KRC Genk likt zijn wonden: "Géén eerlijke competitie"

658
KRC Genk likt zijn wonden:

KRC Genk lijkt definitief uit de titelstrijd te liggen. De winnaar van de reguliere competitie verloor zaterdag ook op het veld van Union SG en telt daardoor zeven punten achterstand op de koploper. Al heeft dat niet enkel met de eigen prestaties te maken.

Dat Genk zijn titeldroom na een pijnlijke 1 op 15 moet opbergen, heeft het grotendeels aan zichzelf te danken. Op Union lag het spelniveau weliswaar hoger dan de voorbije matchen. Maar in de zone van de waarheid liep telkens wel iets fout. Bovendien maakte coach Thorsten Fink dit keer niet zo'n goede beurt op tactisch vlak.

Maar de Limburgers hebben in de Play-Offs ook af te rekenen met pech wat de arbitrage betreft. Vooral na de thuismatch tegen Antwerp FC mocht Racing zich bestolen voelen met een discutabele penalty tegen en een niet-gefloten strafschop aan de overzijde. Maar ook in het Dudenpark speelde de wedstrijdleiding zijn rol.

LEES OOK: Enorm manco KRC Genk onthuld: Vanhaezebrouck snoeihard

Mentale klappen

Voor de vijfde match op rij kreeg Genk een strafschop tegen. Dit keer leek het weliswaar terecht en de penalty werd uiteindelijk ook gemist. Daarnaast kreeg Ibrahima Bangoura dubbel geel na twee overbodige fouten. Maar de thuisploeg ontsnapte meermaals aan een kaart bij soortgelijke overtredingen.

Aanvoerder Bryan Heynen probeerde desondanks sereen te blijven. Al geeft hij toe dat al die discutabele beslissing wel mentaal doorwegen. "We kunnen over de ref praten, maar we moeten vooral naar onszelf kijken", klonk het bij Het Belang van Limburg. "Als er een keer een discutabel besluit van de scheidsrechter valt, kan je daarmee leven. Maar als dat twee keer gebeurt, is het al moeilijker om daar mee om te gaan. We kunnen daar over blijven zeuren, maar we moeten door."

Vervloekte puntenhalvering

In ieder geval lijkt de titeldroom nu voorbij. Met nog drie speeldagen te gaan telt Racing immers zeven punten minder dan leider Union, dat geen rechtstreekse duels meer heeft tegen de ploegen uit de top drie. Pijnlijk, aangezien de Brusselaars bij het afsluiten van de reguliere competitie nog 13 punten achter stonden. De puntenhalvering speelt dit jaar dus duidelijk in het nadeel van de Limburgers. "Ik denk dat dit systeem bedacht is voor de tv-gelden of zo. Maar het is zeker geen eerlijke competitie", baalde Heynen.

Zonder PO's was Genk zeker kampioen geworden ...

Meest recent

Bankzitters grijpen kans bij RSCA: dilemma voor Bruno

Met een 2-0 zege tegen RB Salzburg breidde RSC Anderlecht een vervolg aan de 4-1 overwinning tegen ...

57
57
Club imponeert in CL: alwéér Bruggeling in TOTW

Club Brugge blijft maar indruk maken in de Champions League, want na Inter en Lens ging nu ook PSV ...

62
62
Union SG stunt weer in Europa, STVV geeft zege nog weg

Union SG en STVV begonnen om 20u45 aan hun Europese duels. Beide ploegen waren goed aan hun League ...

80
80
WK U17: Anderlecht hakt knoop definitief door

RSC Anderlecht en de KBVB liggen op ramkoers. De Brusselaars en de Belgische voetbalbond ...

73
73
Blessurezorgen voor Anderlecht? Bruno geeft update

RSC Anderlecht won vlot met 2-0 van RB Salzburg. De Brusselaars speelden sterk, maar er was ook ...

