Genk furieus op Union: nieuwe wending in 'tweede bal-gate'

door
Genk furieus op Union: nieuwe wending in 'tweede bal-gate'

KRC Genk heeft zondag opnieuw een bijzonder slechte zaak gedaan in de titelstrijd. Racing verloor op eigen veld immers van concurrent Union SG en speelde de leidersplaats zo kwijt aan Club Brugge. Achteraf liepen de frustraties dan ook hoog op, zeker na een uiterst onsportieve actie van de Brusselaars.

De winnaar van de reguliere had een week eerder al een dure nederlaag geboekt op het veld van Club en wou voor eigen volk reageren. Genk begon ook sterk aan de clash met Union. Maar het waren de bezoekers die op voorsprong kwamen na een strafschop van Promise David, die vlak na rust ook de 0-2 voor zijn rekening nam.

Genk probeerde nog om het tij te keren en zorgde in de slotminuten ook voor de aansluitingstreffer via Tolu Arokodare. Dat deed het geloof in een late ommekeer dan ook aanwakkeren in de Cegeka Arena. Racing drukte de bezoekers ook achteruit, maar toen Zakaria El Ouahdi niet veel later een aanval wou opzetten, werd het tempo helemaal uit de match gehaald.

LEES OOK: Anderlecht herboren? "Dan is Play-Off I gegarandeerd"

Genk reageert razend

Van op de bezoekende bank werd immers een tweede bal op het veld gegooid in de voeten van El Ouahdi. Die werd zo genoodzaakt om zijn actie te stoppen, waarna een heuse opstoot ontstond en het spel enkele minuten stil lag. Allesbehalve een handige situatie voor een ploeg die nog een ommekeer op poot wil zetten. Bij Genk was de woede achteraf ook groot.

Aanvaller Jarne Steuckers bijvoorbeeld, verwees naar taferelen uit het amateurvoetbal. "Dit is zeer onprofessioneel", aldus de Genkse sterkhouder. Ook coach Thorsten Fink hield zich niet in en ging zelfs een pittige discussie aan met concullega Sébastien Pocognoli. "Ik ben niet blij met het gedrag van Union. Ik ben heel ontevreden", sakkerde de Duitser.

Materiaalmeester als stroman?

Uiteindelijk was het Ibrahim Fadili die de schuld op zich nam. Hij is bij Union aan de slag als materiaalmanager en werkt binnen de club ook geregeld als tolk. Fadili pakte ook een rode kaart voor zijn ontoelaatbare actie. Maar inmiddels volgde al een wending. Op de beschikbare beelden kan geen uitsluitsel gegeven worden of Fadili effectief de bal gooide.

Volgens zowel Sporza als Het Laatste Nieuws is de kans immers reëel dat hij zichzelf opofferde om een speler/staflid in bescherming te nemen en te voorkomen dat de 'echte dader' een schorsing of andere straf kreeg. "Ik heb niet gezien wie het was, maar denk iemand van de staf. Of Ibrahim zich heeft opgeofferd? Ik weet het echt niet", spuide Pocognoli extra mist. De coach zou de actie volgens La Dernière Heure alvast afgekeurd hebben in de kleedkamer en ook preses Alex Muzio was naar verluidt 'not amused'.

Union moet als club een sanctie krijgen voor dit wangedrag ...

Meest recent

"De Redder" - Courtois laat Spanjaarden uit hun dak gaan

Real Madrid treedt binnen een tweetal weken aan in de 1/8ste finales van de Champions League. De ...

56
56
UCL: Verleningen fnuiken Juve-sprookje, Real dankt sterke Courtois

Woensdag zijn de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Champions League uitgedeeld. Real ...

52
52
'Lammens verstomt: bizarre keeperswending United'

Senne Lammens werd de voorbije dagen opnieuw bewierrookt bij Manchester United na zijn sterke ...

170
170
'Anderlecht lonkt plots naar Ajax voor nieuwe TD'

Nu de kans steeds groter wordt dat Jérémy Taravel het seizoen zal uitdoen als ...

