Genk furieus op Union: nieuwe wending in 'tweede bal-gate'

1369 stemmen
Genk furieus op Union: nieuwe wending in 'tweede bal-gate'

KRC Genk heeft zondag opnieuw een bijzonder slechte zaak gedaan in de titelstrijd. Racing verloor op eigen veld immers van concurrent Union SG en speelde de leidersplaats zo kwijt aan Club Brugge. Achteraf liepen de frustraties dan ook hoog op, zeker na een uiterst onsportieve actie van de Brusselaars.

De winnaar van de reguliere had een week eerder al een dure nederlaag geboekt op het veld van Club en wou voor eigen volk reageren. Genk begon ook sterk aan de clash met Union. Maar het waren de bezoekers die op voorsprong kwamen na een strafschop van Promise David, die vlak na rust ook de 0-2 voor zijn rekening nam.

Genk probeerde nog om het tij te keren en zorgde in de slotminuten ook voor de aansluitingstreffer via Tolu Arokodare. Dat deed het geloof in een late ommekeer dan ook aanwakkeren in de Cegeka Arena. Racing drukte de bezoekers ook achteruit, maar toen Zakaria El Ouahdi niet veel later een aanval wou opzetten, werd het tempo helemaal uit de match gehaald.

LEES OOK: 'Plan B voor Van Bommel: shortlist Rode Duivels lekt uit'

Genk reageert razend

Van op de bezoekende bank werd immers een tweede bal op het veld gegooid in de voeten van El Ouahdi. Die werd zo genoodzaakt om zijn actie te stoppen, waarna een heuse opstoot ontstond en het spel enkele minuten stil lag. Allesbehalve een handige situatie voor een ploeg die nog een ommekeer op poot wil zetten. Bij Genk was de woede achteraf ook groot.

Aanvaller Jarne Steuckers bijvoorbeeld, verwees naar taferelen uit het amateurvoetbal. "Dit is zeer onprofessioneel", aldus de Genkse sterkhouder. Ook coach Thorsten Fink hield zich niet in en ging zelfs een pittige discussie aan met concullega Sébastien Pocognoli. "Ik ben niet blij met het gedrag van Union. Ik ben heel ontevreden", sakkerde de Duitser.

Materiaalmeester als stroman?

Uiteindelijk was het Ibrahim Fadili die de schuld op zich nam. Hij is bij Union aan de slag als materiaalmanager en werkt binnen de club ook geregeld als tolk. Fadili pakte ook een rode kaart voor zijn ontoelaatbare actie. Maar inmiddels volgde al een wending. Op de beschikbare beelden kan geen uitsluitsel gegeven worden of Fadili effectief de bal gooide.

Volgens zowel Sporza als Het Laatste Nieuws is de kans immers reëel dat hij zichzelf opofferde om een speler/staflid in bescherming te nemen en te voorkomen dat de 'echte dader' een schorsing of andere straf kreeg. "Ik heb niet gezien wie het was, maar denk iemand van de staf. Of Ibrahim zich heeft opgeofferd? Ik weet het echt niet", spuide Pocognoli extra mist. De coach zou de actie volgens La Dernière Heure alvast afgekeurd hebben in de kleedkamer en ook preses Alex Muzio was naar verluidt 'not amused'.

Union moet als club een sanctie krijgen voor dit wangedrag ...

Meest recent

'Antwerp casht op revelatie: opvolging al verzekerd'

Er waait een frisse wind bij Antwerp, waar het sinds de overname voorlopig wel nog opvallend rustig ...

64
64
'Buitenkans voor Club Brugge: dure vogel terug op tafel'

Het beloven nog drukke weken te worden bij Club Brugge. Terwijl er ook op uitgaand vlak nog heel wat ...

100
100
'Anderlecht zoekt flankaanvaller: bod op oude bekende'

Na het 1-1 gelijkspel in Zweden moet RSC Anderlecht donderdag Hammarby zien te kloppen om door te ...

141
141
Leko hakt knopen door: typeploeg Club Brugge lekt uit

Vrijdag begint Club Brugge al aan het echte werk, want dan staat de Supercup tegen Union op het ...

