Club Brugge-fans in alle staten: "Competitievervalsing!"

door
Club Brugge-fans in alle staten:

Naar aanleiding van de rellen rondom de bekerfinale besloot Fabrice Cumps als burgemeester van Anderlecht zopas om de fans van Club Bruge op zondag 18 mei te weren uit het Lotto Park. Een beslissing die heel wat commotie teweegbrengt.

Via de officiële clubkanalen liet Blauw-Zwart intussen al verstaan niet zomaar akkoord te gaan met het verbod op uitfans. Club hoopt op overleg met de bevoegde instanties om de supporters straks alsnog toe te laten op de voorlaatste speeldag van de Champions' Play-Offs. Daarmee komt het ook tegemoet aan de verzuchtingen van de achterban.

LEES OOK: ‘Opvallende recordtransfer bij Anderlecht in de maak’

Cumps vs. Club Brugge

Zij gaan op sociale media immers massal tekeer. Volgens hen is het hypocriet dat de Brugse fans nu plots niet welkom zijn in de hoofdstad, waar het helaas wel vaker uit de hand loopt. Bovendien is er dit keer sowieso sprake van een combiregeling, waardoor eventuele relschoppers nu niet in staat zouden zijn om de boel opnieuw op stelten te zetten.

De algemene teneur is dan ook dat Camps vooral vreest voor Brusselse vergeldingsacties. Hoewel hij zegt de burgers en supporters van Anderlecht te willen beschermen ziet het er dan ook eerder naar uit dat de burgemeester en zijn politiezone niet kunnen garanderen dat de Brugse bussen allemaal veilig en wel op hun bestemming zouden geraken.

Competitievervalsing?

Niet alleen wordt de collectieve sanctie daarom als een laffe maatregel bestempeld, volgens heel wat misnoegde fans is er daardoor zelfs sprake van competitievervalsing. Een greep uit het rijke aanbod aan reacties:

Logische reactie?

Meest recent

‘Antwerp met de handen in het haar: verdict Van Helden’

Rein Van Helden werd nog maar net voorgesteld als de nieuwe toptransfer van Royal Antwerp FC. De ...

28
28
‘Opvallende recordtransfer bij Anderlecht in de maak’

Een opvallende recordtransfer bij RSC Anderlecht is in de maak. Bij de dames is keepster Aude ...

61
61
Leko krijgt gouden raad: “Als ze willen overleven in Europa”

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Olympique Marseille in een allesbeslissende ...

152
152
Oordeel over Hasi: “Martens of Defour als opvolger?”

Besnik Hasi mag aanblijven bij RSC Anderlecht. De druk op de T1 wordt echter immens groot en de ...

255
255
WK-koorts neemt toe: uniek object op de markt

Het WK 2026 komt steeds dichterbij. Heel België hoopt uiteraard dat de Rode Duivels het daar ...

12
12
'Geen coach, wel transfer? Hoefkens klopt aan bij KRC Genk'

Bij Racing Genk staat er de komende dagen nog wel wat te gebeuren op de transfermarkt. Vooral ...

132
132
Westerlo hoopt op toptransfer: MLS of JPL?

Bij KVC Westerlo lieten ze al de nodige spelers vertrekken. Financieel is dat nodig, maar de club ...

35
35
Standard en Anderlecht zitten samen: Rouches doen oproep

Standard verloor met 0-4 van AA Gent en nadien was het hommeles in Luik. Plots stonden er leden van ...

273
273
KRC Genk droomt hardop: grote terugkeer 'lonkt'

Anno 2025 zit er héél veel geld in het voetbal. Spelers verkopen is voor heel veel ...

309
309
Beerschot verrast met nieuwe verdediger

Beerschot hoopt snel terug te keren in de Jupiler Pro League. De Kielse Ratten hebben vandaag nog ...

47
47
Hasi blijft: zo reageren de fans van Anderlecht

Besnik Hasi mag nog aanblijven als coach van RSC Anderlecht. De trainer van de Brusselaars zal ...

311
311
'AA Gent niet te stoppen: volgende deal in de maak'

AA Gent is al zeer actief geweest op de transfermarkt. Er zal echter mogelijk nog het een en ander ...

367
367
'Transferbom bij KRC Genk: Chelsea klopt plots aan'

Chelsea is al een tijdje geen voetbalclub, maar een handelshuis. Spelers kopen en verkopen is de ...

616
616
Anderlecht heeft beslist: dit is het lot van Besnik Hasi

Anderlecht bleef zondag steken op een teleurstellende 0-0 tegen rode lantaarn Dender en dat deed in ...

621
621
"Renard en Hasi out: met hem als coach naar Standard"

Besnik Hasi is voorlopig nog trainer van RSC Anderlecht, maar de druk is enorm. Ook Olivier Renard ...

951
951
Sterkhouder spreekt duidelijk over toekomst bij KV Mechelen

Het beloven bij KV Mechelen nog bewogen tijden te worden op de transfermarkt. Verschillende ...

170
170
'Topclub legt eerste bod neer voor Carrasco'

De wintermercato is voor verschillende Rode Duivels hét moment om nog van club te wisselen, ...

48
48
'Anderlecht hakt knoop door over ontslag Hasi'

Anderlecht bleef zondag steken op een teleurstellende 0-0 tegen rode lantaarn Dender en dat deed in ...

1062
1062
Groot probleem bij Club: "Zo word je geen kampioen"

Club Brugge knoopte afgelopen weekend opnieuw aan met de zege in de competitie, al was het tegen ...

292
292
Play-Off I in gevaar: Hayen oordeelt over Genkse kansen

Met Union, STVV, Club Brugge en Anderlecht lijken vier deelnemers aan de Champions' Play-Off al vast ...

346
346
'Cercle Brugge mag nog onverhoopt cashen'

Cercle Brugge pakte zondag een onverhoopt punt in Genk, maar blijft nog steeds in een penibele ...

172
172
'KV Mechelen heeft opvolger Lauberbach al beet'

KV Mechelen deed zondagavond geen goede zaak in de strijd om de top zes, want het slaagde er niet in ...

202
202
'Genk ziet kassa rinkelen: driestrijd in Premier League'

KRC Genk deed zondag alweer een slechte zaak in de strijd om de Champions' Play-Off. De Limburgers ...

637
637
'Ongenadige Hasi duwt Anderlecht-speler richting uitgang'

Anderlecht blikt alweer terug op een pijnlijk weekend, met een dramatische prestatie en een magere ...

608
608
TRANSFERUURTJE: 'Forse dubbelslag Club, miljoenentransfer Genk'

De winterse transferperiode nadert zijn climax, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk ...

340
340

Meer sportnieuws