Burgemeester Anderlecht dient kritisch Club van antwoord

1208 stemmen
Burgemeester Anderlecht dient kritisch Club van antwoord

De rellen die zich afgelopen weekend afgespeeld hebben in de marge van de bekerfinale tussen Club Brugge en Anderlecht hebben nog een pijnlijk staartje gekregen. Ze zorgden er immers voor dat de burgemeester van Anderlecht besloot om geen Club-fans toe te laten bij hun volgende confrontatie.

Op zondag 18 mei moet Club op bezoek in het Lotto Park, maar daarbij zal het dus niet op steun van zijn legioen kunnen rekenen. De beslissing om de Brugse supporters te weren, zorgt voor heel wat beroering.

Op sociale media trekken fans van Club fors van leer tegen de beslissing, terwijl Club zelf ook al in een statement liet weten dat ze het niet eens zijn met de beslissing. Die werd volgens hen zelfs genomen tegen het advies in van de clubs én van de betrokken politiezones.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Club ziet strijd losbarsten, KAA Gent wil uitpakken’

Cumps heeft geen oren naar kritiek Club

Fabrice Cumps, de geviseerde burgemeester van Anderlecht, geeft echter geen krimp. Hij komt met een zeer droge reactie op het boze statement van Blauw-Zwart.

"Of mijn beslissing ingaat tegen het advies van de clubs en de politiezone Brugge, dat weet ik niet. Maar zij zijn niet verantwoordelijk voor de ordehandhaving in de gemeente Anderlecht, maar wel ik", stelt hij bij Sudpresse. "Dat mijn beslissing inging tegen het advies van de politiezone Brussel Zuid, dat is niet de waarheid."

Verbanning van fans blijft overeind

Cumps is dus niet van plan om een krimp te geven. De supporters van Club lijken er toch vrede mee te zullen moeten nemen dat ze de trip naar Anderlecht zullen moeten missen.

"Ik wil zowel de inwoners als de supporters van Anderlecht beschermen", had Cumps eerder al zijn beslissing uitgelegd. "Er mag absoluut geen sprake zijn van een herhaling van de walgelijke taferelen die we dit weekend gezien hebben."

Kan je zijn uitleg begrijpen?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

52
52
'Antwerp baalt: toptalent niet langer haalbaar'

Antwerp staat voor een belangrijke zomer. Sportief directeur Marc Overmars zal een nagenoeg volledig ...

0
0
TRANSFERUURTJE: 'Rigaux troeft Club af, Ajax heeft nieuwe coach'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

26
26
TRANSFERUURTJE: ‘Club ziet strijd losbarsten, KAA Gent wil uitpakken’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

115
115
'Dortmund stelt voorwaarde voor transfer Duranville'

Heel wat potentiële Rode Duivels moeten het WK straks vanuit hun zetel volgen. Zo is er ...

61
61
Transferupdate The Athletic: nieuws over Club, Lavia, Godts

De transferzomer gaat stilaan van start. Ook de Europese topclubs beginnen in actie te schieten. Het ...

105
105
'Westerlo aast op tweede transferdeal met Inter'

Bij Westerlo bestaat de transferstrategie er de laatste jaren uit om piepjonge spelers op te pikken ...

40
40
RSCA keert terug naar de roots: grote terugkeer een feit

Het zat er vele weken aan te komen en het is nu ook officieel. Nadat RSC Anderlecht afscheid nam van ...

213
213
Royal Antwerp FC shopt in de Challenger Pro League

Geld voor grote versterkingen is er nog steeds niet, dus moet Royal Antwerp FC op zoek gaan naar ...

125
125
'Anderlecht hakt opvallende knoop door over Hatenboer'

RSC Anderlecht heeft al van een resem spelers afscheid genomen. De vraag is ook wat de toekomst van ...

374
374
Boeckx aangenaam verrast: Garcia krijgt extra wapen

De Rode Duivels speelden een meer dan degelijke partij tegen Kroatië. Ze wonnen verdiend met ...

96
96
Van Gucht onthult wat er écht gebeurde met Jacques Vermeire

Toen Jacques Vermeire eind 2024 plots bij hem thuis over de vloer kwam, had Ruben Van Gucht ...

71
71
'Kompany bezorgt KRC Genk miljoenenklapper'

KRC Genk gaat deze zomer flink moeten verkopen, want er moet een jaarlijks tekort worden weggewerkt. ...

294
294
Rudi Garcia zet criticasters meteen stevig op hun plaats

Rudi Garcia doet het voorlopig goed als bondscoach van België. Niet te gek doen zoals zijn ...

124
124
Modric duikt kleedkamer Belgen in: shirtwissel met onverwachte Duivel

Luka Modric slaagde er dinsdagavond niet in om zijn Kroatië voorbij de Rode Duivels te loodsen. ...

703
703
Vandenbempt doet 'ongelooflijke' vaststelling bij De Bruyne

De korte trip naar Kroatië is goed uitgedraaid voor de Rode Duivels. Dinsdagavond wonnen ze er ...

204
204
'Liverpool heeft nieuwe coach, stunttransfer Ajax bij Real'

Terwijl het WK met rasse schreden nadert, begint ook de transfercarrousel op toerental te raken. Zo ...

119
119
"Grootste slachtoffer experiment Garcia" - Degryse duidelijk

Rudi Garcia heeft dinsdag een goede beurt gemaakt als Belgisch bondscoach. Zijn experiment om met ...

202
202
Courtois verklapt: zó reageerde Modric na supersave

Thibaut Courtois heeft een goede beurt gemaakt bij zijn eerste minuten namens de nationale ploeg ...

232
232
Vanaken zet Garcia met rug tegen muur: "Was echt frappant"

Verschillende Rode Duivels hebben dinsdagavond een goede beurt gemaakt in de oefenwedstrijd tegen ...

1499
1499
Eén Duivel valt hard door de mand: kranten geven 4 op 10

Met een 0-2-oefenzege op het veld van Kroatië hebben de Rode Duivels dinsdagavond extra ...

740
740
‘Complete chaos: sleutelspeler splijt Rode Duivels’

Rudi Garcia heeft er een groot probleem bij in aanloop naar het WK. Niet op papier, maar wel zodra ...

256
256
Europese pers onder indruk: drie Duivels op voetstuk gezet

De Rode Duivels hebben indruk gemaakt in hun voorlaatste oefenmatch richting het WK. Zo werd ...

879
879
'Engelse miljoenen lonken voor Charleroi'

Charleroi beleefde een seizoen met twee gezichten, maar één speler werkte wel een ...

50
50
Garcia spreekt duidelijke taal over plan-Lukaku

Niets dan blije gezichten bij de Rode Duivels op dinsdagavond, want met een 0-2-zege in Kroatië ...

99
99
'AA Gent en Westerlo kloppen aan bij grootmacht'

Nu het seizoen er helemaal opzit, kunnen de Belgische clubs zich volop gaan storten op de ...

153
153

Meer sportnieuws