Genk furieus op Union: nieuwe wending in 'tweede bal-gate'

1369
Genk furieus op Union: nieuwe wending in 'tweede bal-gate'

KRC Genk heeft zondag opnieuw een bijzonder slechte zaak gedaan in de titelstrijd. Racing verloor op eigen veld immers van concurrent Union SG en speelde de leidersplaats zo kwijt aan Club Brugge. Achteraf liepen de frustraties dan ook hoog op, zeker na een uiterst onsportieve actie van de Brusselaars.

De winnaar van de reguliere had een week eerder al een dure nederlaag geboekt op het veld van Club en wou voor eigen volk reageren. Genk begon ook sterk aan de clash met Union. Maar het waren de bezoekers die op voorsprong kwamen na een strafschop van Promise David, die vlak na rust ook de 0-2 voor zijn rekening nam.

Genk probeerde nog om het tij te keren en zorgde in de slotminuten ook voor de aansluitingstreffer via Tolu Arokodare. Dat deed het geloof in een late ommekeer dan ook aanwakkeren in de Cegeka Arena. Racing drukte de bezoekers ook achteruit, maar toen Zakaria El Ouahdi niet veel later een aanval wou opzetten, werd het tempo helemaal uit de match gehaald.

LEES OOK: Thorup vol lof over 'rivaal': "Crazy wat zij doen"

Genk reageert razend

Van op de bezoekende bank werd immers een tweede bal op het veld gegooid in de voeten van El Ouahdi. Die werd zo genoodzaakt om zijn actie te stoppen, waarna een heuse opstoot ontstond en het spel enkele minuten stil lag. Allesbehalve een handige situatie voor een ploeg die nog een ommekeer op poot wil zetten. Bij Genk was de woede achteraf ook groot.

Aanvaller Jarne Steuckers bijvoorbeeld, verwees naar taferelen uit het amateurvoetbal. "Dit is zeer onprofessioneel", aldus de Genkse sterkhouder. Ook coach Thorsten Fink hield zich niet in en ging zelfs een pittige discussie aan met concullega Sébastien Pocognoli. "Ik ben niet blij met het gedrag van Union. Ik ben heel ontevreden", sakkerde de Duitser.

Materiaalmeester als stroman?

Uiteindelijk was het Ibrahim Fadili die de schuld op zich nam. Hij is bij Union aan de slag als materiaalmanager en werkt binnen de club ook geregeld als tolk. Fadili pakte ook een rode kaart voor zijn ontoelaatbare actie. Maar inmiddels volgde al een wending. Op de beschikbare beelden kan geen uitsluitsel gegeven worden of Fadili effectief de bal gooide.

Volgens zowel Sporza als Het Laatste Nieuws is de kans immers reëel dat hij zichzelf opofferde om een speler/staflid in bescherming te nemen en te voorkomen dat de 'echte dader' een schorsing of andere straf kreeg. "Ik heb niet gezien wie het was, maar denk iemand van de staf. Of Ibrahim zich heeft opgeofferd? Ik weet het echt niet", spuide Pocognoli extra mist. De coach zou de actie volgens La Dernière Heure alvast afgekeurd hebben in de kleedkamer en ook preses Alex Muzio was naar verluidt 'not amused'.

Union moet als club een sanctie krijgen voor dit wangedrag ...

Meest recent

"Kwam om show te verkopen": Club Brugge woedend op ref

De klassieker tussen Club Brugge en Anderlecht is zondagnamiddag op 1-1 geëindigd en dat was ...

43
43
Brighton blijft verbazen, Sunderland stunt weg van laatste plaats

In de Premier League is er zondagnamiddag één en ander verschoven in het klassement. ...

25
25
Ajax grijpt in slotseconden naast koppositie in Eredivisie

Ajax heeft zondagnamiddag een uitgelezen kans laten liggen om minstens voorlopig aan de leiding te ...

13
13
Bom barst bij Club Brugge: Diakhon stormt woedend weg

Club Brugge zal ongetwijfeld meer verwacht hebben van de klassieker tegen Anderlecht, waarin het ...

