KRC Genk komt erg goed weg: "Levensgevaarlijke actie"

424
KRC Genk komt erg goed weg:

KRC Genk verloor zondag ook zijn tweede rechtstreekse duel tegen een titelconcurrent en ging met 1-2 onderuit tegen Union SG. Achteraf laakten de Limburgers de 'onsportieve houding' van de Brusselaars. Maar Racing kwam zelf ook goed weg.

Een week eerder had Genk ook al verloren op het veld van de nieuwe leider Club Brugge. Het werd toen een hoogstaande maar faire wedstrijd. Zondag tegen Union lag het spelniveau veel lager. Maar aan intensiteit geen gebrek. Zo stond de clash bol van de pittige duels en stevige overtredingen.

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 11 bekend

Potjes koken over

Bovendien kreeg Racing een discutabele strafschop tegen, wat de frustraties alleen maar deed toenemen. In de slotfase kookten de potjes helemaal over. Zo werd vanop de bezoekende bank een tweede bal op het veld gegooid midden in een actie van Genk. Een actie die de gemoederen serieus deed oplaaien.

Het bewuste incident maakte inmiddels heel wat los. Het bondsparket besloot zelfs om een officieel onderzoek op te starten. De reacties vanuit het Genkse kamp lieten ook weinig aan de verbeelding over. "Dit gebeurt normaal alleen in het amateurvoetbal", stelde aanvaller Jarne Steuckers bijvoorbeeld.

Zware fout Bangoura

Afwachten dus wat het onderzoek zal opleveren. Maar ook Genk kwam in die bewuste slotfase goed weg. Vlak na het incident met de tweede bal kreeg Racing nog een grote doelkans. Bij die fase ging Ibrahim Bangoura met gestrekt been door op de buik van Fedde Leysen. De verdediger van Union hield daar zichtbare wondes aan over. Desondanks kreeg Bangoura geen kaart.

Oud-ref Serge Gumienny is echter van mening dat deze actie altijd bestraft had moeten worden. "Genk kwam op het einde wel goed weg met die fase waarbij Bangoura zijn tegenstander bijna in twee trapt", klinkt het bij Het Belang van Limburg. "Dat moest minimum geel zijn en eigenlijk rood. Hij raakt die speler met de studs vooruit vol in de buik. Een levensgevaarlijke actie die altijd bestraft had moeten worden met een kaart."

Bangoura moest rood krijgen ...

Meest recent

Club op koers voor top-8? Leko schat de kansen in

Na de knappe zeges tegen Inter en Lens wou Club Brugge woensdagavond op zijn elan doorgaan in de ...

0
0
Kane heeft knoop over zijn toekomst doorgehakt

Harry Kane zette vorige week op zijn 33ste de kroon op zijn carrière met de belangrijkste ...

16
16
De Bruyne zwaar in clinch met ploegmaat: "F*ck off!"

Bij Napoli beleven ze dit seizoen niet al te veel plezier aan de Champions League. Enkel tegen ...

17
17
Frankrijk op stelten: ongeziene vernedering Hazard en co

Er valt uiteraard veel na te praten over de zege van Club Brugge op PSV, maar voor dé uitslag ...

104
104
Mannaert doet straffe voorspelling over Club in CL

Club Brugge heeft woensdagavond alweer een uitstekende zaak gedaan in de Champions League, want het ...

121
121
Doku of Godts? Albert geeft Van Bommel verrassend advies

Op het einde van deze week zal Mark van Bommel bekend maken op welke Rode Duivels hij rekent voor de ...

72
72
Nederland woedend na stunt Club Brugge: “Amateuristisch”

Club Brugge ging woensdagavond met 1-2 winnen bij PSV. In Nederland is men daar allesbehalve blij ...

605
605
Tresoldi gelooft zijn oren niet na domper: "Wie dan?!"

Halfweg de league phase lijkt Club Brugge al zo goed als zeker dat het zal overwinteren in de ...

219
219
Sterkhouder Union dringt openlijk aan op transfer

Union zag de voorbije jaren in de zomer telkens weer een pak sterkhouders vertrekken. Dat was ook ...

78
78
Mechele gelooft ploegmaat niet: "Hij is een cheat code"

Club Brugge heeft woensdagavond zijn derde overwinning op een rij in de Champions League gepakt. ...

165
165
Mechelen lijkt eindelijk vertrokken: "Dat doet extra deugd"

Er werd woensdagavond niet alleen in de Champions League gevoetbald. In de Jupiler Pro League stond ...

66
66
Leko in de wolken: "Dit was casino-voetbal, pure fun"

Club Brugge blijft maar door de Champions League razen. Blauw-Zwart pakte woensdagavond al zijn ...

191
191
Club-smaakmaker Seys is 'Man van de Match': "Hij kan alles"

Club Brugge klimt naar de negende plek van de League Phase van de Champions League na een straffe ...

242
242
Toch hommeles bij Club Brugge? Hevige discussie valt op

Club Brugge pakt een negen op negen in de Champions League. Na zeges tegen Internazionale en RC Lens ...

468
468
Onverwachte Club Brugge-uitblinker staat op: "Bijzonder"

Club Brugge heeft een nieuwe stunt verwezenlijkt in de League Phase van de Champions League. Op het ...

251
251
Club Brugge zorgt voor nieuwe CL-stunt op PSV

Club Brugge zet de straffe vorm in de Champions League verder. Na eerdere zeges tegen Internazionale ...

250
250
KV Kortrijk schiet zichzelf ferm in de voet tegen KV Mechelen

KV Mechelen en KV Kortrijk werkten een inhaalmatch af tijdens een Europese midweek. Storm Austen ...

70
70
"Haal hem!" - X ontploft nadat Tresoldi wéér scoort

Er staat dit seizoen geen maat meer op Nicolo Tresoldi. De Duitse spits kroonde zich vorig seizoen ...

322
322
Spitsendilemma Gent: De Mil reikt oplossing aan

AA Gent won zijn openingswedstrijd in de Conference League wel nog van Aarhus, maar ging twee weken ...

176
176
De Roover geeft aan wat er fout liep bij STVV

STVV begon zeer fraai aan zijn avontuur in de Conference League, want na zeges tegen Iberia en FC ...

49
49
Vervanger Lukaku velt Liverpool, Real komt met schrik vrij

In de eerste wedstrijden van woensdagavond in de Champions League hebben we bijna meteen twee stunts ...

33
33
Van de Perre spreekt klare taal over Rode Duivels

In de komende dagen zal Mark van Bommel bekend maken welke Rode Duivels hij selecteert voor het ...

51
51
Geen rotatie bij Club: Leko komt met verklaring

Club Brugge hoopt straks tegen PSV weer een knap resultaat neer te zetten, nadat het in zijn laatste ...

41
41
Leko kiest verwachte elf, ook geen verrassingen bij PSV

Om 21u is Club Brugge weer aan zet in de Champions League. Na de knappe zes op zes tegen Inter en ...

46
46
'Wéér duel België-Marokko: doorslaggevende factor bekend'

De voorbije jaren zaten België en Marokko elkaar al regelmatig in de haren in de strijd om jong ...

127
127

Meer sportnieuws