Burgemeester Anderlecht dient kritisch Club van antwoord

door
Burgemeester Anderlecht dient kritisch Club van antwoord

De rellen die zich afgelopen weekend afgespeeld hebben in de marge van de bekerfinale tussen Club Brugge en Anderlecht hebben nog een pijnlijk staartje gekregen. Ze zorgden er immers voor dat de burgemeester van Anderlecht besloot om geen Club-fans toe te laten bij hun volgende confrontatie.

Op zondag 18 mei moet Club op bezoek in het Lotto Park, maar daarbij zal het dus niet op steun van zijn legioen kunnen rekenen. De beslissing om de Brugse supporters te weren, zorgt voor heel wat beroering.

Op sociale media trekken fans van Club fors van leer tegen de beslissing, terwijl Club zelf ook al in een statement liet weten dat ze het niet eens zijn met de beslissing. Die werd volgens hen zelfs genomen tegen het advies in van de clubs én van de betrokken politiezones.

LEES OOK: 'Afgrijzen bij Club: ster dringt aan op transfer Onyedika'

Cumps heeft geen oren naar kritiek Club

Fabrice Cumps, de geviseerde burgemeester van Anderlecht, geeft echter geen krimp. Hij komt met een zeer droge reactie op het boze statement van Blauw-Zwart.

"Of mijn beslissing ingaat tegen het advies van de clubs en de politiezone Brugge, dat weet ik niet. Maar zij zijn niet verantwoordelijk voor de ordehandhaving in de gemeente Anderlecht, maar wel ik", stelt hij bij Sudpresse. "Dat mijn beslissing inging tegen het advies van de politiezone Brussel Zuid, dat is niet de waarheid."

Verbanning van fans blijft overeind

Cumps is dus niet van plan om een krimp te geven. De supporters van Club lijken er toch vrede mee te zullen moeten nemen dat ze de trip naar Anderlecht zullen moeten missen.

"Ik wil zowel de inwoners als de supporters van Anderlecht beschermen", had Cumps eerder al zijn beslissing uitgelegd. "Er mag absoluut geen sprake zijn van een herhaling van de walgelijke taferelen die we dit weekend gezien hebben."

Kan je zijn uitleg begrijpen?

Meest recent

'Afgrijzen bij Club: ster dringt aan op transfer Onyedika'

In zowat elke mercato wordt er druk gespeculeerd over een mogelijke transfer van Raphael Onyedika. ...

153
153
Vermeeren verliest van Duivels, weer uppercut Pocognoli

In de Franse Ligue 1 werd vrijdagavond de vijftiende speeldag op gang getrapt met een grote ...

62
62
Mannaert spreekt duidelijke taal over toekomst Garcia

De Rode Duivels ontdekten vrijdagavond hun tegenstanders op het komende WK, waarin ze belandden in ...

46
46
Dender pakt tweede zege en gooit degradatiestrijd open

De degradatiestrijd in de Jupiler Pro League lijkt weer helemaal open te liggen. Dender was lange ...

104
104
Droomloting voor Broos: "Wat maak ik allemaal mee..."

Naast de delegatie van de Rode Duivels was er nog een Belg aanwezig bij de loting voor het WK op ...

100
100
Garcia spreekt na loting duidelijke WK-ambitie uit

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn op het komende WK. Ze openen hun toernooi op 15 juni ...

108
108
Patro ontgoochelt, Eupen dringt top zes binnen

Vrijdagavond werden de eerste wedstrijden van de zestiende speeldag in de Challenger Pro League ...

20
20
1B-sensatie reageert op interesse van STVV en Gent

Er vallen in de Challenger Pro League regelmatig interessante zaakjes te doen. Ook dit seizoen ...

130
130
Analisten unaniem over loting Duivels: "Groepswinst is must"

De Rode Duivels keken reikhalzend uit naar vrijdagavond en de ontdekking van hun tegenstanders op ...

133
133
Genk pakt uit met contract voor bekende naam

Bij KRC Genk blijft het dit seizoen met pieken en dalen gaan. Er leek de laatste weken beterschap op ...

160
160
Dit zijn de Belgische tegenstanders: 2 primeurs en zwarte beest

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn voor het WK van volgende zomer. Bij de loting kwam ons ...

272
272
Hasi met handen in haar: Anderlecht slikte nieuwe blessure

Anderlecht blijft de zeges aaneenrijgen, want donderdagavond wisten ze ook KRC Genk uit de beker te ...

181
181
'Mannaert ligt niet wakker: topclubs staan te dringen'

Vraag het aan mensen die met hem gewerkt hebben en je voelt meteen de verdeeldheid. Terwijl de ...

204
204
Loting WK: Rode Duivels krijgen zeer gunstige loting

Vrijdag werd in de Amerikaanse hoofdstad Washington DC geloot voor de groepsfase van het WK van ...

289
289
AA Gent heeft beet: jeugdinternational tekent

AA Gent heeft de voorbije jaren stevig geïnvesteerd in zijn jonge talenten en dat begint ...

43
43
'AA Gent & KRC Genk neus aan neus op wintermercato'

Met meer dan de helft van de reguliere competitie achter de rug bengelen AA Gent en KRC Genk aan de ...

167
167
Mannaert & Garcia doen boekje open over droomloting WK

De ogen van de voetbalwereld zijn momenteel integraal op Washington gericht, waar zo dadelijk de ...

107
107
Oosting verschaft cruciale update uit ziekenboeg Antwerp

Bekerspektakel op de Bosuil woensdag, waar Antwerp na strafschoppen aan het langste eind trok tegen ...

170
170
'Transferbom in Anderlecht: Angulo grof wild in Engeland'

Donderdag in Genk sleepte RSC Anderlecht op de valreep verlengen uit de brand, waarna Thorgan Hazard ...

618
618
Hayen kiest selectie: goed & slecht nieuws bij Club Brugge

In de achtste finale van de Croky Cup boekte Club Brugge een krappe zege tegen OH Leuven, maar ook ...

352
352
Vandenbempt kotst het uit: “Dit is toch pure terreur?!”

Peter Vandenbempt is doorgaans de rustigheid in persoon. Eén van de boegbeelden van onze ...

183
183
Blessuregolf in Genk: Fink ontwaakt met fikse kater

Het bekeravontuur zit er al op voor KRC Genk, dat in de verlengingen zijn meerdere moest erkennen in ...

389
389
Hasi moet puzzelen: Anderlecht incasseert mokerslag

De trein van RSC Anderlecht dendert onverstoord verder. Nadat ze eerder al Club Brugge en Union ...

387
387
Jan Mulder ontploft online: "Het is een oorlogszone!"

Jan Mulder werd onlangs genadeloos aan de kant geschoven bij VTM, een afscheid dat wrang en plots ...

136
136
Oosting verstuurt scherpe waarschuwing bij Antwerp

Royal Antwerp FC tankte vertrouwen in de beker en in de competitie kijkt het komende speeldag KRC ...

406
406

Meer sportnieuws