Burgemeester Anderlecht dient kritisch Club van antwoord

door
Burgemeester Anderlecht dient kritisch Club van antwoord

De rellen die zich afgelopen weekend afgespeeld hebben in de marge van de bekerfinale tussen Club Brugge en Anderlecht hebben nog een pijnlijk staartje gekregen. Ze zorgden er immers voor dat de burgemeester van Anderlecht besloot om geen Club-fans toe te laten bij hun volgende confrontatie.

Op zondag 18 mei moet Club op bezoek in het Lotto Park, maar daarbij zal het dus niet op steun van zijn legioen kunnen rekenen. De beslissing om de Brugse supporters te weren, zorgt voor heel wat beroering.

Op sociale media trekken fans van Club fors van leer tegen de beslissing, terwijl Club zelf ook al in een statement liet weten dat ze het niet eens zijn met de beslissing. Die werd volgens hen zelfs genomen tegen het advies in van de clubs én van de betrokken politiezones.

LEES OOK: Club houdt toptalent uit handen van buitenlandse clubs

Cumps heeft geen oren naar kritiek Club

Fabrice Cumps, de geviseerde burgemeester van Anderlecht, geeft echter geen krimp. Hij komt met een zeer droge reactie op het boze statement van Blauw-Zwart.

"Of mijn beslissing ingaat tegen het advies van de clubs en de politiezone Brugge, dat weet ik niet. Maar zij zijn niet verantwoordelijk voor de ordehandhaving in de gemeente Anderlecht, maar wel ik", stelt hij bij Sudpresse. "Dat mijn beslissing inging tegen het advies van de politiezone Brussel Zuid, dat is niet de waarheid."

Verbanning van fans blijft overeind

Cumps is dus niet van plan om een krimp te geven. De supporters van Club lijken er toch vrede mee te zullen moeten nemen dat ze de trip naar Anderlecht zullen moeten missen.

"Ik wil zowel de inwoners als de supporters van Anderlecht beschermen", had Cumps eerder al zijn beslissing uitgelegd. "Er mag absoluut geen sprake zijn van een herhaling van de walgelijke taferelen die we dit weekend gezien hebben."

Kan je zijn uitleg begrijpen?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

67
67
'Strijd Karetsas is los: gesprekken met eerste club'

Voor KRC Genk is het op sportief vlak een ontgoochelend seizoen, maar toch lijkt de kassa in de ...

5
5
Club houdt toptalent uit handen van buitenlandse clubs

Club Brugge lijkt alweer voor een hete transferzomer te staan. Het zal opnieuw af te rekenen krijgen ...

26
26
Verrassende transferzet STVV: "Cultuurbewaker in kleedkamer"

STVV beleeft één van de mooiste seizoenen uit haar geschiedenis en is nu al zeker van ...

10
10
Amerikaanse club: "We waren zeer dicht bij komst De Bruyne"

In de Verenigde Staten zullen ze in juni kunnen genieten van Kevin De Bruyne, want de ervaren ...

11
11
'Tottenham gaat all-in voor kandidaat-Rode Duivel'

Tottenham leek af te stevenen op een schokkende degradatie uit de Premier League, maar na een zes op ...

24
24
AA Gent liep op pijnlijke wijze recordtransfer mis

AA Gent wist de laatste jaren heel wat lucratieve uitgaande transfers te doen, maar dat bleek in het ...

34
34
'D-Day nadert: 6 dilemma's voor Garcia'

Er zal de komende dagen nog druk gespeculeerd worden over hoe de selectie van de Rode Duivels op het ...

98
98
'Standard ziet belangrijke pion na één jaar al vertrekken'

Standard mag nog altijd dromen van een Europees ticket, want op vier speeldagen van het einde prijkt ...

64
64
'Club en Anderlecht kennen prijskaartje voor JPL-sensatie'

De eindsprint wordt stilaan ingezet in de Jupiler Pro League, waarna de Belgische clubs hun pijlen ...

238
238
TRANSFERUURTJE: 'Taak voor Sibierski, weer transfer Lang'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

118
118
Club-target legt knaltransfer op tafel: “Dat is de droom”

Club Brugge is door het nakende pensioen van Simon Mignolet op zoek naar een nieuwe doelman. ...

180
180
Beerschot haalt slag thuis met coach Messoudi

Beerschot moet in eigen huis een 3-1 nederlaag tegen Lommel moeten proberen weg te werken. De ...

27
27
Kompany vol ongeloof: ook Vertonghen haalt zwaar uit

Bayern München is uitgeschakeld in de Champions League. De treble is van de baan voor Vincent ...

199
199
La Louvière droomt van dubbele transferstunt

La Louvière wist in zijn eerste seizoen in de Jupiler Pro League meteen het behoud af te ...

52
52
Dubbele opsteker Union voor titelstrijd en bekerfinale

Drie weken geleden leek Union nog vrije baan te hebben naar een nieuwe titel, maar intussen ziet de ...

192
192
AA Gent pakt uit: Kums keert terug, ook Kindermans komt

AA Gent hoopt in de komende weken nog een Europees ticket uit de brand te slepen, maar daarvoor ...

189
189
'Rigaux berooft Club meteen van transferdoelwit'

De voorbereiding op de zomemercato dreigt bij Club Brugge stevig verstoord te worden. Deze week ...

288
288
Verrassing: Duits international (30) zet punt achter carrière

Op het WK staan een aantal ervaren spelers komende zomer wellicht voor hun 'last dance'. Eén ...

85
85
'Sibierski wil meteen stunten met Club Brugge-target'

Bij Anderlecht kunnen ze eindelijk echt beginnen met het voorbereiden van de zomermercato, nu er met ...

337
337
Vrancken doet boekje open over akkefietje met Burgess

Afgelopen weekend won STVV verdiend met 2-1 van Union SG. Achteraf ging het echter vooral over de ...

193
193
'KRC Genk beslist: twee verrassende vertrekkers'

Bij KRC Genk gaat het wellicht een drukke zomermercato worden. De Limburgers gaan een aantal spelers ...

413
413
'Garcia aast op geweldige stunt in WK-selectie'

Volgende week vrijdag maakt Rudi Garcia zijn WK-selectie bekend. Er is kans dat er één ...

295
295
Jean-Marie Pfaff stinkend rijk? Absurde jackpot wacht

Jean-Marie Pfaff staat mogelijk voor de transfer van zijn leven. Niet op een voetbalveld dit keer, ...

271
271
'Anderlecht vult kassa: 10 miljoen euro op komst'

Bij RSC Anderlecht mogen er de nodige spelers de club verlaten. De Brusselaars hopen vooral dat een ...

390
390
Rigaux schokt Club Brugge: Verhaeghe ziet ramp naderen

Feyenoord duwt door voor Dévy Rigaux en dat komt bijzonder ongelegen voor Club Brugge en Bart ...

309
309

Meer sportnieuws