'KRC Genk verneemt pittig prijskaartje opvolger Penders'

door
'KRC Genk verneemt pittig prijskaartje opvolger Penders'

Ondanks de schamele één op 15 maakt KRC Genk nog steeds aanspraak op de titel, al lijkt het geloof in een goede afloop stilaan wel verdwenen in de Cegeka Arena. Achter de schermen denkt Dimitri de Condé dan ook al aan volgend seizoen. Zo blijkt de sportief directeur reeds druk in de weer met een aantal dossiers.

Op uitgaand gebied blijft het voorlopig nog stil rond Tolu Arokodare en Zakaria El Ouahdi, maar daar komt allicht snel verandering in eens het seizoen afgelopen is. Op inkomend vlak gaat De Condé, die intussen wel de komst van Charleroi-sterkhouder Daan Heymans hoopt af te ronden, pas op zoek naar vervangers van zodra er schot in de zaak zit. Die strategie lijkt hij ook tussen de palen te volgen.

LEES OOK: Domper voor Duivels? Verloren talent vierde in globale ranking

Penders out, Fischer in?

Daar hoopt Genk in eerste instantie om Mike Penders nog wat langer te huren van Chelsea, dat vorige zomer al 20 miljoen op tafel legde voor de 19-jarige doelman. Mocht dat niet lukken heeft De Condé evenwel al een eventueel Plan B in gedachten. Tenslotte zou hij een oogje hebben laten vallen op Jonathan Fischer. De belangstelling in de 23-jarige Deen wordt nu ook bevestigd door Tipsbladet.

Al liggen er volgens het medium wel diverse kapers op de kust voor Fischer, voor wie zijn huidige werkgever anderhalf jaar geleden ruim een half miljoen neertelde. Ondertussen wordt de marktwaarde van de veelbelovende linkspoot, die er tot eind 2028 vastligt, op 2,5 miljoen geschat. Al lijkt dat niet te volstaan, want gelet op de toenemende interesse mag Fredrikstad straks hopen op een opbod.

Genk moet record breken

Zo zouden naast Genk ook Lorient, FC Köln en een paar niet nader genoemde Engelse clubs vergaande gesprekken voeren. Stuk voor stuk gegadigden die nog volgens dezelfde bron alvast over voldoende middelen beschikken om het clubrecord van bijna vier miljoen te breken. Benieuwd dus of Genk zo diep in de buidel wil tasten voor Fischer, die vorig jaar tevens al op de radar van AA Gent stond.

Tenslotte kan het ook Penders zijn huidige doublure Hendrik Van Crombrugge opnieuw promoveren tot de nummer één onder de lat, terwijl er in de kweekvijver van Guy Martens vast nog meer jong talent in de wachtkamer zit. Tot slot vraagt bovenstaande bron zich trouwens zelfs af of Fischer, die volgens ingewijden het niveau van de Eliteserien sowieso ontgroeid is, niet hoger mag mikken dan Genk.

Van Crombrugge verdient opnieuw zijn kans

Meest recent

Nieuwe onthullingen Hayen-ontslag: oude bekende doet boekje open

Club Brugge zorgde deze week voor een heuse schokgolf met zijn veelbesproken trainerswissel. De ...

56
56
‘Anderlecht in extase: 'GO' voor nieuwe goalmachine’

In het hoofd van Anderlecht-fans is hij nu al de nieuwe Haaland. Maar wat als die mooie droom gewoon ...

73
73
Grote zondebok bij achtervolgend Genk: "Elke match opnieuw"

Na twee zware opdoffers in eigen land, wou KRC Genk zich donderdagavond herpakken in de Europa ...

73
73
Anderlecht blijft hervormen: volgend ontslag bekend gemaakt

Met Michael Verschueren en Kenneth Bornauw, stelde RSC Anderlecht onlangs een nieuwe voorzitter en ...

