Zulte Waregem hapte waar andere Belgische clubs weigerden

door
Zulte Waregem hapte waar andere Belgische clubs weigerden

De afgelopen jaren doken er heel wat vreemde snuiters op in de Challenger Pro League en Jupiler Pro League. Belgische trainers, waar er meer dan genoeg talent aanwezig is, zagen het met lede ogen aan. Zo ook Sven Vandenbroeck.

Vandenbroeck kende al een ferme trainerscarrière met héél veel obstakels. Hij begon elf jaar geleden aan zijn trainerscarrière en in 2025 krijgt hij eindelijk een kans op het allerhoogste niveau. Verdiend, want de Belgische coach levert al jaren zeer goed werk.

LEES OOK: Transferbommetje: "Heb geen gesprekken gevoerd met AA Gent"

Vandenbroeck: een opvallend parcours

De ex-voetballer van KV Mechelen startte zijn carrière als coach bij Niki Volou als T2 en interimtrainer. Nadien was hij bijna een jaar assistent bij OHL, en toen kwam er een kans die zijn leven zou veranderen. Hugo Broos nam hem mee naar Kameroen, waar hij T2 werd. Vandenbroeck won er de Afrika Cup.

Vandenbroeck maakte naam in Afrika en ging de jaren nadien de nodige buitenlandse uitdagingen aan. Hij werd bondscoach van Zambia en hoofdtrainer van Simba FC, Far Rabat, Abha, Wydad AC en CR Belouizdad. Bij Far Rabat won hij de Marokkaanse beker.

In België nemen ze dergelijke passages te weinig serieus, ook al werkte hij bij ploegen waar enorm veel druk heerste. Clubs die veel groter zijn dan men in België kan inschatten. Onwetendheid. Vandenbroeck hoopte altijd op een kans in België.

Lierse 'ontdekt' Belgische coach

Maar zoals wel vaker het geval is, vissen de (makelaars) en clubs vaak uit een bepaalde vijver. Raak maar eens in, zelfs als Belgische coach. Lierse verdient daarom lof. Zij deden wat ploegen zoals pakweg Waasland-Beveren, STVV en anderen niet durfden: een Belgische coach zonder cv in België aanstellen. Liever werd er een 'witte merel' aangetrokken uit het buitenland die nadien na enkele weken al moest vertrekken. Onbegrijpelijk is het beleid soms bij bepaalde Belgische ploegen.

En Vandenbroeck greep die kans met beide handen. In zeven matchen wist hij hij vier keer te winnen, speelde hij een keer gelijk en verloor Lierse twee keer. Dat was genoeg voor Zulte Waregem om de voormalige middenvelder aan te stellen. Zij hadden (eindelijk) het talent van de coach Vandenbroeck gezien.

Essevee was de afgelopen jaren een ploeg waar de organisatie op het veld vaak dramatisch was. Vandenbroeck maakte van Zulte Waregem eindelijk weer een compact geheel. Zulte Waregem promoveerde naar de Jupiler Pro League en Vandenbroeck heeft daar een heel groot aandeel in.

Hij zal eindelijk zijn kunnen mogen tonen in de Jupiler Pro League. "Ik sta er zeker voor open en ook de club is tevreden, dus normaal zullen we hier wel een vervolg aan breien", zei hij na de titel. En of Vandenbroeck dit verdient.

Claudio Reulens

Had Vandenbroeck eerder een kans moeten krijgen in België?

Meest recent

‘Genk davert: absolute topnaam staat al klaar'

Plots staat KRC Genk weer voor die ene moeilijke vraag: wie moeten ze nu aanstellen om hoofdcoach te ...

56
56
'Anderlecht bij van zich af: koude oorlog met Ajax'

In Youth We Trust. De slogan leek even uitgehold, maar met Nathan De Cat als exponent trekt Besnik ...

52
52
Lardot velt verdict over hands Hazard & rode kaart Bayram

Afgelopen weekend stond in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Hier en daar viel er ...

108
108
Club-Gent: De Mil slikt bittere pil voor clash met Leko

AA Gent zit in de hoek waar de klappen vallen. Na het abrupte vertrek van Ivan Leko vonden de ...

