KRC Genk likt zijn wonden: "Géén eerlijke competitie"

658
KRC Genk likt zijn wonden:

KRC Genk lijkt definitief uit de titelstrijd te liggen. De winnaar van de reguliere competitie verloor zaterdag ook op het veld van Union SG en telt daardoor zeven punten achterstand op de koploper. Al heeft dat niet enkel met de eigen prestaties te maken.

Dat Genk zijn titeldroom na een pijnlijke 1 op 15 moet opbergen, heeft het grotendeels aan zichzelf te danken. Op Union lag het spelniveau weliswaar hoger dan de voorbije matchen. Maar in de zone van de waarheid liep telkens wel iets fout. Bovendien maakte coach Thorsten Fink dit keer niet zo'n goede beurt op tactisch vlak.

Maar de Limburgers hebben in de Play-Offs ook af te rekenen met pech wat de arbitrage betreft. Vooral na de thuismatch tegen Antwerp FC mocht Racing zich bestolen voelen met een discutabele penalty tegen en een niet-gefloten strafschop aan de overzijde. Maar ook in het Dudenpark speelde de wedstrijdleiding zijn rol.

LEES OOK: KRC Genk-duo snoeihard aangepakt: “Dat is het probleem”

Mentale klappen

Voor de vijfde match op rij kreeg Genk een strafschop tegen. Dit keer leek het weliswaar terecht en de penalty werd uiteindelijk ook gemist. Daarnaast kreeg Ibrahima Bangoura dubbel geel na twee overbodige fouten. Maar de thuisploeg ontsnapte meermaals aan een kaart bij soortgelijke overtredingen.

Aanvoerder Bryan Heynen probeerde desondanks sereen te blijven. Al geeft hij toe dat al die discutabele beslissing wel mentaal doorwegen. "We kunnen over de ref praten, maar we moeten vooral naar onszelf kijken", klonk het bij Het Belang van Limburg. "Als er een keer een discutabel besluit van de scheidsrechter valt, kan je daarmee leven. Maar als dat twee keer gebeurt, is het al moeilijker om daar mee om te gaan. We kunnen daar over blijven zeuren, maar we moeten door."

Vervloekte puntenhalvering

In ieder geval lijkt de titeldroom nu voorbij. Met nog drie speeldagen te gaan telt Racing immers zeven punten minder dan leider Union, dat geen rechtstreekse duels meer heeft tegen de ploegen uit de top drie. Pijnlijk, aangezien de Brusselaars bij het afsluiten van de reguliere competitie nog 13 punten achter stonden. De puntenhalvering speelt dit jaar dus duidelijk in het nadeel van de Limburgers. "Ik denk dat dit systeem bedacht is voor de tv-gelden of zo. Maar het is zeker geen eerlijke competitie", baalde Heynen.

Zonder PO's was Genk zeker kampioen geworden ...

Meest recent

Soap voorbij: Ierland speelt toch Israël, dat nog natrapt

De deelname van Israël in deze Nations League zorgt voor de nodige controverse. In hun ...

5
5
Van Gucht krijgt ijskoude douche: Relatiebom barst in Gent

Ruben Van Gucht blijft ook na zijn exit uit de Verraders het nieuws domineren. De sportjournalist ...

15
15
Basisplaats Doku bij Rode Duivels weldra in gevaar?

Mark van Bommel heeft meteen zijn stempel gedrukt als bondscoach van de Rode Duivels. De ...

23
23
'Zidane grijpt stevig in voor match tegen Rode Duivels'

Tijdens deze interlandperiode spelen de Rode Duivels maar liefst vier wedstrijden op iets meer dan ...

80
80
Interlands: Tresoldi en Buffalo staan aan het kanon

Dit weekend wordt er geen competitievoetbal gespeeld in de Jupiler Pro League, maar dat betekent ...

73
73
Speech Van Bommel uitgelekt: "Als dat na 4 dagen al kan..."

