Club Brugge-fans in alle staten: "Competitievervalsing!"

door
Club Brugge-fans in alle staten:

Naar aanleiding van de rellen rondom de bekerfinale besloot Fabrice Cumps als burgemeester van Anderlecht zopas om de fans van Club Bruge op zondag 18 mei te weren uit het Lotto Park. Een beslissing die heel wat commotie teweegbrengt.

Via de officiële clubkanalen liet Blauw-Zwart intussen al verstaan niet zomaar akkoord te gaan met het verbod op uitfans. Club hoopt op overleg met de bevoegde instanties om de supporters straks alsnog toe te laten op de voorlaatste speeldag van de Champions' Play-Offs. Daarmee komt het ook tegemoet aan de verzuchtingen van de achterban.

LEES OOK: Taravel laat zich gelden: drie slachtoffers in selectie RSCA

Cumps vs. Club Brugge

Zij gaan op sociale media immers massal tekeer. Volgens hen is het hypocriet dat de Brugse fans nu plots niet welkom zijn in de hoofdstad, waar het helaas wel vaker uit de hand loopt. Bovendien is er dit keer sowieso sprake van een combiregeling, waardoor eventuele relschoppers nu niet in staat zouden zijn om de boel opnieuw op stelten te zetten.

De algemene teneur is dan ook dat Camps vooral vreest voor Brusselse vergeldingsacties. Hoewel hij zegt de burgers en supporters van Anderlecht te willen beschermen ziet het er dan ook eerder naar uit dat de burgemeester en zijn politiezone niet kunnen garanderen dat de Brugse bussen allemaal veilig en wel op hun bestemming zouden geraken.

Competitievervalsing?

Niet alleen wordt de collectieve sanctie daarom als een laffe maatregel bestempeld, volgens heel wat misnoegde fans is er daardoor zelfs sprake van competitievervalsing. Een greep uit het rijke aanbod aan reacties:

Logische reactie?

Meest recent

Taravel laat zich gelden: drie slachtoffers in selectie RSCA

Nu in Letland een oplossing is gevonden voor zijn gebrek aan een Pro License-diploma, zal RSC ...

74
74
Courtois blijft Europa verbazen: straffe woorden L'Equipe

Real Madrid heeft zich dinsdag geplaatst voor de kwartfinales van de Champions League. De 3-0-zege ...

61
61
Selectie Rode Duivels: twéé enorme JPL-verrassingen?

Vrijdag maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het oefenkamp van eind deze maand in ...

202
202
'Harde concurrentie: drie Club-producten richting exit'

Dat de jeugdwerking van Club Brugge steeds beter rendeert, bleek dinsdag andermaal. Zo plaatste de ...

219
219
'Transfergevecht Karetsas barst los: bod van 30 miljoen'

KRC Genk staat voor tweede seizoensbepalende duels tegen SC Freiburg en La Louvière. De ...

102
102
‘Anderlecht zet alles op alles: toptransfer op de nummer 10’

Anderlecht maakt werk van extra creativiteit op de nummer 10. Paars-wit volgt een offensieve ...

240
240
Rudi Garcia onder vuur: "Raadsel waarom hij niet speelt"

Vrijdag is het weer zover, dan maakt Rudi Garcia zijn eerste selectie van 2026 bij de Rode Duivels ...

227
227
Africa Cup-bom zorgt voor schokgolf: Senegal in alle staten

Het Afrikaanse voetbal staat sinds dinsdagavond in rep en roer. Twee maanden na de verloren finale ...

143
143
Garcia houdt adem in: eerste verdict Courtois bekend

Vrijdag maakt Rudi Garcia zijn selectie voor het aanstaande oefenkamp van de Rode Duivels bekend. De ...

101
101
Senegal moet Afrika Cup-overwinning afstaan aan Marokko

Terwijl de ogen van voetbalminnend Europa op de achtste finale van de Champions League gericht zijn, ...

100
100
CL uitslagen: Arsenal redt Engelse eer, Courtois valt uit

Na een straffe comeback tegen FK Bodø/Glimt kroonde Sporting CP zich dinsdag tot de ...

78
78
'AA Gent tast in buidel: eerste zomeraanwinst lekt uit'

Tenzij het straks nog misloopt tegen rode lantaarn Dender mag AA Gent zich opmaken voor de ...

240
240
'Verhaeghe haalt gram: nieuwe goudmijn Club Brugge'

Dankzij een klinkende zege tegen Atlético Madrid kwalificeerde Club NXT zich dinsdag voor de ...

470
470
'Anderlecht zoekt TD: vijf kandidaten op shortlist'

Jérémy Taravel mag het seizoen volmaken als T1 van RSC Anderlecht, maar een andere ...

506
506
Champions League: Noors sprookje strandt tegen Debast

De returns van de achtste finales in de Champions League werden dinsdag afgetrapt door Sporting CP ...

73
73
'Penders zet zich schrap: één man bepaalt toekomst'

Het wordt uitkijken naar wat Rudi Garcia deze week zal doen met Mike Penders. Enerzijds spelen de ...

67
67
'Club maakt zich op voor waanzinnig transferoffensief'

Het belooft bij Club Brugge een zeer drukke zomer te gaan worden. Het lijkt erop dat zowat half ...

343
343
PSV krijgt cruciaal nieuws over blessure Fernandez

PSV is dit seizoen weer onbedreigd op weg naar de titel in de Eredivisie. Het zag ook weer enkele ...

26
26
'KV Mechelen verliest sensatie: Engeland lonkt'

KV Mechelen zag in het voorbije halfjaar heel wat ervaren sterkhouders vertrekken, maar wist zich ...

200
200
'Garcia klaar om Bruggeling te dumpen bij Rode Duivels'

Rudi Garcia staat voor een keuze die in Brugge hard kan aankomen. In de strijd om een vast plek ...

306
306
'Anderlecht ziet transferrecord in rook opgaan'

Anderlecht moet nog wachten op zekerheid over de Champions' Play-Off na de nederlaag van vorig ...

374
374
Opvolger Coosemans? 'Anderlecht aast op Duitse doelman'

Bij Anderlecht moeten in de komende maanden nog heel wat hete hangijzers uitgeklaard worden. De ...

162
162
Vanhaezebrouck enthousiast: Rode Duivel voor Mechelen?

De Champions' Play-Off leek de voorbije vijftien jaar wel vervloekt voor KV Mechelen, maar straks ...

85
85
Joos hoopt op eindelijke doorbraak Genk-talent

Voor KRC Genk wordt het een week die de teneur van het hele seizoen kan bepalen. Donderdag kunnen ze ...

220
220
'PSG verbaast iedereen met JPL-transfer'

Paris Saint-Germain wist vorig seizoen eindelijk de Champions League in de wacht te slepen en lijkt ...

120
120

Meer sportnieuws