Burgemeester Anderlecht dient kritisch Club van antwoord

1208 stemmen
Burgemeester Anderlecht dient kritisch Club van antwoord

De rellen die zich afgelopen weekend afgespeeld hebben in de marge van de bekerfinale tussen Club Brugge en Anderlecht hebben nog een pijnlijk staartje gekregen. Ze zorgden er immers voor dat de burgemeester van Anderlecht besloot om geen Club-fans toe te laten bij hun volgende confrontatie.

Op zondag 18 mei moet Club op bezoek in het Lotto Park, maar daarbij zal het dus niet op steun van zijn legioen kunnen rekenen. De beslissing om de Brugse supporters te weren, zorgt voor heel wat beroering.

Op sociale media trekken fans van Club fors van leer tegen de beslissing, terwijl Club zelf ook al in een statement liet weten dat ze het niet eens zijn met de beslissing. Die werd volgens hen zelfs genomen tegen het advies in van de clubs én van de betrokken politiezones.

LEES OOK: 'Onbegrijpelijk: Club Brugge-held kan plots vertrekken'

Cumps heeft geen oren naar kritiek Club

Fabrice Cumps, de geviseerde burgemeester van Anderlecht, geeft echter geen krimp. Hij komt met een zeer droge reactie op het boze statement van Blauw-Zwart.

"Of mijn beslissing ingaat tegen het advies van de clubs en de politiezone Brugge, dat weet ik niet. Maar zij zijn niet verantwoordelijk voor de ordehandhaving in de gemeente Anderlecht, maar wel ik", stelt hij bij Sudpresse. "Dat mijn beslissing inging tegen het advies van de politiezone Brussel Zuid, dat is niet de waarheid."

Verbanning van fans blijft overeind

Cumps is dus niet van plan om een krimp te geven. De supporters van Club lijken er toch vrede mee te zullen moeten nemen dat ze de trip naar Anderlecht zullen moeten missen.

"Ik wil zowel de inwoners als de supporters van Anderlecht beschermen", had Cumps eerder al zijn beslissing uitgelegd. "Er mag absoluut geen sprake zijn van een herhaling van de walgelijke taferelen die we dit weekend gezien hebben."

Kan je zijn uitleg begrijpen?

Meest recent

Trainerswals van start: 'Still per direct terug naar JPL'

Het einde van seizoen is in zicht en dus beginnen de clubs al volop met de voorbereidingen op de ...

6
6
'Onbegrijpelijk: Club Brugge-held kan plots vertrekken'

Club Brugge zag hem eerst vooral als noodoplossing. Nu is hij plots één van de ...

251
251
'Anderlecht drukt door voor terugkeer publiekslieveling'

RSC Anderlecht staat de komende weken andermaal voor een grote wederopbouw. En daarbij zal men niet ...

97
97
Héérlijke beelden: Trossard en co volledig door het lint na titel

Enkele dagen voor de slotspeeldag is de beslissing dan toch al gevallen in de Premier League. Door ...

31
31
Euvrard komt met groot nieuws over toekomst bij Standard

De kans lijkt alsmaar groter dat Standard straks voor de eerste keer sinds het seizoen 2020/21 nog ...

93
93
Tottenham moet blijven bibberen tot slotspeeldag

De strijd om het behoud in de Premier League zal pas op de slotspeeldag beslist worden. Tottenham ...

62
62
'Monaco shopt in JPL en beslist over Faes'

Voor AS Monaco eindigde het seizoen vorig weekend met een ontgoocheling. Het ging in zijn slotmatch ...

86
86
Standard grijpt de macht in PO2, Genk verliest weer punten

Standard heeft op de voorlaatste speeldag een grote stap gezet richting eindwinst in de Europe ...

162
162
Arsenal is kampioen: puntenverlies City beslist titelstrijd

Het doek is dinsdagavond gevallen over de Engelse titelstrijd. Arsenal heeft zich na maar liefst 22 ...

116
116
Burgess kent zijn sanctie na pikante uitspraken

Union moet in de komende dagen hopen op een mirakel om nog landskampioen te worden. Het mag zelf ...

219
219
Nieuwe coach Essevee verklaart verrassende keuze

Bij Zulte Waregem wilden ze na het verzekeren van het behoud zo snel mogelijk de trainersknoop voor ...

102
102
'Titanenstrijd los: 3 grootmachten melden zich voor Tzolis'

Donderdag kan Club Brugge met een zege tegen KV Mechelen de landstitel veroveren. Als dat lukt, zal ...

471
471
'WK én toptransfer voor Fernandez-Pardo'

Matias Fernandez-Pardo kent spannende weken. De aanvaller koos voor België en gaat mee naar het ...

129
129
'KV Mechelen realiseert toptransfer in Bundesliga'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen, dat ze hopen af te sluiten met een Europees ticket. De ...

279
279
‘Club Brugge in shock: Anderlecht jaagt op topdeal’

Anderlecht mikt op een opvallende zomertransfer, en dat zorgt voor grte nervositeit in Brugge. Club ...

795
795
Verhuurde JPL-spelers: spits sluit seizoen op mooie wijze af

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

23
23
Baseggio raadt Anderlecht deze JPL-toptransfer aan

RSC Anderlecht gaat een drukke zomermercato tegemoet, maar het is ook niet dat Antoine Sibierski van ...

569
569
'Antonio Conte dropt enorme bom bij Napoli'

Napoli kent een moeilijk seizoen. De Champions League-campagne was een grote flop en in de Serie A ...

127
127
Strijkt Romelu Lukaku plots neer in de Eredivisie?

Waar speelt Romelu Lukaku volgend seizoen? Elke fan van RSC Anderlecht hoopt op een mirakel, maar ...

275
275
'Club Brugge weigert monsterbod van 30 miljoen euro'

Club Brugge gaat komende zomer weer héél veel aanbiedingen krijgen. De toekomstige ...

891
891
Dilemma voor Standard en Euvrard: "Wat gaan we doen?"

Standard weet wat het moet doen in Westerlo: winnen. Het is dan hopen op puntenverlies van KRC Genk ...

136
136
'Trainerswals in JPL: zes (!) coaches richting exit'

Het is stilaan helaas een jaarlijkse traditie: de onophoudelijke trainerwals in de Jupiler Pro ...

241
241
Genk-Antwerp: renovatiewerken Haroun, primeur voor Hayen

Donderdag kan de titelrace in een beslissende plooi vallen, maar in de Europe Play-Offs blijft het ...

215
215
Opvallende actie Hans Vanaken lokt massa reacties uit

Club Brugge veegde zondagavond de vloer aan met concurrent Union en vond in Hans Vanaken een ...

599
599
'Kanga buiten: AA Gent geeft razende fans hun zin'

De komende dagen staat er voor AA Gent nog een Europees ticket op het spel, al lijkt dat momenteel ...

635
635

Meer sportnieuws