162
162
Overmars aan zet: zaakwaarnemer geeft grote transferhint

Antwerp FC wil dit seizoen alsnog een Europees ticket veroveren, via eender welke play-off. ...

259
259
Totale exodus Club Brugge: halve basisploeg richting uitgang

Voor het tweede jaar op rij de 1/8ste finales halen zat er uiteindelijk niet in, maar Club Brugge ...

367
367
Groot feest bij Beveren: "Of ik dít ook in de JPL zal doen?"

Het is eind februari en de eerste promovendus voor komend seizoen is al bekend. Het ongeslagen SK ...

131
131
Sensatie in Bergamo! Atalanta wipt Dortmund met penalty in 98ste

Atalanta BC heeft zich woensdagavond geplaatst voor de 1/8ste finales van de Champions League. De ...

92
92
Lukaku-twist: schokkende transfer voor Anderlecht-comeback?

De terugkeer van Romelu Lukaku blijft met horten en stoten verloren. Voorlopig moet de Rode Duivel ...

526
526
Club likt Madrileense wonde: "Dát was het pijnlijkste moment"

De Champions League-campagne van Club Brugge zit erop dit seizoen. Ondanks een meer dan degelijk ...

293
293
Het rommelt bij Antwerp: speelt Gheysens macht kwijt?

Antwerp praat met externe investeerders: het staat nu zwart op wit in de jongste financiële ...

280
280
Prestianni gooit na racismerel nog extra olie op het vuur

Om 21u staan Real Madrid en Benfica tegenover elkaar in hun terugwedstrijd in de tussenronde van de ...

176
176
Joos tipt opvallende versterking voor Club en RSCA

De wintermercato zit er nog niet zo lang op, maar toch zullen vele clubs nu al bezig zijn met het ...

283
283
‘Dreun bij Club: ijskoude douche voor miljoenenman’

Club Brugge kijkt opnieuw rond voor een extra centrale verdediger — en dat zegt veel over de ...

423
423
Bloedvorm op komst? Lukaku brengt grote opsteker

Het is voorlopig nog niet het seizoen geweest van Romelu Lukaku. De Rode Duivel viel in augustus uit ...

72
72
'Dender handelt snel en haalt bekende nieuwe coach'

De trainerscarousel draait dit seizoen op volle toeren in de Jupiler Pro League. Woensdag zette ook ...

137
137
Eindigt straffe comeback bij Standard op WK?

Met nog vier speeldagen te gaan ligt de strijd om de top zes nog helemaal open. Ook Standard heeft ...

66
66
Club NXT verbaast weer en staat in kwartfinale Youth League

Club Brugge mag dan wel uitgeschakeld zijn in de Champions League, hun jonkies blijven wel actief in ...

259
259
Buffalo-flops schitteren in CL: Louwagie reageert

Dinsdagavond viel er het nodige spektakel te beleven in de Champions League. Opvallend daarbij was ...

216
216
WK-selectie Openda in gevaar? Joos velt keihard oordeel

Bondscoach Rudi Garcia heeft nog een drietal maanden om knopen door te hakken over de WK-selectie ...

72
72
Messi heeft één grote spijt: "Wat een idoot ben ik"

Lionel Messi is ondertussen 38 jaar en kende al een prachtige carrière. De Argentijn kwam in ...

72
72
'KV Mechelen vreest: Serie A-club meldt zich'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen en maakt een zeer grote kans op de top zes. Dat zorgt er ...

99
99
Club Brugge baalt: "Eentje die pijn doet"

Club Brugge verloor met 4-1 van Atlético Madrid. Het was een terechte nederlaag van de ...

199
199
El Ouahdi verrast: "Hen misschien onderschat"

KRC Genk is bezig aan een uitstekend seizoen in Europa. Het beste in vele jaren. De Limburgers staan ...

153
153
D-day voor Standard: Euvrard waarschuwt de Rouches

Standard won verrassend met 0-3 op het veld van KRC Genk. Een zeer straffe prestatie van de Rouches. ...

129
129

Meer sportnieuws