KRC Genk likt zijn wonden: "Géén eerlijke competitie"

658
KRC Genk likt zijn wonden:

KRC Genk lijkt definitief uit de titelstrijd te liggen. De winnaar van de reguliere competitie verloor zaterdag ook op het veld van Union SG en telt daardoor zeven punten achterstand op de koploper. Al heeft dat niet enkel met de eigen prestaties te maken.

Dat Genk zijn titeldroom na een pijnlijke 1 op 15 moet opbergen, heeft het grotendeels aan zichzelf te danken. Op Union lag het spelniveau weliswaar hoger dan de voorbije matchen. Maar in de zone van de waarheid liep telkens wel iets fout. Bovendien maakte coach Thorsten Fink dit keer niet zo'n goede beurt op tactisch vlak.

Maar de Limburgers hebben in de Play-Offs ook af te rekenen met pech wat de arbitrage betreft. Vooral na de thuismatch tegen Antwerp FC mocht Racing zich bestolen voelen met een discutabele penalty tegen en een niet-gefloten strafschop aan de overzijde. Maar ook in het Dudenpark speelde de wedstrijdleiding zijn rol.

LEES OOK: Enorm manco KRC Genk onthuld: Vanhaezebrouck snoeihard

Mentale klappen

Voor de vijfde match op rij kreeg Genk een strafschop tegen. Dit keer leek het weliswaar terecht en de penalty werd uiteindelijk ook gemist. Daarnaast kreeg Ibrahima Bangoura dubbel geel na twee overbodige fouten. Maar de thuisploeg ontsnapte meermaals aan een kaart bij soortgelijke overtredingen.

Aanvoerder Bryan Heynen probeerde desondanks sereen te blijven. Al geeft hij toe dat al die discutabele beslissing wel mentaal doorwegen. "We kunnen over de ref praten, maar we moeten vooral naar onszelf kijken", klonk het bij Het Belang van Limburg. "Als er een keer een discutabel besluit van de scheidsrechter valt, kan je daarmee leven. Maar als dat twee keer gebeurt, is het al moeilijker om daar mee om te gaan. We kunnen daar over blijven zeuren, maar we moeten door."

Vervloekte puntenhalvering

In ieder geval lijkt de titeldroom nu voorbij. Met nog drie speeldagen te gaan telt Racing immers zeven punten minder dan leider Union, dat geen rechtstreekse duels meer heeft tegen de ploegen uit de top drie. Pijnlijk, aangezien de Brusselaars bij het afsluiten van de reguliere competitie nog 13 punten achter stonden. De puntenhalvering speelt dit jaar dus duidelijk in het nadeel van de Limburgers. "Ik denk dat dit systeem bedacht is voor de tv-gelden of zo. Maar het is zeker geen eerlijke competitie", baalde Heynen.

Zonder PO's was Genk zeker kampioen geworden ...

Meest recent

Spitsendilemma Gent: De Mil reikt oplossing aan

AA Gent won zijn openingswedstrijd in de Conference League wel nog van Aarhus, maar ging twee weken ...

1
1
De Roover geeft aan wat er fout liep bij STVV

STVV begon zeer fraai aan zijn avontuur in de Conference League, want na zeges tegen Iberia en FC ...

1
1
Vervanger Lukaku velt Liverpool, Real komt met schrik vrij

In de eerste wedstrijden van woensdagavond in de Champions League hebben we bijna meteen twee stunts ...

14
14
Van de Perre spreekt klare taal over Rode Duivels

In de komende dagen zal Mark van Bommel bekend maken welke Rode Duivels hij selecteert voor het ...

5
5
Geen rotatie bij Club: Leko komt met verklaring

Club Brugge hoopt straks tegen PSV weer een knap resultaat neer te zetten, nadat het in zijn laatste ...

17
17
Leko kiest verwachte elf, ook geen verrassingen bij PSV

Om 21u is Club Brugge weer aan zet in de Champions League. Na de knappe zes op zes tegen Inter en ...

45
45
'Wéér duel België-Marokko: doorslaggevende factor bekend'

De voorbije jaren zaten België en Marokko elkaar al regelmatig in de haren in de strijd om jong ...

59
59
Union verbaast Spanje: "Eén van beste teams die we al tegenkwamen"

Donderdag is ook Union weer aan zet in de Europa League. De Brusselaars zijn daarin tot dusver ...

54
54
Mokerslag Standard: aanvoerder maandenlang out?

Na de Europese week gaat de focus vrijdag meteen weer op de Jupiler Pro League, voor de laatste keer ...

41
41
Boodschap voor Van Bommel: "Rode Duivels blijven doel"

Anderlecht neemt het donderdag om 18u45 in zijn vierde wedstrijd in de league phase van de Europa ...

16
16
Milkon verrast iedereen met nieuwe club

De laatste jaren krijgen alsmaar meer jonge trainers hun kans in het Belgische voetbal, zij het met ...

19
19
Bormans speelt open kaart over Europese ambitie Union

Donderdag wordt alweer een drukke dag voor de Belgische teams in Europa. Ook Union moet dan opnieuw ...

26
26
Bornauw, Club en WK U17: Bruno reageert op hete hangijzers

Donderdag moet Anderlecht alweer aan de bak, want dan komt op de vierde speeldag in de Europa League ...

107
107
Ronaldo deelt hartverscheurend bericht na tragedie in Spanje

Cristiano Ronaldo speelde een groot stuk van zijn carrière in Spanje, uiteraard bij Real ...

38
38
Leko gelooft het zelf niet: Verhaeghe ruikt ongeziene stunt

Ivan Leko trapt bij Club Brugge bewust op de rem. Na de 3-4 tegen Inter gooit iedereen met ...

221
221
Geen goed voorteken voor Club: NXT verliest in slot van PSV

Club Brugge gaat om 21u op zoek naar zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League. ...

104
104
Degryse voorspelt enorm spektakel bij Club Brugge

Club Brugge staat om 21u voor zijn vierde opdracht in de league phase van de Champions League. Het ...

203
203
Trainerscarousel: nieuwe coach Debast, Schreuder profiteert

November blijkt nu al de maand van de trainerswissels te worden. In de Jupiler Pro League sneuvelden ...

73
73
Relatie Van Gucht en Charlotte Van Looy onder druk?

Charlotte Van Looy doet een opvallende bekentenis over haar relatie met Ruben Van Gucht. Achter de ...

66
66
'Mislukte' transfers bij Club: Preud'homme weerlegt kritiek

Bij Club Brugge zijn ze alweer uitstekend aan het seizoen begonnen, met een 27 op 30 in de Jupiler ...

235
235
'Union haalt opgelucht adem: Bondsparket heeft genade'

Het blijven zeer drukke weken voor Union. Donderdag moet het in de Europa League op bezoek bij Celta ...

58
58
Ommekeer bij Kortrijk? "Het gaat de goede kant uit"

Vorig weekend vonden er de nodige verschuivingen plaats in de kelder van het klassement van de ...

107
107
Real pakt uit: tennisicoon in bestuur én toptalent op komst

Real Madrid kende alweer een woelig seizoensbegin, want na nederlagen tegen Real Betis en Atletico ...

53
53
'Vitor Bruno slikt dubbele domper voor Salzburg'

Anderlecht bezorgde zichzelf vorig weekend weer wat meer ademruimte met een ruime zege tegen ...

270
270
'Na 6 maanden alweer weg? Goudhaantje Union grof wild'

Union haalde afgelopen zomer alweer 35 miljoen euro op de transfermarkt op met de verkoop van Anan ...

58
58

Meer sportnieuws