Genk furieus op Union: nieuwe wending in 'tweede bal-gate'

1369
Genk furieus op Union: nieuwe wending in 'tweede bal-gate'

KRC Genk heeft zondag opnieuw een bijzonder slechte zaak gedaan in de titelstrijd. Racing verloor op eigen veld immers van concurrent Union SG en speelde de leidersplaats zo kwijt aan Club Brugge. Achteraf liepen de frustraties dan ook hoog op, zeker na een uiterst onsportieve actie van de Brusselaars.

De winnaar van de reguliere had een week eerder al een dure nederlaag geboekt op het veld van Club en wou voor eigen volk reageren. Genk begon ook sterk aan de clash met Union. Maar het waren de bezoekers die op voorsprong kwamen na een strafschop van Promise David, die vlak na rust ook de 0-2 voor zijn rekening nam.

Genk probeerde nog om het tij te keren en zorgde in de slotminuten ook voor de aansluitingstreffer via Tolu Arokodare. Dat deed het geloof in een late ommekeer dan ook aanwakkeren in de Cegeka Arena. Racing drukte de bezoekers ook achteruit, maar toen Zakaria El Ouahdi niet veel later een aanval wou opzetten, werd het tempo helemaal uit de match gehaald.

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 11 bekend

Genk reageert razend

Van op de bezoekende bank werd immers een tweede bal op het veld gegooid in de voeten van El Ouahdi. Die werd zo genoodzaakt om zijn actie te stoppen, waarna een heuse opstoot ontstond en het spel enkele minuten stil lag. Allesbehalve een handige situatie voor een ploeg die nog een ommekeer op poot wil zetten. Bij Genk was de woede achteraf ook groot.

Aanvaller Jarne Steuckers bijvoorbeeld, verwees naar taferelen uit het amateurvoetbal. "Dit is zeer onprofessioneel", aldus de Genkse sterkhouder. Ook coach Thorsten Fink hield zich niet in en ging zelfs een pittige discussie aan met concullega Sébastien Pocognoli. "Ik ben niet blij met het gedrag van Union. Ik ben heel ontevreden", sakkerde de Duitser.

Materiaalmeester als stroman?

Uiteindelijk was het Ibrahim Fadili die de schuld op zich nam. Hij is bij Union aan de slag als materiaalmanager en werkt binnen de club ook geregeld als tolk. Fadili pakte ook een rode kaart voor zijn ontoelaatbare actie. Maar inmiddels volgde al een wending. Op de beschikbare beelden kan geen uitsluitsel gegeven worden of Fadili effectief de bal gooide.

Volgens zowel Sporza als Het Laatste Nieuws is de kans immers reëel dat hij zichzelf opofferde om een speler/staflid in bescherming te nemen en te voorkomen dat de 'echte dader' een schorsing of andere straf kreeg. "Ik heb niet gezien wie het was, maar denk iemand van de staf. Of Ibrahim zich heeft opgeofferd? Ik weet het echt niet", spuide Pocognoli extra mist. De coach zou de actie volgens La Dernière Heure alvast afgekeurd hebben in de kleedkamer en ook preses Alex Muzio was naar verluidt 'not amused'.

Union moet als club een sanctie krijgen voor dit wangedrag ...

Meest recent

STVV droomt van stunt: "Het is mogelijk"

STVV pakte een punt tegen het Noorse SK Brann en heeft zo een zeer knappe zeven op negen in de ...

1
1
'Patro Eisden lonkt naar miljoenendeal'

Patro Eisden kan binnenkort een bijzonder mooie financiële zaak doen. De Limburgse club heeft ...

20
20
Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

PSV miste veel te veel kansen tegen Club Brugge, dat wel redelijk efficiënt was. Peter Bosz ...

50
50
Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

11
11
'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Een contract tot 2031, een groeiende marktwaarde en de belangstelling van enkele Turkse ...

20
20
'Tzolis moet opletten: Arsenal wil nieuwe ex-parel van Club'

Antonio Nusa staat opnieuw in de belangstelling van een Europese topclub. Arsenal heeft de Noorse ...

30
30
Sensatie in Limburg: Patro knipt BV-club de vleugels af

De kraker in de Challenger Pro League tussen Sporting Hasselt en Patro Eisden Maasmechelen heeft ...

47
47
Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Colin Coosemans moest een goede redding verrichten tegen RB Salzburg. De ervaren doelman van RSC ...

78
78
Bruno verklaart bankzitterstatuut van RSCA-speler

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen RB Salzburg en won overtuigend met 2-0. Coach Vitor ...

103
103
Van Gucht onthult wat Gert Verhulst écht van hem vindt

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

45
45
Duiventil Cercle Brugge: "Mijn verantwoordelijkheid"

Cercle Brugge heeft Pedro Caixinha officieel voorgesteld als nieuwe hoofdtrainer. De Portugese coach ...

51
51
Anderlecht krijgt twee opstekers voor clash met Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het zondag in het Jan Breydelstadion op tegen Club Brugge. Weinigen geven de ...

254
254
'Forbs mag inpakken: Club Brugge heeft groot plan klaar'

Ivan Leko vroeg deze zomer om een extra rechter flankaanvaller, maar die kwam er nooit. Nu volgt ...

519
519
"Compleet gestoord"-Duchâtelet zorgt voor walging op TV

Een opvallend televisieoptreden van Roland Duchâtelet heeft voor heel wat ophef gezorgd. De ...

66
66
De Roeck voorgesteld bij STVV en geeft eerste doel prijs

STVV stelde namiddag Jonas De Roeck voor als opvolger van Frédéric De Meyer. De ...

22
22
Vertonghen loopt mee bij Beerschot: huwelijk in de maak?

Jan Vertonghen stopte als voetballer bij RSC Anderlecht. Nadien liep hij mee bij de Rode Duivels, ...

129
129
Standard onder zware druk: Euvrard verklaart Wilmots-verhaal

De crisis bij Standard blijft nazinderen. Na de tegenvallende resultaten en het gelijkspel tegen KV ...

75
75
Van Bommel speelt open kaart: vier Jonge Duivels op radar

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn selectie voor het aankomende Nations League-tweeluik tegen ...

144
144
Thorup klopt op tafel in Genk: duo krijgt volle laag

Met een beschamend rapport van twee op 15 buitenshuis staat KRC Genk de immer lastige verplaatsing ...

174
174
Club Brugge rolt spierballen: vuurwerk op wintermercato

Ivan Leko wil niet te lang stilstaan bij de Champions League-triomf tegen PSV, want over een paar ...

315
315
De Winter stopt als Rode Duivel: échte reden bekend

Bij de bekendmaking van zijn selectie voor het aankomende tweeluik in de Nations League dropte Mark ...

605
605
Club Brugge slikt bittere pil: opdoffer uit ziekenboeg

De belangrijke affiches volgen mekaar snel op voor Club Brugge, dat een paar dagen na de zege tegen ...

235
235
Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Of het advies van zijn bazen er iets mee te maken heeft valt sterk te betwijfelen, maar na een lange ...

190
190
Leko spreekt klare taal over leegloop bij Club Brugge

Met alweer een zege, dit keer op bezoek bij PSV, blijft Club Brugge hoge ogen gooien in de Champions ...

565
565
Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Na de schamele vier op 24 lijken Marvin Compper zijn dagen op de Bosuil stilaan geteld. Thuis tegen ...

96
96

Meer sportnieuws