'KRC Genk verneemt pittig prijskaartje opvolger Penders'

477 stemmen
'KRC Genk verneemt pittig prijskaartje opvolger Penders'

Ondanks de schamele één op 15 maakt KRC Genk nog steeds aanspraak op de titel, al lijkt het geloof in een goede afloop stilaan wel verdwenen in de Cegeka Arena. Achter de schermen denkt Dimitri de Condé dan ook al aan volgend seizoen. Zo blijkt de sportief directeur reeds druk in de weer met een aantal dossiers.

Op uitgaand gebied blijft het voorlopig nog stil rond Tolu Arokodare en Zakaria El Ouahdi, maar daar komt allicht snel verandering in eens het seizoen afgelopen is. Op inkomend vlak gaat De Condé, die intussen wel de komst van Charleroi-sterkhouder Daan Heymans hoopt af te ronden, pas op zoek naar vervangers van zodra er schot in de zaak zit. Die strategie lijkt hij ook tussen de palen te volgen.

LEES OOK: Opvolger Courtois bij Duivels: "Hij heeft beste papieren"

Penders out, Fischer in?

Daar hoopt Genk in eerste instantie om Mike Penders nog wat langer te huren van Chelsea, dat vorige zomer al 20 miljoen op tafel legde voor de 19-jarige doelman. Mocht dat niet lukken heeft De Condé evenwel al een eventueel Plan B in gedachten. Tenslotte zou hij een oogje hebben laten vallen op Jonathan Fischer. De belangstelling in de 23-jarige Deen wordt nu ook bevestigd door Tipsbladet.

Al liggen er volgens het medium wel diverse kapers op de kust voor Fischer, voor wie zijn huidige werkgever anderhalf jaar geleden ruim een half miljoen neertelde. Ondertussen wordt de marktwaarde van de veelbelovende linkspoot, die er tot eind 2028 vastligt, op 2,5 miljoen geschat. Al lijkt dat niet te volstaan, want gelet op de toenemende interesse mag Fredrikstad straks hopen op een opbod.

Genk moet record breken

Zo zouden naast Genk ook Lorient, FC Köln en een paar niet nader genoemde Engelse clubs vergaande gesprekken voeren. Stuk voor stuk gegadigden die nog volgens dezelfde bron alvast over voldoende middelen beschikken om het clubrecord van bijna vier miljoen te breken. Benieuwd dus of Genk zo diep in de buidel wil tasten voor Fischer, die vorig jaar tevens al op de radar van AA Gent stond.

Tenslotte kan het ook Penders zijn huidige doublure Hendrik Van Crombrugge opnieuw promoveren tot de nummer één onder de lat, terwijl er in de kweekvijver van Guy Martens vast nog meer jong talent in de wachtkamer zit. Tot slot vraagt bovenstaande bron zich trouwens zelfs af of Fischer, die volgens ingewijden het niveau van de Eliteserien sowieso ontgroeid is, niet hoger mag mikken dan Genk.

Van Crombrugge verdient opnieuw zijn kans

Meest recent

Nieuw vraagteken bij Rode Duivels: vervanging op komst?

België heeft al lange tijd een probleem. Zonder Romelu Lukaku scoort het te moeilijk. Dat bleek ...

28
28
Harde kern RSCA roert zich weer: Coucke gebeten hond

RSC Anderlecht begint vrijdag aan het nieuwe seizoen. De spelers leggen dan medische proeven af. ...

65
65
Ghana en Colombia knokken zich naar WK-zeges

Deze ochtend stonden er op het WK twee matchen op het programma. Ghana moest aan de bak tegen ...

9
9
Ook Kane op afspraak: Engeland dwingt Kroatië op de knieën

Schaduwfavoriet Engeland heeft zijn start op het WK 2026 niet gemist. Kroatië maakte het de ...

30
30
'Schok bij Club Brugge: topploeg klopt aan voor Siquet'

Als vervanger voor de geblesseerde Kyriani Sabbe, werkte Hugo Siquet sterke Play-Offs af bij Club ...

176
176
'City haalt verschroeiend uit: dubbelslag van 230 miljoen'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

99
99
'Club meldt zich bij Anderlecht-target: deal van 9 miljoen'

De sportieve leiding van Club Brugge is momenteel de markt aan het afspeuren op zoek naar ...

244
244
Nederlanders smullen van Duivel: "Hele grote persoonlijkheid"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

200
200
'Transferwending De Cat: absolute jackpot in gevaar'

Bij RSC Anderlecht gaat de voorbereiding op het nieuwe seizoen volgende week van start. Dat zal ...

367
367
Tzolis ziet nieuwe goudklomp bij Club: "Hij trainde mee en ..."

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge talenten te lanceren vanuit de jeugdopleiding. En ...

373
373
Argentijnse pers komt met trieste reden voor tranen Messi

Lionel Messi heeft tijdens zijn eerste wedstrijd op het WK 2026 meteen de show gestolen. Zo was hij ...

241
241
Optater Ronaldo en co: Congo stunt met historisch WK-punt

Het WK 2026 is met een flinke tegenvaller van start gegaan voor het Portugal van sterspeler ...

72
72
Outfit Garcia maakt tongen los: "Net een treinconducteur"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

97
97
'Bayern dokt 55 miljoen: Kompany krijgt WK-uitblinker'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

173
173
Na WK nieuwe nummer één? Lammens reageert duidelijk

De Rode Duivels begonnen hun WK met een ontgoocheling, want tegen Egypte hadden ze toch meer ...

55
55
AA Gent pakt uit met WK-ganger bij Jonge Duivels

Net als veel andere Belgische clubs zet AA Gent dezer dagen alsmaar meer in op jong talent. De ...

63
63
'Club troeft Sporting af: 5 miljoen voor eerste aanwinst'

Club Brugge wil doorgaans zijn transferhuiswerk snel klaar hebben en is ook nu al druk in de weer. ...

511
511
Charleroi kiest nieuwe coach, bijna witte rook in Beveren

Er stonden deze zomer heel wat trainersvacatures open bij Belgische eersteklassers. Nu de start van ...

126
126
'Antwerp haalt opgelucht adem: megaboete vermeden'

Er werd de voorbije jaren al heel wat geschreven over de financiële situatie van Antwerp, dat ...

180
180
Fabrizio Romano meldt stevige transferdomper voor Club

Bij Club Brugge is het nog wachten op de eerste zomeraanwinst. De voorbije weken werden nochtans al ...

188
188
'Dubbelslag Anderlecht: Sibierski slaat schaamteloos toe'

Anderlecht ruikt een buitenkans in Frankrijk. Antoine Sibierski heeft niet één, maar ...

935
935
Zulte Waregem houdt icoon voor dertiende seizoen aan boord

Zulte Waregem maakt zich op voor zijn tweede seizoen terug in de Jupiler Pro League, nadat ze ...

102
102
Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Marc Coucke heeft de voorbije jaren al heel wat geïncasseerd. Kritiek van supporters, sportieve ...

254
254
'Bom op WK: Ivoriaanse speler opgepakt voor matchfixing'

Het WK is ondertussen enkele dagen ver en nu al krijgen we te kampen met de nodige controverses. Een ...

121
121
Rigaux heeft beet: icoon keert terug bij Feyenoord

Dévy Rigaux drukt meteen zijn stempel bij Feyenoord, enkele weken nadat de Belgische sportief ...

81
81

Meer sportnieuws