KRC Genk likt zijn wonden: "Géén eerlijke competitie"

658
KRC Genk likt zijn wonden:

KRC Genk lijkt definitief uit de titelstrijd te liggen. De winnaar van de reguliere competitie verloor zaterdag ook op het veld van Union SG en telt daardoor zeven punten achterstand op de koploper. Al heeft dat niet enkel met de eigen prestaties te maken.

Dat Genk zijn titeldroom na een pijnlijke 1 op 15 moet opbergen, heeft het grotendeels aan zichzelf te danken. Op Union lag het spelniveau weliswaar hoger dan de voorbije matchen. Maar in de zone van de waarheid liep telkens wel iets fout. Bovendien maakte coach Thorsten Fink dit keer niet zo'n goede beurt op tactisch vlak.

Maar de Limburgers hebben in de Play-Offs ook af te rekenen met pech wat de arbitrage betreft. Vooral na de thuismatch tegen Antwerp FC mocht Racing zich bestolen voelen met een discutabele penalty tegen en een niet-gefloten strafschop aan de overzijde. Maar ook in het Dudenpark speelde de wedstrijdleiding zijn rol.

LEES OOK: Thorup slaat terug na kritiek op houding en Heynen

Mentale klappen

Voor de vijfde match op rij kreeg Genk een strafschop tegen. Dit keer leek het weliswaar terecht en de penalty werd uiteindelijk ook gemist. Daarnaast kreeg Ibrahima Bangoura dubbel geel na twee overbodige fouten. Maar de thuisploeg ontsnapte meermaals aan een kaart bij soortgelijke overtredingen.

Aanvoerder Bryan Heynen probeerde desondanks sereen te blijven. Al geeft hij toe dat al die discutabele beslissing wel mentaal doorwegen. "We kunnen over de ref praten, maar we moeten vooral naar onszelf kijken", klonk het bij Het Belang van Limburg. "Als er een keer een discutabel besluit van de scheidsrechter valt, kan je daarmee leven. Maar als dat twee keer gebeurt, is het al moeilijker om daar mee om te gaan. We kunnen daar over blijven zeuren, maar we moeten door."

Vervloekte puntenhalvering

In ieder geval lijkt de titeldroom nu voorbij. Met nog drie speeldagen te gaan telt Racing immers zeven punten minder dan leider Union, dat geen rechtstreekse duels meer heeft tegen de ploegen uit de top drie. Pijnlijk, aangezien de Brusselaars bij het afsluiten van de reguliere competitie nog 13 punten achter stonden. De puntenhalvering speelt dit jaar dus duidelijk in het nadeel van de Limburgers. "Ik denk dat dit systeem bedacht is voor de tv-gelden of zo. Maar het is zeker geen eerlijke competitie", baalde Heynen.

Zonder PO's was Genk zeker kampioen geworden ...

Meest recent

'Opvallende afwezige bij Club Brugge: transfer op til?'

Club Brugge trekt vrijdag naar Lommel, waar het de rug moet zien te rechten na de nederlaag in Gent. ...

128
128
'Wending in transfersoap: Genk shopt bij Anderlecht'

Zowel bij RSC Anderlecht als KRC Genk deed de eigen jeugd de kassa de voorbije maanden alweer stevig ...

217
217
'Club Brugge slaat toe: twee last-minute aanwinsten'

Zowel op inkomend als uitgaand vlak lijkt het huiswerk van Club Brugge al afgerond. Dat betekent ...

365
365
'Sibierski drukt stempel: Anderlecht breekt alle records'

In het slot van de mercato valt er plots nog heel wat te beleven bij RSC Anderlecht, dat woensdag de ...

511
511
'Antwerp pakt stevig uit: twee vliegen in één klap'

Traditiegetrouw heeft Antwerp alweer een drukke zomer achter de rug, waarin tot dusver al maar ...