384
384
Ryanair pakt Cristiano Ronaldo op heerlijke wijze aan

Cristiano Ronaldo blijft verbazen. De Portugese superster is inmiddels veertig jaar oud, maar de ...

143
143
Italiaanse crisis ontspoort: Maldini vertrekt na twee weken

In Italië neemt de crisis bij de nationale voetbalbond steeds grotere proporties aan. ...

55
55
'Anderlecht troeft Standard af: Sibierski wil oude bekende'

RSC Anderlecht haalde tot dusver slechts een drietal verse krachten in huis. Daar moet in de ...

300
300
'Europese ster naar Anfield: Liverpool opent gesprekken'

Liverpool FC begint komend seizoen aan een nieuw hoofdstuk onder het bewind van Andoni Iraola. De ...

85
85
Burgess genaturaliseerd tot Belg: "Van Bommel mag me bellen"

Christian Burgess heeft een woelig tussenseizoen achter de rug. De verdediger zag zijn contract bij ...

322
322
'Kassa Anderlecht rinkelt; miljoenenaanwinst plots ver weg'

Terwijl de Europese campagne inmiddels al begonnen is, blijft RSC Anderlecht druk in de weer op de ...

308
308
‘Allegri dumpt Lukaku voor zijn droomspits van 50 miljoen’

Romelu Lukaku krijgt een bijzonder pijnlijke boodschap uit Napels. Massimiliano Allegri lijkt niet ...

504
504
Bruno speelt open kaart: vers bloed bij Anderlecht

In de tweede voorronde van de Europa League moet RSC Anderlecht donderdag Hammarby zien uit te ...

319
319
'Club Brugge tast in buidel: drie toptransfers op til'

Club Brugge sloot zijn zomerstage zaterdag af met een 2-1 nederlaag tegen Stade Rennes. Daarmee zit ...

794
794
Marc Coucke zeldzaam openhartig tegenover fans: "Sorry..."

Marc Coucke geniet zichtbaar van de zomer, maar voor de eigenaar van Anderlecht blijft het voetbal ...

432
432
Bruno maakt brokken: trio buitenspel bij Anderlecht

De komende weken moet RSC Anderlecht nog een oplossing zien te vinden voor tal van overbodige ...

903
903
'Onyedika out: Club Brugge drukt door voor vervanger'

In de oefenmatch tegen Stade Rennes verscheen hij zaterdag nog gewoon aan de aftrap, maar behoudens ...

696
696
Imke Courtois kampte wekenlang met opvallend probleem

Imke Courtois maakt al geruime tijd furore als analiste bij de openbare omroep en ook als veel ...

329
329
Aanwinst bekoort bij Standard: "Een goede mix"

Standard deed al een aantal zeer opmerkelijke transfers. De Rouches haalden onder meer Salieu ...

143
143
'KRC Genk en Dortmund akkoord: recordsom voor Karetsas'

Borussia Dortmund en KRC Genk hebben na wekenlang onderhandelen een akkoord gevonden omtrent de ...

861
861
Zorgen bij Union SG? "Dat kostte hen de titel"

Union SG kent weer een drukke transferzomer. Niemand weet op dit moment of ze echt versterkt zijn. ...

133
133
OH Leuven stelt vijfde zomeraanwinst officieel voor

OH Leuven wil eindelijk nog eens een echt goed seizoen meemaken. De club heeft daarom nood aan de ...

49
49
Standard sloeg toe: "Kreeg telefoontje van Wilmots"

Standard zat deze mercato zeker niet stil. De Rouches wisten al een aantal spelers naar de Vurige ...

263
263
'Anderlecht strijkt deze som op voor Vazquez'

Luis Vazquez verlaat RSC Anderlecht. De Argentijnse aanvaller is op weg naar de Engelse ...

576
576
Standard rekent op 'nieuwe smaakmaker'

Standard kent een voorspoedige zomermercato. De Luikenaars hopen ook dat een aantal spelers dit jaar ...

214
214
Club Brugge maakt terugkeer oude bekende officieel bekend

Club Brugge heeft een volgende speler aangetrokken. Eentje voor Club NXT. Het gaat om niemand minder ...

185
185

Meer sportnieuws