151
151
'Bijltjesdag in Belgisch voetbal: Cercle dumpt Cinel'

Het heeft lang geduurd, maar plots gaat het snel. De ene kop na de andere rolt in de Jupiler Pro ...

209
209
Verrassing van formaat: Fellaini viert comeback in JPL

Zowel op als naast het veld vierden de afgelopen jaren reeds heel wat leden van de Gouden Generatie ...

152
152
Albert: "Hij maakt het verschil bij Anderlecht"

RSC Anderlecht speelde een goede wedstrijd tegen een matig STVV. De 2-1 was gevleid voor de ...

242
242
Renard speelt open kaart over transferplannen Anderlecht

RSC Anderlecht staat derde in de Jupiler Pro League. Dat is degelijk, maar de Brusselaars ...

198
198
Vannieuwkerke richt vizier op Hayen: "Kudde wilde dieren!"

Het ontslag van Nicky Hayen is nauwelijks verteerd, of vandaag volgde met de C4 voor Thorsten Fink ...

267
267
RC Genk zoekt nieuwe coach: dit zijn 10 mogelijke kandidaten

Thorsten Fink werd dan toch ontslagen door KRC Genk. Het magere 1-1-gelijkspel tegen KVC Westerlo ...

2688
2688
De Condé zoekt opvolger Fink: Genk maakt voorkeur bekend

De kogel is door de kerk. Daags na het puntenverlies tegen Westerlo besloot KRC Genk om afscheid te ...

541
541
Hasi houdt adem in: dubbele mokerslag voor Anderlecht?

RSC Anderlecht etaleerde zaterdag mentale weerbaarheid door een 1-2 achterstand tegen STVV alsnog om ...

364
364
Financiële bom in BV-land: Brusselmans onthult groot geheim

Herman Brusselmans, schrijver, columnist en soms jurylid bij De Slimste Mens ter Wereld, heeft een ...

290
290
KRC Genk dumpt Fink: opvallende zondebok kop van Jut

Het doek is gevallen voor Thorsten Fink, die maandag door KRC Genk bedankt werd voor bewezen ...

207
207
'Dilemma voor Renard: Goto of Benteke naar Anderlecht?'

RSC Anderlecht won zaterdag in eigen huis de topper tegen STVV. Op karakter, steeds meer het ...

423
423
Rechtbank velt ontluisterend vonnis na crash Sofian Kiyine

Meer dan twee jaar na een ongeval dat het land met verstomming sloeg, viel er opnieuw een ...

173
173
Meteen naar Genk? Hayen spreekt duidelijke taal

Opvallende statistiek in de Jupiler Pro League: van de veertien clubs die het hele kalenderjaar in ...

1261
1261
'Club wil uitpakken met Italiaans belofteninternational'

Club Brugge gaat in januari sowieso de transfermarkt op. De voorbije maanden werd duidelijk dat de ...

501
501
'Genk zoekt coach: eerste vier kandidaten al genoemd'

Er werd in de voorbije weken al druk gespeculeerd over een mogelijk ontslag van Thorsten Fink bij ...

1641
1641
Hayen spreekt over plotse ontslag en uithaal Verhaeghe

Het was bij Club Brugge een zeer bewogen week. De plotse trainerswissel deed zeer veel stof ...

479
479
Kompany pakt weer een trofee, ook De Cat in de prijzen

Het kan dit seizoen niet op voor Vincent Kompany. Onze landgenoot liet vorig weekend met Bayern ...

72
72
PSG stuurt meteen grote naam naar Eupen

Er kwam onlangs zeer opmerkelijk nieuws vanuit Eupen. De tweedeklasser werd immers overgenomen door ...

120
120
Vandenbempt verrast: "Grote gelijk van Verhaeghe"

Bij Club Brugge trokken ze zondag een streep onder een zeer woelige week. Er was heel wat te doen ...

614
614
Genk bezwijkt en zet Fink dan toch op straat

KRC Genk beleefde zondag opnieuw een ontgoocheling. Na drie nederlagen op rij was een zege tegen ...

441
441
'Saelemaekers heeft fraaie deal helemaal beet'

Alexis Saelemaekers blikt terug op enkele woelige jaren. De Rode Duivel belandde 2,5 jaar geleden op ...

123
123

Meer sportnieuws