309
309
Coucke scheert hoge toppen met megalomaan nieuw project

Marc Coucke heeft wel vaker laten zien dat hij niet bepaald bang is om groot te dromen. Ook nu duikt ...

80
80
‘Valse start Jesse Bisiwu: verdict bij Barça bekend’

Jesse Bisiwu maakte deze zomer de verrassende overstap van Club Brugge naar FC Barcelona. Nog voor ...

192
192
Charleroi stelt supertalent met geweldig filmpje voor

Sporting Charleroi heeft op de valreep nog een transfer afgerond. De Carolo’s zijn uitstekend ...

23
23
KV Kortrijk pakt uit met Anderlecht-talent

KV Kortrijk heeft op de slotdag van de zomermercato nog uitgepakt met een Anderlecht-talent. De ...

113
113
Anderlecht-fans komen plots met woest statement

RSC Anderlecht is behoorlijk aan het seizoen begonnen. Vooral de Europese kwalificatie voor de ...

448
448
José Mourinho slaat keihard terug op Vincent Kompany

José Mourinho is dit seizoen weer de hoofdtrainer van Real Madrid. De Portugese oefenmeester ...

360
360
Antwerp maakt nog last minute-vertrekker bekend

Royal Antwerp FC is bijna klaar op de zomermercato. Terwijl The Great Old nadrukkelijk in verband ...

157
157
‘Antwerp op zucht van stunt: groen licht Vermeeren’

Zien we Arthur Vermeeren binnenkort weer op de Bosuil? De middenvelder brak op jonge leeftijd door ...

354
354
STVV blijft gaan: Belgisch toptalent is elfde zomertransfer

Sint-Truiden VV was vorig seizoen dé revelatie van de Jupiler Pro League, maar dit seizoen ...

47
47
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht niet klaar, stunts Antwerp en OHL’

De zomerse transferperiode is aan zijn laatste dag bezig, maar er staat nog heel wat te gebeuren. ...

342
342
‘Grote verrassing: Mirisola trekt naar JPL-club’

KRC Genk wil op het slot van de zomermercato nog enkele deals afsluiten. Uitgaand wordt Robin ...

312
312
‘Enorme transferdomper: nog één Bertaccini-oplossing’

Adriano Bertaccini wil weg bij RSC Anderlecht en ook Paars-Wit wil de aanvaller lozen. Onder Vitor ...

447
447
'El Hadj blaast zélf transfer af ondanks akkoord Union'

Het slot van de zomermercato zit vol verrassingen. Ook bij Union SG is er een transfersoap van ...

247
247
Cercle krijgt nog nieuwe doelman van Monaco

Cercle Brugge is aan zijn seizoen begonnen met een twee op twaalf en had wellicht toch op meer ...

42
42
Genk heeft opvolger El Ouahdi helemaal binnen

Bij KRC Genk moesten ze in allerijl nog op zoek naar een extra versterking, want ze zagen deze week ...

99
99
Drukke dag Anderlecht: Bruno beoordeelt nieuwkomers

Anderlecht was woensdag zeer druk in de weer op de transfermarkt. Met Andrew Omobamidele, Oleg ...

542
542
'OHL wil ex-speler Club, Japanner voor Charleroi'

Donderdag is ook in België Deadline Day en dus zijn heel wat clubs nog druk in de weer. Bij OH ...

78
78
STVV strikt WK-ganger als ultieme attractie

Bij STVV hebben ze op de valreep ook nog enkele versterkingen aangetrokken. De Kanaries konden nog ...

70
70
'Anderlecht heeft aanwinst 11 klaar: één struikelblok'

Het was dinsdag een zeer drukke dag bij Anderlecht, want dat haalde maar liefst drie nieuwkomers ...

441
441
Anderlecht is gewaarschuwd: "We gaan er onze kans"

KV Kortrijk staat na drie wedstrijden met lege handen, maar volgens coach Michiel Jonckheere vertelt ...

383
383

Meer sportnieuws