Sinds september stond KRC Genk onafgebroken aan de leiding in de Jupiler Pro League, maar die koppositie zijn ze na zondag kwijt. Ze pakten nul op zes tegen hun twee rechtstreekse concurrenten in de titelstrijd, want na de nederlaag op Club Brugge gingen ze nu ook onderuit tegen Union.
De Brusselaars smeerden Genk hun eerste thuisnederlaag van het seizoen aan door een bewogen wedstrijd met 1-2 af te sluiten. Daardoor moet Genk nu Club Brugge laten voorgaan in het klassement met twee punten meer, terwijl Union naast de Limburgers komt.
Genk mist smeerlapjes
Vital Borkelmans zag dat zondag toch een manco blootgelegd werd bij Genk. De gewezen assistent-bondscoach merkte op dat er een groot contrast heerste tussen de fighting spirit van Union en die van Genk.
"Als er geknokt moet worden, ontbreekt het bij Genk toch een beetje aan smeerlapjes in de ploeg", stelt hij vast in Het Belang van Limburg. "Het siert hen dat ze altijd en overal verzorgd willen voetballen, maar soms moet je als ploeg ook tot op of zelfs over het randje kunnen gaan. Het gebrek aan die leepheid zou Genk wel eens de titel kunnen kosten."
Titelstrijd is nog niet verloren
Genk moet zich nu zien te herpakken in het tweeluik tegen Antwerp, dat op de sukkel blijft in de play-offs. Het kan de komende week een goede zaak doen, want Club Brugge en Union staan tegelijk twee keer tegenover elkaar.
"Uiteraard is er nog niets verloren", weet Borkelmans dan ook. "Stel dat Club Brugge en Union in de komende week twee keer gelijkspelen en Genk twee keer wint van Antwerp, dan staan ze gewoon weer los op kop. Het belangrijkste is dat ze hun vorm van op het einde van de reguliere competitie nu snel terugvinden."