KRC Genk komt erg goed weg: "Levensgevaarlijke actie"

door
KRC Genk komt erg goed weg:

KRC Genk verloor zondag ook zijn tweede rechtstreekse duel tegen een titelconcurrent en ging met 1-2 onderuit tegen Union SG. Achteraf laakten de Limburgers de 'onsportieve houding' van de Brusselaars. Maar Racing kwam zelf ook goed weg.

Een week eerder had Genk ook al verloren op het veld van de nieuwe leider Club Brugge. Het werd toen een hoogstaande maar faire wedstrijd. Zondag tegen Union lag het spelniveau veel lager. Maar aan intensiteit geen gebrek. Zo stond de clash bol van de pittige duels en stevige overtredingen.

LEES OOK: Oud-ref neemt twijfels weg: rode kaart Sardella terecht?

Potjes koken over

Bovendien kreeg Racing een discutabele strafschop tegen, wat de frustraties alleen maar deed toenemen. In de slotfase kookten de potjes helemaal over. Zo werd vanop de bezoekende bank een tweede bal op het veld gegooid midden in een actie van Genk. Een actie die de gemoederen serieus deed oplaaien.

Het bewuste incident maakte inmiddels heel wat los. Het bondsparket besloot zelfs om een officieel onderzoek op te starten. De reacties vanuit het Genkse kamp lieten ook weinig aan de verbeelding over. "Dit gebeurt normaal alleen in het amateurvoetbal", stelde aanvaller Jarne Steuckers bijvoorbeeld.

Zware fout Bangoura

Afwachten dus wat het onderzoek zal opleveren. Maar ook Genk kwam in die bewuste slotfase goed weg. Vlak na het incident met de tweede bal kreeg Racing nog een grote doelkans. Bij die fase ging Ibrahim Bangoura met gestrekt been door op de buik van Fedde Leysen. De verdediger van Union hield daar zichtbare wondes aan over. Desondanks kreeg Bangoura geen kaart.

Oud-ref Serge Gumienny is echter van mening dat deze actie altijd bestraft had moeten worden. "Genk kwam op het einde wel goed weg met die fase waarbij Bangoura zijn tegenstander bijna in twee trapt", klinkt het bij Het Belang van Limburg. "Dat moest minimum geel zijn en eigenlijk rood. Hij raakt die speler met de studs vooruit vol in de buik. Een levensgevaarlijke actie die altijd bestraft had moeten worden met een kaart."

Bangoura moest rood krijgen ...

Meest recent

Hubert rekent af met Anderlecht na Sardella-ophef

De Brusselse derby van vorig weekend tussen Anderlecht en Union heeft heel wat stof doen opwaaien. ...

8
8
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenendeal Club, Anderlecht casht op aankoop'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

60
60
Van Gucht zorgt voor absolute toptransfer in medialand

Ruben Van Gucht blijft verrassingen aan mekaar knopen. De blonde 'sportgod' kwam al in het nieuws ...

10
10
'Mourinho in middelpunt van grote rel bij Real Madrid'

Het rommelt bij Real Madrid. De Koninklijke zal dit seizoen géén prijs pakken en coach ...

27
27
Taravel roept straffe taal: Club en Union onder de loep

RSC Anderlecht neemt het komende speeldag op tegen Club Brugge in het Lotto Park. Jeremy Taravel gaf ...

42
42
‘Succescoach SK Beveren plots genoemd bij topclub’

SK Beveren heeft geschiedenis geschreven in de Challenger Pro League. De club speelde kampioen in 1B ...

40
40
Protest tegen WK-deelname Iran barst los: toch wending?

FIFA-baas Gianni Infantino liet weten dat Iran sowieso zal deelnemen aan het WK 2026 in de Verenigde ...

46
46
‘Club Brugge duwt Anderlecht dieper in de put: suprematie’

Club Brugge heeft al een aantal jaren het stokje overgenomen van RSC Anderlecht. Blauw-Zwart zet de ...

396
396
'Kompany in de wolken: droomtransfer Bayern nadert'

Bayern München hoopt volgende week tegen PSG nog een scheve situatie recht te zetten na de ...

42
42
Infantino bezorgt zichzelf gênant moment op FIFA-congres

Binnen iets meer dan een maand gaat het WK van start en dus zoekt FIFA-voorzitter Gianni Infantino ...

60
60
'Klein' nieuw stadion: Union legt uit waarom

De voorbije jaren bleek het voor Belgische teams schier onmogelijk om een nieuw stadion neer te ...

224
224
'Paspoortbom in Nederland: 133 matchen in gevaar'

De voorbije weken was Nederland in de ban van 'paspoortgate'. Het was NAC Breda dat de kat de bel ...

131
131
Mazzu legt spelers OHL forse straf op na wanprestatie

In de Europe Play-Off blijft het spannend omdat geen enkel team er echt bovenuit steekt. Eén ...

49
49
'Keihard verdict voor Amadou Onana'

Twee weken voor hij zijn WK-selectie bekend maakt, zit Rudi Garcia met nog wat extra kopzorgen. De ...

163
163
Jackpot lonkt voor Genk: "Hij is te goed voor de JPL"

Voor KRC Genk is het een teleurstellend seizoen geworden. Het greep naast de top zes en kon ook in ...

172
172
Mourinho kiest favoriete ex-club: “Nooit zo’n sfeer meegemaakt”

Of hij straks terugkeert naar Real Madrid, zal in de komende weken moeten blijken. Maar José ...

201
201
RSCA overdonderd: Goto kiest voor verrassende transferclash

Anderlecht zit verveeld met de hele Goto‑zaak, en dat is logisch. De spits die ze zelf lieten ...

1278
1278
Club pakt weer uit: sterkhouder NXT verlengt

Bij Club Brugge zijn ze al druk in de weer met volgend seizoen. Dat doen ze in eerste instantie door ...

89
89
Taravel sneert naar Union: "Dat zijn we gewoon"

Bij Anderlecht zijn alle ogen gericht op 14 mei om het seizoen nog glans te geven. Dan speelt ...

276
276
'Club zet zich schrap: Dortmund lonkt naar miljoenendeal'

Club Brugge zal tijdens de komende mercato verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Daarbij ook ...

336
336
UEL/UECL: Belgen balen, extra kopzorgen voor Garcia

Donderdag werden de heenmatchen in de halve finales van de Europa en Conference League afgewerkt. ...

71
71
Exit Vincent Jannsen? 'Overmars neemt standpunt in'

Vincent Janssen was vorig weekend nog de grote uitblinker bij Antwerp FC. Desondanks oogt zijn ...

236
236
Lijdensweg eindelijk voorbij: grote terugkeer bij Anderlecht

De derde plaats lijkt inmiddels gaan vliegen, maar RSC Anderlecht wil de Champions' Play-Offs ...

366
366
'Kompany schikt op: Neuer beslist over Bayern-toekomst'

Vincent Kompany is momenteel druk in de weer met de voorbereidingen op de terugwedstrijd tegen Paris ...

83
83
Vanaken verlengt bij Club: mythisch record en 4de Gouden Schoen?

Club Brugge maakte donderdag bekend dat Hans Vanaken zijn contract heeft verlengd tot medio 2028. De ...

203
203

Meer sportnieuws