KRC Genk likt zijn wonden: "Géén eerlijke competitie"

658
KRC Genk likt zijn wonden:

KRC Genk lijkt definitief uit de titelstrijd te liggen. De winnaar van de reguliere competitie verloor zaterdag ook op het veld van Union SG en telt daardoor zeven punten achterstand op de koploper. Al heeft dat niet enkel met de eigen prestaties te maken.

Dat Genk zijn titeldroom na een pijnlijke 1 op 15 moet opbergen, heeft het grotendeels aan zichzelf te danken. Op Union lag het spelniveau weliswaar hoger dan de voorbije matchen. Maar in de zone van de waarheid liep telkens wel iets fout. Bovendien maakte coach Thorsten Fink dit keer niet zo'n goede beurt op tactisch vlak.

Maar de Limburgers hebben in de Play-Offs ook af te rekenen met pech wat de arbitrage betreft. Vooral na de thuismatch tegen Antwerp FC mocht Racing zich bestolen voelen met een discutabele penalty tegen en een niet-gefloten strafschop aan de overzijde. Maar ook in het Dudenpark speelde de wedstrijdleiding zijn rol.

LEES OOK: Voetbalbond kondigt aanduidingen refs speeldag 10 aan

Mentale klappen

Voor de vijfde match op rij kreeg Genk een strafschop tegen. Dit keer leek het weliswaar terecht en de penalty werd uiteindelijk ook gemist. Daarnaast kreeg Ibrahima Bangoura dubbel geel na twee overbodige fouten. Maar de thuisploeg ontsnapte meermaals aan een kaart bij soortgelijke overtredingen.

Aanvoerder Bryan Heynen probeerde desondanks sereen te blijven. Al geeft hij toe dat al die discutabele beslissing wel mentaal doorwegen. "We kunnen over de ref praten, maar we moeten vooral naar onszelf kijken", klonk het bij Het Belang van Limburg. "Als er een keer een discutabel besluit van de scheidsrechter valt, kan je daarmee leven. Maar als dat twee keer gebeurt, is het al moeilijker om daar mee om te gaan. We kunnen daar over blijven zeuren, maar we moeten door."

Vervloekte puntenhalvering

In ieder geval lijkt de titeldroom nu voorbij. Met nog drie speeldagen te gaan telt Racing immers zeven punten minder dan leider Union, dat geen rechtstreekse duels meer heeft tegen de ploegen uit de top drie. Pijnlijk, aangezien de Brusselaars bij het afsluiten van de reguliere competitie nog 13 punten achter stonden. De puntenhalvering speelt dit jaar dus duidelijk in het nadeel van de Limburgers. "Ik denk dat dit systeem bedacht is voor de tv-gelden of zo. Maar het is zeker geen eerlijke competitie", baalde Heynen.

Zonder PO's was Genk zeker kampioen geworden ...

Meest recent

‘Club Brugge gooit handdoek: Seys vertrekt naar droomclub’

Club hield Joaquin Seys deze zomer nog met alle macht in Brugge, maar lang gaat dat niet meer ...

414
414
Laimer heeft pakkende boodschap voor herstellende Kompany

Konrad Laimer leeft mee met Vincent Kompany, die voorlopig nog afwezig blijft bij Bayern ...

5
5
Mannaert en Mignolet lijken wéér mis te grijpen

Vincent Mannaert sprak grote woorden toen hij naar de bond kwam inzake duidelijkheid over het kiezen ...

37
37
Deschacht geeft Anderlecht drie concrete transfertips

Anderlecht moet volgens Olivier Deschacht nog maar eens de transfermarkt op. De Brusselaars moeten ...

55
55
Eberl komt met straf nieuws over Kompany en Man City

De aanstelling van Vincent Kompany als trainer van Bayern München was allesbehalve een ...