146
146
Coosemans sneert naar media na zege van Anderlecht

RSC Anderlecht won knap met 2-0 van RB Salzburg. Paars-Wit was stevig baas en had altijd een keer of ...

200
200
Standard met dramatisch nieuws: "9 maanden out"

Standard is niet bepaald bezig aan een goed seizoen. De laatste weken zijn de resultaten ronduit ...

75
75
Euvrard haalt verschroeiend uit naar spelersgroep Standard

De crisis bij Standard blijft aanslepen. Het gelijkspel tegen KV Kortrijk heeft de onvrede bij de ...

104
104
Joos over afscheid Ronaldo: "Zelfs zijn grootste fans..."

Het nieuws dat Cristiano Ronaldo stopt bij de nationale ploeg van Portugal roept heel wat reacties ...

74
74
Anderlecht zet Salzburg knap opzij, halve blamage AA Gent

RSC Anderlecht en AA Gent begonnen om 18u45 aan hun Europees duel. De Brusselaars ontvingen RB ...

121
121
Mika Godts gunt volgers eerste blik op zijn grote geluk: "Dankbaar"

Mika Godts beleeft bijzonder mooie tijden, zowel op als naast het voetbalveld. De Rode Duivel maakte ...

15
15
Messoudi krijgt mooie beloning en wordt compléét verrast

Mo Messoudi (42) is door de Pro League verkozen tot 'Manager van de Maand' oktober. De coach van ...

19
19
Anderlecht op voorsprong: één man verrast iedereen

RSC Anderlecht heeft de eerste 45 minuten van zijn vierde groepsmatch in de Europa League afgewerkt. ...

81
81
Yann Sommer steelt de show: Boudeweel trekt conclusie

Club Brugge heeft woensdagavond een knappe 1-2-overwinning geboekt op het veld van PSV. Een ...

216
216
Sonck haalt uit naar RSCA-bestuur: "Waarom spraken zij?"

Vitor Bruno kreeg van zijn eigen bestuur onbegrijpelijk publiekelijk wat tikken tegen het hoofd. ...

121
121
Anderlecht afgewezen: "Ik weigerde hun aanbod"

Yorbe Vertessen kijkt met bijzondere gevoelens uit naar de confrontatie van vanavond met Anderlecht. ...

105
105
‘Ontslag Bruno ligt klaar: Coucke verrast met opvolger’

De dagen van Vitor Bruno bij Anderlecht lijken geteld. Het geduld van Marc Coucke en de clubtop is ...

971
971
Bruno hakt knopen door: opstelling Anderlecht bekend

Ook na de overtuigende zege tegen Westerlo staat het mes Vitor Bruno nog steeds op de keel bij ...

74
74
Club Brugge stunt in CL: databureau voorspelt eindranking

Nadat het woensdag PSV over de knie legde, zit Club Brugge na vier speeldagen al aan negen punten in ...

165
165
Anderlecht voert druk op: Bruno met één been buiten

Van een ultimatum is er volgens Kenneth Bornauw geen sprake, maar dat Vitor Bruno zijn job op het ...

109
109
Jackpot voor Union: goudhaantje verlengt contract

Union vertoeft momenteel in Spanje, waar het tegen Celta de Vigo ongeslagen hoopt te blijven in de ...

43
43
Kopzorgen voor Club Brugge: trio valt door de mand

Nadat het eerder al won van Inter en Lens veroverde Club Brugge nu ook de scalp van PSV in de ...

398
398
Hans Vanaken deelt veelzeggend bericht na PSV-stunt

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

437
437
'Bruno blijft roteren: opvallende wissel Anderlecht'

In de Europa League krijgt RSC Anderlecht straks RB Salzburg over de vloer. Na vlotte 4-1 zege tegen ...

207
207
Leko kruist vingers: Club Brugge likt wonden na CL-zege

Club Brugge boekte woensdag een fraaie 1-2 zege op het veld van PSV, en zette zo weer een stap ...

420
420

Meer sportnieuws