KRC Genk komt erg goed weg: "Levensgevaarlijke actie"

door
KRC Genk komt erg goed weg:

KRC Genk verloor zondag ook zijn tweede rechtstreekse duel tegen een titelconcurrent en ging met 1-2 onderuit tegen Union SG. Achteraf laakten de Limburgers de 'onsportieve houding' van de Brusselaars. Maar Racing kwam zelf ook goed weg.

Een week eerder had Genk ook al verloren op het veld van de nieuwe leider Club Brugge. Het werd toen een hoogstaande maar faire wedstrijd. Zondag tegen Union lag het spelniveau veel lager. Maar aan intensiteit geen gebrek. Zo stond de clash bol van de pittige duels en stevige overtredingen.

LEES OOK: Bekendmaking kalender PO's: Club-RSCA op speeldag 1

Potjes koken over

Bovendien kreeg Racing een discutabele strafschop tegen, wat de frustraties alleen maar deed toenemen. In de slotfase kookten de potjes helemaal over. Zo werd vanop de bezoekende bank een tweede bal op het veld gegooid midden in een actie van Genk. Een actie die de gemoederen serieus deed oplaaien.

Het bewuste incident maakte inmiddels heel wat los. Het bondsparket besloot zelfs om een officieel onderzoek op te starten. De reacties vanuit het Genkse kamp lieten ook weinig aan de verbeelding over. "Dit gebeurt normaal alleen in het amateurvoetbal", stelde aanvaller Jarne Steuckers bijvoorbeeld.

Zware fout Bangoura

Afwachten dus wat het onderzoek zal opleveren. Maar ook Genk kwam in die bewuste slotfase goed weg. Vlak na het incident met de tweede bal kreeg Racing nog een grote doelkans. Bij die fase ging Ibrahim Bangoura met gestrekt been door op de buik van Fedde Leysen. De verdediger van Union hield daar zichtbare wondes aan over. Desondanks kreeg Bangoura geen kaart.

Oud-ref Serge Gumienny is echter van mening dat deze actie altijd bestraft had moeten worden. "Genk kwam op het einde wel goed weg met die fase waarbij Bangoura zijn tegenstander bijna in twee trapt", klinkt het bij Het Belang van Limburg. "Dat moest minimum geel zijn en eigenlijk rood. Hij raakt die speler met de studs vooruit vol in de buik. Een levensgevaarlijke actie die altijd bestraft had moeten worden met een kaart."

Bangoura moest rood krijgen ...

Meest recent

‘Bom onder Rode Duivels: publiekslieveling botst met Garcia’

Rudi Garcia heeft met zijn eerste selectie bij de Rode Duivels meteen een gevoelig dossier ...

1
1
'Europa verliest volgende ster: verrassende club Casemiro'

Het Europees voetbal zal na het seizoen afscheid nemen van enkele grote namen. Antoine Griezmann ...

57
57
Met extra boost naar VS: Doku kondigt heuglijk nieuws aan

De Rode Duivels hebben woensdag de vlucht genomen richting Atlanta, waar ze de komende dagen een ...

39
39
Fans in de wolken: grote Play-Off-joker voor Antwerp

Antwerp FC heeft woensdag extra vertrouwen getankt met oog op de Europe Play-Offs. In een oefenmatch ...

95
95
Bizar 'Elftal van Seizoen': zeven Club-spelers, géén Union

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League zit er op. Om de protagonisten van de voorbije 30 ...

233
233
'Arsenal doet Engeland beven met komst PSG-superster'

Arsenal FC lijkt goed op weg naar zijn eerste landstitel sinds 2024 en hoort bij de topfavorieten ...

97
97
"Karikatuur van zichzelf" - Anderlecht-duo doet alarm afgaan

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

265
265
'Kompany schrikt op: Bayern laat grote naam beschikken'

Ook bij Bayern München maakt men handig gebruik van de interland-break om al plannen te smeden ...

96
96
Ito of Miras: Winnaar Gouden Croc bekend gemaakt

Hoewel er na de interland-break nog heel wat moois op het programma staat, werd woensdag al een ...

159
159
Notoir klimaatactivist slaat weer toe: De Vlieger haalt fors uit

De beruchte klimaatactivist Wouter Mouton veroorzaakte eerder al de nodige ophef in de voetballerij. ...

136
136
Garcia smult van Rode Duivel: "Ongelooflijke speler"

De Rode Duivels vertrekken deze week naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage richting ...

233
233
Anderlecht gaat ver: De Cat-stunt die niemand zag aankomen

Nathan De Cat blijft verbazen bij Anderlecht, maar intussen draait het almaar vaker om zijn ...

557
557
Rode Duivels verliezen naast Bounida nog een talent

De voorbije dagen werd duidelijk dat de Rode Duivels opnieuw een groot talent verliezen. Nadat ons ...

137
137
Anderlecht en Genk aangepakt: "Daar ligt de fout"

Door het interlandvoetbal staan er komend weekend geen wedstrijden geprogrammeerd in de Jupiler Pro ...

250
250
Lokeren strikt bekende naam als sportief directeur

De titelstrijd in de Challenger Pro League is al beslist, maar voor de andere promotietickets kan ...

63
63
'Dilemma Lukaku: keuze voor het hart of de miljoenen?'

De Rode Duivels zijn woensdag naar de Verenigde Staten vertrokken zonder Romelu Lukaku. De ...

204
204
Gezien Anderlecht? Cvetkovic pakt uit met waanzinnige goal

Anderlecht sloot de reguliere competitie af met een pijnlijke thuisnederlaag tegen Cercle Brugge. ...

97
97
Antwerp tankt vertrouwen: extra troef voor play-offs

Antwerp sloot de reguliere competitie maar matig af en moet daardoor vrede nemen met deelname aan de ...

153
153
'Club Brugge mag kruis maken over peperduur target'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Verschillende smaakmakers zijn grof ...

324
324
'Bayern neemt belangrijke beslissing over transfer De Cat'

De Rode Duivels zijn woensdagnamiddag vertrokken naar de Verenigde Staten, waar bondscoach Rudi ...

287
287
'Standard heeft beet: JPL-smaakmaker tekent'

Standard hoopt in de komende weken komaf te kunnen maken met de vloek die de voorbije jaren op hen ...

147
147
Bornauw speelt open kaart: leegloop in Anderlecht?

RSC Anderlecht verzekerde zich op het nippertje van een plek in de Champions' Play-Offs. Nadien gaat ...

333
333
Pro League bibbert voor boete & Bouchez: "Blufpoker"

De voorbije maanden is er al veel inkt gevloeid over de voorziene wijziging van het ...

249
249
Coucke slaat alarm na onverwachte financiële dreun

De druk rond Marc Coucke neemt de laatste weken duidelijk toe. Wat begon als sportieve frustratie ...

255
255
Club Brugge laat concurrentie beven: "Bayern van België"

Op voorzet van de pers liet Bart Verhaeghe zich ooit ontvallen dat hij van Club Brugge maar al te ...

947
947

Meer sportnieuws