317
317
Coosemans niet euforisch: "Dat is de volgende stap"

RSC Anderlecht kende een zeer goede week. Na zeges tegen KVC Westerlo en RB Salzburg pakten ze ook ...

163
163
Vanaken woedend na Club-RSCA: "Schaf die VAR af"

Club Brugge en RSC Anderlecht deelden de punten in het Jan Breydelstadion. Het werd 1-1 na een al ...

860
860
Club Brugge en Anderlecht delen de punten na matige topper

Club Brugge werkte namiddag de topper tegen RSC Anderlecht af. Het werd zeker niet de meest ...

141
141
Weer geen zege voor Napoli: exit Allegri?

Napoli speelde namiddag de topper in eigen huis tegen Lazio. Een match die ze maar beter konden ...

15
15
Club Brugge op voorsprong tegen RSCA: "Zielig!"

Club Brugge en RSC Anderlecht begonnen om 13u30 aan de topper in het Jan Breydelstadion. De eerste ...

191
191
Grote uitblinker bij Lommel: "Had drie keer moeten scoren"

Lommel SK pakte een knap punt op het veld van Royal Antwerp FC. De promovendus is bezig aan een goed ...

11
11
Bayern München komt met nieuwe update over Kompany

Vincent Kompany staat dicht bij zijn terugkeer als trainer van Bayern München. Volgens Uli ...

77
77
Spelersgroep Antwerp velt oordeel over ontslag Compper

Royal Antwerp FC is bezig aan een toch wel erbarmelijk seizoen. De Great Old heeft zeker niet de ...

271
271
Bruno kent zijn verdict: Anderlecht neemt grote beslissing

Het zag er een week geleden bijzonder somber uit voor Vitor Bruno bij Anderlecht. Na tegenvallende ...

213
213
Leko mist plots vier spelers, Bruno verrast

Club Brugge en RSC Anderlecht spelen om 13u30 de topper van deze speeldag. Ivan Leko en Vitor Bruno ...

122
122
Rits onthult wat hij hoort over Vitor Bruno bij Anderlecht

Mats Rits werd door Olivier Renard en Tim Borguet op bedenkelijke wijze naar de C-kern gestuurd. Na ...

269
269
TRANSFERUURTJE: Toptransfer voor Forbs, De Winter grof wild

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

121
121
Coucke opgeschrikt door bijtincident: politie grijpt hard in

Een opvallende weekend is het voor Anderlecht-eigenaar Marc Coucke. Deze namiddag staat Paars-Wit ...

58
58
‘Strijd om Seys barst los: dan in stroomversnelling’

Joaquin Seys is grof wild. De linksback is dit seizoen een absolute smaakmaker bij Club Brugge, ...

131
131
Code rood bij KRC Genk: Thorup verrast met ingreep

KRC Genk kampt met een 15 op 30 en dat is te weinig voor de Limburgers. Het is dan ook code rood ...

438
438
Valentine schrikt van waarheid Ruben Van Gucht: "Dat kan toch niet?"

Een gewone avond op de sofa draaide voor Ruben Van Gucht (39) uit op een onverwachte terugblik. Wat ...

127
127
Pijnlijke tendens Westerlo: spelers grijpen in

Westerlo zit in de hoek waar de klappen vallen. De Kemphanen incasseerden afgelopen drie wedstrijden ...

49
49
‘Club Brugge – Anderlecht: Leko voert twee wissels door’

De meest interessante affiche van speeldag 11 van de Jupiler Pro League is ongetwijfeld Club Brugge ...

273
273
‘Koni De Winter is stikjaloers op één Rode Duivel’

Koni De Winter wil niet meer voor de Rode Duivels spelen. Zijn omgeving spreekt van “iets ...

537
537
Boskamp begrijpt één man bij RSCA niet: "Waarom doe je dat?"

RSC Anderlecht is versterkt uit de zomermercato gekomen. Bij Paars-Wit hebben ze echter een ...

117
117
KBVB stelt nieuwe bondscoach Red Flames voor

Elisabet Gunnarsdóttir werd enkele weken geleden ontslagen als bondscoach van de Red Flames. ...

130
130

Meer sportnieuws