KRC Genk komt erg goed weg: "Levensgevaarlijke actie"

424 stemmen
KRC Genk komt erg goed weg:

KRC Genk verloor zondag ook zijn tweede rechtstreekse duel tegen een titelconcurrent en ging met 1-2 onderuit tegen Union SG. Achteraf laakten de Limburgers de 'onsportieve houding' van de Brusselaars. Maar Racing kwam zelf ook goed weg.

Een week eerder had Genk ook al verloren op het veld van de nieuwe leider Club Brugge. Het werd toen een hoogstaande maar faire wedstrijd. Zondag tegen Union lag het spelniveau veel lager. Maar aan intensiteit geen gebrek. Zo stond de clash bol van de pittige duels en stevige overtredingen.

LEES OOK: Union reageert sportief na titel van Club Brugge

Potjes koken over

Bovendien kreeg Racing een discutabele strafschop tegen, wat de frustraties alleen maar deed toenemen. In de slotfase kookten de potjes helemaal over. Zo werd vanop de bezoekende bank een tweede bal op het veld gegooid midden in een actie van Genk. Een actie die de gemoederen serieus deed oplaaien.

Het bewuste incident maakte inmiddels heel wat los. Het bondsparket besloot zelfs om een officieel onderzoek op te starten. De reacties vanuit het Genkse kamp lieten ook weinig aan de verbeelding over. "Dit gebeurt normaal alleen in het amateurvoetbal", stelde aanvaller Jarne Steuckers bijvoorbeeld.

Zware fout Bangoura

Afwachten dus wat het onderzoek zal opleveren. Maar ook Genk kwam in die bewuste slotfase goed weg. Vlak na het incident met de tweede bal kreeg Racing nog een grote doelkans. Bij die fase ging Ibrahim Bangoura met gestrekt been door op de buik van Fedde Leysen. De verdediger van Union hield daar zichtbare wondes aan over. Desondanks kreeg Bangoura geen kaart.

Oud-ref Serge Gumienny is echter van mening dat deze actie altijd bestraft had moeten worden. "Genk kwam op het einde wel goed weg met die fase waarbij Bangoura zijn tegenstander bijna in twee trapt", klinkt het bij Het Belang van Limburg. "Dat moest minimum geel zijn en eigenlijk rood. Hij raakt die speler met de studs vooruit vol in de buik. Een levensgevaarlijke actie die altijd bestraft had moeten worden met een kaart."

Bangoura moest rood krijgen ...

Meest recent

'Bom in Engeland: Tuchel laat 3 vedetten uit WK-selectie'

Ten laatste op 2 juni moeten alle WK-selecties bekend gemaakt worden, maar de meeste landen hakken ...

15
15
Emotionele Verhaeghe: "Hij is de beste Club-speler ooit"

Club Brugge legde zichzelf de voorbije maanden heel wat druk op, want het moest absoluut kampioen ...

72
72
Union reageert sportief na titel van Club Brugge

De titelstrijd werd donderdagavond definitief beslecht. Union koesterde al geen hoop meer na de ...

105
105
'Anderlecht mengt zich in strijd voor gegeerde winger'

Anderlecht heeft zich donderdag verzekerd van de vierde plaats en het bijhorende ticket voor de ...

128
128
Nieuw pijnlijk Kanga-moment: De Mil geeft verklaring

De voorbije weken zat het er al bovenarms op tussen Wilfried Kanga en de fans van AA Gent. De soap ...

69
69
Smetje op titelviering: rellen in stadion in Mechelen

De titelstrijd is donderdagavond in een beslissende plooi gevallen. Doordat Union punten liet liggen ...

161
161
Kampioenenfeest slaat om: horrorscenario treft Club Brugge

Club Brugge kan eindelijk de landstitel vieren, maar lang zal dat feest niet duren. De titel is ...

691
691
Verschaeren geeft hint over toekomst: "90% zeker"

Anderlecht heeft zich donderdagavond verzekerd van de vierde plaats met een zege tegen STVV, maar de ...

294
294
Tzolis laat zich uit over mogelijke transfer

Club Brugge heeft donderdagavond de landstitel binnengehaald, met dank aan het puntenverlies van ...

186
186
Tranen bij De Cat: transfer op komst?

De laatste thuiswedstrijd van Anderlecht dit seizoen werd donderdagavond een emotionele avond. Het ...

203
203
Afscheid op het veld? Mignolet schept duidelijkheid

Club Brugge heeft donderdagavond zijn 20ste landstitel veroverd. Het moest daarvoor wel bibberen tot ...

336
336
Club casht na titel: toptransfer voor deze kampioenmakers

De 20ste landstitel uit de clubgeschiedenis zal in de komende dagen ongetwijfeld stevig gevierd ...

305
305
Tranen met tuiten: Ronaldo heeft Saudische titel beet

Hij heeft er lang op moeten wachten, maar Cristiano Ronaldo heeft zich met Al-Nassr dan toch tot ...

64
64
"Woede, blijdschap, verdriet" - rauwe emoties na titel Club

Het werd nog bijzonder spannend in de slotminuten. Maar Club Brugge is er dan toch in geslaagd om ...

274
274
Impressionant! De spectaculaire legacy van Verhaeghe bij Club

Club Brugge heeft de 20ste landstitel uit zijn clubgeschiedenis beet. Liefst zeven daarvan werden ...

346
346
Anderlecht wint weer: onverwachte held verzilvert vierde plaats

Ondanks de malaise van de voorbije weken heeft RSC Anderlecht beslag kunnen leggen op de vierde ...

460
460
Tweede ster is binnen! Club kampioen na krankzinnig slot

Club Brugge heeft zich donderd voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. Blauw-Zwart ...

224
224
Geen genade Garcia: 'onbegrijpelijke' afwezige in selectie

De Rode Duivels blazen weldra verzamelen om de laatste rechte lijn richting het WK in te zetten. Een ...

354
354
Pijnlijk: Kanga-soap bereikt volgend dieptepunt

Bij AA Gent heeft Wilfried Kanga het helemaal verpest bij de eigen achterban. En de soap rond de ...

199
199
"Niet eerlijk met hem" - Kampioenenmaker staat op bij Club

Club Brugge kreeg donderdag een eerste kans om de titelstrijd te beklinken. Een zege op KV Mechelen ...

168
168
'Tuchel schokt Engeland: grote namen gedumpt voor WK'

De start van het WK nadert met rasse schreden en dus maken de deelnemende landen volop hun selecties ...

353
353
Van Bommel onthult: "Dán was ik bij Antwerp gebleven"

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

341
341
'Kompany-reünie in München: Bayern ziet koopje bij City'

Vincent Kompany en zijn troepen bij Bayern München bereiden zich momenteel voor op de ...

147
147
Club kampioen? Ontdek de basisteams van voorlaatste speeldag

Donderdagavond kan het doek vallen over de titelstrijd in de Champions' Play-Offs. Indien Club ...

44
44
'Maresca zet PL in lichterlaaie met eerste City-transfer'

Een officiële bevestiging ontbreekt nog, maar het heeft er alle schijn van Pep Guardiola zondag ...

109
109

Meer sportnieuws