN heeft weer een nieuwe dimensie bereikt. De rechtenhouder liet onlangs nog weten ...

461
461
‘Club Brugge all-in voor peperdure vervanger Ordonez’

Club Brugge wist Joel Ordonez afgelopen zomer nog bij de club te houden, maar ondanks een ...

212
212
Vandenbempt legt 'verrassende' succesformule Hasi bloot

RSC Anderlecht verbaasde vriend en vijand door afgelopen speeldag te gaan winnen op het veld van ...

178
178
“Onmogelijke” Courtois haalt ferm uit na zeperd

Real Madrid is leider-af in de Primera Division. Tegen laagvlieger Girona speelde Thibaut Courtois ...

74
74
'Anderlecht kiest verrassende opvolger Coosemans'

Het loopt de laatste weken lekker bij Anderlecht, maar in het Lotto Park beseffen ze dat er nog ...

185
185
Georges Leekens betovert iedereen bij mysterieuze comeback

Georges Leekens (76) blijft een van de meest markante figuren uit de Belgische voetbalgeschiedenis. ...

70
70
'Club Brugge vindt opvolger Onyedika op bekend terrein'

Club Brugge lijkt op de rand van een crisis te balanceren na een pijnlijke week, met nederlagen ...

175
175
KV Mechelen heeft aanwinst beet: Lierse steigert

KV Mechelen is voorlopig één van de revelaties van het seizoen. Ondanks een ...

133
133
Titelkoorts Anderlecht: "Zo is Union kampioen geworden"

Het gaat Anderlecht de laatste weken voor de wind, want zondag lieten ze al hun vierde ...

120
120
Genk hoort het graag: Karetsas legt transferplan op tafel

Hij kende dit seizoen even een dipje, maar de laatste weken haalt Konstantinos Karetsas weer een ...

288
288
'Oosting helpt Antwerp meteen aan topaanwinst'

Er leeft weer hoop op de Bosuil. Zondag pakte Antwerp een knappe zege op Club Brugge en deze week ...

301
301
'Barça bezorgt Club Brugge nieuwe miljoenen'

Club Brugge cashte de voorbije jaren al stevig en er lijken nog de nodige lucratieve transfers in de ...

518
518
Haroun bezorgt Antwerp extra troeven: "Een no-brainer"

Een week geleden zat Antwerp nog in zak en as, maar nu lijkt de Great Old weer te leven. Na de ...

214
214
Transferadvies voor Anderlecht: "Niet meer doen"

Anderlecht heeft zondag een geweldige zaak gedaan met een zege in de kraker tegen Union. Daarmee ...

285
285
Sonck zorgt voor rel: “Hij verheerlijkt onsportiviteit”

Het was een opmerkelijk moment, afgelopen weekend bij Play Sports. Terwijl de tafel — met ...

116
116
TRANSFERUURTJE: 'Transferplan Anderlecht, bom bij City'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

230
230
‘Wilmots mikt op miljoenen: knaltransfer Standard in vizier’

Standard Luik won afgelopen speeldag met het kleinste verschil van KV Mechelen en de Rouches staan ...

155
155
Eerste wintertransfer: KV Mechelen berooft rivaal

De Belgische clubs zijn al volop de transfermarkt aan het afspeuren naar opportuniteiten. Het ...

132
132
Hayen de weg kwijt bij Club: “Wie begrijpt dit nog?”

Club Brugge kreeg na de pandoering tegen Sporting CP een nieuwe mokerslag in de Jupiler Pro League. ...

413
413
Transfervuurwerk bij RSCA: Vandenbempt verwacht iéts

RSC Anderlecht staat weer onder de mensen. De Brusselaars wonnen van Union SG na een zeer matig ...

470
470
Vandenbempt doet boekje open: nam Club Brugge énorm risico?

Club Brugge is voorlopig bezig aan een heel grijs seizoen. De Bruggelingen spelen in de Jupiler Pro ...

400
400
Anderlecht titelkandidaat? Hasi zet puntjes op de i

Voor de neutrale voetbalfan was RSC Anderlecht - Union SG niet bepaald een leuke match. Geen goed ...

93
93

Meer sportnieuws