63
63
Dramatisch rapport: Sibierski stort Anderlecht afgrond in

Momenteel bevindt vooral Vitor Bruno zich in het oog van de storm, maar de huidige crisis bij RSC ...

194
194
Van Bommel aan zet: nu of nooit voor kandidaat-Rode Duivel?

Bij zijn vuurdoop als Belgisch bondscoach haalde Mark van Bommel slechts enkele nieuwe namen bij de ...

80
80
Bart Verhaeghe is het grondig beu: "Stop ermee!"

Bart Verhaeghe heeft er genoeg van. De voorzitter van Club Brugge liet zich opvallend scherp uit ...

68
68
'Club Brugge transfermarkt op: topprioriteit al bekend'

Dankzij de goed gevulde bankrekening hoeft Club Brugge niet te verkopen, maar elke zomer zoeken er ...

276
276
Voetbalbond kondigt aanduidingen refs speeldag 10 aan

In de Jupiler Pro League is straks alweer speeldag 10 aangebroken. Via de officiële kanalen ...

42
42
Bart Verhaeghe verrast met grote beslissing over dochter Lisa

Bart Verhaeghe heeft met Club Brugge de voorbije jaren grote successen geboekt, ook op het Europese ...

343
343
Bruno blijft puzzelen: nieuw spitsenduo Anderlecht?

Met het mes op de keel krijgt RSC Anderlecht zaterdag Westerlo over de vloer. Mits een nieuwe ...

275
275
Leko luidt alarmbel bij Club Brugge: "Spelen met vuur"

Het straffe parcours in de Champions League kost Club Brugge voorlopig geen punten in eigen land. ...

303
303
‘Lukaku niet welkom: Coucke woest op één man’

Marc Coucke droomt al maanden van een terugkeer van Romelu Lukaku naar Anderlecht. Vanuit Turkije ...

1082
1082
'Blessurecrisis bij Barça: Laporta gaat voor wereldkampioen'

FC Barcelona begon flitsend aan het seizoen, maar botste in de laatste week op zijn limieten. In de ...

45
45
Francis vreest nieuwe bom in transferwereld? "Binnen 10 jaar"

De voorbije jaren kwam het transfersysteem in het mondiale voetbal stevig onder druk te staan. In ...

60
60
Nainggolan vrijdag voor de rechter: waarvan wordt hij verdacht?

Radja Nainggolan beleeft een woelig seizoen bij Patro Eisden, want de resultaten van de ploeg vallen ...

73
73
Van Himst: "Ze hebben hem bij Anderlecht een vuile loer gedraaid"

Bij Anderlecht rekenen ze nog steeds hard op Neerpede om talent te leveren aan de A-ploeg én ...

311
311
Kompany krijgt zeer heldere opdracht van Bayern-bestuur

Vincent Kompany mag dan wel ontslagen zijn uit het ziekenhuis, maar op de bank moeten we hem ...

60
60
'Godts krijgt geweldig nieuws van PSG én privé'

Mika Godts versierde vorige zomer een absolute droomtransfer, want na een sensationeel seizoen bij ...

331
331
Union vernieuwt sneller dan verwacht: Hubert velt oordeel

De voorbije jaren bleek het elk seizoen het lot van Union dat het zijn elftal grondig moest ...

65
65
Waalse pers slaat alarm bij Duivels: Van Bommel moet ingrijpen

Volgende week is Mark van Bommel weer aan zet, want dan moet hij zijn selectie bekend maken voor de ...

225
225
TRANSFERUURTJE: 'Standard liet topper liggen, dubbele exit Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

98
98
‘Standard moet verkopen: zestal voor miljoenenjackpot’

Standard Luik vocht de afgelopen jaren tegen financiële malaise. Het ergste lijkt voorbij, maar ...

207
207
Marc Coucke getroffen door spijkerharde beslissing

Voor Coucke zijn het niet meteen de leukste weken. De zakenman kreeg onlangs dan wel goed nieuws in ...

147
147

Meer sportnieuws