Genk furieus op Union: nieuwe wending in 'tweede bal-gate'

1369
Genk furieus op Union: nieuwe wending in 'tweede bal-gate'

KRC Genk heeft zondag opnieuw een bijzonder slechte zaak gedaan in de titelstrijd. Racing verloor op eigen veld immers van concurrent Union SG en speelde de leidersplaats zo kwijt aan Club Brugge. Achteraf liepen de frustraties dan ook hoog op, zeker na een uiterst onsportieve actie van de Brusselaars.

De winnaar van de reguliere had een week eerder al een dure nederlaag geboekt op het veld van Club en wou voor eigen volk reageren. Genk begon ook sterk aan de clash met Union. Maar het waren de bezoekers die op voorsprong kwamen na een strafschop van Promise David, die vlak na rust ook de 0-2 voor zijn rekening nam.

Genk probeerde nog om het tij te keren en zorgde in de slotminuten ook voor de aansluitingstreffer via Tolu Arokodare. Dat deed het geloof in een late ommekeer dan ook aanwakkeren in de Cegeka Arena. Racing drukte de bezoekers ook achteruit, maar toen Zakaria El Ouahdi niet veel later een aanval wou opzetten, werd het tempo helemaal uit de match gehaald.

LEES OOK: Thorup vol lof over 'rivaal': "Crazy wat zij doen"

Genk reageert razend

Van op de bezoekende bank werd immers een tweede bal op het veld gegooid in de voeten van El Ouahdi. Die werd zo genoodzaakt om zijn actie te stoppen, waarna een heuse opstoot ontstond en het spel enkele minuten stil lag. Allesbehalve een handige situatie voor een ploeg die nog een ommekeer op poot wil zetten. Bij Genk was de woede achteraf ook groot.

Aanvaller Jarne Steuckers bijvoorbeeld, verwees naar taferelen uit het amateurvoetbal. "Dit is zeer onprofessioneel", aldus de Genkse sterkhouder. Ook coach Thorsten Fink hield zich niet in en ging zelfs een pittige discussie aan met concullega Sébastien Pocognoli. "Ik ben niet blij met het gedrag van Union. Ik ben heel ontevreden", sakkerde de Duitser.

Materiaalmeester als stroman?

Uiteindelijk was het Ibrahim Fadili die de schuld op zich nam. Hij is bij Union aan de slag als materiaalmanager en werkt binnen de club ook geregeld als tolk. Fadili pakte ook een rode kaart voor zijn ontoelaatbare actie. Maar inmiddels volgde al een wending. Op de beschikbare beelden kan geen uitsluitsel gegeven worden of Fadili effectief de bal gooide.

Volgens zowel Sporza als Het Laatste Nieuws is de kans immers reëel dat hij zichzelf opofferde om een speler/staflid in bescherming te nemen en te voorkomen dat de 'echte dader' een schorsing of andere straf kreeg. "Ik heb niet gezien wie het was, maar denk iemand van de staf. Of Ibrahim zich heeft opgeofferd? Ik weet het echt niet", spuide Pocognoli extra mist. De coach zou de actie volgens La Dernière Heure alvast afgekeurd hebben in de kleedkamer en ook preses Alex Muzio was naar verluidt 'not amused'.

Union moet als club een sanctie krijgen voor dit wangedrag ...

Meest recent

Pijnlijke tendens Westerlo: spelers grijpen in

Westerlo zit in de hoek waar de klappen vallen. De Kemphanen incasseerden afgelopen drie wedstrijden ...

11
11
‘Club Brugge – Anderlecht: Leko voert twee wissels door’

De meest interessante affiche van speeldag 11 van de Jupiler Pro League is ongetwijfeld Club Brugge ...

102
102
‘Koni De Winter is stikjaloers op één Rode Duivel’

Koni De Winter wil niet meer voor de Rode Duivels spelen. Zijn omgeving spreekt van “iets ...

161
161
Valentine schrikt van waarheid Ruben Van Gucht: "Dat kan toch niet?"

Een gewone avond op de sofa draaide voor Ruben Van Gucht (39) uit op een onverwachte terugblik. Wat ...

