Union SG vreest gevaar: "Groot verschil met Club Brugge"

door
Union SG vreest gevaar:

De titelstrijd gaat nog tussen Union SG en Club Brugge. De manschappen van Sebastien Pocognoli zijn de huidige leider terwijl Nicky Hayen en consorten al de beker wisten binnen te halen. Het Nieuwsblad merkt echter op dat er een gevaar om de hoek loert voor Union SG.

Union SG doet er tijdens de Champions Play-Offs alles aan om de punten binnen te halen. Dat zorgt vaak ook voor enkele zware fouten en gele kaarten. Die kaartenlast kan de club wel eens zuur gaan opbreken. De Brusselaars pakken 2,9 kaarten per match. Beduidend meer dan Club Brugge (1,4) en KRC Genk (1,7).

LEES OOK: Hubert over trainerscarrousel: “Je bent met mensen bezig…”

Union SG vreest

De scheidsrechters geven Union SG ook sneller een kaart. Om de 4,4 fouten krijgt een speler van de Brusselse club een geel karton onder de neus geduwd. Bij Club Brugge is dat om de 6,5 fouten en bij KRC Genk is dat om de 6,1 fouten. De agressieve stijl van Union kan echter voor een groot probleem zorgen in het verdere verloop van de Play-Offs.

Eerder miste Niang al de topper tegen Club Brugge door schorsing en volgende speeldag moet Kamiel Van De Perre de Brusselse derby tegen RSC Anderlecht uitzitten. Verder moeten maar liefst vier spelers opletten voor een gele kaart. Burgess, David, Vanhoutte en Khalaili pakten al twee gele kaarten in de Champions Play-Offs en staan op scherp.

Groot verschil

En dat is een enorm verschil met Club Brugge waar niemand in de gevarenzone voor een schorsing zit. Zeven spelers kregen al één kaart, maar niemand staat aldus op scherp. Bij KRC Genk moeten El Ouahdi, Heynen, Kayembe, Sadick én Sattlberger oppassen. “Het verschil is groot tussen Union en Club, maar op zich sta ik daar niet van te kijken”, laat Franky Van der Elst weten.

Volgens de analist gaat Club Brugge er zelden over. “Ze gaan tot aan het randje, maar er niet over. De ervaring van vorig jaar speelt daar ongetwijfeld een rol in. Toen begonnen ze met 0 op 12 en dat helpt hen om het dit seizoen toch anders, gretiger aan te pakken. Het is gezond agressief, niet zomaar schoppen. Mij ga je ze dus niet horen veroordelen, want ze kunnen ook echt wel goed voetballen. Het is hun verdienste dat ze een felle ploeg zijn waar het moeilijk tegen spelen is.”

Denk jij dat het 'agressieve spel' van Union hen nog zuur zal opbreken?

Meest recent

'Nieuwe cashbom Club: grootmacht klopt aan voor Seys'

Club Brugge won zondagnamiddag met ruime cijfers op FCV Dender, maar zag Joaquin Seys wel ...

9
9
‘Genk davert: absolute topnaam staat al klaar'

Plots staat KRC Genk weer voor die ene moeilijke vraag: wie moeten ze nu aanstellen om hoofdcoach te ...

267
267
Genk zet Fink bij grof huisvuil: sappige details lekken uit

Dimitri de Condé zoekt al lang naar stabiliteit in de dug-out, maar ook Thorsten Fink wist ...

19
19
'Anderlecht bij van zich af: koude oorlog met Ajax'

In Youth We Trust. De slogan leek even uitgehold, maar met Nathan De Cat als exponent trekt Besnik ...

122
122
Lardot velt verdict over hands Hazard & rode kaart Bayram

Afgelopen weekend stond in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Hier en daar viel er ...

164
164
Club-Gent: De Mil slikt bittere pil voor clash met Leko

AA Gent zit in de hoek waar de klappen vallen. Na het abrupte vertrek van Ivan Leko vonden de ...

