KRC Genk komt erg goed weg: "Levensgevaarlijke actie"

424 stemmen
KRC Genk komt erg goed weg:

KRC Genk verloor zondag ook zijn tweede rechtstreekse duel tegen een titelconcurrent en ging met 1-2 onderuit tegen Union SG. Achteraf laakten de Limburgers de 'onsportieve houding' van de Brusselaars. Maar Racing kwam zelf ook goed weg.

Een week eerder had Genk ook al verloren op het veld van de nieuwe leider Club Brugge. Het werd toen een hoogstaande maar faire wedstrijd. Zondag tegen Union lag het spelniveau veel lager. Maar aan intensiteit geen gebrek. Zo stond de clash bol van de pittige duels en stevige overtredingen.

LEES OOK: Ex-ref spreekt klare taal: Rode Duivels bestolen?

Potjes koken over

Bovendien kreeg Racing een discutabele strafschop tegen, wat de frustraties alleen maar deed toenemen. In de slotfase kookten de potjes helemaal over. Zo werd vanop de bezoekende bank een tweede bal op het veld gegooid midden in een actie van Genk. Een actie die de gemoederen serieus deed oplaaien.

Het bewuste incident maakte inmiddels heel wat los. Het bondsparket besloot zelfs om een officieel onderzoek op te starten. De reacties vanuit het Genkse kamp lieten ook weinig aan de verbeelding over. "Dit gebeurt normaal alleen in het amateurvoetbal", stelde aanvaller Jarne Steuckers bijvoorbeeld.

Zware fout Bangoura

Afwachten dus wat het onderzoek zal opleveren. Maar ook Genk kwam in die bewuste slotfase goed weg. Vlak na het incident met de tweede bal kreeg Racing nog een grote doelkans. Bij die fase ging Ibrahim Bangoura met gestrekt been door op de buik van Fedde Leysen. De verdediger van Union hield daar zichtbare wondes aan over. Desondanks kreeg Bangoura geen kaart.

Oud-ref Serge Gumienny is echter van mening dat deze actie altijd bestraft had moeten worden. "Genk kwam op het einde wel goed weg met die fase waarbij Bangoura zijn tegenstander bijna in twee trapt", klinkt het bij Het Belang van Limburg. "Dat moest minimum geel zijn en eigenlijk rood. Hij raakt die speler met de studs vooruit vol in de buik. Een levensgevaarlijke actie die altijd bestraft had moeten worden met een kaart."

🚀

Bangoura moest rood krijgen ...

Meest recent

Garcia houdt adem in na nieuwe update omtrent Doku

Als een donderslag bij heldere hemel gaf Jérémy Doku zondag verstek tegen Iran. ...

59
59
Vanhaezebrouck velt verdict over basisplaats Vanaken

Na het gelijkspel tegen Egypte geraakten de Rode Duivels nu ook niet voorbij Iran, en dus staan Rudi ...

100
100
Ex-ref spreekt klare taal: Rode Duivels bestolen?

Op het WK is er helaas geen Jonathan Lardot om een woordje uitleg te verschaffen bij de beslissingen ...

87
87
'Ngoy op strafbankje: Garcia broedt op verrassing'

In een sowieso al moeizame partij tegen Iran schoten de Rode Duivels zichzelf tot overmaat van ramp ...

115
115
'Rode Duivels likken wonden: duo in de lappenmand'

Zaterdag is het do or die voor de Rode Duivels tegen Nieuw-Zeeland. Op papier een haalbare affiche, ...

133
133
'Trainerssoap Anderlecht bereikt climax: gloednieuwe kandidaat'

RSC Anderlecht is maandag aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen zonder hoofdtrainer. ...

294
294
Nederlanders stomverbaasd: "Vanaken beste speler van België"

Na de tegenvallende WK-start met 2 op 6, krijgt bondscoach Rudi Garcia de nodige kritiek over zich ...

476
476
Magic Messi! Historische goals brengen Argentinië ronde verder

Argentinië blijft voorlopig op koers om zijn wereldtitel te verlengen. De Albiceleste zijn ...

109
109
Nieuwe club voor Renard; AA Gent kondigt vertrek aan

AA Gent begint binnen een maand al aan het nieuwe seizoen in de voorrondes van de Conference League. ...

231
231
Doku vader geworden in Londen! Tijdstip WK-terugkeer bekend

Jérémy Doku en zijn vrouw Shireen Raymond zijn bevallen van hun eerste kindje. Dat ...

324
324
Anderlecht duwt voor WK-transfer: oude bekende in beeld

Anderlecht heeft het dossier van een oude bekende weer op tafel gelegd. Vandaag lijkt het nog een ...

309
309
'Wit konijn Sibierski: nieuwe trainer RSCA onderweg'

RSC Anderlecht vatte maandag de voorbereiding op komend seizoen aan. Nog altijd zonder nieuwe ...

574
574
Bommetje bij RSCA: comeback Kindermans eist slachtoffer

RSC Anderlecht sluit een verloren zoon weer in de armen, want via de clubkanalen werd Jean ...

369
369
Kerkhofs geeft Van Gucht lik op stuk: "Of hij te klein is?"

Sommige uitspraken blijven hangen omdat ze zo onverwacht eerlijk zijn. Dat was ook het geval toen ...

139
139
Garcia slikt bittere pil: WK al afgelopen voor Doku?

Na de magere twee op zes kunnen de Rode Duivels zich geen misstap meer veroorloven. Winst tegen ...

196
196
Anderlecht kondigt Kindermans aan, Antwerp kiest opvolger

Eerder op de dag geraakte bekend dat Jean Kindermans terugkeert naar Neerpede. Lang heeft een ...

423
423
Pfaff compleet vernederd: Belgische bond door stof

Jean-Marie Pfaff heeft in een openhartig gesprek een opvallende ontgoocheling gedeeld over zijn band ...

542
542
'Vrancken verrast met nieuwe buitenlandse club'

Wouter Vrancken heeft zijn nieuwe club zo goed als beet. De ex-trainer van STVV gaat aan de slag ...

366
366
Kerkhofs heeft groot transfernieuws bij Hasselt

Sporting Hasselt was al heel actief op de transfermarkt. De Limburgers zijn echter nog niet klaar ...

172
172
'Maartens Martens op weg naar buitenlandse stuntclub'

Maartens Martens werd enkele maanden geleden ontslagen bij AZ Alkmaar. De Belgische trainer is op ...

46
46
Sibierski in tijdsnood: Anderlecht moet dringend toeslaan

RSC Anderlecht startte vandaag met de veldtraining. Zonder coach. Daar komt snel verandering in. ...

415
415
Lionel Messi, de man die alle data nutteloos maakt

Het WK kan tot op heden heel erg bekoren. Goed voetbal, verrassingen van de kleintjes en de meeste ...

61
61
België barst: De Bruyne & co, geen lieve verhaaltjes meer

België bakt er voorlopig niks van dit WK. Van de ervaren kleppers is alleen Thibaut Courtois ...

510
510
'Anderlecht slaat toe: Jean Kindermans keert terug'

De kogel is door de kerk: Jean Kindermans keert terug naar RSC Anderlecht. Dat maakt Het Laatste ...

681
681
België dondert van zijn wolk: NZE hierdoor probleem

België moet winnen tegen Nieuw-Zeeland. In de Belgische pers worden de kiwi’s als een ...

142
142

Meer sportnieuws