36
36
Boskamp begrijpt één man bij RSCA niet: "Waarom doe je dat?"

RSC Anderlecht is versterkt uit de zomermercato gekomen. Bij Paars-Wit hebben ze echter een ...

64
64
KBVB stelt nieuwe bondscoach Red Flames voor

Elisabet Gunnarsdóttir werd enkele weken geleden ontslagen als bondscoach van de Red Flames. ...

71
71
Zorgt Ivan Leko voor verrassing tegen Anderlecht?

Club Brugge neemt het zondag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart moet Freddie Potts missen wegens ...

162
162
Zoektocht voor Tielemans: maakte Carrick een grote fout?

Youri Tielemans liet tegen AS Roma opnieuw zien wat hij Manchester United kan bijbrengen. De Rode ...

67
67
Club Brugge versus Anderlecht: de rollen zijn omgedraaid

Club Brugge-Anderlecht is nog altijd de grootste Belgische voetbalmatch die er is. Alleen is Brugge ...

218
218
‘Alle schaamte voorbij: Anderlecht vernedert Bruno’

In juni was Vítor Bruno voor Anderlecht nog “duidelijk onze topkandidaat”. Vier ...

295
295
'Real Madrid aast op ex-JPL'er als concurrent Courtois'

Een nieuwe naam duikt op in de Europese keeperscarrousel. Terwijl Thibaut Courtois nog altijd een ...

43
43
Joaquin Seys verlaat Club Brugge: één cruciale keuze

Joaquin Seys is veruit de beste linksachter in de Jupiler Pro League. De speler van Club Brugge is ...

400
400
Sibierski haalt zijn gram: aanwinst smaakmaker van Anderlecht

RSC Anderlecht heeft duidelijk een betere kern dan vorig jaar, dat ziet (hopelijk) iedereen. ...

313
313
Derde ontslag op een week: La Louvière zet Still op straat

De eerste week van november is dodelijk gebleken voor de trainers van de Jupiler Pro League. Nadat ...

109
109
Compper spreekt duidelijke taal over mogelijk ontslag

Antwerp is er zaterdagavond alweer niet in geslaagd om zijn wedstrijd te winnen, want deze keer ...

185
185
Vlotte zege voor Real, Godts kan stempel niet drukken

Real Madrid heeft zaterdagavond geen kind gehad aan Valencia. Het legde al in de eerste helft de ...

26
26
Cercle wint kelderkraker, Antwerp raakt niet voorbij Lommel

De druk op Marvin Compper zal bij Antwerp nog niet meteen afnemen, want de Great Old kon zaterdag ...

74
74
Charleroi blijft doorstomen én ontdekt nieuw goudhaantje

Charleroi blijft dit seizoen maar verbazen. Het gaat zaterdagnacht zelfs in als co-leider in de ...

48
48
Beerschot doet op de valreep gouden zaak in Virton

Leider Beerschot heeft zaterdagavond op de valreep zijn concurrenten in de Challenger Pro League nog ...

113
113
Straffe reeks OHL: Simons doet forse uitspraak

OH Leuven ging vorige week al op een diefje winnen op Stayen en heeft zaterdagavond alweer een ...

111
111
Vanderbiest wanhoopt niet: "Positief gevoel weg?"

KV Mechelen was de voorbije weken aardig onder stoom gekomen en boekte drie zeges op een rij. Aan ...

40
40
Charaï slaat mea culpa na nieuwe afstraffing Westerlo

Een wedstrijd van Westerlo is nooit vervelend, maar dat is helaas niet altijd in het voordeel van de ...

17
17
Zeperd voor Man City, Theate scoort tegen Keita

In de Premier League lijkt het stilaan crisis bij Manchester City. Na een perfecte start in de ...

18
18
OH Leuven stuit de opmars van KV Mechelen

KV Mechelen was de voorbije weken na een moeilijke start begonnen aan een stevige opmars. Het won ...

33
33
Club Brugge verlegt grenzen: 3 recordtransfers op til

Een leegloop in januari is niet aan de orde, maar dat de kassa volgende zomer terug zal rinkelen bij ...

525
525

Meer sportnieuws