Genk dubbel bestolen? "Waar zit je verstand dan als VAR?"

door
Genk dubbel bestolen?

KRC Genk leed zondag een erg dure nederlaag op eigen veld tegen Antwerp FC. De Limburgers mochten zich wel bestolen voelen na een niet-gefloten penalty. En ook aan de beslissende strafschop die het zelf tegen kreeg hing een geurtje.

In de tweede helft leek Racing een elfmeter te gaan krijgen. Na een duel met Tolu Arokodare beroerde Semm Renders de bal immers met de arm. In de herhalingen was ook duidelijk te zien dat er contact was en zijn arm hield hij in een 'niet natuurlijke' positie. De verbazing was dan ook groot toen de VAR besloot om niet in te grijpen en het spel gewoon liet verder gaan.

LEES OOK: Trainerszoektocht Genk: Joos dropt spectaculaire naam

VAR laat Genk in de koude staan

Maandagavond gaf scheidsrechtersbaas Jonathan Lardot ook toe dat de bal wel degelijk op de stip gelegd had moeten worden. "De camera in doel geeft een vertekend beeld van de fase, maar op de tegenovergestelde camera zie je de bal van richting veranderen. Dus het moest absoluut penalty zijn", wond Lardot er geen doekjes om.

Pech dus voor Genk, dat nog meer reden tot klagen had. In de eerste helft gaf scheidsrechter Jan Boterberg een vrije trap aan de rand van de zestien voor een vermeende fout van Mujaid Sadick op Gyrano Kerk. Maar na millimeterwerk van de VAR werd de vrije trap omgezet in een strafschop. Tjaronn Chery zette die elfmeter ook om en schonk zijn ploeg zo de zege.

Niet eens een duidelijke fout

Die bewuste fase kwam maandag ook te sprake bij 'Extra Time' en de analisten hadden toch hun bedenkingen. "Zie je de fout van Sadick wel? En als je niet zeker bent van de fout, niet zeker bent waar het precies is, ... waar zit dan je verstand als je als VAR zegt: 'ik ga hier een penalty voor geven'. Ik kan het niet begrijpen", sakkerde Filip Joos. Zijn collega Wesley Sonck vond het zelfs meer een overtreding van Kerk.

Het Referee Department kwam maandag niet terug op de bewuste fase. Maar het lijkt dus het werk van een overijverige VAR. "Als de VAR niet ingrijpt, is er niemand die hier naar kraait", opperde Peter Vandenbempt. "Als dit duidelijk in de zestien gebeurt, vraag ik mij af of Boterberg wel zou fluiten", besloot Joos.

De penalty voor Antwerp was onterecht ...

Meest recent

‘Anderlecht wil stunten met terugkeer supertalent’

RSC Anderlecht heeft een bekende jeugdopleiding, maar het gebeurt meer en meer dat een toptalent op ...

10
10
Ex zet PSV-fan Van Gerwen voor schut : "Hersenloos wicht!"

De breuk tussen Michael van Gerwen en zijn jeugdliefde Daphne Govers sloeg eerder dit jaar in als ...

3
3
‘Club Brugge en Anderlecht strijden om bekende naam’

De wintermercato staat voor de deur en de Belgische clubs zijn naarstig op zoek naar versterkingen. ...

33
33
Penders verbaast zelfs tegenstander: “In godsnaam…”

Mike Penders staat onder contract bij Chelsea, maar de doelman speelt dit seizoen op huurbasis bij ...

12
12
Beerschot in diepe rouw: clubicoon Ludo Driesen overleden

Beerschot is in diepe rouw gedompeld. De club kwam op de officiële kanalen met het nieuws dat ...

0
0
Vandenbempt haalt hard uit naar hervorming

De competitiehervorming is een gespreksonderwerp dat nog even de voorpagina’s zal halen. De ...

148
148
Rode Duivel afgemaakt: ‘Genadeloos vertrek dreigt'

Koni De Winter werd de afgelopen interlandperiodes telkens geselecteerd door bondscoach Rudi Garcia ...

93
93
Ronald Koeman deelt nieuws dat door merg en been gaat

Ronald Koeman heeft donderdagavond in het televisieprogramma Eva openhartig verteld over een ...

85
85
Breekt voormalige 'Kompany-revelatie' eindelijk door in JPL?

Vanavond nemen Sporting Charleroi en KRC Genk het tegen elkaar op. De kans is bestaande dat de ...

51
51
AA Gent verrast met terugkeer van oude bekende

AA Gent stelde Rik De Mil aan als nieuwe trainer. De Buffalo's hebben vandaag nog meer nieuws ...

108
108
Garcia ziet één 'voordeel' aan blessures Lukaku en De Bruyne

België maakt zich stilaan al klaar voor het WK van komende zomer. Met Egypte, Iran en ...

34
34
Vanderhaeghe verrast bij comeback: 'Club of Anderlecht?'

Veel langer dan hem lief is, zat Yves Vanderhaeghe de laatste maanden aan de bank gekluisterd. De ...

322
322
Van Dijk onthult hoe hij echt over Salah denkt

Heeft Mohammed Salah zijn laatste match gespeeld voor Liverpool? De kans is zeker bestaande, want de ...

46
46
Heymans baalt, maar ziet ook nieuwe kans na vertrek Fink

Bij KRC Genk nemen ze het vanavond op tegen Sporting Charleroi. Het is de eerste match na het ...

140
140
'Dé aankoop van 100 miljoen die Real Madrid nodig heeft'

Real Madrid is nu al uiteraard bezig met transfers voor komende zomer. De Koninklijke zou volgens ...

55
55
Kindermans 'helpt' Anderlecht handje in transferdossier

Bij RSC Anderlecht gaan ze in 2026 voor een aantal spelers zeer grof geld kunnen verdienen. Twee ...

319
319
‘KRC Genk beeft: deal met Simons staat op ontploffen’

In Genk hangt er weer spanning in de lucht: iedereen wil vooruit, maar het bestuur wil zich niet ...

626
626
Garcia looft twee bekritiseerde Duivels: WK lijkt zekerheid

Bij de Rode Duivels blijven de fans een beetje op hun honger zitten over twee spelers. Onder meer ...

123
123
Kindermans speelt open kaart over terugkeer naar Anderlecht

RSC Anderlecht lijkt alles weer stilaan in orde te hebben. Er is rust in de club, de juiste mensen ...

638
638
Garcia zaait twijfel rond WK-toekomst Witsel

Bij de Rode Duivels gaat Rudi Garcia de komende maanden knopen moeten doorhakken. Hij kan wellicht ...

41
41
Losada heeft na lang zoeken eindelijk club beet

Iets meer dan een jaar geleden speelde zich in Deinze een tragedie af. De tweedeklasser ging ...

21
21
KRC Genk speurt rond: De Condé zoekt witte merel

KRC Genk heeft middelen, maar het kan zeker geen gekke dingen doen in januari. De Limburgers zullen ...

207
207
'Liverpool pakt malaise aan: transferdeal met Club Brugge'

Club Brugge heeft de intentie om zijn sterkhouders tijdens de komende wintermercato aan boord te ...

354
354
'Transferfiasco Anderlecht, januari-exit in de maak'

RSC Anderlecht is van plan om zich tijdens de zomermercato te versterken met enkele gerichte ...

237
237
'Genk hakt knoop door: nieuwe hoofdcoach in aantocht'

De zoektocht naar een opvolger voor Thorsten Fink nadert zijn ontknoping bij KRC Genk. Zo zou Racing ...

932
932

Meer sportnieuws