139
139
Courtois verstuurt heldere WK-waarschuwing bij Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn tijdens de groepsfase van het WK 2026. Zo zullen op weg ...

46
46
Club-bestuur compleet afgemaakt: "De laan uit, incapabelen!"

Het plots ontslag van Nicky Hayen als hoofdcoach van Club Brugge, is duidelijk nog verteerd. ...

342
342
De 11 namen: Fink voert drie wissels door bij KRC Genk

In eigen land wil het niet bepaald vlotten, maar in de Europa League loopt alles wél op ...

19
19
'Leegloop bij Club Brugge: Inter laat kassa rinkelen'

Nicky Hayen kreeg tot dan geen respijt, maar tijdens de wintermercato mag er vuurwerk worden ...

363
363
Tom Waes in oog van de storm na emotioneel tv-optreden

Antwerp-supporter Tom Waes maakte de afgelopen dagen een héél opvallende verschijning ...

110
110
'Dilemma voor Overmars: Antwerp legt miljoenen klaar'

Antwerp zat een tijdje in de hoek waar de klappen vallen, maar de voorbije weken klaarde de zon ...

280
280
'Club Brugge wil uitpakken: peperduur toptarget lekt uit'

Na de verrassende trainerswissel bleek Dévy Rigaux niet te beroerd om de hand in eigen boezem ...

435
435
Marc Coucke in shock: "Waarom gelooft niemand mij?"

Marc Coucke beleefde de laatste maand eindelijk nog eens een prima periode bij Anderlecht. De ...

260
260
KRC Genk incasseert mokerslag: Fink hakt knopen door

Met de uitschakeling in de Croky Cup en een zware nederlaag tegen Antwerp heeft KRC Genk een rotweek ...

276
276
Leko houdt adem in: steunpilaar Club Brugge tijdje out?

Club Brugge bleef één helft goed overeind, maar uiteindelijk bleek Arsenal toch een ...

491
491
“‘Bakkes tot op de grond’: Privé-mokerslag voor Brusselmans

Herman Brusselmans is al decennialang één van de meest markante stemmen in de Vlaamse ...

497
497
'Anderlecht herschikt weer: gevolgen voor Renard bekend'

Het organigram van Anderlecht was de laatste jaren een duiventil. Ook in de voorbije maanden werd er ...

285
285
'AA Gent plots opgejaagd: goudhaantje grof wild'

Het zijn voor AA Gent woelige dagen geweest. De club werd geconfronteerd met het plotse vertrek van ...

262
262
De Cat spreekt duidelijke taal over mogelijke wintertransfer

Dé ontdekking van het seizoen in de Jupiler Pro League is tot dusver zonder twijfel Nathan De ...

302
302
'Buitenkans voor JPL-clubs? Fredberg stuurt ex-Duivel weg'

Het is intussen een dik jaar geleden dat Jesper Fredberg ontslagen werd als CEO Sports bij ...

160
160
Ongeziene crisis bij Standard: "Nog nooit meegemaakt"

Vrijdagavond wordt alweer de achttiende speeldag in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Zoals wel ...

360
360
'Genk baalt en grijpt naast WK-uitblinker'

Onlangs vond in Qatar het WK U17 plaats en dat toernooi werd door Belgische clubs gretig gevolgd. ...

87
87
'Transferstrijd los: Engelse clubs in de rij biJ Essevee'

Ondanks een reeks van zes wedstrijden zonder overwinning mag Zulte Waregem nog altijd dromen van de ...

268
268
Degryse haalt stevig uit na trainerssaga Club Brugge

Club Brugge kreeg woensdagavond een nieuwe uppercut in de Champions League, want nu leed het ook ...

405
405
TRANSFERUURTJE: 'De Mil tekent, Anderlecht verrast compleet'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

329
329
Ongezien: Brys zet Eto’o schaakmat met frontale aanval

De situatie van Marc Brys bij de nationale ploeg van Kameroen begint erg schrijnend te worden. De ...

327
327

Meer sportnieuws