Club Brugge-fans in alle staten: "Competitievervalsing!"

door
Club Brugge-fans in alle staten:

Naar aanleiding van de rellen rondom de bekerfinale besloot Fabrice Cumps als burgemeester van Anderlecht zopas om de fans van Club Bruge op zondag 18 mei te weren uit het Lotto Park. Een beslissing die heel wat commotie teweegbrengt.

Via de officiële clubkanalen liet Blauw-Zwart intussen al verstaan niet zomaar akkoord te gaan met het verbod op uitfans. Club hoopt op overleg met de bevoegde instanties om de supporters straks alsnog toe te laten op de voorlaatste speeldag van de Champions' Play-Offs. Daarmee komt het ook tegemoet aan de verzuchtingen van de achterban.

LEES OOK: 'Hasi grijpt in: twee grote slachtoffers in basiself'

Cumps vs. Club Brugge

Zij gaan op sociale media immers massal tekeer. Volgens hen is het hypocriet dat de Brugse fans nu plots niet welkom zijn in de hoofdstad, waar het helaas wel vaker uit de hand loopt. Bovendien is er dit keer sowieso sprake van een combiregeling, waardoor eventuele relschoppers nu niet in staat zouden zijn om de boel opnieuw op stelten te zetten.

De algemene teneur is dan ook dat Camps vooral vreest voor Brusselse vergeldingsacties. Hoewel hij zegt de burgers en supporters van Anderlecht te willen beschermen ziet het er dan ook eerder naar uit dat de burgemeester en zijn politiezone niet kunnen garanderen dat de Brugse bussen allemaal veilig en wel op hun bestemming zouden geraken.

Competitievervalsing?

Niet alleen wordt de collectieve sanctie daarom als een laffe maatregel bestempeld, volgens heel wat misnoegde fans is er daardoor zelfs sprake van competitievervalsing. Een greep uit het rijke aanbod aan reacties:

Logische reactie?

Meest recent

Cruciale zeges Chelsea en Villa, CDK wéér van belang

Charles De Ketelaere is goed aan het nieuwe kalenderjaar begonnen in de Serie A. Zondag was de Rode ...

2
2
"Héél slecht" - Janssen houdt zich niet in na 0 op 6

De goede sfeer na de opflakkering vlak voor nieuwjaar, is inmiddels weer gaan liggen bij Antwerp FC. ...

63
63
Club dokt fors voor Lemaréchal: exacte transfersom bekend

Club Brugge heeft zijn eerste aanwinst van de wintermercato beet. Zaterdag werd de komst van ...

269
269
Hommeles bij Antwerp: harde kern pakt Paul Gheysens aan

Antwerp FC is tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen. Na de nederlaag van vorig weekend ...

192
192
'Xabi Alonso staat voor sensationele nieuwe trainersjob'

Amper een half seizoen na zijn komst, werd Xabi Alonso alweer bedankt voor bewezen diensten als ...

94
94
Winnend Charleroi legt pijnpunten Antwerp genadeloos bloot

Wat een week moest worden van revanche, draaide voor Antwerp uit op een nieuwe ontgoocheling. Na de ...

90
90
Hayen maakt statement met basiself, Vanzeir op de bank

KRC Genk boekte donderdag in Utrecht zijn eerste zege onder coach Nicky Hayen. Die goede lijn wil ...

51
51
Drama op Bosuil: noodlot slaat toe bij Van Helden

Rein Van Helden heeft een week van uitersten achter de rug. De verdediger rondde zijn transfer van ...

117
117
Enorme verrassing in JPL: "Grote bos bloemen in zijn reet"

De Jupiler Pro League is inmiddels weer aanbeland aan de 22ste speeldag. Een aantal clubs zullen ...

377
377
Union gered voor VAR: Mazzu haalt messcherp uit

Union SG heeft niet bepaald het beste weekend achter de rug. Terwijl de eerste achtervolgers telkens ...

137
137
Grote schlemiel bij verliezend Bayern: Kompany reageert

Bayern München heeft zaterdagnamiddag een kruis moeten maken over een ongeslagen seizoen in de ...

86
86
Club vol voor flankaanvaller: JPL-sensatie naar Brugge?

Met middenvelder Félix Lemaréchal wist Club Brugge KV zaterdag zijn eerste ...

583
583
'Hasi grijpt in: twee grote slachtoffers in basiself'

Na twee opeenvolgende nederlagen in de competitie, wil RSC Anderlecht zo snel mogelijk aankopen met ...

537
537
Drie wissels bij Antwerp: aanwinst meteen in basis

Antwerp FC werd vorig weekend stevig met de voeten op de grond gezet door FCV Dender. En zondag ...

51
51
De Mil laat zich gelden: sterkhouders klappen uit de biecht

KAA Gent is sterk aan de laatste rechte lijn van de reguliere competitie begonnen. Na de mooie ...

566
566
TRANSFERUURTJE: 'Club Brugge laat zich gaan, optater Kompany'

De winterse transferperiode nadert zijn climax, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk ...

262
262
'Fredberg strikt ex-sterkhouder van Anderlecht'

Jesper Fredberg werkte twee jaar voor RSC Anderlecht. De Deen bezorgde RSCA nét geen titel en ...

178
178
STVV vindt wéér parel: Vrancken onder de indruk

STVV won met 1-2 van La Louvière en liep zo twee punten in op leider Union SG. De Truienaars ...

171
171
Anderlecht heeft ruwe diamant: Hasi velt oordeel

RSC Anderlecht haalde sinds januari 2025 héél veel spelers in huis. Ook bij RSCA ...

476
476
Diakhon onder stoom: "Door hen lukt het nu wél"

Bij Club Brugge komt Mamadou Diakhon steeds meer boven water. De winger van 9 miljoen euro doet het ...

393
393
Hubert verklaart zeer matige prestatie van Union SG

Als Union SG dit seizoen weer de titel wil winnen, zal het toch stilaan beter moeten gaan ...

82
82
"Teleurgesteld dat ik geen kans kreeg bij Anderlecht"

Bij RSC Anderlecht vertrokken de afgelopen jaren een aantal talenten. De Brusselaars zagen een ...

198
198
'Monsterdeal Union SG: Liverpool krijgt gouden kans'

Union SG heeft zich in de Champions League regelmatig kunnen tonen. Eén speler heeft daar ...

287
287
Goudklompen in de JPL: RSCA, Club & co tellen hun geld

Er is méér dan genoeg talent in België. Het is een positief teken dat er steeds ...

162
162
'KRC Genk heeft 'vervanger' Sadick nu al beet'

KRC Genk heeft het financieel goed voor elkaar, maar de Limburgers moeten jaarlijks voor tientallen ...

561
561

Meer sportnieuws