Mark van Bommel heeft zijn intrede als bondscoach van de Rode Duivels zeker niet gemist. Zijn eerste ...

45
45
‘Inter zet Stankovic buiten: Club Brugge ruikt stunt’

Inter betaalde 23 miljoen euro om hem terug te halen en wees 40 miljoen euro uit Engeland af. Na zes ...

889
889
Courtois keert terug naar België: reden is héél opvallend

Thibaut Courtois is nog eens in België en deze keer draait zijn bezoek niet om de Rode Duivels. ...

103
103
Real Madrid en Frankrijk kennen ernst blessure Mbappé

Kylian Mbappé viel tegen Turkije geblesseerd uit nadat hij scoorde. De Franse sterspeler mist ...

59
59
STVV'er Kokubo helpt zéér hardnekkig gerucht uit de wereld

Leo Kokubo staat op het punt om mogelijk zijn debuut te maken voor de Japanse nationale ploeg, maar ...

20
20
Tom Caluwé schetst harde realiteit bij KV Mechelen

Sportief directeur Tom Caluwé windt er geen doekjes om: de club staat momenteel niet waar ze ...

71
71
Boskamp maakt zich zorgen over één Rode Duivel

Romelu Lukaku kreeg tegen Italië opnieuw een beperkte invalbeurt en kon daarin niet helemaal ...

230
230
Marc Degryse ziet duidelijke verandering bij de Rode Duivels

De 0-2-zege van de Rode Duivels in Italië heeft indruk gemaakt op Marc Degryse. De analist ziet ...

104
104
De Ketelaere onder de indruk: "Blijft een groot voetballand"

De Rode Duivels hebben met een overtuigende 0-2-zege in Italië een statement gemaakt. Ook ...

54
54
Defour haalt opnieuw stevig uit naar Garcia

Dat Steven Defour geen fan was van Rudi Garcia, dat was al duidelijk. In zijn analyse voor Het ...

121
121
Hasi verklapt: "Ik wilde hem weghalen bij Anderlecht"

De passage van Besnik Hasi bij RSC Anderlecht was niet bepaald goed te noemen. De coach werd ...

118
118
Voorzitter Man City komt met statement na alle ophef

Manchester City-voorzitter Khaldoon Al Mubarak heeft zich rechtstreeks tot de supporters van de ...

71
71
Pocognoli debuteert met kleine tegenvaller bij Schotland

Schotland verraste vriend en vijand door Sebastien Pocognoli aan te stellen als bondscoach. De ...

43
43
Albert lyrisch over Rode Duivel: "Een toekomstige ster"

Mika Godts heeft tegen Italië indruk gemaakt en krijgt daarvoor ook lof uit onverwachte hoek. ...

201
201
Beerschot op zijn hoede: "Match van het jaar"

Beerschot trekt morgen in de zesde ronde van de Croky Cup naar Crossing Schaarbeek. Op papier is de ...

68
68
Supportersclash Beerschot-KVM: Gevolgen zijn bikkelhard

De gebeurtenissen op een parking in Geel blijven nazinderen binnen de supporterswereld. Wat vorig ...

159
159
Lukebakio ziet enorme weelde: "Dat is onze sterkte"

Dodi Lukebakio scoorde alweer na een invalbeurt. De explosieve winger kan zeer goed invallen en is ...

60
60
Ze vallen als vliegen: wéér blessures in de Nations League

De Nations League is nog maar amper begonnen, maar de blessurelijst begint nu al stevig aan te ...

128
128
Leoni geeft hét verhaal: "Daarom verliet ik Anderlecht"

Theo Leoni heeft bij LN24 opnieuw teruggeblikt op zijn vertrek bij Anderlecht. De middenvelder, die ...

221
221
Van Bommel: "De beste speler uit de Belgische geschiedenis"

Kevin De Bruyne maakte tegen Italië opnieuw indruk. De Belgische spelmaker stond een uur op het ...

1784
1784

Meer sportnieuws