181
181
'Bijltjesdag in Belgisch voetbal: Cercle dumpt Cinel'

Het heeft lang geduurd, maar plots gaat het snel. De ene kop na de andere rolt in de Jupiler Pro ...

252
252
Verrassing van formaat: Fellaini viert comeback in JPL

Zowel op als naast het veld vierden de afgelopen jaren reeds heel wat leden van de Gouden Generatie ...

165
165
Albert: "Hij maakt het verschil bij Anderlecht"

RSC Anderlecht speelde een goede wedstrijd tegen een matig STVV. De 2-1 was gevleid voor de ...

255
255
Renard speelt open kaart over transferplannen Anderlecht

RSC Anderlecht staat derde in de Jupiler Pro League. Dat is degelijk, maar de Brusselaars ...

207
207
Vannieuwkerke richt vizier op Hayen: "Kudde wilde dieren!"

Het ontslag van Nicky Hayen is nauwelijks verteerd, of vandaag volgde met de C4 voor Thorsten Fink ...

284
284
RC Genk zoekt nieuwe coach: dit zijn 10 mogelijke kandidaten

Thorsten Fink werd dan toch ontslagen door KRC Genk. Het magere 1-1-gelijkspel tegen KVC Westerlo ...

2750
2750
De Condé zoekt opvolger Fink: Genk maakt voorkeur bekend

De kogel is door de kerk. Daags na het puntenverlies tegen Westerlo besloot KRC Genk om afscheid te ...

573
573
Hasi houdt adem in: dubbele mokerslag voor Anderlecht?

RSC Anderlecht etaleerde zaterdag mentale weerbaarheid door een 1-2 achterstand tegen STVV alsnog om ...

379
379
Financiële bom in BV-land: Brusselmans onthult groot geheim

Herman Brusselmans, schrijver, columnist en soms jurylid bij De Slimste Mens ter Wereld, heeft een ...

300
300
KRC Genk dumpt Fink: opvallende zondebok kop van Jut

Het doek is gevallen voor Thorsten Fink, die maandag door KRC Genk bedankt werd voor bewezen ...

213
213
'Dilemma voor Renard: Goto of Benteke naar Anderlecht?'

RSC Anderlecht won zaterdag in eigen huis de topper tegen STVV. Op karakter, steeds meer het ...

438
438
Rechtbank velt ontluisterend vonnis na crash Sofian Kiyine

Meer dan twee jaar na een ongeval dat het land met verstomming sloeg, viel er opnieuw een ...

175
175
Meteen naar Genk? Hayen spreekt duidelijke taal

Opvallende statistiek in de Jupiler Pro League: van de veertien clubs die het hele kalenderjaar in ...

1281
1281
'Club wil uitpakken met Italiaans belofteninternational'

Club Brugge gaat in januari sowieso de transfermarkt op. De voorbije maanden werd duidelijk dat de ...

526
526
'Genk zoekt coach: eerste vier kandidaten al genoemd'

Er werd in de voorbije weken al druk gespeculeerd over een mogelijk ontslag van Thorsten Fink bij ...

1675
1675
Hayen spreekt over plotse ontslag en uithaal Verhaeghe

Het was bij Club Brugge een zeer bewogen week. De plotse trainerswissel deed zeer veel stof ...

489
489
Kompany pakt weer een trofee, ook De Cat in de prijzen

Het kan dit seizoen niet op voor Vincent Kompany. Onze landgenoot liet vorig weekend met Bayern ...

72
72
PSG stuurt meteen grote naam naar Eupen

Er kwam onlangs zeer opmerkelijk nieuws vanuit Eupen. De tweedeklasser werd immers overgenomen door ...

121
121
Vandenbempt verrast: "Grote gelijk van Verhaeghe"

Bij Club Brugge trokken ze zondag een streep onder een zeer woelige week. Er was heel wat te doen ...

640
640

Meer sportnieuws